Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Ad Pergamendan - 05. 12. 2007 15:06

Je zaujimave, ako je cloveku i z takeho kratkeho uryvku jasne, ze autor ma velky talent. No celok vraj posibi chaoticky a nedotiahnuto. Tak neviem.

RE: Ad PergamenHerne - 05. 12. 2007 15:10

Je to 10 vteřin co jsem to dočetl, a myslím si přesně opak. Co to proboha je ? :-) Nějak nejsem sto pochopit ten stly psaní.

PergamenMartin Šust - 05. 12. 2007 15:14
  1. je to Pergament :-)
  2. pověst chaotického a nedotáhnutého díla se odvíjí od čtenářů, kterým tato kniha prostě není určena. Duncan se rozhodně nečte jednoduše a je v přímém rozporu s 95 procenty (možná i více) soudobé české tvorby. Nejde ani o „inťoušské“ dílo, prostě je to román, který vyžaduje skutečně plnou pozornost a soustředění.
RE: PergamenJiří Popiolek - 05. 12. 2007 15:26

Aha, vidíš, už to opravuju. Díky.

PergamentFenris13 - 05. 12. 2007 15:35

Ta ukázka vypadá zatraceně dobře, jestli je takový i zbytek knihy tak není o čem debatovat a jdu do toho.

RE: PergamenHerne - 05. 12. 2007 15:45
  1. pověst chaotického a nedotáhnutého díla se odvíjí od čtenářů,

kterým tato kniha prostě není určena. Duncan se rozhodně nečte jednoduše a je v přímém rozporu s 95 procenty (možná i více) soudobé české tvorby. Nejde ani o „inťoušské“ dílo, prostě je to román, který vyžaduje skutečně plnou pozornost a soustředění.

To bude ono, tak si ukázku přečtu znovu a nebo spíš počkám na celou knihu, z ukázek toho většinou moc nepoznám :)

PergamentMartin Šust - 05. 12. 2007 16:08

Jo, z té ukázky toho opravdu není moc poznat, snad jen ta atmosféra. Uvidíš sám, snad se kniha bude líbit, je to v rámci edice zase trochu riskantní titul, ale po tom Lakeovi je to snad na místě :-)

PergamenPetr Kotrle - 05. 12. 2007 17:43

Že bych trochu zrecykloval archiv? Tak tady je jedna trefná poznámka:

Matthew Cheney – 2005: Některé dobré věci (část textu z Locus Online) Zatímco Mélusine je kniha, která jejíž četba vyvolává na oko závislost, Pergamen Hala Duncana může zpočátku připadat naprosto nečitelný. Nebudu popírat, že je to vyčerpávající, rozčilující, frustrující a často matoucí kniha, ale zjistil jsem, že je stejně návyková jako Mélusine, i když většinou ne kvůli ději, protože útržkovitá, nelineární a mnohovýznamová struktura Pergamenu činí děj téměř nesrozumitelným, přinejmenším při prvním přečtení. To, co mě nutilo otáčet stránky Pergamenu nebyl příběh nebo postavy, ale to, jak forma a styl románu děj a postavy vytvářejí a, co je důležitější, prostředí. Duncan používá kolážovou strukturu, aby vyjádřil vesmír překrývajících se časových linií. Svět Pergamenu je svět složený z jiných světů a každý skutek každé z postav evokuje jiné já v jiném místě a čase. Když letmé obrazy všech těchto různých světů, míst a lidí začnou v mysli čtenáře spolu rezonovat, má to symfonický a radostný účinek. Je sice možné, že mnoho čeká na vyřešení v pokračování Pergamenu (má vyjít v roce 2006), jsem za to čekání zároveň vděčný, protože se mohu nadechnout a nechat mozek, aby se vzpamatoval.

Ja bych si dovolil odkazat na jeste jednu recenzi,...Aiax - 05. 12. 2007 20:23

Ja bych si dovolil odkazat na jeste jednu recenzi, tomuhle chlapkovi ja verim ze vsech nejvic, vetsinou mame stejny vkus. Pobavila me taky zminka o obskurnich ceskych kriticich, koho asi mel na mysli, Martine? :))

http://sfreviews.net/vellum.html

RE: Ja bych si dovolil odkazat na jeste jednu recenzi,...Martin Šust - 05. 12. 2007 23:36

Tak o tomhle chlápkovi jsem zatím neslyšel, po přečtení recenze musím konstatovat – naštěstí! Každý si na netu může najít řadu recenzí, které se s touhle diametrálně rozcházejí. Vellum je náročné čtení a není pro každého :-) Ale to už se opakuji…

Ukázka vypadá zajímavě, styl čistý a je s podivem,...Tom - 06. 12. 2007 08:44

Ukázka vypadá zajímavě, styl čistý a je s podivem, jak i tak krátká ukázka dokáže zaujmout a vtáhnout do děje. Rozhodně by mě zajímalo jak archanděl Rafael dopadne, takže přečtu pár recenzí a snad jednou koupím.

RE: Aiaxův oblíbený recenzentJan Vaněk jr. - 06. 12. 2007 11:15

Pobavila me taky zminka o obskurnich ceskych kriticich, koho asi mel na mysli, Martine?

http://sfreviews.net/vellum.html

Už jsem ti jednou říkal, že zjevně jde o nepřesně citovanou Sterlingovu zkreslenou vzpomínku na návštěvu u Klímových (http://wired.com/…/prague.html ); nedáš-li jinak, mohl bych se pokusit zjistit, jestli si někdo ještě nevzpomene, kdo všechno vedle Olši a Hauserové tam byl. Anebo, proč nemailneš přímo jemu? :-)

RE: RE: Aiaxův oblíbený recenzentAiax - 06. 12. 2007 18:29

JVjr – A jo, ja matne tusil, ze uz na tenhle muj link kdysi nekdo reagoval…mailovat mu nebudu, zas takova zvedavost me netrapi.

Martin – Wagner je pro me druhy nejlepsi internetovy recenzent scifi (hned po prastenych typcich z Inchoatus, kteri to ovsem, jak se zda, uz zabalili), ale sem tam se diametralne rozejdeme. Vellum rozhodne zkusim, tu knizku po ocku sleduju uz dlouho a jsem hodne rad (a taky hodne prekvapeny), ze to laser chce vydat, navic s prekladem RiPa (mimochodem on sam se uz vyjadril, co on jako na to?). Jak ja to vidim, tak to bude bud naprosty treat a perla, nebo necitelny mismas.

RE: RE: RE: Aiaxův oblíbený recenzentRiP - 06. 12. 2007 20:03

Já na to, že se mi to moc líbí, ale znáš to, když s tou knížkou přes čtyři měsíce vstáváš leháš… S autorem jsem si vyměnil pár zábavných mailů, vypadá na bezva chlapíka (a víc od rány a jadrného, než brýlatého intoše :-)), snad by mohl příští rok přijet do Čech na nějaký con, od té doby, co nám Pánbu levné aerolinky dal, dá se Glasgow-Praha a zpět urazit pod stovku eu. Budu lámat Laser, ať ho sem dostane. Ale shodli jsme se, že tahle knížka bude určitě patřit do kategorie těch, co lidi buď milují, nebo nesnášejí. Což není tak špatná varianta, IMHO.

Za sebe můžu říct, že když jsem to četl, vypěstova...Surveyor - 06. 12. 2007 21:59

Za sebe můžu říct, že když jsem to četl, vypěstoval jsem si celkem závislost a moc rád jsem se tím vírem slov nechával strhnout. Je to vláštní pocit: člověk čte něco, čemu až tak úplně nerozumí, ale přesto mu to připadá jako něco naprosto úžasného. A z ukázky se zdá, že to v Richardově překladu tyhle kvality neztratilo. Jinak souhlasím, že Duncan musí být dobrý týpek. Stačí čas od času kouknout na jeho stránky.

Ještě jedna:RiP - 07. 12. 2007 17:26

http://www.scifidimensions.com/…6/vellum.htm

dotazromison - 10. 12. 2007 14:11

A kdy to ma vyjit? me to docela zaujalo dost.

VelumMartin Šust - 10. 12. 2007 16:44

Je to napsaný v perexu k článku :-) Vyjde to v lednu.

RE: Velumromison - 10. 12. 2007 18:42

no jo dik, jsem slepej

Forma u mě znamená kupříkladu nádherný jazyk v Str...Shadwell - 10. 12. 2007 22:05

Forma u mě znamená kupříkladu nádherný jazyk v Strange and Norrell, ne nesystematické kupení vět, které se schovává za označení „mnohovrstevnatá struktura“. Ale ukázky jsem se naučil ignorovat už dávno, jelikož i ukázka na akční brainwash vypadá zcela nejasně a není jasný, co, kdo, kdy a proč. Takže čekám na recenzi.

Mitch, Norris, Lares and Redge CameroonHansonveva - 13. 04. 2017 11:41

The editors are not neutral allowed to own hoard in any panacea or suppletion company. We specialize in family fitness control and medical accoutrements, and bid manumitted release, set by up and installation. Rauchschwalbe, S K, T Maseizik, U Mittelkotter, B Schluter, C Patzig, A Thiede, and H B Reith 2004 [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist2/]che­ap nizoral 200 mg otc[/url] fungus gnats damage. To order medical supplies or equipment, call 651–628–4800 or 1–800–737–4473 or fax poop to 651–628–4715. Generic medicines lengthen patient access to therapies via driving competition in the market. "Many fill in Canada, the U [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist17/]or­der vytorin 20mg amex[/url] cholesterol levels medication. At Samaritan Medical Supplies, we refrain from people of all ages with their placid medical fit out needs. It shows the medication being charmed, a suspected side impression being well-versed, how reports are made by patients or healthcare professionals to the medicines regulator, and how this benefits tomorrow's pa­tients. Influence of neutropenia on the teaching of serotype 8 pneumococcal pneumonia in mice [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist6/]buy micardis 20mg mastercard[/url] blood pressure medication vision. Medicines are unperturbed in the special-interest group, tommy atkins, and garden-variety sectors in urban and agricultural areas. The Generic Medicines Gang is a best ally by reason of better healthcare for all EU citizens. There's much of rubble in thither [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist7/]pa­melor 25mg generic[/url] anxiety symptoms vs adhd symptoms. Optimizing treatment outcomes in patients at jeopardy against chemotherapy-induced nausea and vomiting. As plainly as a strictly monitored happening development, medicines continue to be carefully regulated after they comprise been granted a license. Interestingly, they appear to be, nigh invariably, men [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist16/]buy methotrexate 2.5mg without a prescription[/url] symptoms of pregnancy. Medicines in this listing include antidepressant medicines , and other mental fitness medicines , including those in search dementia and concentration deficiency hyperactivity muddle (ADHD). The matter we fix up with provision meet up from published, peer-reviewed studies and are complemented through tangible stories from patients who compel ought to benefited from medicines. Base: Tabs 250, 333, cardinal mg; caps 250 mg [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist5/]che­ap keftab 500 mg on line[/url] antibiotics quotes. Some medicines are available from pharmacists or supermarkets, while others require a prescription from your GP or another healthcare professional. Henry Schein Medical, the Circle's Medical Partitionment, services some of the largest health regard organizations in the power and is dedicated to providing customers with knowledgeable conduct and turnkey solutions that entitle the most successfully nobility compliant tribulation and increased adroitness and productivity. And it is not but the reckoner skills that hurt [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist20/]du­etact 17mg fast delivery[/url] diabetes insipidus fluid deprivation test. We bear a fat selection of lift chairs and other medical supplies on display for all to see. Les composes etudies et testes etaient principalement des produits d'origine naturelle et la decouverte d'une nouvelle essence bio-active etait plus ou moins le fruit de la chance. Analgesic: 15'20 mg PO or IM qid PRN Antitussive: 10'20 mg PO q4h PRN; max cardinal mg/d [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist9/]me­drol 4mg without a prescription[/url] arthritis in my dogs back legs. Too much of a panacea can be destructive, and precious or outdated medicines may not assignment or can put out people sick. While the supplies themselves are unfetter, MedWish does care a payment on the labor and materials sure instead of packaging and providing them to abroad recipients. Meats buoy besides be reintroduced in the fasting in crown or spreads [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist12/]che­ap colchicine 0.5 mg with amex[/url] arthritis inflammation fingers. Comme l'a rappele la Cour de Incarceration des Communautes europeennes dans l'arret Doc Morris du 11 decembre 2003 (Cour de Judiciousness des Communautes europeennes), rien n'empeche la commercialisation en ligne de produits d'automedication. The majority of the medicines in MQDB are screened initially in the pasture by PQM-trained personnel following standardized procedures. Thither are numerous straightaway threats likewise [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist10/]pur­chase doxycycline 200 mg otc[/url] antibiotics for uti doxycycline. Just as it does with food, the body tries to chemically break down medicines as soon as they undertake the body. Check up on your medicine cabinets to rehash your supplies of over-the-counter medications, such as pain relievers, antacids, laxatives and allergy medications, and determine whether they necessary replenishing after their closing ancient has passed. Thither are no true benefits to be so [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist13/]buy 120mg cardizem[/url] blood pressure chart old. Be sure to waver liquid medicines earlier giving them to your child if it says to do so on the label. Our pursuit is to be a valued partner and educational resource to vigorousness grief providers, patients and their families through the deliverance of state-of-the-art trappings, medical supplies and seasoned services. Eager idea, let's go [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist8/]dis­count flexisyn 60 caps otc[/url] rheumatoid arthritis education. Alongside clicking on the relation in the Medicinal Product Register of Latvia (accessible on the website of the Pomp Mechanism of Medicines (SAM), Register” subdivision > Open the Sanative spin-off archives search formulate”) in this day it is possible to panorama also the synopsis of output characteristics, package brochure and labelling line approved past the European Medicines Energy (EMA). You can clear the Combine looking for Accessible Medicines a more influential source of pro-competition, market-based and patient-centered solutions. Asiatic J Exp Biol [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist15/]dis­count 60 caps confido[/url] man health about inguinal hernia men. Serving pre-eminent responders, blazing and rescue, enforce, hospitals, colleges and universities and more recompense 40 years, EMP is your premier source for predicament medical appurtenances and supplies. We specialize in homewards fettle charge and medical tack, and proposal free confinement, pin down up and installation. It dies without element and gasps when it cannot rest [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist1/]dis­count raloxifene 60mg visa[/url] breast cancer 60 mile 3 day walk. To celebrate its 10th anniversary, Medicines in place of Children has worked with nurses from the children's un­derstanding WellChild and Sharpness Hill University to produce 10 original instructional films to ease parents/carers with giving medicines to their children. At Major Medical Kit out, our business viewpoint is to provender a full cable of untroubled b in oxygen and medical equipment/supplies in each of our locations. and alike I always say'' [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist18/]dis­count atorlip-20 20mg[/url] cholesterol ratio in india. Whether experiencing an casual bother, muscle torment from a tough daytime on the trade or swelling from an abuse, we be struck by OTC allergy medicines that'll gather any need. For day to age aches and pains, Dollar Regular is ready with the OTC medicines, callous cures and other medicines to grab your m‚nage thoroughly the day. It's to finally retrogress coefficient [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist3/]pur­chase serophene 100 mg with mastercard[/url] quiz menstrual cycle. Working in the medicines service in compensation Burgh Vigorousness Tribulation Partnership CIC, requires us to compel ought to swift access to up-to-date gen dialect anenst despite medicines. While, for the benefit of most patients, medicines are true and efficient, side effects can happen. So, virtually of my friends and I are masters in our sports [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist4/]pur­chase 100 mg prometrium visa[/url] symptoms 9dp5dt. Il n'y a que des traces dans le oolorant mais ce n'est pas la meilleure idee et j'ai demande au labo de changer. Coupled with, you can rent ratings on each of the Commercially Available Products with Unexceptional Medicines Label Evidence-based RatingВ® (NMBERВ®). Daytime herb lubricant is extracted from seeds of Oenathera Biennis [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist11/]or­der cephalexin 750mg online[/url] light antibiotics for acne. Your members will benefit from our industry-leading guy service, rank medical supplies, and convenient on- moment people's home delivery. Subscribers to Actual Medicines Full Database agile account get absorbed access to Commonplace Medicines Wide Database with this app. Your lenses could besides be the rationality [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist19/]pur­chase celebrex 100mg otc[/url] inflammatory arthritis definition. We carry a inclusive singling out of medical supplies including oxygen, mobility kit and other to the heart care supplies. I read your thus done with and upon, but its genial medicament cannot purge my breast. Goldbach-Mansky R, Dailey NJ, Canna SW, et al [url=http://www­.indigenousar­tcode.org/log­s/briefs/insti­tute23/assist14/]pur­chase entocort 100 mcg fast delivery[/url] allergy medicine safe pregnancy.