Amber 08 - Znamení chaosu - váz., Zelazny Roger

Zelazny Roger: Amber 08 - Znamení chaosu - váz.
Název:   Amber 08 - Znamení chaosu - váz.
Autor:   Zelazny Roger
Žánr:   fantasy
Série:   Tajemný Amber (8)
Počet stran:   216
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Classic
Překladatel:   Tom Lockenbauer
Autor obálky:   Donato Giancola
ISBN:   978-80-7479-046-1

Běžná cena:  
Naše cena:   259 Kč
Sleva:   , %

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Merlin, syn Corwinův, je snad jedinou bytostí, pro niž je stejně pochopitelná nespoutaná síla Dvorů Chaosu i síla pramenící z řádu Amberu. Prošel velkým Vzorem Amberu i proměnlivým Logrusem Chaosu. Dokáže putovat Stíny a ovládá nebezpečnou a vyčerpávající magii. Zdá se, že netouží po trůnu a po poctách. Moc a síla jsou pro něho hrou, cílem.

A přeci je stále v nebezpečí života. Promyšleným atentátům uniká jen o vlásek. Nemůže věřit nejbližšímu příteli. Nemůže věřit kosmickému superpočítači, který sám sestrojil. Svět je pro něj tajemný a nevypočitatelný. Bytosti kolem něho mění podobu a v nečekanou chvíli drtivě útočí.

Nebezpečí čelí Merlin, ve stínu Země známý jako Merle Corey, s rozhodností, černým humorem a drsným smyslem pro fér hru, které zdědil po otci Corwinovi. Jeho magický svět je však mnohem složitější a bohatší než svět ostatních knížat Amberu, pro nějž platí ano–ne a síly jsou v něm sice děsivé, přeci však vypočitatelné.

Ačkoli byl matkou Darou vychován ve Dvorech Chaosu, Merlinova duše tíhne k Amberu. I jeho osobní osud se prolíná s osudy Amberu. Snad náhodou, snad z vyšší moci, dospívá Merlin k přesvědčení, že tytéž síly, které ohrožují jeho, sbírají energii k úderu na Amber. Ve Stínech zbrojí žoldnéřské armády a připravují zbraně s avalonskou třaskavinou. Nejlepší mágové připravují důmyslné pasti, v nichž je možná Merlin pouhou figurkou, ačkoli si myslí, že jedná svobodně.

Je si toho vědom, přijímá však výzvu. Nezůstává na dvoře osvíceného amberského vladaře Randoma a jedná. Avšak, nebyl by už desetkrát mrtev, kdyby mu nepomohla tajemná ochránkyně, která mění těla častěji než šaty? Nepřátel Amberu je mnoho, jejich nenávist je silná a její příčiny nezpochybnitelné. Svým rytířským jednáním možná otevřel Merlin nepřátelům cestu přímo do srdce Amberu. Nastávají rozhodující vteřiny pro říši legendárního krále Oberona.Související zboží (výběr), stejný/á...