Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 20.-24.8. zavřeno – inventura
Matrix Ostrava: 20.-24.8. zavřeno – inventura
Fantasya Praha: 27.-31.8. zavřeno – inventura
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Basil - Valašský vojvoda, Žamboch Miroslav

Žamboch Miroslav: Bazil - Valašský vojvoda
Název:   Basil - Valašský vojvoda
Autor:   Žamboch Miroslav
Žánr:   fantasy
Počet stran:   128
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Milan Fibiger

Běžná cena:   69 Kč
Naše cena:   62 Kč
Sleva:   7 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Minikniha – První polovina třináctého století. Přemyslovské království sílí, česká kotlina je čím dál hustěji osídlena, vznikají nové vesnice a města. Stačí však urazit dva tři denní pochody na východ a člověk se dostane do moravských pralesů, kde stále silnějšímu křesťanství dosud vzdorují pohanská božstva předků. Ruka krále sem ještě nedosáhne, mezi vlky, medvědy a tajemnými obyvateli divočiny je těžké přežít; zdá se to téměř nemožné, když samozvaný pán své poddané nechrání, ale zotročuje. Jenomže lidé jsou právě tak tvrdí a neúprosní jako krajina, ve které žijí, a některým v žilách nekoluje jen lidská krev. Radhošť a Radegast shlížejí na ponurou zemi a lhostejně sledují, kdo se stane valašským vojvodou.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Bazil - Valašský vojvoda, Žamboch Miroslav
Rajko - 11. 11. 2006 22:34

Zdravím. V názvu knihy se objevila chybička, a to ve jméně Basil/Bazil.
Pár postřehů
Crovax - 08. 04. 2007 09:42

Samotnou knihu jsem se po prvním přečtení málem chystal zatratit, ale nedávno jsem se k ní opatrně vrátil a pozměnil jsem svůj původní názor. Co mi nepřijde trefné (a nestává se mi to v takovém případě příliš často) je anotace knihy. Mohla být trefnější, klidně kratší (jako u Baklyho) a ne tak "tajemná za každou cenu". Že historická fakta zcela neodpovídají, ponechme stranou. Jednak to autor vysvětloval na svých stránkách, ale hlavně to na celém příběhu není až tak podstatné. Co se týče geografických názvů, setkáme se s nimi poměrně zřídka, ale příjemně dokreslují atmosféru a vyvolávají zvláštní pocity u oněch šťastlivců, kteří místa jako Rožnov či Tanečnice navštívili. Co si zaslouží absolutorium, jsou ilustrace Jana Doležálka, navíc takřka perfektně zasazené do děje (v tomto směru jeden z nejlepších počinů, ne-li vůbec nejlepší, ze všech "minižambochovek" a upřímně mne mrzí, že této spolupráce není více). Kromě podařené zápletky, kdy je hlavní hrdina nucen uprchnout do divočiny, aby tam objevil tajemství svého původu i zázračné schopnosti, které mu umožní přežít, ale zároveň jej dostanou do situací, po kterých rozhodně netouží. Nachází a ztrácí přátele na těch nejméně očekávaných místech, získá dávno zmizelé vědomosti a na konci knihy se kruh uzavírá. Nejen oddychová četba na sobotní odpoledne, ale zároveň krásně zobrazený střet kultur i náboženství namixovaný se spoustou akce, jak je u autora zvykem.
RE: Ad Bazil - Valašský vojvoda, Žamboch Miroslav
Crovax - 08. 04. 2007 13:26

Trošku mne mrzí, že ani po takřka 5-ti měsících jsme se nápravy a odlišení od Bazila Christophera Rowleyho nedočkali ...
Basil
Viddy - 10. 06. 2009 16:22

Mladý Basil sa vzoprie svojmu pánovi Krasmerovi, keď v čase krutej zimy oberá ich osadu o zásoby jedla a odsudzuje ich na smrť hladom. Namiesto rozsudku okamžitej popravy ho čaká beh v snehu o holý život, následovaný loveckými psami. Boj a krutá zima však nie sú jediné, čo na Basila v divočine čaká. Napínavý príbeh, do ktorého sa rýchlo človek začíta a nechá sa unášať jednotlivými stránkami. Zaujímavá zápletka, dobre vykreslený hlavný hrdina, akcia a výborné popisy so zmyslom pre detail - všetko, čo mám na Žambochovi rada. Len ten koniec sa mi zdal po takom plynulom deji trochu ustrihnutý a narýchlo prilepený. Ťažko sa mi hodnotí, je to moja prvá minikniha, ktorú som prečítala a ten rozsah sa nedá porovnávať s ostatnými "klasickými" knihami, takže si nechávam priestor do budúcnosti :) Ale páčilo sa, určite stojí za prečítanie.
Basil - Valašský vojvoda
Crovax - 01. 07. 2009 20:52

Přes ob dva příspěvky výše uvedené slovní hodnocení si myslím, že 3 hvězdičky pro tohohle kolibříka jsou v konkurenci ostatních literárních počinů zcela dostačující. Hlavní hrdina rozhodně není tak zábavný jako Koniáš, Bakly, dokonce ani jako Maverick... A reálie, které mohou být pro někoho nanejvýš zajímavým a příjemným zpestřením ve vlnách české fantastiky, bych s chutí vyměnil za svět Pouštního škorpióna a dalších povídek i románů z pera Mirka Žambocha.
Kruté zimy v Beskydech
gilbert - 27. 11. 2010 23:08

V kolibří řadě spíše slabší z Žambochových příběhů. Děj se odehrává někdy ve 12. století v Beskydech. Nastává zima a místní pán Krasmer si přijíždí do jedné horské osady vybrat daně ve formě obilí a dalšího jídla na zimu. To se pro osadu (vzhledem k tomu, kolik si toho šlechtic hodlá vzít) rovná rozsudku smrti. Basil (typický Žambochův hrdina – silný, vytrvalý, s přirozenou inteligencí a vlastním morálním kodexem) se spolu s otcem vojákům postaví, zásoby pro osadu zachrání a ukryjí, ale sami už tak dobře nedopadnou – Basil je zajat a jeho otec umírá (podivnou dobrovolnou smrtí). Krasmer si pro Basila vymyslí speciální smrt – pustí ho, dá mu krátký náskok a pak na něj uspořádá štvanici. Basilovi se podaří utéct, ale zažije přitom několik podivných věcí – předně zjišťuje, že nějakým způsobem spojen s vlky (dokáže s nimi navázat telepatické spojení) a poté, když už mu hrozí umrznutí, se setkává s kmenem podivných Prvních lidí… V zásadě jde o jednoduchý komorní příběh, který mi místy (vzdáleně) připomněl slavný film Tanec s vlky. I zde hrdina vstupuje do společenství kmene žijícího mimo „civilizaci“ a postupně se s jeho lidmi sbližuje (v rámci drsných praktik kmene, kdy je třeba si vydobýt autoritu silou) – nicméně zde Basil je spojen s Prvními lidmi krevním poutem (přes otce). Většina děje se pak věnuje popisu běžného (rozuměj tvrdého) života kmene lovců a sběračů v drsných horských podmínkách (nejhůře je pochopitelně v zimě). Akce je zde poměrně málo, v zásadě jen na začátku a na konci, část mezitím se věnuje výše zmíněnému popisu života Basila v kmeni – ten je vlastně sledem jednotlivých epizod, závěr pak působí jako uměle „přilepený“ a je celkem odbytý. Nicméně, jak říká Viddy, za přečtení rozhodně stojí. Je to trochu jiná fantasy než jsou Koniášovy a Baklyho příběhy.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 62 Kč
 80 Kč
 80 Kč
 269 Kč
 314 Kč
 244 Kč
 125 Kč
 161 Kč
 314 Kč
 134 Kč
 233 Kč