Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Meč z Flatlandu, Vyhlídka Petr

Vyhlídka Petr: Meč z Flatlandu
Název:   Meč z Flatlandu
Autor:   Vyhlídka Petr
Žánr:   fantasy
Série:   edice Pevnost
Počet stran:   180
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Wolf publishing
Autor obálky:   Grigory Vyatkin
ISBN:   978-80-239-8941-0

Běžná cena:   99 Kč
Naše cena:   94 Kč
Sleva:   5 Kč, 5%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Za dob, kdy legendární říše Qwaan sahala od oceánu až za tok Luny, rozkládalo se na jihozápadním pobřeží království Qwaarmor. Neptřilo k nejbohatším ani k největším, jeho králové se však těšili stejné úctě, jako vládcové Treasilu či Naan Cyiahn. Neboť nebylo rozdílu mezi velkými a malými zeměmi. Tak praví legendy.

  • Když Connor, bard z Llafairu, do Qwaarmoru opravdu doputoval, byl zklamán. Máloco připomínalo dávnou slávu. A kvůli jeho znalostem přírody a magie, které byly v Llafairu považovány za samozřejmé, se ho lidé bály jako čaroděje. Přesto, nebo spíš právě proto, jako by přitahoval jedno dobrodružství za druhým.


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Meč z Flatlandu, Vyhlídka Petr
Kaunas - 21. 04. 2008 15:26

Hezká kniha, i když se musím přiznat, že mě obsah trochu zklamal - některé části byly moc rozvleklé. Proto hvězda dolů!
Meč z Flatlandu
BoB - 28. 11. 2008 04:04

Dozajista již každý z nás, kteří se literaturou ze žánru sci-fi, fantasy, horor bezmála živíme (myšleno jako konzumace) někdy něco od tohoto autora [*1967] četl. Povídky mu vyšly například v Ikarii, Dechu draka nebo Pevnosti. Řada autorů začíná mnohdy s krátkou povídkou, kterou postupem času rozšíří či rovnou rozpracují na román. Proč ne? Častokrát si každý z nás po ukončení práce či důležitého rozhovoru říká, že na nějaké věci pozapomněl a některé měl udělat (nebo vyjádřit) zcela jinak. A je-li povídka alespoň trochu úspěšná, je logický tah ji roztáhnout. V roce 1991 jsem četl velmi krátkou povídku Meč z Flatlandu (od téhož autora), která byla uveřejněna ve fanzinu Poutník (č.39). Ta však zřejmě po uplynutí nějaké doby nesplňovala kritéria stanovená si autorem, nebo skýtala potenciál, který se později autor rozhodl využít, a tak se i tato dočkala již zmiňovaného roztáhnutí. Jedná se o fantasy příběh, ve kterém putující bard Connor prožívá na svých cestách světem svá neobyčejná dobrodružství. Standardní fantasy příběh, který vás příliš nenadchne, ale ani neurazí.
Meč z Flatlandu, Vyhlídka Petr
jindra_strelec - 02. 12. 2008 23:09

Další titul z edice Pevnost je povídkovou sbírkou, kde všechny příběhy spojuje postava potulného barda a „bojovníka“ Connora Hu Gwyna. Všechny příběhy v knize jsou chronologicky řazeny, takže v první povídce se s hlavním hrdinou setkáváme ještě než dovrší patnáctý rok života. V úvodní povídce Květiny pro Tien , podle níž měla kniha původně nést jméno, se Connor snaží oslnit jednu dívku tím, že jí přinese poledničky, květiny rozkvétající jen v pravé poledně, z prokletého Dacyanského pole. Setkání, které tu na něj čeká, je pak první z řady smrtelně nebezpečných okamžiků jeho života. V příběhu s názvem Noc čarodějnic je z Connora již dospělý mladý muž, který s mečem a loutnou opustil svůj rodný kraj, aby doputoval na západní pobřeží, do míst, která by měla ještě náležet jeho lidu, ale o kterých již dávno nikdo nic nevěděl. Ani nyní neujde setkání s magií a jeho život bude opět viset na vlásku. V podobném duchu by se mohly nést krátké náčrty i ostatních povídek, ve kterých Connor cestuje napříč celou zemí, aby doputoval až na místo, kde se kdysi rozkládala bájná říše Qwaarmor. Jeho cestu kříží nástrahy v podobě dávné magie, prostých nedorozumění nebo strach a nepochopení prostých lidí, kteří v něm pro jeho znalosti přírody vidí nebezpečného čaroděje. Někdy pak na počátku nového příběhu stojí pouhá náhoda, která se vyvine ve sled neočekávaných událostí. Pokud jste pravidelným čtenářem český SF periodik – Pevnost, Dech draka neb /Ikarie – určitě jste se již s nějakým příběhem Petra Vyhlídky setkali. Není proto náhodou, že nejlepší povídky z této knihy byly již před časem časopisecky otištěny. K nejlepším povídkám lze jednoznačně zařadit delší texty; Vůně lesa ( čas. Ikarie 6/1996 ), Uctívači ( čas. Pevnost 7/2003 ) a Lví poslání ( čas. Ikraie 11/1994 ). Pokud totiž autor pracuje na větším prostoru dostávají jeho příběhy hloubku a čtenář se daleko víc dokáže vcítit do postav, které nejsou jen epizodními rolemi mihnoucí se dějem. Z mého pohledu jsou pak nejslabšími pracemi povídky, které po úvodních, a vcelku dobrých, Květinách pro Tien knihu otevírají. Noc čarodějnic a Jeskyně prokletých působí, i díky své malé délce, spíš jako slohové cvičení na rozepsání se než jako regulérní povídka. Také Meč z Flatlandu uzavírající celou knihu není úplně tím nejvybroušenějším závěrem, i když rozhodně má svojí kvalitu. Pokud od meče z Flatlandu nebudete očekávat říznou akci plnou krve a odlétávajících končetin ani knihu sálající třeskutou magií, určitě nabudete zklamáni. Tato sbírka povídek nabízí kvalitní fantasy pro ukrácení dlouhé chvíle, která plyne svým pokojným tempem k poslední stránce.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Nakladatelství
 89 Kč
 94 Kč
 296 Kč
 268 Kč
 314 Kč
 94 Kč
 116 Kč
 94 Kč
 94 Kč
 85 Kč
 94 Kč