Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Mercedes Thompson 3 - Železný polibek, Briggs Patricia

železný-polibek
Název:   Mercedes Thompson 3 - Železný polibek
Autor:   Briggs Patricia
Žánr:   fantasy / horor
Série:   Mercedes Thompson (3)
Počet stran:   256
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   FANTOM Print
Překladatel:   Kateřina Niklová
Autor obálky:   Daniel Dos Santos

Běžná cena:   339 Kč
Naše cena:   237 Kč
Sleva:   102 Kč, 30%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Mercy Thompsonová sice umí měnit podobu – její charakter je však pevný. Když jejího bývalého šéfa a učitele zatknou pro vraždu a vlastní lid ho nechá hnít za mřížemi, je na Mercy, aby i navzdory jeho přáním očistila jeho jméno. * Mercy je však vystavena i jiné zkoušce. Vlkodlaci zrovna neprosluli trpělivostí, a pokud se Mercy nedokáže rozhodnout mezi dvěma muži, k nimž chová city, Sam s Adamem by mohli rozhodnout za ni.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Železný polibek, Briggs Patricia
BoboKing - 13. 09. 2010 09:03

Dočetl jsem další, třetí díl z cyklu o Mercy Thompsonové od autorky P. Briggsové, který vydává ostravské nakl. Fantom Print. Kniha se jmenuje „Železný polibek“ a … můžu směle říci, že udržuje stejnou úroveň kvality, čtivosti a atraktivnosti jako předešlé dva díly - „Měsíční píseň“ a „Krevní pouto“. Svět vlkodlaků, kožoměnců, upírů a dalších nadpřirozených postav (fae), kteří obývají náš svět (tedy aspoň ve fantasii autorky). V prvním díle se jednalo o vnitřní hierarchii vlkodlačích smeček, druhý byl temný horor o upírech a tento třetí je vlastně detektivka ze světa Mercy Thompsonové. V rezervacích fae začal někdo systematicky vraždit a pak se k tomu našlo tělo lidského správce rezervace, kterému někdo urval hlavu. Bohužel byl obviněný Mercy blízký přítel fae. A tak než se nadějeme , je automechanička Mercy zapletena do divné hry lidského a magického světa, kde je vždy někdo dostatečně ochotný ji zabít. Je to přesně kniha, kterou na iLiteratura označují jako knihy – relax. Co bych ale vytknul, je ten nevyřešený milostný vztah Mercy a dvou „nápadníků“, který se v každé knize stále znova řeší a řeší. Pro čtenářky možná to má hodnotu, ale mne už to trochu unavuje. Jak říká jedna z žen ve vlkodlačí smečce: „Musíš něco udělat, Mercy. Smečka je neklidná a popuzená – a Adam se dnes skoro přestal ovládat. Vyber si jednoho z nich.“ Proto doufám, že konec tohoto milostného harašení skutečně ukončí poslední věta v knize:“ „Mercy?“ Namísto odpovědi jsem si přetáhla triko přes hlavu a odhodila ho na zem.“
RE: Ad Železný polibek, Briggs Patricia
Cruela - 15. 09. 2010 11:51

Železný polibek jsem včera dočetla a musím říct, že opravdu bomba. Pro Boba: četla jsem si anotace dalších dvou dílů a první ukázkové kapitoly a opravdu to vypadá, že Mercy už si konečně nechá Adama (v což jsem doufala:o), v dalším díle by měl Samuel najít novou družku. A už se opravdu nemůžu dočkat, protože další díly vypadají čím dál lepší a napínavější (a víc magické). Patricia teď píše šestý díl, který v Americe vychází v půlce příštího roku.
Názor
eMPage - 14. 10. 2010 12:53

V rychlém sledu po Tině vychází i další moje celkem oblíbená hrdinka a to Mercedes Thompsonová. Její třetí příběh nese název Železný polibek a jak jinak, je opět z produkce Fantom Printu. Mercy má velký problém a to vybrat si mezi Samuelem a Adamem. Je to těžká volba a Mercy to moc dobře ví, protože oba jsou pro ní důležití a to nemluvím ještě o Stefanovi. Nicméně, než se pustí do řešení svého osobního života, zkontaktuje ji Zee, že mají problém ve své faeské rezervaci. Někdo tam dosti brutálně zabijí jeho obyvatelé. I přes menší problémy, se Mercy pouští do vyšetřování, při kterém vychází najevo, že jsou ve hře celkem mocné kouzelné artefakty, kters když by se dostali do nepsrávných rukou, by mohli způsobit značné problémy. Samotné vyšetřování přinese v závěru celkem smutnou situaci, která ve mě osobně hodně zpěnila krev a autorce to nezapomenu, ovšem pro přběh je to zvrat a prakticky díky němu dojde k UZAVŘENÍ případu. Po předchozích dvou knihách se Mercy dostala v mém žebříčku těsně za Tinu a vzhledem k tomu, že vyšla i Tinina nová kniha, mohl jsem jejich nová dobrodružství posoudit během krátké doby. A co čert nechtěl, dospěl jsem k zásadnímu, i když ne překvapivému (viz Názor na Tininu knihu Smrt u archanděla) rozhodnutí. Mercy je LEPŠÍ jak Tina !!! Ano, už je to tak. Mercyina postava neprošla žádnou "cenzurou", pořád je sama sebou, svébytná, rozhodná, prostě stejná jako v minulých dílech. Navíc je kniha napsané ve velmi čtivém tempu, který vám prakticky nedovolí knihu odložit. Jak jsem se již zmínil, konec byl pro mě ránou přímo do srdce. Onen úsek jsem si musel několikrát přečíst, abych uvěřil, že se něco takového skutečně stalo a pochopil, jaký to vlastně mělo následky. Jinak, Mercy si skutečně vybere a její výběr je celkem logický. Pevně doufám, že i do dalších knih chystá autorka stejně čtivé a zajímavé příběhy, protože celé série má neuvěřitelný potenciál, který by bylo škoda pohřbít, jako se to stalo u Tiny Salo. Mohu jen doporučit.
Mercedes jsem si oblíbila na první dobrou a jsem n...
katchaba - 01. 12. 2010 10:58

Mercedes jsem si oblíbila na první dobrou a jsem nadšená z toho, že každý další díl je minimálně stejně dobrý, jako ten předchozí. U Železného polibku mám pocit, že je zase o kus výš než Krevní pouto - a to jsem si při přečtení anotace myslela, že svět fae bude docela nuda. Já hloupá! :-)
RE: Mercedes jsem si oblíbila na první dobrou a jsem n...
katchaba - 01. 12. 2010 10:59

A ještě hvězdičky, hopla.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 277 Kč
 209 Kč
 237 Kč
 237 Kč
 179 Kč
 129 Kč
 244 Kč