Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zlo se skrývá všude, a to i mezi nejbližšími přáteli, Ken Wakui: Tokyo Revengers 02

big_tokyo-revengers-2-T2i-499476

Nakladatelství Crew s vydáním prvního dílu manga série Tokyo Revengers zabodovalo, a tak není divu, že se čtenáři velmi brzy dočkali i druhého volumka. Příběh o mladém muži, který chce zachránit svou bývalou lásku, totiž teprve začíná. A že je na co se těšit! Setkání s velitelem gangu, zrada nejbližšího přítele a mnoho dalšího. Co přinese další díl mladých gangsterů z Tokia?

Takemičimu Hanagakimu se úspěšně podařilo cestovat zpět časem a zase zpět. Šance zachránit jeho mrtvou expřítelkyni Hinatu je tedy více než velká. Samotné provedení ale bude pěkný oříšek. I když se Takemičimu povedlo spřátelit s velitelem gangu Tokio Mandžikai a dostat se mezi kruh jeho nejbližších, rozhodně nemá vyhráno. Za nitky totiž tahá někdo další… a jeho úmysly zrovna čisté nejsou.

Po návratu do současnosti přichází velké plánovaní. Naota s Takemičim čeká plno práce. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat. Ve vedení Tokio Mandžikai totiž po 12 letech figuruje Takemičiho nejlepší kamarád z dětství, Akkun. Jakou má spojitost s Mikeyem, Kisakim a smrtí Hiny?

Válka mezi gangy

Na pulty českých knihkupectví doslova vtrhl již druhý svazek populární japonské manga série Tokyo Revengers. Dle veškerých očekávání se ten první setkal po svém vydání s převážně pozitivními reakcemi, čemuž napovídá i fakt, že se umístil v žebříčku top 10 nejprodáva­nějších manga titulů na webu nakladatelství CREW. Za příběhem a kresbou stojí Ken Wakui, za českým překladem pak Vít Ulman.

Ken Wakui v pěti bodech

  1. V dětství se pohyboval v prostředí gangů.
  2. V roce 2005 vydal svou prvotinu, Shinjuku Swan, která získala i dva live-action filmy.
  3. Tokyo Revengers získali kromě anime adaptace i filmové zpracování.
  4. Ke své práci využívá asistenty jen málokdy.
  5. Díky kontroverznosti symbolu manji byl tento znak na spoustě vydáních vynechán a cenzurován, nevyjímaje české vydání.

První svazek mohl působit lehce nudně, jelikož se autor zaměřil především na představení postav, zápletky a Takemičiho schopnosti cestovat časem. V tom druhém se však akce rozjíždí na plné obrátky a nechybí ani nečekané zvraty, které s sebou přinesou pouze další otázky pro hlavního hrdinu. Čtenáři budou mít možnost nahlédnout do zákulisí gangu Tokio Mandžikai a seznámit se s jeho vedením. Na scénu také přijde první ze znepřátelených gangů, což nevěstí nic dobrého.

Uplakánek

Ken Wakui nenechává nic náhodě a s příchodem nových postav ukazuje, že nic není jisté a zrada může přijít z kterékoli strany. A není rozhodně poslední. Vše pro to, aby Takemiči trpěl a jako hrdina se rozvíjel. Stále platí, že nejde o žádného siláka, spíše naopak, což je v tomto žánru něco nevídaného. Takemiči se nebojí obětovat pro vlastní přátele či ukápnout slzu. Některé možná bude svou slabošskou povahou štvát, některé si naopak získá.

Ať tak, či tak, čtenáře již velmi brzy čeká první otevřený konflikt mezi gangy. A že je na co se těšit! Ti nedočkaví si mohou čekání zkrátit první sérií anime adaptace, která se v příštím roce dočká pokračování. Ti odvážnější pak mohou zkusit i live action film, který zachycuje několik prvních svazků, a končí šarvátkou s Moebiusem.

Tokyo Revengers zaujme všechny, kteří hledají drsný příběh z prostředí gangů s lidským hlavním hrdinou, který umí cestovat časem.

  • Ken Wakui: Tokyo Revengers 02
  • Nakladatelství CREW, 2022
  • překlad: Vít Ulman
  • 204 stran, 229 Kč (v e-shopu Fantasye již za 206 Kč)
2. listopadu 2022, Kateřina Kopišťová

Tokyo Revengers 02

Tokyo Revengers 02
Vložit do pytle na zboží  Koupit 249 Kč 224 Kč