Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
V plamenech Mechanické princezny Recenze
V plamenech Mechanické princezny
Cassandra Claerová: Mechanická princezna (Pekelné stroje 3)

7. prosince 2016, Kateřina Kopišťová
Dlouho očekávaný závěrečný díl série Pekelné stroje konečně dorazil do českých knihkupectví. Sen skalních fanoušků Cassandry Clareové se tak stal skutečností. Setká se epický konec viktoriánské série o Lovcích stínů s úspěchem, nebo zmizí nepovšimnut v propadlišti dě­jin?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2716
Najdi Magistra dřív, než povstane mechanická armáda Recenze
Najdi Magistra dřív, než povstane mechanická armáda
Cassandra Claerová: Mechanický princ (Pekelné stroje 2)

5. srpna 2016, Kateřina Kopišťová
Čeští fanoušci Cassandry Clareové se dočkali i druhého dílu ze série Pekelné stroje, která si na zahraničním knižním trhu vydobyla místo na předních příčkách. I v něm se autorka vrací do viktoriánského Londýna, aby odhalila tajemství skrývající se kolem hlavní hrdinky, Podsvěťanky Tessy Grayové. Dokáže si pokračování udržet stejné tempo a kvalitu příběhu jako akcí nabitý první díl?

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4113
Lovci stínů se vracejí, tentokrát v nové sérii z viktoriánského Londýna Recenze
Lovci stínů se vracejí, tentokrát v nové sérii z viktoriánského Londýna
Cassandra Clareová: Mechanický anděl (Pekelné stroje 1)

15. ledna 2016, Kateřina Kopišťová
Po letech orodování se příznivci Cassandry Clareové konečně dočkali překladu další série ze světa Lovců stínů. Pekelné stroje se odehrávají ve viktoriánském Londýně a předcházejí šestidílným Nástrojům smrti, jejichž poslední díl vyšel česky letos. Dokáže příběh o magické dívce, dvou nejlepších přátelích a jednom výstředním čaroději prorazit stejně jako původní série?

Číst článek dál | Diskuze (5) | Přístupů: 5215
Richelle Mead v Nesmrtelné koruně naplno rozjíždí napínavou šachovou partii Recenze
Richelle Mead v Nesmrtelné koruně naplno rozjíždí napínavou šachovou partii
Richelle Mead: Nesmrtelná koruna (Věk X 2)

3. prosince 2014, Anežka Dudková
Fanoušci Richelle Mead rozhodně netrpí malým přísunem knih své oblíbené autorky. Nesmrtelná koruna je její v pořadí už šestnáctá kniha, která vyšla v českém překladu, a určitě není poslední. Zvládne Richelle Mead dodat něco nového, nebo už po tolika knihách jen vaří z vody?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3033
Halo je skvělým případem Evoluce knih z herních světů Recenze
Halo je skvělým případem Evoluce knih z herních světů
kolektiv autorů: Halo - Evoluce

28. dubna 2014, Jan Červenka
Série Halo se začala překládat do češtiny jako jedna z prvních knižních adaptací známých her, a tak nabízí možnost sledovat vývoj tohoto podžánru u nás. Od začátků, kdy se k literárním adaptacím her přistupovalo opatrně a mnoho lidí se na ně dívalo skrz prsty až po jejich dnešní rozkvět, kdy se většina herních hitů dočkala i své knižní obdoby. Vzhledem k tomu, že na antologii Evoluce se podílelo mnoho autorů, umožňuje kniha sledovat i vývoj samotného světa. Tak tedy, quo vadis, Halo?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2717
Nechte se očarovat Strážkyní krve Recenze
Nechte se očarovat Strážkyní krve
Tessa Graton: Strážkyně krve (Krvavé deníky 2)

27. března 2014, Zuzana Malá
Magie pro lidi znamená něco zvráceného, nebezpečného, něco, co nemohou ovládat. Představte si, že by i v našem světě existovali takoví, pro které je kouzlení druhou přirozeností. Takoví, kteří mohou uzdravit, mohou zabít a mohou vás převtělit do jiného těla, a to všechno jen s pouhou jednou kapkou krve a pár zaříkadel.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2737
Jedna kapka krve může mít velkou moc, zvláště v Magii krve Recenze
Jedna kapka krve může mít velkou moc, zvláště v Magii krve
Tessa Gratton: Magie krve

8. října 2013, Kateřina Kopišťová
Silla Kennicotová se stále úplně nevyrovnala s tragickou smrtí rodičů, kteří zemřeli před několika měsíci. Zbyl pouze bratr Reese, který se o svou sestru pečlivě stará. Vše se změní ve chvíli, kdy Silla obdrží tajemnou knihu plnou zaklínadel s podivným vzkazem. Ve stejné době se do města přistěhuje Nicholas Paradee, kterého se Sillou spojuje jediná věc – magie krve. Jediná kapka by mohla být klíčem k tajemstvím Silliny rodiny…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4120
Magie krve Ukázky z knih
Magie krve
Tessa Grattonová

20. května 2013, Tessa Grattonová
Začalo to jednoduše. Nakresli kruh… dej doprostřed suchý list… posyp špetkou soli… zarecituj pár latinských slov… přidej kapku krve… To poslední zas tak jednoduché není, ale Sille Kennicotové to tak nějak připadá správné. Přitom v jejím životě nejde správně nic od chvíle, co příšerným způsobem zemřeli její rodiče. Udělala by všechno, aby odhalila pravdu o své rodině – dokonce zkusí i pár kouzel ze záhadné knihy, kterou jí někdo poslal, a prolije trošku krve.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4135