Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zabíječ upírů, King William

King William: Zabíječ upírů
Název:   Zabíječ upírů
Autor:   King William
Žánr:   fantasy
Série:   Warhammer
Podsérie:   Sága o Gotrekovi a Felixovi (6)
Počet stran:   293
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Leona Malčíková
Autor obálky:   Adrian Smith
ISBN:   978-80-7332-465-0

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   314 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Již druhý dotisk naprosto vyprodaného titulu! Šestá kniha o Gotrekovi a Felixovi ze světa Warhammeru. * V nikdy nekončící válce proti chaosu musí Gotrek, trolobijce hledající slavnou smrt, a jeho lidský společník Felix čelit novému strašnému nepříteli. Z temné Sylvánie povstalo zlo, krvelačný upír, který se nejprve zmocní Ulriky a pak ohrožuje i ostatní členy malé skupiny jejích zachránců. Sága o Gotrekovi a Felixovi tak pokračuje epickým příběhem o boji, v němž jde o více než pouze o život.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Zabíječ upírů, King William
DAM - 02. 05. 2008 12:32

Kniha která trochu ztrácí na své akci rozjeté v předchozích dílech. Ač se to nezdá, příběh se začíná odehrávat jen v jednom prostředí a to na zamrzlých planinách kde nemrtvý ožívají. V knize je však dostatek akce, která kvalitu zvýší. Znovu se zde potkáváme s postavami z mynulých dílů (Ulrika, Snorri atd.) nepočitaje Felixe a Gotreka. Pro čtenáře Williama Kinga je to kniha nepostradatelná, z jiného úhlu pohledu je to však spíše průměr.
Ad Zabíječ upírů, King William
Jack_Dark - 08. 02. 2009 18:42

Kraj Sylvánie nabízí pusté zmrzlé planiny a spoustu nemrtvých. Taková lákavá nabídka Gotreka a Felixe rozhodně nenechá chladnými. Zvláště poté, co o jejich životy začnou usilovat upíři a jejich nemrtvý služebníci. Opět nasazeno rychlé tempo a zběsilá akce. Nutnost pro každého kdo čte tuto ságu.
ad Zabíječ upírů
BoriHokr - 15. 02. 2009 00:48

Návrat spíše k povídkovému cyklu, nežli románu. Tentokráte s menší mírou humoru, čemuž odpovídá i zápletka s hrozící ztrátou osoby z nejbližších. Praag i kraj upírů jsou vykreslen dostatečně zajímavě. Problém je spíš v onom zvážnění a většímu počtu hluchých pasáží, v sérii jinak nezvyklých. A samozřejmě záleží na osobním čtenářově vkusu, co očekává od upírů a jeho nohsledů. Do klasického profilu Gotrekovo nepřátel se přeci jen úplně nehodí...
RE: ad Zabíječ upírů
Norek - 30. 04. 2009 20:42

Po odražení armád Chaosu u Praagu nemají hrdinové zrovna moc do čeho rýpnout, a tak se nechají najmout jedním z místních šlechticů, který je nadšeným sběratelem starožitností a zároveň vzdáleným příbuzným Ulriky, aby zjistili více o podivném zájemci o jeden starý předmět. Nic není ale tak jak se na první pohled zdá, zdánlivě vyhaslý magický předmět nazývaný Oko Khamiru málem zabije čaroděje Maxe, ale ještě předtím se mu podaří zjistit, že jde o mocný magický předmět stvořený Velkým Nekromantem Nagashem. Ani jeho kupec není tím, čím se na první pohled zdál-je to totiž upír se světovládnými choutkami. A tak než se postavy rozkoukají je Oko Khamiru pryč a navíc si upír jako rukojmí odvádí i Ulriku. A tak se Gotrek, Felix, Max, Snori a družina Kislevanů vedená Ulričiným otcem vydává na Ulriku zachránit a nebo ji pomstít. Šestý díl má podstatně méně akce a vtipu než většina předchozích dílů a s tím souvisí i menší role trpasličích hrdinů. Za to mají podstatně větší prostor Felix, Ulrika a Max a tím pádem i řešení jejich vzájemných vztahů. A pak nesmím zapomenout na Felixovu chřipku, která z nějakého záhadného důvodu přišla autorovi velmi důležitá. Dost prostoru dostane i hlavní záporák, mocichtivý upír Adolphus Krieger. Kniha se prakticky skládá ze tří celků-rozehřívacího kolečka v Kislevu, ukecené road movie a závěrečné řežby v hradě Drakenhof. A bohužel opravdu dobrá je ta část poslední, ty předchozí jsou sotva průměrné. Holt Kingovi sedí víc akce a hlášky než hloubání nad nesmrtelností brouka a zákeřnosti nemoci zvané chřipka...
Zabíječ upírů
Crovax - 05. 09. 2009 13:51

Šestá kniha série o trolobijcovi a jeho lidském společníkovi z pera Williama Kinga se v lecčems od přechozích dílů odlišuje. Ilustrace na obalu od Adriana Smithe je náležitě temná a dle mého jde o jeden z nejlepších výtvarných počinů ze všech Zabíječů. Rozdělení do jedenácti kapitol je tentokrát doprovázeno rozčleněním na 3 knihy, z nichž každá je uvozena deníkovým zápisem imaginární ságy Felixe Jaegera Mé cesty s Gotrekem. Kniha první nazvaná Praag začíná bloumáním ve zničeném městě, které se zotavuje z útoku hord Chaosu. Přemítání, kam se hrdinové mají vydat dál, naruší nenadálá úmrtí v ulicích a letmé setkání s Adolphusem Kriegerem, který touží po dávném artefaktu Oku Khemri. Mýtické Oko však vlastní Ulričin příbuzný hrabě Andrejev, jenž se ho nehodlá vzdát. Při obraně hraběcího domu je Ulrika zajata a Max Schreiber se trpce dozvídá hrozivou pravdu o stvořiteli artefaktu. Ve druhé knize se Max zotavuje z mentálního útoku a stopovacím kouzlem vede skupinu hrdinů spolu s Ulričiným otcem a jeho kislevskými bojovníky za záchranou zajaté Ulriky. Adolphus Krieger má šílený plán na ovládnutí Oživených a hodlá jej uskutečnit za každou cenu. Při cestování drsnou krajinou zachránci narazí na nečekanou společnost-hraběnku Gabrielle s doprovodem. Pozvání na hrad Waldenhof odhalí chudobu Sylvánie a místních šlechticů. Gabrielle hrdiny provází směrem k Drakenhofu, kde se má únosce skrývat a nakonec se rozhodne Felixovi vyjevit hrůznou pravdu. Třetí kniha příznačně nazvaná Upírovo doupě počíná rituálem oživení mrtvých a děsivou přeměnou Ulriky. Příběh vrcholí střetnutím na hradě Drakenhofu. Po oddělení se Felixe, Gotreka a Snorriho od zbytku výpravy přežije střetnutí s hordou upíra pouze Max, hraběnka se svým ochráncem a Ivan Petrovič Stragov. Kriegerovi se podaří pomocí Oka spoutat mysl hraběnky i Ulriky a na chvíli se zdá, že je vše ztraceno. V poslední chvíli však Snorri doslova spadne z nebe a hrozivý netvor je poražen. Po výborném Zabíječi bestií se William King opět držel osvědčeného postupu a počet dějových linií směstnal na úplné minimum. S posledními vedlejšími postavami ze Zabíječe draků se prakticky vypořádal již s koncem předchozího dílu a rovněž složité mezilidské vztahy vystřídal neblahý Ulričin osud. Zabíječi upírů rozhodně nechybí nic, co by dobrá fantasy měla mít.
Šestý Gotrek a Felix…
Manatee - 30. 09. 2010 17:16

Šestá kniha o Gotrekovi a Felixovi ze světa Warhammeru. Gotrek s Felixem s zotavují z útoku na Ledové město Praag. Hrdinové nemají moc co dělat a tak se potulují po hospodách. Po nějaké době si je najme sběratel artefaktů a Ulričin příbuzný Andrejev. Andrejev jim poví o tajemném muži Adolphu Kriegrovi a předmětu, o který se Krieger zajímá - Oko Khemri. Max jeví též o předmět zájem, ale při zkoumání málem přišel o život. A ani Krieger není pouhý sběratel - je to upír se megalomanskými touhami! Gotrek tedy nebude likvidovat žádné trolly, skaveny, démony, draky ani bestie, ale nemrtvé s upíry. Adolphus Krieger zjistí, kde se ukrývá Max i s Okem Khemri a pokusí se Oko ukořistit. To se mu podaří, ale i s Okem si odnesl Ulriku. Gotrek, Snorri, Felix, Max, Ivan Petrovič Stragov a skupina bojarů se tedy vydávají po stopě upíra, který míří do zamrzlých pustin Sylvánie - země upířích hrabat. Při cestě pustinami Sylvánie naráží na hraběnku Gabriellu a skupinu jejich sluhů. Pozvání na hrad Waldenhof všichni přijmou a poté vyráží dál na hrad Drakenhof - cíl Adolphuse Kriegra. Krieger chce za pomoci Oka Khemri ovládnou všechny Oživené a spojit je v jednu nezastavitelnou armádu. Naši hrdinové ho musí zastavit a zachránit - nebo pomstít Ulriku. Tento příběh je rozdělen na tři knihy: v první naši hrdinové bloumají v Praag, ve druhé putují zamrzlými pustinami Sylvánie a ve třetí děj vrcholí v hradu Drakenhof. Kniha trošku ztratila na rozjetosti hloubáním v druhé knize. S knihou velmi ladí řádně chmurná obálka Adriana Smitha. Autor se opět nebojí nechat zemřít některého z hlavních hrdinů. Možná proto kniha postrádá trochu černého humoru. Zabíječ upírů se od ostatních dílů poněkud odlišuje, ale i přesto je dobré čtivo pro fandy Gotreka s Felixem.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 332 Kč
 359 Kč
 296 Kč
 314 Kč
 296 Kč
 170 Kč
 206 Kč
 188 Kč
 239 Kč
 332 Kč
 278 Kč
 269 Kč