Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, pokud si přejete obdržet zboží ještě do Vánoc, odešlete objednávku nejpozději do 15.12. Preferujte prosím platbu dobírkou.

Šťastná, nebo prokletá třináctka?, Vyhlášení třetího ročníku soutěže Žoldnéři fantazie

Bronec Michael (ed.): Žoldnéři fantasie: Tango s upírem

Soutěž Žoldnéři fantazie letos dospívá do období puberty, neboť jí táhne na třináctý rok. Že jste o podobné soutěži ještě neslyšeli? Bude to tím, že celých deset let vystupovala pod nezapamatovatelným názvem O železnou rukavici lorda Trollslayera. Desátým ročníkem byla ukončena řada antologií Drakobijci, která z vítězných prací vycházela.

Proč to? Ty názvy, pocházející z šera dávnověku první poloviny 90. let, zkrátka změnit potřebovaly! A nebyl špatný nápad sjednotit jméno soutěže a sborníku. Alespoň si je čtenáři konečně zapamatují…

Dělat reklamu Drakobijcům asi nemá cenu – vyrostla na nich celá jedna generace tvůrců fantasy. Dělat reklamu Žoldnéřům fantazie je potřeba – aby soutěž nezanikla.

Co tedy nabízíme? Tak především možnost publikování v knížce pro vítěze (cca 10 míst). Vysoké pozice většinou znamenají, že se Straky na vrbě začnou zajímat, co máte v šuplících, což je pro autora daleko příjemnější pozice, než když musí sám oslovovat neznámého nakladatele. Na křtu knihy se můžete seznámit s dalšími autory i porotci, což je pestrá směsice zasloužilých jmen. Mezi porotci jsou např.: Martin D. Antonín, Ivana Kuglerová, Míla Linc, Leonard Medek, Miroslav Žamboch. Nechci vás unavovat telefonním seznamem, jsou tu i nějací redaktoři a další. (Redaktoři nemají tak známá jména, ale rozhodují, co v jejich plátku vyjde, takže jsou pro autory dost důležití.)

Pokud vám ani tohle nestačí, pak vězte, že po celou dobu trvání soutěže vyplácíme za vydané povídky honorář! Nijak závratný, avšak je to příjemné kapesné. A co se týče absolutních vítězů – valné většině z nich u Strak na vrbě vyšla kniha (s výjimkou čistě povídkových tvůrců).

No – modré z nebe vám slibovat nebudu. Už z toho prostého důvodu, že když je prací příliš, dá porotcům práci soutěžní složku vůbec učíst. A jelikož někteří z nich pro mě píší knihy, nechci je zbytečně přetěžovat.

Poslední léta ovšem počet obeslaných prací neustále zvolna klesá, takže je čas na nápravu! Je tedy na vás, autorech, aby bylo co vydávat. V Žoldnéřích už – na rozdíl od Drakobijců – nejsou vzadu má kritická hodnocení, takže nehrozí, že se o své povídce dočtete nějaké strašlivé věci…

Nu, zjevně začínám přecházet od pozitivní motivace k negativní, je tedy raději čas tohle »lákání« uzavřít. Křest letošních Žoldnéřů fantazie (s podtitulem »Dálnice ke všem čertům«) proběhne v pátek 6. května v Městské knihovně na Smíchově v rámci odpoledního Conu na vrbě. A uzávěrka přijímání prací do dalšího ročníku je koncem května. Máte tedy na psaní ještě čtvrt roku.

Něco kvalitního nám pošlete, jinak jednoho dne vyjdou v Žoldnéřích jen samé povídky ode mě. A to by se vám fááákt nelíbilo!

Vyhlášení třetího ročníku soutěže Žoldnéři fantazie

Podmínky soutěže:
rozsah prací nesmí překročit 46.000 znaků včetně mezer (budeme to ověřovat, tak si to zkontrolujte – např. ve Wordu) počet zaslaných prací od jednoho autora není omezen (ale uvědomte si, že budete konkurovat sami sobě) povídky musí být v českém jazyce a musí obsahovat fantastické prvky (Žoldnéři fantazie se profilují jako fantasy soutěž, proto klasické SF raději posílejte jinam)
nesmí jít o práce již publikované, k publikaci připravované nebo obeslané v jiných soutěžích každou práci vytiskněte ve 3 exemplářích, jednostranně, na formát A4 čitelným (méně je někdy více, takže nedoporučujeme různé umělecké fonty) fontem velikosti 12 s řádkováním 1,5 a všemi okraji nejméně 1,5 cm práce sešijte sešívačkou nebo nějak jinak svažte (doporučujeme pro jistotu i číslovat stránky – když se práce změní v salát, je identifikace pořadí stránek někdy náročná)
soutěž je anonymní, takže práce nikde nepodepisujte!
k zásilce připojte v zalepené obálce papír, na němž bude vaše pravé jméno, adresa, datum narození, email, telefon a názvy všech vámi zaslaných prací (organizátoři budou respektovat přání autora být publikován pod pseudonymem, ale v obálce musí být vaše skutečné jméno a adresa!) 3 nepodepsané exempláře od každé povídky + zalepenou obálku s osobními údaji zašlete poštou na adresu Michael Bronec, Horáčkova 1208, Praha 4, 140 00. Na obálku napište heslo „Žoldnéři“
zároveň (tj. povídku musíte poslat poštou i elektronicky, jinak nebude do soutěže přijata!) zašlete povídku v elektronické formě ve formátu *.rtf z emailové adresy, která v zájmu zachování anonymity neobsahuje vaše jméno a příjmení (můžete si pro tento účel vytvořit třeba email na jméno postavy) na adresu zoldneri-fantazie@seznam.cz (soubor potřebujeme pro případné vydání a pro kontrolu délky práce) organizátoři soutěže si vyhrazují právo (ne povinnost) na jedno otištění povídky uzávěrka je 31. května 2011

PS: Soutěžní příspěvky nevracíme. Jsou archivovány pro další studium a stejně byste je zpátky nechtěli; po přečtení několika porotci vypadají, jako by je ožvýkal los.
PPS: O místě slavnostního vyhlášení výsledků ty z vás, kteří se umístí, včas informujeme.

20. března 2011, Michael Bronec

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).