Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Konec dobrý, všechno dobré. Alespoň pro někoho, Jamie Sawyer: Dominium (Věčná válka 3)

dominium sawyer

Aliance nikdy netrpěla nouzí na nepřátele. Jenomže kde se Direktoriát nebo Krellové museli smířit se svou neschopností dosáhnout absolutního vítězství, tam má Černá spirála poměrně slušné šance na úspěch. Hlavně díky tomu, že její členové jsou všude a kdykoli udělá Aliance krok vpřed, narazí na předem připravenou protiakci. Je jen otázkou času, kdy dojde k finálnímu střetu. A pokud se něco nezmění, nebude to podle aliančních pravidel.

Černá spirála má plán, který by měl zavést nové pořádky doslova ve všech koutech známého vesmíru. Jenomže to bohužel neznamená obědy zdarma. Jejich představa je výrazně apokalyptičtější. Ne, že by za každým obědem zdarma měl číhat konec světa. Svým způsobem to vypadá, jako kdyby se vůdce Spirály rozhodl provést obrovskou vendetu, během níž se nejen pomstí Krellům za všechno to nepohodlí během jeho dávného zajetí, ale i Alianci za to, že ho v tom nechali. A protože neexistuje nic lepšího než kolektivní vina, bude jeho odplata dostupná pro všechny bez ohledu na organický původ. Poručík Jenkinsová (a samozřejmě nejen ona) s podobným řešeními nesouhlasí, a tak se musí pokusit o nemožné a zvrátit průběh války.

Jamie Sawyer ve čtyřech bodech

 1. Narodil se roku 1979 v Newbury, Berkshire.
 2. Vystudoval právo na University of East Anglia v Norwichi.
 3. Pracuje jako advokát se zaměřením na trestní právo.
 4. Jeho oblíbenými sci-fi autory jsou Robert Heinlein a Joe Haldeman.

Autorovi se téměř v každé knize podaří najít nové způsoby využití duplikantů v akčních scénách. I zde dokázal, že mít zásobu geneticky upravených kopií vlastního těla ještě neznamená nesmrtelnost. Svým způsobem jde o krásný protiklad k začátku předchozí trilogie, Lazarovi, kde se hlavní hrdina musí spolehnout sám na sebe. Tady je sice náhradních těl dostatek, ale důležité je, kdo se k nim dostane jako první.

Série Věčná válka

 1. Odpadlík (Věčná válka 01)
 2. Exodus (Věčná válka 2)
 3. Dominium (Věčná válka 3)

Co by to bylo za závěrečné střetnutí, kdyby v něm chyběli hlavní protagonisté? Dingové si prošli mnoha střety, ať už proti Spirále nebo nakaženým Krellům (nepočítáme-li lehce nostalgický výlet k Direktoriátu). Dávno tedy už na ně nelze pohlížet jako na nováčky. Čtenáři dostali možnost seznámit se s každým členem týmu a všichni si prošli svým naplánovaným vývojem. Takže nezbývá než se pustit do akce a na konci spočítat, kdo všechno zůstal naživu. Není to špatná strategie. Zejména pro tento druh literatury, který má zabavit i dopřát odpočinek. Ostatně, Jamie Sawyer tohle nedělá poprvé. A když si odmyslíme jeho neochotu nechat zemřít některé hlavní postavy, nelze vlastně Dominiu nic vytknout.

Dominium představuje sečteno podrženo povedený závěr trilogie. Nejde o žádnou vysokou literaturu, ale na každé stránce lze poznat dobře zvládnuté řemeslo. A pokud se Jamie Sawyer rozhodne do tohoto světa vrátit, rozhodně se máme na co těšit.

 • Jamie Sawyer: Dominium (Věčná válka 3)
 • Fantom Print, 2023
 • Obálka: Ben Zweifel
 • Překlad: Tomáš Slavík
 • 320 stran, 369 Kč (v e-shopu Fantasye již za 258 Kč)
4. srpna 2023, Tomáš R. Tokoš

Věčná válka 3 - Dominium

Věčná válka 3 - Dominium
Vložit do pytle na zboží  Koupit 369 Kč 258 Kč