Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Hadí věž, King William

King William: Terrarchská trilogie II - Hadí věž
Název:   Hadí věž
Autor:   King William
Žánr:   fantasy
Série:   Terrarchský cyklus (2)
Počet stran:   278
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Leona Malčiková
Autor obálky:   Jan Patrik Krásný

Běžná cena:   219 Kč
Naše cena:   197 Kč
Sleva:   22 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Válka s Kharadreou už je na spadnutí a pohraniční šarvátky se neustále množí. Královnu Katheu, svrchovanou vládkyni Kharadrey, však drží v Hadí věži čaroděj Ilmarec, údajně vládnoucí strašlivou zbraní. Míšenec, který postupně začíná odkrývat tajemství svého původu, dostává od lady Asey tajný úkol. A ulicemi města kolem Hadí věže se plíží záhadné zlo…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Hadí věž, King William
DAM - 22. 04. 2008 10:39

Hadí věž je pokračováním knihy Andělé smrti. Hlavní postava Míšenec (půl člověk, půl Terrarcha) zde odkrývá svou minulost a učí se magii ke které ho to vždy táhlo. Poté dostává za úkol zachránit uvězněnou královnu Katheu z Hadí věže, která zde zůstala od pradávných bytostí. V průběhu záchrany zjišťuje, že věž je technologicky daleko vyspělá (vesmírná loď). Ať se to zdá být trošku jako hloupost tahat do temné fantasy sci-fi tak přesně tohle spojení se mi moc líbilo. Příběh je opět skvělý, plný zvratů a zajímavých myšlenek.
Hadí věž, King William
jindra_strelec - 17. 11. 2008 21:28

Světu, kterému vládnou temní elfové, terrarchové, hrozí válka. Ve skutečnosti už je na spadnutí, protože pohraniční šarvátky stále více připomínají otevřený boj. A do toho všeho se zaplétá opět napůl člověk, napůl terrarcha, Míšenec Rik, aby znovu stanul v první linii a částečně proti své vůli se podílel na osudových událostech svého světa. Míšenec, stejně jako jeho velitel Sardec prodělávají ze všech postav nejzřetelnější vývoj. Rik díky tomu, že stále více poodkrývá roušku tajemství svého původu, a Sardec proto, že navzdory vlastnímu vžitému přesvědčení mění názor na své podřízené a postupně je dokáže vnímat i jinak, něž jako nižší bytosti. Stejně jako v první díle tetralogie, i zde William King rozehrává se svými hrdiny vražednou hru a nutí je sáhnout až na dno schopností. Žádná zkouška, kterou Rik a jeho společníci projdou, mu není dost dobrá. Autor před ně staví stále další a další překážky. S umem sobě vlastním tak čtenáři předkládá knihu, jejíž děj se řítí neuvěřitelnou rychlostí a má jen pár pasáží vhodné k vydechnutí.
Hadí věž
gilbert - 15. 06. 2009 00:16

Ve druhém díle se příběh konečně pořádně rozbíhá. Po akci v doupěti pavoučího boha si lady Asea, mocná terraršská šlechtična, bere Rika do svých služeb. Vodí ho do vysoké společnosti, seznamuje se světem vysoké politiky. Má v plánu udělat si z něj osobního vraha, za to mu slibuje pomoci mu odhalit jeho minulost a učit ho magii. Lasička a Barbar zůstávají u regimentu a v ději ustupují do pozadí. Kdo naopak získává prostoru více a prochází zajímavou proměnou, je poručík Sardec. Po střetu s pavoučím bohem ve kterém přišel o ruku začíná pohlížet na své muže jinak než jako na bezcenný odpad, ke všemu navíc nemůže zapomenout na lidskou prostitutku, se kterou kdysi strávil noc. Jejich cesty se opět protnou a Sardec si bere k sobě jako stálou milenku, dá-li se to tak nazvat. Také události ve světě nabírají spád. Válka je na spdnutí a talorejská armáda vstupu do Kharardey, aby pomohla tamní spojenecké vládnoucí dynastii. Jenže - královnu uvěznil ve své věži (to je ona věž z názvu knihy) mág Ilmarec, který ji chce využít ke svým vlastním politickým zájmům. Věž je takřka nedobytná, chráněná jak početnou posádkou, tak i mnoha magickými opatřeními. Ilmarec ke všemu údajně vlastní nějakou starodávnou mocnou zbraň. Pro armádu - Sardekův oddíl je v podstatě nemožné věž dobýt, ale odhodlaný šikovný muž, který by měl terraršský cit na magii, ale přitom by terrarchou nebyl, by to zvládnout mohl… Druhý díl je o hodně lepší než první, autor už se nemusí zdržovat představováním světa a děj tak pádí kupředu. Kromě boje si užijeme také hodně intrik terraršské šlechty a -SPOILER- Rikův průnik a dobrodružství v Ilmarekově věži připomene svým pojetím příběhy z Asprinova "Světa zlodějů" nebo i některá temná Conanova dobrodružství.
Hadí Věž
Manatee - 14. 03. 2010 12:46

Druhé pokračování nové série Williama Kinga! Lady Asea si vzala Míšence Rika do učení magie a pomáhá mu odhalit tajemství jeho minulosti. Barbar s Lasičkou vztupují do pozadí (tento díl je spíš přiběh Míšence Rika, Asey a poručíka Sardeca). Sardec, ten má v tomto díle také docela velkou roli. Po souboji s pavoučím démonem, kde přišel o ruku, začíná pohlížet na ostatní jako na bezcené bytosti. Také nemůže zapomenou na lidskou prostitutku, ze kterou se vyspal. Ale zpět k Míšenci Rikovi. Ten dostal za úkol dostat se do Hadí věže, kde vládne mág Ilmarec. Ten prý vlastní nějakou tajemnou mocnou zbraň. Míšenec Rik se musí do věže dostat a osvobobit královnou Katheu, kterou Ilmarec vězní kvůli politickým zájmům. Ve druhém díle William King nemusí zabívat představováním světa. Tady se příběh pořádně rozbíhá. Kniha je také čtivější než první díl. Je velmi povedená.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 197 Kč
 239 Kč
 350 Kč
 349 Kč
 332 Kč
 314 Kč
 206 Kč
 269 Kč
 224 Kč
 215 Kč
 170 Kč
 161 Kč