Dochází vám čas? Tak proč si nějaký nekoupit?, Gerd Ruebenstrunk: Rebelové věčnosti
Jaká bude blízká budoucnost? Takovou otázku si položil snad každý z nás. Rebelové věčnosti ukazují variantu světa, v němž je největší byznys prodávat čas. Potřebujete-li peníze, prodejte pár let svého života. Nebo si čas naopak můžete koupit. Nic není ale zadarmo, a proto má obchodování s životy lidí svou cenu.
Reiszová & Reming byla společnost, která byla založena dvojicí geniů, jež se snažili vymyslet technologii umožňující lidem ubírat a přidávat léta. Než byla ale technologie uvedena na trh, došlo mezi párem k roztržce. Reiszová totiž předvídala možné nebezpečí, které může technologie přinést. Reming byl ale ochotný udělat pro peníze všechno.
O osmnáct let později je Tempus Fugit, společnost obchodující s časem a vedená Ricardem Remingem, nejvýdělečnější na světě. Právě do této společnosti zavítá Valerie, která se rozhodne prodat deset let svého života kvůli nemocné matce. Při odchodu je před budovou sražena autem, které shodou okolností řídí detektivka, jež dostala za úkol zjistit informace o možném teroristickém útoku na Tempus Fugit. A aby těch náhod nebylo málo, kromě mladé slečny srazí svým autem i poštovního kurýra Willise. Detektivka se jim chce za vzniklé škody odvděčit, proto je přibere do svého týmu vyšetřovatelů.
Příběh Rebelů věčnosti vzdává čest Einsteinově teorii relativity, protože se podstatně věnuje kvantové fyzice. Právě díky ní hrdinové knihy dokážou doslova nemožné věci. Vymysleli technologii, která člověku vezme několik let života, uchová je a pak je předá někomu dalšímu. Bohužel má tato technologie i nepříznivé účinky. Ze začátku si toho nikdo nevšímá, ale postupem času se situace zhoršuje. Po celém světě začne docházet k podivným událostem, při nichž se lidé nechovají normálně.
Gerd Ruebenstrunk v pěti bodech
- Absolvoval střední školu v Hildesheimu a studoval na Technické univerzitě v Hannoveru, dále pak na Pedagogické univerzitě v Bielefeldu.
- Studoval také psychologii a jeho teze o počítačové simulaci psychologických teorií se používá na vysokých školách jako textový úvod do tématu.
- Pracoval jako copywriter, ředitel pro reklamní agentury, šéfredaktor na televizním kanálu VOX.
- Od roku 1998 se věnuje psaní a společně s Alexandrem Rettigem se věnoval psaní komediálnímu seriálu.
- V současti Ruebenstrunk žije se svou rodinou v Ruhrgebietu.
Celou knihu provází jedna náhoda za druhou, až si říkáte, že je to trochu přehnané. Příběh sleduje tři hlavní hrdiny, kteří se nikdy dřív neviděli, i když je spojuje tolik věcí. Některé situace jsou překvapivé a některé doslova šokující. Autor se totiž nebojí realistických a někdy až brutálních scén, jedna střídá druhou a hluché místo byste těžko hledali. Nudné přijdou nanejvýš kapitoly, které ukazují, jaký vliv měla technologie Tempus Fugit na okolní svět.
I hlavní postavy Rebelů věčnosti jsou přiměřeně sympatické. Nejvíce zaujme Willis, který vyrostl v sirotčinci, je pozoruhodně chytrý a nadaný. Právě jeho život se nejvýrazněji změní a při pozornějším čtení každému dojde, kam směřuje. Díky Willisovi se celá skupina dozví, kdo jsou Rebelové věčnosti, co je jejich cílem a především, kdo je vede.
Rebelové věčnosti je zábavná kniha, která v sobě nese prvky techniky, fyziky a nadpřirozených prvků. Zaujme především mužské čtenáře, ale své si najdou i čtenářky. Teorie paralelních světů je opravdu dobře zpracovaná a uvěřitelná. Celý příběh je jedna akční jízda, která vrcholí nečekaným závěrem.
- Gerd Ruebenstrunk: Rebelové věčnosti
- Albatros, 2013
- překlad: Miroslava Urešová
- obálka: Petra Mejstříková
- 350 stran, 349 Kč