Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Mosazňák, Asher Neal

Asher Neal: Mosazňák
Název:   Mosazňák
Autor:   Asher Neal
Žánr:   scifi
Počet stran:   391
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Petr Kotrle
Autor obálky:   Steve Rawlings

Běžná cena:   259 Kč
Naše cena:   233 Kč
Sleva:   26 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Na primitivní planetě Cull, která stojí mimo Řád, honí moderní potulný rytíř jménem Anderson draka. Netuší, že daleko od něho vzkřísil jiný člověk – byť má nyní v sobě víc techniky než člověka – mosazný vraždící stroj jménem ‚pan‘ Jeřáb, aby mu pomohl při podobné štvanici, která však obsáhne mezihvězdné dálky. Když agent Cormac zjistí, že jeho starý nepřítel stále žije, vydá se ho pronásledovat na palubě útočné lodi Jack Ketch. Pro obyvatele Cullu představuje každý den boj o přežití na planetě hemžící se dravými hmyzími monstry, přesto však vytrvávají a pomalu budují průmyslovou základnu, která jim snad pomůže dosáhnout kosmické lodě předků, stále ještě obíhající vysoko nad nimi. Pomáhá jim bytost, která si říká Drak, její motivy jsou však přinejmenším problematické. A jako by to nestačilo, planeta, která tisíce let nepoznala geologickou aktivitu, trpí čím dál silnějšími zemětřeseními. Pan Jeřáb se zatím zarputile snaží uniknout své minulosti, na kterou nedokáže zapomenout, ale ani si ji není schopen řádně vybavit. Proto dál pátrá po příčetnosti, kterou může najít v příštím okamžiku, ale také se mu to nemusí podařit dalších tisíc let…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Mosazňák, Asher Neal
Brandon HEat - 02. 07. 2008 19:41

Docela by me zajimalo jestli se budu orijentovat v deji, kdyz sem necetl predesle dva dily? Stahovace sem si opravdu uzil a rad bych se pustil do Mosazňáka
RE: Ad Mosazňák, Asher Neal
Trněný - 03. 07. 2008 00:33

Da se to zvladnout:) ale v mosazňákovi se jedná o jiné postavy a pozadí než v stahovači (stahovač je z doby pozdější, jeho pokračování je The Voyage of The Sable Keech)
RE: Ad Mosazňák, Asher Neal
Petr Kotrle - 03. 07. 2008 09:53

Určitě bych doporučil přečíst si nejdřív alespoň "V pavučině", odkazů je poměrně hodně, a neuškodila by ani Hranice Řádu. Příběhy v Asherových knihách jsou sice nějakým způsobem uzavřené, ale postavy přecházejí do dalších dílů a člověk si to užije rozhodně víc.
RE: Ad Mosazňák, Asher Neal
willis - 03. 07. 2008 10:19

Hranice řádu mě docela zklamala... Zvrhlo se to v celkem rutinní a nudnou military. Dobrých nápadů je tam pár jenom na začátku. Když jsem četl Stahovače tak jsem měl Ashera někde na úrovni Raynoldse, ale teď......
Mosazňák, Asher Neal
Martin Šust - 03. 07. 2008 11:19

Bohužel musím víceméně souhlasit, pořád je to vcelku zábavné, pořád je to občas nápadité, ale už je to "jen" skvěle zvládnuté řemeslo. Jsem zvědav na Sabble Keeche a povídkovou sbírku. Cormac mi nějak nesedl, ale budu zřejmě v menšině. Nejlepší Asher je Stahovač a bylo geniální začít právě tím :-)
RE: RE: Ad Mosazňák, Asher Neal
Petr Kotrle - 03. 07. 2008 11:20

Je pravda, že v Hranici je ten první plán poměrně nápadný. Ale zkuste dát Asherovi ještě šanci, Mosazňák není tolik předvídatelný. A i když schéma příběhu a akcí je obdobné, vždycky se tam najdou přinejmenším drobnosti, kvůli nimž to za přečtení stojí.
Stahovač
Pipin - 03. 07. 2008 11:33

Souhlas s Martinem, Stahovač je jasně nejlepší a Cormac mi taky moc nesedl...
RE: RE: Ad Mosazňák, Asher Neal
willis - 03. 07. 2008 11:53

omlouvám se, ne Raynoldse ale samozřejmě jsem myslel Alastaira Ryenoldse
RE: RE: RE: Ad Mosazňák, Asher Neal
Jana677 - 03. 07. 2008 11:57

A zase blbě, Willisi:-). Pokus do třetice?:-)
RE: Mosazňák, Asher Neal
Jiří Popiolek - 03. 07. 2008 12:01

to MŠ: Martine, upřímně, hodnotil bys toho Ashera takhle příkře, i kdyby ho vydávali Laser, Triton nebo Argo? Podle mě je nesmysl srovnávat ho třeba s Reynoldsem, protože je to o něčem úplně jiném. Já to v článku pro Pevnost nazval vesmírnou operetou nebo muzikálem - všechno zcela vědomě a chtěně předimenzované a jako kdyby nadsazené. Osobně mám Ashera z NSO asi nejraději, je to vždycky radost číst - a bez kapucínů, černých vyder nebo zabounů by byl můj život šedivější. o:)
RE: RE: Mosazňák, Asher Neal
Jana677 - 03. 07. 2008 12:04

Mám ráda Asherovy dobrodružné fantazie, ale je třeba přiznat, že Reynolds je přece jen jiná liga... ale člověk si u něj tolik neodpočine:-).
RE: Mosazňák, Asher Neal
Petr Kotrle - 03. 07. 2008 12:17

Uvidíme, komu dá čas za pravdu. Reynoldse mám hodně rád, osatně, když jsem se kdysi musel vzdát jeho překládání, prohlásil jsem, že mě to bude mrzet, dokud nenajdu rovnocennou náhradu (a pak se mi dostala do ruky taková knížka s modrozeleným obalem...) Teď se možná k Reynoldsovi dostanu znovu, ale mám pocit, že jeho poslední věci (Century Rain, Pushing Ice, možná a ta nejnovější) jsou jaksi těžkopádné. Na Asherovi si cením toho, že - i když je to řemeslo - se nesnaží psát lacině, i když by mohl, naopak, jeho zápletky jsou čím dál rafinovanější (jenže... tím zase může odradit ctitele přímočařejší akce). Každopádně buďme rádi, že tady tyhle pány máme, jinak by byla dnešní SF scéna o hodně nudnější.
Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Aiax - 03. 07. 2008 15:45

Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, pořád je to výborná zábava, ale ten pocit něčeho senzačně nového, jaký čišel ze Stahovače, je fuč. Stahovač byl do té doby nevídanou a úžasnou míchanicí biopunku, béčkového splatteru a space opery, příběhy s Cormacem už jsou jen sice zábavné, ale poměrně standardní scifíčka. Řek bych, že tomu odpovídá i změna mediálního obrazu Neala Ashera, teda alespoň v zahraničí, ten pokles nadšení publicistů a recenzentů je zřetelný. Rozhodně ale neříkám, že Asher patří do starého železa, Mosazňáka si určitě koupím, i když to zřejmě zase nebude věc výjimečná, ale jen dobrá. Asher má totiž ještě pořád víc energie, nápadů a šmrncu než a) většina jeho kolegů v subžánru space a b) přiznejme si to, kompletní zbytek polarisovské produkce.
RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Ciselnak - 03. 07. 2008 18:04

>... Asher má totiž ještě pořád víc energie, nápadů a šmrncu než a) > většina jeho kolegů v subžánru space a b) přiznejme si to, kompletní > zbytek polarisovské produkce. S poslední větou bych tak úplně nesouhlasil. Neil Gaiman podle mého názoru stojí výrazně nad Asherem. Snad jen Stahovač se přibližuje Gaimanovi co do počtu nápadů a šmrncu.
RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Aiax - 03. 07. 2008 18:47

Eh, mělo tam být "v subžánru space military".
RE: RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Martin Šust - 04. 07. 2008 10:04

To víš, že bych to tak hodnotil. A ten Triton s Argem si odpusť, jsem zaměstnancem Laseru. Pokud jde o Laser-books, tak to řeknu takhle. Rozdíl mezi Asherem a Reynoldsem chápu asi tak jako mezi antologiemi Objevitelé/Vzdálené obzory a Locusem. Všechno je to první liga a všechno by měl mít správný scifista v knihovničce, já si Ashera také nenechám ujít. Ale už to nejsou tituly řádově v superlize, ale "pouze" v nadprůměru. Takhle chápu třeba také rozdíl mezi dejme tomu Swainstonovou a Miévillem. Obojí je moc fajn, ale Miéville je ve své Bas-Lag trilogii jinde. To samozřejmě neznamená, že by do superligy patřily všechny knihy od Reynoldse a Miévilla, jen Asher se v Cormacovi prostě ani nesnaží psát něco víc. To je pro mě tak trochu zklamáním, pořád se to skvěle čte, ale... Tady se člověk z branže nemá vyjadřovat ke konkurenci, je to takový zvyk, který je mi ale fuk. Prostě nesouhlasím s tím, co si napsal v Pevnosti. Asherovi knihy u nás nemají vzestupnou kvalitu, ale mírně sestupnou. I Petr to ostatně přiznává. Na druhou stranu, Mosazňak by mohl znamenat zase mírný vzestup. Já sice v Cormace zase tolik nevěřím a sázím spíše na Sable Keeche a povídky, ale uvidíme :-)
RE: RE: RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Jiří Popiolek - 04. 07. 2008 13:14

to MŠ: 1. Stahovač je bezesporu nejlepší, ale pak to má vzestupnou tendenci - V pavučině nejhorší, pak Hranice Řádu a pak Mosazňák, takže se klidně ke kolegům v branži vyjadřuj, klidně i opravuj, ale v tomhle s tebou prostě souhlasit nebudu. 2. To, že bys to hodnotil jinak, na tom trvám. Tady jsi napsal a (občas nápadité), hned jsi dodal b - "jen" skvěle zvládnuté řemeslo. Z tohoto hlediska je zajímavé, že jsi třeba u Stableforda (Říše strachu) ke všemu tomu pravdivému a nedodal i to b - řemeslně nezvládnutá a nevyrovnaná kniha, kompozičně zcela mimo mísu, která se marně pokouší být tím, jak se v ní rádoby filozofuje, něčím víc, než na co má. A rozhodně se nejedná o žádný přelom žánru nebo kult. O to mi jde - že prostě v poslední době nejde příliš rozlišit Martin Šust publicista a Marin Šust zaměstnanec Laseru. Což je blbě, protože máš poměrně velký fan club, jemuž utváříš povědomí o anglo-americké fantastice. 3. Spolupracuješ s Tritonem i Argem, nejsi jejich zaměstnanec, ale spolupodílíš se na jejich edičních plánech. To je fakt, takže není důvod, aby ses takhle čílil.
RE: RE: RE: RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Martin Šust - 04. 07. 2008 13:40

Zatím jsme se pohybovali v rovině obecné, ty si teď myslím přešel do osobního útoku. Mohl bych se bránit podobně, ale neudělám to. Jako redaktor Fantasye jsi rovněž PŘEDEVŠÍM zaměstnancem Fantom Printu. Já se alespoň neskrývám za jméno média, myslím že v magazínu F&SF jsem ti nikdy žádnou z tvých recenzí neupravil do příhodnější podoby. Stableforda nadále považuji za skvělou knihu a to je můj názor, myslím, že ta tvoje kritika knihy je více než přehnaná. V osobní rovině a především v takto směřované s Tebou rozhodně debatovat nehodlám. S díky se loučím. Zklamal jsi mě.
RE: RE: RE: RE: RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Martin Šust - 04. 07. 2008 13:59

No, nakonec jsem to udělal, přešel jsem rovněž do osobní roviny. Takže tu jednu větu s omluvou odvolávám, za ostatním si stojím.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
romison - 04. 07. 2008 15:00

Stahovac dobrej, prvni Cormak me nudil a tim u me Asher skoncil, mozna az bude nejaky pokracovani Stahovace nebo nejakej vetsi ohlas.
RE: RE: RE: RE: RE: Mně ty další Asherovy věci nepřijdou sice nudné, p...
Jiří Popiolek - 04. 07. 2008 16:48

to MŠ: Za tím, co jsem napsal, si taky stojím. Možná jsem to měl zaobalit do trochu méně přímočaré formy, ale základ by zůstal stejný (a ty se taky často netajíš tím, jak jednáš přímo). Cílem nebylo tě naštvat, ale spíš upozornit, aby sis na určité věci začal dávat pozor. Pokud to bereš jako osobní útok, je mi líto, že to nepadlo na úrodnou půdu. Stableforda nepovažuju za špatnou knihu, napsal jsem, že se vším tím dobrým, co jsi o tom uváděl ty, v podstatě souhlasím - ale že k tomu mohlo být řečeno i to druhé. A že jsem zaměstnanec Fantomu, tím se myslím taky netajím ani se za nic neschovávám. Jestli jsem tě zklamal, mě mrzí, taky k tomu mám svoje, ale do nějaké osobní roviny, která se netýká přímo fantastiky, na veřejném fóru nepůjdu, to může být každému fuk.
A mně se zase V pavučině líbilo více než Stahovač...
Apu - 04. 07. 2008 23:59

A mně se zase V pavučině líbilo více než Stahovač a to ne proto, že by byl Stahovač špatný, právě naopak. Asher sice není génius, ale jeho knihy (četl jsem zatím dvě) jsou čtivé a zábavné. A to není málo. Osobně ho mám raději než třeba Hamiltona, který mě i celkem zklamal, neb podle recenzí jsem čekal něco lepšího.
Popiolek & Šust
Robert Pilch - 05. 07. 2008 18:42

Kluci, vydýchejte se a pak to zkuste ještě jednou. Mám pocit, že se ve většině věcí víceméně shodujete a že je trošku nešťastné, jak jste do sebe navzájem zajeli. Obou si vás hodně vážím a byla by škoda, kdybyste se rozhádali zrovna vy dva. Tak vás prosím (a na slovo "prosím" kladu důraz), nehádejte se. Díky :)
RE: Popiolek & Šust
rip - 07. 07. 2008 09:40

Hele, voni Pilch, nechaj si ty smiřovačky, jo? :-) Jen ať se hoši rafnou. Jak řekla teta Kateřina: Láska nehněvaná není milovaná. A jak řekl William Blake: Adversity is True Friendship. :-))))
RE: RE: Popiolek & Šust
Robert Pilch - 07. 07. 2008 10:38

Vážně máš pocit, že jde jen o přátelské škádlení? Já bych řekl, že je cosi shnilého ve státě Dánském...
RE: RE: Popiolek & Šust
Petr Kotrle - 07. 07. 2008 13:16

Možná má Robert pravdu a nějaký důvod k zamyšlení tady skutečně je. Nechci tady šermovat pojmy jako "střet zájmů", navíc coby překladatel dobře znám ten stav, kdy má osoba zainteresovaná šálivý pocit, že je tím nejlepším vykladačem dotyčného díla (obzvlášť po přečtení kvalifikované recenze). Ale problém s odlišením PR máčky od kriticko-publicistického zhodnocení může nastat. Konkrétně u Stableforda mě některé nadšené formulace také zarazily, až jsem zapátral v paměti, jestli mi něco neuniklo. Knihu jsem zatím nečetl, nemohu posoudit přímo, ale pokud bych použil pouze kvaziobjektivní měřítka, pak zjistím, že na Amazonu kniha prakticky není k sehnání, pouze pár použitých kousků z vydání v r. 1988, poslední vydání je z r. 1993. V anketě Locusu, kterou i Martin považuje za nejobjektivnější, kniha zabodovala na 7. místě kategorie horrorů v ročníku, který nebyl zvlášť nabitý. Nemohu si pomoci, to mi k charakteristice "dnes je právem považována za jeden z nejvýraznějších románů fantastického žánru" taky úplně nesedí. Jistě, jsou knihy i jiné komodity, které se vychvalují mnohem drastičtějším způsobem. Ale ten, kdo chce vystupovat jako kritik, by se měl v situacích, kdy je tlačen do PR pozice, o to víc radit se svým svědomím.
RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Dana K - 07. 07. 2008 14:41

Nemůžu si pomoct, ale nějak si nedokážu vzpomenout, kdy naposledy Martin nadšeně chválil nějakou knihu, která nebyla vydána jedním ze zainteresovaných nakladatelství. Pravda, ta pokryjí velkou část vydávaných knih a Martin už možná nestíhá číst jinou produkci, ale pak by možná stálo za to zanechat recenze a PR na jiných, aspoň trochu "nezúčastněných" (ač s tím je asi v našem malém rybníku menší potíž). Třeba to nadšené opěvování Stableforda mě taky poněkud zarazilo. Jirka má pochopitelně mnohem větší pole působnosti, jsa zaměstnancem pouze jednoho nakladatelství. Každopádně, jak říká Robert, něco je tu shnilého, a to je velká škoda.
RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Robert Pilch - 07. 07. 2008 14:59

Jiří je sice zaměstnancem jednoho nakladatelství (podobně jako Martin), ale jeho jméno se objevuje v kolonce "jazyková redakce" i u knih nakladatelství Wales, Triton a Brokilon. Ti dva mají podle mne společného víc, než se na první pohled zdá. A oba patří k žánrové redakční i novinářské špičce. Že by byl pro dva žraloky jeden rybník malý? :) Ale už to fakt nechci rozpitvávat, nechme to na nich...
RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Jiří Popiolek - 07. 07. 2008 15:26

Jasně, Robe, dělám korektury pro 6 nakladatelství (ještě jsi zapomněl na Leonardo a vlastně i ten Polaris), ale recenzování knih, na kterých jsem pracoval - snad kromě Polarisu - se docela důsledně vyhýbám (výjimkou byl Grzedowicz do Magazínu a pak ty dva články na knížky Fantomu do Pevnosti; určitě jsem ještě na něco zapomněl, nechci, aby mě tu chytali za slovo). A navíc - něco jiného je na knížku udělat jazykovou korekturu, kdy v podstatě neseš kůži na trh jen za finální podobu, a něco jiného je doporučit knihu k vydání. Tady nejde o dva žraloky v rybníku, protože si myslím, že moje a Martinovo pole působnosti se ani zdaleka nepřekrývá, jenom občas trochu proniká. Problém je někde úplně jinde, a konkrétně tady na téhle diskusi podle mě vznikl Martinovou větou: "Tady se člověk z branže nemá vyjadřovat ke konkurenci, je to takový zvyk, který je mi ale fuk.", kterou jsem si zjevně podle jeho následné reakce vyložil jinak, než jak ji on sám myslel.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Dana K - 07. 07. 2008 15:47

Jo, zhruba takhle jsem to myslela, že Jirka "vlastní" knížky fakt recenzuje minimálně. Korektura je opravdu něco jiného než tu knížku vydupat ze země celou (můžu potvrdit!), takže chápu i ty Martinovy srdeční vztahy. Ale asi netřeba to dál rozvádět, repliky z netu mají sklon býti chápány špatně nebo aspoň jinak, než jsou původně míněny, takže můžu jen doufat, že se případně lehce zkalené vody zase hezky vyčistí :-)))
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Robert Pilch - 07. 07. 2008 16:06

Jiří P.: Jistě, máš pravdu. :) Dana K.: Amen.
RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Aiax - 07. 07. 2008 21:17

Ne že bych chtěl Martina nějak bránit, to jistě zvládne sám, ale s některými příspěvky prostě nesouhlasím. S tím vychvalováním vlastních knížek bych to rozhodně neviděl tak dramaticky. Ten Stableford z toho pravda trochu vyčnívá, to zarazilo i mě, ale jinak si nevzpomínám, že by Martin dělal svým věcem nějaký podivný PR. Pokud vím, sám na laserovské knížky recenze nepíše a doporučení či upozornění na laserovské věci v diskuzích a fórech za nic nečestného nepovažuju (pokud si myslím, že knížka, kterou překládám, stojí za starou belu, tak držím hubu, ale v opačném případě ji klidně a vesele taky doporučím). A upřímně řečeno, má na co upozorňovat. Nevím, jestli jste si všimli, ale rozdíl v kvalitě překladových titulů, který poslední dobou narostl mezi Laserem a kompletním zbytkem žánrových nakladatelství, je opravdu propastný. A pokud jde o to, kdy naposledy vychválil knihu, která nebyla vydána jedním ze zainteresovaných nakladatelství...: http://daemon.cz/recenze/915/martin-sust-terror.htm
RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Robert Pilch - 07. 07. 2008 21:37

Aiax: Nepochopil... :(
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Seven - 07. 07. 2008 22:40

Chápu to dobře, když si myslím, že na Šustově reakci záleží mnohem více než na názoru Popiolka a proto je mu každé vykročení mimo vyčítáno mnohem více než komukoli jinému? Pokud ano, pak je to asi fakt pravda a asi si myslím to samé. Měl by si dávat větší pozor a nebo toho nechat úplně, jako publicista asi skončil. Ono už tomu napovídá tahle debata, kdy se tu tolik lidí sešlo, aby o tom rokovali. Na Fantasyi jsem už dlouho tolik komentářů neviděl. Neřekl bych, že je tu málo místa pro Šusta s Popiolkem, možná už je tu málo místa pro Šusta samotnýho. Pryč s ním!
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Aiax - 07. 07. 2008 22:49

Já reagoval na první příspěvek Dany K.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
wiwi - 07. 07. 2008 22:59

Sevene, prosím tě, to snad nemůžeš myslet vážně? Nechal ses příliš unést emocemi a za touhle podivnou debatou vidíš víc, než za ní je. Martin se s Jirkou prostě na něčem neshodl, tak si to snažili vyříkat - a protože začali tady, tak chtěli svoji výměnu názorů tady taky dokončit. Chápu, že oba měli občas trochu ostřejší názory, ale koneckonců každý není neotřesitelný kliďas a oba si stáli za svými názory. Těžko říct, kdo z nich se víc blíží pravdě (absolutní pravdu nemůže mít ani jeden z nich), ale vyvozovat z jedné diskuse tak šílené závěry, jako že "jako publicista asi skončil"? Kromě toho, každý má právo na vyjádření svého názoru, takže si sem Martin může chodit kdykoliv se mu zachce a, pokud to bude v mezích slušnosti (což všechny jeho příspěvky byly), i psát cokoliv chce. A propos, no a, že sem přišlo něco říct trochu víc lidí než obvykle? Tak je to zajímá a když k tomu mají co dodat, proč ne! Nehledě na to, že tu jsou i mnohem delší diskusní vlákna. A ještě jednou nehledě na to - pro tvůrce webu může být tolik příspěvků jen potěšením (teď to myslím v obecné rovině, Jirkovi asi tato debata moc radosti neudělala). Sice do celé záležitosti nevidím, ale stojím si za tím, že tak radikální názory, které jsi ve svém příspěvku vyjádřil, jsou úplně zbytečné. A tohle můžu říct z úplně stejného práva, z jakého jsi tu publikoval své myšlenky.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Seven - 07. 07. 2008 23:11

Nevšiml jsem si, že by tu debatovali oni. Beru to tak, že když ty knihy vybírá, tak je asi těžko bude kritizovat. No a když je bude chválit a občas kritizovat ostatní, tak to bude taky špatně. Takže mu zbývá jen chválit ostatní knihy, což je zase blbě, protože bude pomáhat konkurenci. Když bude kritizovat ostatní, lidi ho sežerou. Když bude chválit svoje, lidi ho sežerou. Když bude chválit ostatní, sežere ho Laser. Kritizovat ty svoje je ještě větší kravina. Tak co? Prostě bych řekl, že je už mimo hru, zdá se. A možná je to dobře, to jsou samé novinky a zase moc velký bomby to teda rozhodně nejsou. Jen občas.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
Seven - 07. 07. 2008 23:12

Nevšiml jsem si, že by tu debatovali oni. Beru to tak, že když ty knihy vybírá, tak je asi těžko bude kritizovat. No a když je bude chválit a občas kritizovat ostatní, tak to bude taky špatně. Takže mu zbývá jen chválit ostatní knihy, což je zase blbě, protože bude pomáhat konkurenci. Když bude kritizovat ostatní, lidi ho sežerou. Když bude chválit svoje, lidi ho sežerou. Když bude chválit ostatní, sežere ho Laser. Kritizovat ty svoje je ještě větší kravina. Tak co? Prostě bych řekl, že je už mimo hru, zdá se. A možná je to dobře, to jsou samé novinky a zase moc velký bomby to teda rozhodně nejsou. Jen občas.
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Popiolek & Šust
wiwi - 07. 07. 2008 23:26

Tvůj příspěvek má sice hlavu a patu, ale přesto bych to pořád tak radikálně neviděla. Řešení může být úplně jednoduché - nerecenzovat (či se závažněji nevyjadřovat) ke knihám, na nichž nějak úžeji spolupracoval. A ty ostatní brát zcela objektivně. Což se nikdy žádnému publicistovu nepodaří, na druhé straně, Martin je natolik dobrý recenzent, že se k tomu může aspoň přiblížit. A hlavně - že toho nijak nezneužije k nějaké kritice ostatních a propagování svého nakladatelství. A to i kdyby měl koneckonců psát recenzi i na knihu z Laseru.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor
 215 Kč
 233 Kč
 251 Kč
 233 Kč
 179 Kč
 332 Kč
 350 Kč
 224 Kč
 377 Kč
 251 Kč
 260 Kč
 404 Kč