Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Koniáš - Muž na stezce, Žamboch Miroslav

Žamboch Miroslav: Koniáš - Muž na stezce
Název:   Koniáš - Muž na stezce
Autor:   Žamboch Miroslav
Žánr:   fantasy
Série:   Koniáš
Počet stran:   544
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Lubomír Kupčík

Běžná cena:   349 Kč
Naše cena:   314 Kč
Sleva:   35 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Žádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích. Cesta je cíl. – Soubor koniášovských povídek Mirka Žambocha.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Koniáš - Muž na stezce, Žamboch Miroslav
racek - 11. 07. 2008 09:50

příjemné čtení. vybroušený styl a zajímavé příběhy. Velmi spokojen. Přece jen si myslím, že tohle mu sedí líp než to predátoři.
Ad Muž na stezce
Dann - 19. 07. 2008 18:18

Mé první, tedy vlastně druhé setkání s Koniášem. První bylo v povídce Na válečné stezce, která vyšla v Legii Nesmrtelných. Už tam jsem autorův styl vyprávění považoval ze velice ojedinělý a zajímavý, ale v té době jsem byl zaměřen na trochu jiný styl fantasy. Až teď jsem se ke Koniášovi vrátil, a musím říct, že bych si to nedovedl představit lépe. Povídky jsou ve valné většině takového rozsahu, že dokážou plně vtáhnou do děje, ale na druhou stranu je lze přečíst za neuvěřitelně krátkou dobu. Nebudu zde vypisovat jejich obsah, protože poté by ztratili část svého kouzla. Kniha je výhodná zejména díky chronologickému seřazení povídek. Chybí v ní pouze Na ostřích čepelí (samostatný román), Cenzurováno, Konec vlka samotáře (samostatná minikniha) a Cesta domů (v Legendách české fantasy). Nakonec bych se chtěl zeptat těch, kteří znají Koniáše lépe než já, kde vyšla povídka Cenzurováno, odehrávající se před Koncem vlka samotáře. Díky.
RE: Ad Muž na stezce
Lokken - 19. 07. 2008 22:38

No já do teď žiju v domění že Cenzurováno jako povídka ani nijak jinak nevyšlo.Ale ruku do ohně bych za to nedal...
RE: RE: Ad Muž na stezce
Dann - 20. 07. 2008 10:07

Špatně jsem zformuloval dotaz - chtěl jsem se zeptat, kde se dá Cenzurováno najít a přečíst. Tak.
RE: RE: RE: Ad Muž na stezce
Sirius - 20. 07. 2008 15:05

asi když cenzurováno - tak to znamená, že teprve vyjde. Jinak v říjnu by měl vyjít i román: Návrat vlka samotáře
RE: RE: RE: RE: Ad Muž na stezce
Dann - 20. 07. 2008 15:21

To mě nenapadlo, díky. O Návratu vím, těším se.
Názor
eMPage - 01. 09. 2008 13:05

Je radost mít Koniášovo povídky všechny pohromadě, procházet s ním jeho životní útrapy a dobrodružství, to je prostě radost. Každá povídka přináší nové dobrodružství, které se opravdu skvěle čte ať už to má 10 stránek nebo 100. Pan Žmaboch prostě umí a na tom se asi nikdy nic nezmění.
Stezky osudu...
BoB - 28. 11. 2008 04:02

S Koniášem se již dozajista každý z nás někdy setkal. Minimálně spatřil nějakou knihu Miroslava Žambocha s tímto hrdinou v knihkupectví nebo u kamaráda v knihovně. Povídek s Koniášem autor napsal dost, aby to vydalo na jejich ucelené vydání pod jednou hlavičkou. Jedna sbírka devíti koniášovských povídek (Ostří oceli, Fantom print, 2002) již vyšla. Tato je však rozšířena o tři kusy. A tímto vylepšeným vydáním je právě kniha Koniáš – Muž na stezce. Tato publikace obsahuje soubor povídek, kde hlavním hrdinou je právě zmiňovaný Koniáš, který prochází světem s utajenou identitou. A právě na těchto toulkách zažívá zajímavá dobrodružství, která máme možnost prožívat s ním na stránkách výše jmenované knihy. Koniáš je hrdina, který se snaží problémy neřešit jen silou. Ta je bezesporu pádným argumentem, ale až když ostatní diplomatické metody selhávají. Díky své tělesné konstituci je spíše přemýšlivý typ. Zabíjí rychle a bez mrknutí oka, je-li to třeba, ale jinak se snaží vše (má-li ovšem na to ve všem tom shonu vůbec čas) promyslet dopředu. Není to ani tupý zabiják, který díky své obrovské síle všude vítězí, není to lstivý vrah bez svědomí. S tímto hrdinou se může každý ztotožnit, neboť působí divokým, leč civilizovaným dojmem. Miroslav Žamboch stvořil hrdinu, kterého si mnoho čtenářů oblíbilo a to i (možná že především) díky literárnímu stylu, jakým jsou jeho příhody popisovány. Tím dokáže autor každého vtáhnout do děje bez zbytečného roztahaného vysvětlování, kterých jsme někdy u jiných prací (především románů, kde se děj díky rozsahu dobrodružství rozjíždí pomaleji) svědky. Živou formou vyprávění dokáže zaujmout vaši pozornost a udržet si ji až do poslední stránky. Jak rychlé bitky, tak klidnější pasáže přečtete s chutí a nic vás od dalšího čtení nedokáže odradit. Toto souhrnné vydání Koniášových dobrodružství je skvělá příležitost pro ty, kteří se s ním seznámili až v poslední době a rádi by zjistili, jak to všechno začalo.
Zklamani
Konias - 18. 05. 2009 00:50

Jsme zklamany .. a to predevsim tim,ze jsem se tesil na novou knihu o Koniasovi jak male dite.O to vetsi byl pro me sok, ze misto nove knihy a pribehu jsem koupil jen prepis puvodnich povidek o Koniasovi ktere bud vysli v malem vydani( kapesnem) nebo v kniznim... Byl to pro me sok kdyz jsem koupil tuto knihu a po precteni prvnich stranek sem bezel hned zkontrolovat svoji domaci knihovnu abych zjistil, ze misto nove knihy a tudiz i pribehu se jedna jen o prepis (opis) povidek jiz vydanych..... Jinymi slovy "ten kdo koniase nezna doporucuji tuto knihu jakozto sbirku vsech povidek o nem jiz davno vydanych... a ti kteri uz Koniase znaji jiz z drivejska musim zklamat .. krom jedine povidky neni nic noveho jen opis del davno napsanych a vydanych......
Další Koniášovy příběhy
gilbert - 30. 08. 2010 11:34

Jak už jsem psal u Na ostřích čepelí, Koniáš je ze Žambochových hrdinů můj nejoblíbenější. A tahle povídková sbírka to jen potvrzuje. Obsahují vše, co od Koniáše a jeho autora očekáváme: výborný příběh se zajímavou zápletkou, čtivost, akci a jednoho z nejsympatičtějších hrdinů fantasy.:) Co je dalším plusem knihy, je její chronologické seřazení, takže se o hrdinovi dozvíme něco více. Například úvodní povídka „Až na dno“ nám ukáže Koniášovi začátky (tvrdá lekce života při první zabijácké zakázce;)) a dozvíme se i něco o jeho minulosti a původu. Těžko se rozepisovat o jednotlivých povídkách, i přesto, že vždy jde v zásadě o totéž – Koniáš „někam“ přijede a musí tam „něco“ řešit, každá stojí za přečtení. Pokaždé se totiž dostane „někam jinam“ a vyřeší to „nějak jinak“ :). Raději popíšu některé povídky, abych se do toho moc nezamotával… Asi nejakčnější je povídka „Fanoušek“, v níž se Koniáš účastní šermířského turnaje. Souboje vedené „do první krve“ se brzy zvrtnou, když vyjde na povrch pravý charakter organizátora a vše je zakončeno legendární bitkou čtyř „gladiátorů“ proti stovce vojáků. Také se zde v epizodní roli objevuje další Žambochův hrdina, Bakly. Nejdrsnější mi pak přišly povídky „Cherchez la femme“ a „Štěstí z pekla“. V první Koniáš díky ženě nedobrovolně narukuje do armády snažící se proniknout do neprostupné džungle. Atmosféra je skutečně dusivá. V druhém zmiňovaném příběhu se pak podíváme do města postiženého smrtelnou epidemií. Povídky „Na válečné stezce“, „Pouštní škorpión“ a „Drsná hra“ mi přišly až westernové. V první z nich prožívá Koniáš dobrodružství s horskými osadníky i místním domorodým kmenem, další dvě se odehrávají na poušti. Zvláště poslední jmenovaná „Drsná hra“, která mi svou zápletkou (dva soupeřící gangy v pouštním městečku a do toho zasahující armáda a nově příchozí Koniáš) připomněla klasický western „Pro hrst dolarů“, patří podle mého k vrcholům této sbírky. Dalším takovým vrcholem je jistě „Vysoký příliv“, v němž se Koniáš vypravuje s dalšími odvážlivci na Dýmový ostrov zachránit jednu dívku. Zde na ně čeká velké nebezpečí v podobě zhmotnělých vlastních nejtajnějších strachů. Příběh plný tajemna s výborným nápadem. Abych to shrnul, pro fanoušky autora a Koniáše zvlášť je to jasná volba. Jedná se o výborné čtení, ke kterému se čtenář bude jistě rád vracet.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 359 Kč
 269 Kč
 125 Kč
 160 Kč
 62 Kč
 62 Kč
 248 Kč
 179 Kč
 125 Kč
 62 Kč
 224 Kč
 188 Kč