Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v období 2.1. - 15.2. je pražské knihkupectví Fantasya zavřeno z důvodu rekonstrukce prodejny. Osobní odběry na prodejně tedy v tomto období nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Král za branou, Gemmell David

Gemmell David: Král za branou
Název:   Král za branou
Autor:   Gemmell David
Žánr:   fantasy
Počet stran:   384
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Perseus
Překladatel:   Dana Krejčová
Autor obálky:   Luis Royo
ISBN:   80-7174-179-5

Běžná cena:   285 Kč
Naše cena:   257 Kč
Sleva:   28 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Dotisk naprosto vyprodané knihy! Století po hrdinné obraně Dros Delnochu musí lid Drenaje čelit nové hrůze – šílenému císaři, jehož u moci drží zkříženci, mocní dlaci, a tmaví templáři, mniši Temnoty a válečníci nemající sobě rovné: dva voje nepřemožitelného zla. * Ale jeden muž, vyděděnec nenáviděný Drenajci pro svou nadirskou krev a opovrhovaný Nadiry pro své drenajské předky, se vydává na cestu, aby císaře zničil. Je to jeden muž proti vojsku Chaosu. Je to Tenaka Chán – Kníže stínů.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Král za branou, Gemmell David
gilbert - 15. 09. 2010 20:20

Dle mého zatím nejtemnější Gemmelův příběh se odehrává ve válkou zpustošené Drenaji, v níž se moci chopil šílenec Ceska. Vládne opravdu krutě, opíraje se o sílu legionářů a především tzv. zkříženců - tvorů vzniklých díky strojům dávných předků zkřížením člověka a nějakého zvířete v jednu silnou vražednou bytost. Ceskovi se rozhodne postavit Tenaka Chán, míšenec, syn nadirské ženy a drenajského šlechtice. Člen kdysi elitní jednotky Draků, kteří byli pobiti při pokusu svrhnout tyrana. Vlastně - sužován výčitkami svědomí se rozhodne Cesku zabít a sám při tom zemřít. Jenže nejdříve zachrání dívku Renju před tyranovými vojáky, pak se k němu přidá přítel a další člen Draků Ananais. Ten zas zachrání před upálením další dívku, přidá se k nim Zdirad, potomek hraběte z Bronzů... A najednou tu máme povstání!:) Jenže Ceskovo vojsko a zkříženci má obrovskou přesilu a jediná možnost jak zvítězit je pro Drenaj snad stejně zlé jako Ceskova tyranie… Hned na začátku mne zaujalo temné ladění příběhu - tentokrát naděje na vítězství je téměř nulová a možné řešení je Pyrrhovým vítězstvím, no, ono je to snad ještě horší (přivést do země smrtelné nepřátele Drenaje, to už zavání zánikem země). Bohužel toto je asi jediné nové na této Gemmelově knize. Jinak je to sbírka autorových "trademarků" - tedy hlavní vnitřními démony sužovaný hrdina, malá naděje na vítězství, boj malé hrstky obránců proti přesile (i když tentokrát se nebrání pevnost, ale několik průsmyků ve vzbouřené provincii). Sice jsem u jiných Gemmelových knih psal, že to stále znovu a znovu funguje, ale tady to celé působí dost fádně, jako by autora tahle kniha ani moc nebavila. Ne že bych se při četbě nebavil to ne, ale nebylo to zkrátka ono. Plusem (i když to může znít divně:)) je opravdu temná atmosféra, kdy zatímco v jiných knihách tu je jen malá naděje na vítězství, tady se od začátku s vítězstvím nepočítá vůbec.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 356 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 350 Kč