Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Mark Stone 54, GAREN Jean - Pierre

Garen Jean-Pierre: Pod vlivem krystalu -  Mark Stone 54
Název:   Mark Stone 54
Autor:   GAREN Jean - Pierre
Žánr:   Sci-fi
Série:   Pod vlivem krystalu
Počet stran:   123
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Ivo Železný
Překladatel:   Erika Rumplová
Autor obálky:   Petr Bauer

Běžná cena:   69 Kč
Naše cena:   62 Kč
Sleva:   7 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Na Terranii XV se dějí podivné věci a náčelník Bezpečnostní služby pro vnější planety general Khov si chce udělat jasno. Vyslané komando tří agentů naráží na potíže už od samého počátku, a navíc se jim do lodi vloudí mladistvý uprchlík ze zóny vyděděnců, který má některé podivuhodné schopnosti…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Mark Stone 54, GAREN Jean - Pierre
BoB - 20. 10. 2008 16:21

Newyorská aglomerace se během staletí změnila v gigantickou metropoli. Život města řídí počítače. Pro občany, kteří se nehodlají podvolit tlaku civilizace zřídily úřady čtvrť, do níž policie nevstupuje a která je od ostatního světa oddělena energetickou bariérou. Existuje pouze jediný přechod a ten je přísně střežen. Občas se někdo pokusí bariérou proniknout, ale jen málokomu se to podaří bez újmy na zdraví... Před nemocnicí zastaví sanitka. Roboti otevřou dvířka a vytáhnou nosítka. Zdravotník na příjmu se řidiče optá, co veze. Řidič odpoví, že nějaké individuum, které se chtělo dostat přes bariéru. Je jím asi sedmnáctiltý mladík. Jelikož očividně umíral, rozhodnou se nikoho neinformovat a raději se věnovat láhvi alkoholu. Jen letmo si všimnou podivného zelenkavého dýmu u stropu přijímací haly. Jakmile odejdou, tak se nazelenalý obláček zvolna přiblíží k tělu a sedne mládenci na obličej. Postupně řídne, až docela zmizí. Když pomocný robot tlačí vozík s tělem k peci, mladík náhle seskočí a mizí ve tmě. O chvíli později vběhne doprostřed vozovky a mává rukama, aby zastavil projíždějící vůz. Z okénka vyhlédne asi pětadvacetiletá plavovláska a vypadá dost naštvaně. Vyjede na něj a když se mladík zeptá, zdali by ho nesvezla, nakonec kývne. Jmenuje se Gil Gordon a má hlad. V zóně byl asi jeden rok. Dozví se, že ona je z bezpečnostní služby pro vnější planety. Jelikož je jiný, než pravidelní vyvrženci, Sylvia se rozhodne, že jeho případ blíže prozkoumá... Jako vždy velice svižný příběh, který přesně zapadá do světa Marka Stonea. Děj rychle ubíhá (což je však samozřejmé vzhledem k nevelkému počtu stran) a vy se rychle (ale s chutí a zaujetím) propracováváte ke konci tohoto obrodružství. Tentokráte se dostáváme na planetu Terrania XV, na které se děje cosi podezřelého. Agenti bezpečnostní služby pro vnější planety jsou pod falešnou záminkou posláni na planetu, aby zjistili, co se ve skutečnosti děje. Avšak jejich mise je předem prozrazena (někdo v blízkém okolí je zrádce) a tak se musí poprat s pro všechny nastalou nepříznivou situací. Gilovy nové schopnosti je dostanou z několika svízelných situací a všem několikrát zachrání život. Nitky spiknutí se táhnou hodně vysoko a zatím neznámá síla kontroluje vývoj situace. Velká věc je v plném proudu a jen několik statečných a odvážlivých ji může zastavit a opět tak zachránit Unii, tentokrát před nastolením loutkové vlády. Standardní a sympatický příběh, díky kterému vám cesta (ať už cestujete kamkoli) uběhne velice rychle a příjemně.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 69 Kč