Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

JFK 3 - Meč a tomahawk, Žamboch Miroslav

Žamboch Miroslav a Procházka J. W.: JFK 03 - Meč a tomahawk
Název:   JFK 3 - Meč a tomahawk
Autor:   Žamboch Miroslav
Žánr:   scifi / fantasy
Série:   JFK (3)
Počet stran:   124
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Jan Doležálek

Běžná cena:   89 Kč
Naše cena:   80 Kč
Sleva:   9 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Vikingové pod vedením Leifa Eríksona navštívili Ameriku ještě před rokem tisíc našeho letopočtu, ale pozdější vývoj euroatlantické civilizace to nijak neovlivnilo. Jsou však světy, kde Vikingové a Indiáni položili základy pozdějšího středověku a ovlivnili i průmyslovou revoluci. Ne každý je ochoten ponechat paralelní světy jejich přirozenému běhu. JFK na palubě válečného drakaru s mečem v jedné a sramasaxem v druhé ruce čelí čínské blokádě severoamerického kontinentu a bilogicko-magickým zbraním nepřátelských záškodníků.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Meč a tomahawk, Žamboch Miroslav a Procházka J. W.
jindra_strelec - 06. 05. 2008 22:08

Každý, kdo byl namlsán takřka zběsilou akčností Není krve bez ohně, bude zpočátku touto knihou zklamán. Meč proti sekeře totiž nedosahuje spádem tempa a gradací napětí předcházejícího dílu ani náhodou. Takřka tři čtvrtiny knihy se odehrávají tak, jako většina plavby Sturlusonova drakaru – bez většího vzrušení a v relativním klidu. Ten naruší pouze úvodní bouře a námořní bitka s čínskou džunkou. Teprve samotný závěr poskytne čtenáři to, co zná a očekává od obou autorů – nemilosrdné krveprolití, děs nahánějící nepřátele a zkoušku odvahy zacházející až na samý kraj Johnových schopností.
RE: Ad Meč a tomahawk, Žamboch Miroslav a Procházka J. W.
Norek - 13. 05. 2008 12:37

Žamboch na výletě mezi vikingy? To si musím přečíst, napadlo mě. A tak jsem se dostal k seriálu JFK, který mě drží lapeného pořád, a od kterého mě lehce odrazovaly spíše vlažné recenze na první díly. Pravda, není to zpočátků brutální akční jízda jako jiné díly, ale slouží to spíš k dobru, protože se to jenom hemží zajímavými epizodními postavičkami, zejméná co se týká vikingů. Když dojde k akci, tak nestrácí nic na dynamičnosti, známé z ostatních dílů a závěr přeřadí na úplně jiný rychlostní stupeň. Jeden z nejpovedenějších JFK.
Ad JFK 3
Dann - 27. 07. 2008 12:51

Ke komentářům Jindry a Noreka už nelze téměř nic dodat. V knize je sice o trochu méně akce, ale zato je děj velice propracovaný, realisticky podaný a v závěru i napínavý. Četl jsem zatím jen první tři díly, a dle kvality bych je seřadil asi takto: Nejlepší je díl druhý, potom tento, třetí, a nakonec první, u kterého to ale lze očekávat vzhledem k vstupování do nového prostředí a seznamování s novými postavami.
JFK 04
BoB - 04. 11. 2008 03:18

Johna Francise Kováře si zavolá šéfka Krizového oddělení Divize pro potírání interdimenzionálního pašování Ljuba Bytewská. Pochválí ho za splnění předchozí mise a sdělí mu, že je zvykem, že třetí mise je pro agenty jakási odpočinková. Něco na způsob placené dovolené. Poflakování se po pláži u moře a sem tam nějaké to hlídání. Dostane obálku s rozkazy. Když odchází z její pracovny, téměř se srazí s kurýrem. V tu chvíli je mu jasné, že se něco podělalo a dovolená se konat nebude. Po deseti minutách se tedy do pracovny Ljuby Bytewské vrací, aby se dověděl, že někdo chce opět změnit historii za použití prostředků, které do dané reality nepatří. Tudíž práce jako stvořená pro JFK... Na palubě vikingského drakkaru však zjistí, že je to mnohem horší, než se zpočátku zdálo. Sto padesát drsných severských mužů na rozbouřeném oceánu. Všichni až na kost promoklí, s celým tělem pokrytým solí. Teplého jídla je nedostatek. Loď nabírá vodu. JFK se sám chápe džberu a jako příklad jde vybírat vodu, při čemž málem skončí jeho život v rozbouřených vodách. Začátek prostě za všechny prachy... Po předchozích dvou dobrodružstvích, které se konaly v doslova domácím prostředí se tentokráte dostáváme mezi Vikingy. Tím pádem je jasné, že vše bude drsnější, chladnější a syrovější. Tentokrát jde JFK do akce sám. Těžko říct, zdali je to dobře, nebo špatně. V každém případě se tím vytváří více prostoru pro ostatní postavy příběhu. Opět nechybí humorné pasáže, které vás opravdu pobaví (několikrát minimálně). Jsou však dávkovány s citem, takže se nestane, že by se vám znechutily. Drsné špičkování drsných mužů je velice zábavné a osvěžující. Příběhů o severských bojovnících není nikdy dost. Mají svoje nepopiratelné kouzlo. Síně Valhally čekají pouze na opravdové, neohrožené válečníky. Právě proto se žádný z mužů nebojí zemřít a pokaždé jdou vstříc hrdinné smrti s úsměvem na rtech. Kdo četl některý z historických románů Bernarda Cornwella (není to sci-fi a není to ani fantasy) z raně středověké Anglie (a líbil se mu), tomu se (dozajista) bude líbit i tento příběh, který je, dle mého názoru doposud nejlepší a nejzábavnější z celé série. Možná je to i tím, že se odehrává téměř výhradně mimo pevninu, čímž pro běžného člověka (tzn. našince = suchozemskou krysu) představuje velké lákadlo. Příběh má opět spád, i když možná ne takový, jako v předcházejících dílech. Což je mu mimochodem pouze ke cti. Nejen akcí živ je příběh (o čtenáři nemluvě). Někdy je delší, avšak trefný popis mnohem lepší než nekonečná a jalová akce. Doposud se autorům podařilo vyvarovat se přílišného opakování a sebevykrádání (na jednu stranu, tři příběhy zatím nejsou mnoho), doufejme, že jim to dlouho vydrží.
Názor
eMPage - 04. 11. 2008 06:07

Po přečtení tohoto dílu jsem měl pocit rozdvojenosti. Jedna má část chválila akční scény, kterých ale bylo poskromnu a ta druhá víceméně klimbala při čtení počátečních fází knihy. Neříkám, že byly špatně napsané, ale byl to jen popis, který pomalu sunul děj k aknějším momentům knihy, které se podle mě objevili až moc pozdě. Skvělé na této sérii je, že se každé dobrodružství může odehrávat jinde, podle toho to taky asi vypadá, v nějakém světě je více akce, jinde méně :-)

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 89 Kč
 89 Kč
 89 Kč
 125 Kč
 125 Kč
 99 Kč
 134 Kč
 125 Kč
 125 Kč
 170 Kč
 152 Kč
 179 Kč