Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Orion, Ben Bova

Bova Ben: Orion 1 - Obion

John O‘Ryan pracuje pro nadnárodní společnost, má slušný plat, kancelář, a dokonce i sekretářku. A přece cítí, že něco není v pořádku. Dokáže totiž své tělo ovládat způsobem, nad nímž by indičtí jogíni bledli závistí. Přes všechny schopnosti si ale není schopný vzpomenout na vlastní minulost. Jednoho dne John zpozoruje v restauraci ženu a dva podivné muže, zlatého a temného. Vzápětí se podnik stane cílem bombového útoku. O‘Ryanovi se podaří ženu zachránit, a ta mu naznačí, že něco o jeho minulosti ví. Než mu může prozradit více, je zavražděna. Nakonec se ale John pravdu přece jen dozví. Je totiž lovcem jménem Orion, jenž byl vyslán na Zemi bohem Ormazdem, a jeho úkolem je zabít Ahrimana dříve, než zničí lidstvo.

Bovův román stojí na hranici sci-fi a fantasy a je další variací na neutuchající boj dobra a zla. A Orion tu má být trumfem v Ormazdově ruce. Jenže už zakrátko přestává být poslušným pěšákem, když si začíná uvědomovat, že vše není takové, jak mu to jeho pán předkládá. Znova a znova se v různých epochách střetává s Ahrimanem a pokaždé získává další kousek skládanky příčin a následků. Konečné pochopení však leží hluboko v minulosti.

Kniha v sobě skrývá něco akce a zajímavých nápadů kořeněných trochou filozofie a úvah. Na některých místech je ale příliš rozvleklá a nevěrohodná. Také neustálé opakování základní situace působí poněkud stereotypně. Přes tyto nedostatky je román docela čtivý a překvapivé vyústění mu dává hlubší vyznění.

  • Ben Bova: Orion
  • vydal: Classic, Praha 2007
  • přeložila: Adéla Kulová
  • obálka: Vladimír Bondar
  • 360 stran / 239 Kč

Recenze je převzata z magazínu Pevnost 12/2007.

18. ledna 2008, Martin Fajkus

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Orion

Orion
Vložit do pytle na zboží  Koupit 239 Kč 215 Kč