Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Dva nové příběhy z prostředí Kostičasu, Samantha Shannonová: Bledý snílek/Píseň úsvitu (série Kostičas)

bledy snilek pisen usvitu

Bonusového materiálu není nikdy dost. O to víc to platí v případě, kdy díly série vycházejí klidně několik let po sobě. Fanoušci Kostičasu o tom vědí své. Nyní se na ně ale usmálo štěstí. Nakladatelství Host se totiž rozhodlo vydat i dva bonusové příběhy přibližující některé klíčové události ze života Paige Mahoneyové. Jak se stala Bledým snílkem? A co se stalo v Paříži?

Paige Mahoneyová je členkou Sedmi pečetí teprve krátce. I přesto se mladá krajinochodkyně touží osvědčit, a získat tak místo stálého člena a přezdívku, pod kterou ji bude znát celý Scion. Velmi brzy se dívce taková příležitost naskytne. Její vidopán Jaxon se rozhodne jí svěřit nebezpečnou misi a ukázat, co doopravdy umí. Paige se tak spolu s Nickem vydávají na honbu za duchem nebezpečné vražedkyně. Jak doopravdy přišla ke své přezdívce Bledý Snílek?

Píseň úsvitu se odehrává o několik let později. Paige a Strážce jsou na útěku a jejich zachránci jim pomohli utéct do francouzské Paříže. Po traumatickém mučení vodou je s podivem, že to dívka vůbec přežila. A jejího jediného spojence představuje Arcturus. Jejich vztah však poněkud ochladl, hlavně co se týče romantické roviny. Podaří se mladé krajinochodkyni vyrovnat s duševními a fyzickými zraněními, sblížit se se Strážcem a pokračovat v revoluci, kterou zavinila?

Kdo je Paige Mahoneyová?

Nakladatelství Host se rozhodlo v překladu vydat i souborné vydání dvou povídek z prostředí Kostičasu z pera Samanthy Shannonové. Oproti původní sérii vyšlo pouze v měkké vazbě. První povídka se odehrává před začátkem první knihy, ta druhá pak mezi závěrem třetí a čtvrté. Je tedy moudré si je přečíst až po dočtení všech dosud vydaných dílů. Obě povídky sledují osudy hlavní hrdinky Paige Mahoneyové a její cestu za revolucí. V obou případech se čtenáři mohou setkat s dalšími oblíbenými postavami, které znají z původní série, jmenovitě například Nick, Jaxon či Arcturus.

Samantha Shannonová v pěti bodech

  1. Narodila se v roce 1991 v Západním Londýně.
  2. Vystudovala anglický jazyk a literaturu na Oxfordu.
  3. Svůj první román Aurora napsala již v patnácti letech, ale jejím prvním publikovaným dílem je právě Kostičas.
  4. Na ten se již před vydáním prodala filmová práva a kniha byla zatím přeložena do pětadvaceti jazyků.
  5. Momentálně spisovatelka pracuje na dalších částech téhle sedmidílné série.

I když jde o výrazně kratší vydání než samotný Kostičas, rozhodně to příběhu neubírá na kvalitě či čtivosti. Autročin dynamický a úderný styl psaní je zde stále patrný a to samé platí i o charakterech postav. Navíc je velmi zajímavé sledovat Paige v různých částech jejího života a spojovat si to s informacemi, které již známe z původní série.

Mučení vodou

Povídka Bledý snílek má hodně akční a napínavý nádech a rozhodně se u ní nikdo nudit nebude. Píseň úsvitu naopak působí daleko pomalejším dojmem a nese se v hodně podobném duchu jako začátek čtvrtého dílu Když spadne maska. Největší důraz se zde klade na psychický stav hlavní hrdiny a následky mučení, které podstoupila v Scionu. Není to nic pěkného a některým slabším povahám by tyto pasáže mohly vadit. Stačí je však v případě potřeby jednoduše přeskočit. Mimo to sleduje autorka i pochroumaný vztah mezi Paige a Strážcem.

Vydání pátého dílu Kostičasu se zatím zdá v nedohlednu, a tak si musí čeští fanoušci poradit po svém. Čekání si proto mohou zpříjemnit tímto povídkovým souborem, který jim třeba připomene, proč se do série vlastně zamilovali. A pokud ne, je tu vždy možnost si celou sérii přečíst znovu.

Bledý snílek/Píseň úsvitu je ideálním čtivem pro všechny milovníky původní série Kostičas toužící se dovědět něco navíc o jejich milované Kmotryni.

  • Samantha Shannonová: Bledý snílek/Píseň úsvitu (série Kostičas)
  • Host, 2023
  • překlad: Kateřina Hajžmanová
  • 192 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
19. prosince 2023, Kateřina Kopišťová

Bledý snílek / Píseň úsvitu (Kostičas)

Bledý snílek / Píseň úsvitu (Kostičas)
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč