Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Cestou vlka, Gemmell David

Gemmell David: Tulák 1 - Cestou vlka - dotisk
Název:   Cestou vlka
Autor:   Gemmell David
Žánr:   Fantasy
Série:   Tulák (1)
Počet stran:   334
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Návrat
Překladatel:   Dana Krejčová
Autor obálky:   Thomas Thiemeyer

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   285 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Král Drenaje je mrtev – zavražděn bezohledným zabijákem. Do drenajských zemí vpadly nepřátelské oddíly. Jejich rozkazy jsou prosté – zabít každého muže, ženu či dítě.

Ale je tu ještě naděje.

Pronásledován muži, kteří se chovají jako zvířata, a zvířaty, která chodí jako lidé, se válečník Tulák musí vydat do země Nadirů plné strašidel, aby našel legendární bronzovou zbroj. S ní může zastavit příval.
Ale lze mu důvěřovat?

Protože je to Tulák řečený Zabiják.

Zrádce, který zabil krále…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Cestou vlka, Gemmell David
gilbert - 06. 09. 2009 12:04

Z Gemmelových knih mám příběhy o Tulákovi nejraději. Je to jedna z mých nejoblíbenějších fantasy postav vůbec: muž, kterého vyvraždění rodiny vedlo ke kariéře nájemného zabijáka, jenž nemá přátele, nemá domov, nestará se o nikoho a o nic. Samotář. A tenhle životní přístup ho nakonec dovede k zakázce, která mu zásadním způsobem změní život: zabije drenajského krále. A následky na sebe nenechají čekat. Do země vtrhnou nepřátelské armády Vagriánců, Drenaj je rozdělena, armáda ve zmatku, útočníci rychle postupují, rozsévajíc kolem sebe zkázu. Drenajci s nadějí vzhlížej ke dvěma mužům: generálům Karnakovi (obratný politik a intrikán, ale i obávaný bojovník se sekerou) a Egelovi (přímý voják do morku kostí, který osobně v příběhu takřka nevystupuje). Jenže to je nakonec Tulák, kdo má zem zachránit. Hned na začátku knihy se totiž zprotiví svým vlastním zásadám a zachrání mnich Pramene Dardaliona, který se později stane někým, koho s trochou nadsázky lze nazývat Tulákovým přítelem. Oba muži, cynický zabiják pronásledovaný svědomím a čistý naivní mnich ovlivní jeden druhého. Brzy pod svou ochranu vezmou mladou dívku Danjal a dvě holčičky, ztracené v těchto válečných časech. Po několika útrapách se setkají s drenajským vojenským oddílem. To vše nakonec Tuláka zatáhne do celého válečného konfliktu, jemuž se celou dobu snažil vyhnout. Dostane totiž od Karnaka úkol: dostat se na území nebezpečných Nadirů a přinést legendární Bronzovou zbroj, která má pro Drenajce velký duchovní význam a mohla by zvednout jejich morálku (a svému nositeli pak možná i královský titul). A Tulák úkol přijímá. Sám si není jistý proč. Snad kvůli slíbené „amnestii“, snad kvůli výčitkám svědomí, snad kvůli sobě samotnému… Tak zatímco zbytky drenajské armády vedené Karnakem drží spolu s Dardalionem a jeho mnichy pevnost Purdol před útoky vagriánské armády a čekají (doufají) v příchod Egela a posil, Tulák vyráží hledat bájnou zbroj, stíhán nájemnými zabijáky, nestvůrami a duchy nadirského šamana. Vynikající příběh plný hrdinství i zbabělosti, lásky i nenávisti, v němž Gemmel představuje své typické nečernobílé hrdiny, každý má svůj cíl, každý se může změnit, ať už jde o asketického mnicha, vojáka nebo nájemného zabijáka (a teď nemluvím jen o Tulákovi). Ano, motiv obléhané pevnosti hájené hrstkou obránců proti mnohonásobné přesile, s tím jsme se setkali snad v každé Gemmelově knize, ale opět to funguje, navíc ani konec není žádný happy end (viz epilog). Jednoznačně doporučuji. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 770 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 257 Kč
 3299 Kč
 314 Kč