Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Prašť jak uhoď, David Peter

David Peter: Star Trek-Nová generace 10-Prašť jak uhoď
Název:   Prašť jak uhoď
Autor:   David Peter
Žánr:   sci-fi
Série:   Star Trek: Nová generace (10)
Počet stran:   246
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Laser
Překladatel:   Radim Rouče
Autor obálky:   Petr Bauer

Běžná cena:   115 Kč
Naše cena:   104 Kč
Sleva:   11 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Pokud vládnou velmi příznivé podmínky; teraformování je tvrdá, nebezpečná práce, jež staví ty nejsilnější z průkopníků proti nemilosrdnému prostředí. Když se začnou pracovníci teraformace na planetě Ráj oproti předběžnému plánu opožďovat, komandér Riker je dočasně uvolněn z Enterprise a vyslán, aby jim pomohl. Rikera na lodi nahrazuje svérázný důstojník jménem Skamene, jehož chování brzy začne vyvolávat otázky ohledně jeho způsobilosti a úsudku. Komandér Riker se mezitím zaplete do boje na život a na smrt s brutální přírodou Ráje. Brzy však zjišťuje, že ne všechna nebezpečí planety jsou přirozeného původu – když musí čelit jejímu největšímu nebezpečí a nejzrůdnějšímu tajemství…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Prašť jak uhoď, David Peter
BoB - 15. 09. 2008 16:26

Když jsem vykonával základní vojenskou službu, byl v našem družstvu jeden, řekněme nepřizpůsobivý kus. Všechno měl, jak se říká na háku, absolutní flegmatik a „salámista“. Jelikož nikdo nevěděl, co s ním, byl vybrán pro výměnný pobyt, což znamenalo, že se přestěhuje do jiných kasáren a oni nám za něj pošlou náhradu. Samozřejmě, že ta náhrada byla stejně nepřizpůsobivý kus. Možná ještě horší. Ale o to tehdy nešlo. Chtěli ukázat, že si poradí s každým a že na ně je každý krátký. Sice se to trochu minulo účinkem, ale udělali, co museli. Při čtení této knihy se mi právě tato vzpomínka vybavila. A ačkoli pojednává zcela o něčem jiném, přesto zde jistá, byť minimální podobnost je. Hlavní postavou, kromě standardní posádky Enterprise, samozřejmě, je komandér Kvído Skamene. Je to důstojník, na kterého si všichni stěžují a nikdo ho nechce na své lodi za prvního důstojníka. Tento muž již dávno mohl být kapitánem, avšak díky svému přístupu stále není. A zřejmě již ani nebude. Komandér Riker je dočasně převelen na planetu Ráj, kde se vyskytly nějaké problémy a komandér Skamene je rozkazem Hvězdné flotily dočasně (se slovy, že mu chybí kázeň a je potřeba někoho, kdo jí ho naučí) přidělen na Enterprise. Tím se rozběhne příběh, kdy budeme přeskakovat od příhod komandéra Rikera na planetě Ráj k situacím na palubě Enterprise, kde ne zastupující komandér Skamene seznamuje s posádkou a naráží na všudypřítomné srovnávání s oblíbeným komandérem Rikerem a vyhrocenou situací na planetě Culinan, kde Skamene dostane poprvé příležitost ukázat, co v něm je... Tato kniha mne opravdu příjemně překvapila. Nejedná se o jednoduchý (standardní) příběh Star Treku, ale svým hlubším vyzněním se (jako jeden z mála) přibližuje původní sérii s kapitánem Kirkem. Zde nejde pouze o napětí a akční scény, ale o zpochybnění samotné základní směrnice se všemi důsledky pro jednotlivce i kolektiv. Peter David je jedním z autorů, jejichž práce jsou nadprůměrné a čtivé. Jednou převažuje v příběhu humor, jindy je téma nesrovnatelně vážnější. Vždy ale autor zaručuje minimálně příjemné počtení, které ostatně všichni čtenáři hledají a zde také nacházejí.
Prašť jak uhoď
Viddy - 19. 06. 2009 11:23

Kapitán Picard dostane pod svoje velenie nového dočasného prvého dôstojníka, ktorého treba naučiť, čo je to autorita a práca v tíme. A veru sa poriadne zapotí, Skamene svojím nevyspytateľným chovaním a drzosťou nahlodá pokojnú atmosféru na palube Enterprise. Riker je prevelený do tímu Federácie, ktorý má za úlohu pomôcť teraformovacej skupine na planete Raj - a postupne zisťuje, že vedci majú pred ním tajomstvá. Ďalší svižný trekovský príbeh, v ktorom bežnú diplomatickú "rutinu" obohatí výmena člena posádky - tentokrát tradičný humor vystrieda skôr napätie a detektívna zápletka na oboch stranách, ale vôbec to nie je na škodu. Výborne spracované vyhrotené situácie so Skamenem a myšlienkové pochody postáv, knihu som si užila - taký dobrý a zároveň netradičný StarTrek som dlho nečítala.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 89 Kč
 169 Kč
 269 Kč
 174 Kč
 279 Kč
 134 Kč
 89 Kč
 113 Kč
 269 Kč
 149 Kč
 152 Kč
 259 Kč