Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Ad HIC SUNT DRACONESManatee - 07. 03. 2010 12:10

Další část historie o dracích ve fantastice

Jordan a draci?Caderly - 07. 03. 2010 17:33

Článek je zajímavý, ovšem zařazovat tam Jordana a jeho kolo času mi opravdu moc nesedne. Sice tam je Drak znovuzrozený, avšak původní nositel toho jména Lewis Therin Telamon dostal pojmenování Drak podle svého praporce a Rand je tak nazývaný, protože má být dle proroctvím znovuzrozením Lewise Therina. Jinak se ale v této sérii žádní draci rozhodně neobjevují a není důvod, proč by měli.

Feistpipin - 16. 03. 2010 11:42

Já tedy Feista četl někdy před 15 lety, ale jsem si celkem jist, že rasa se jmenuje Valheru a zmiňovaný se jmenuje Ashen-Shugar…

RE: FeistMartin Fajkus - 17. 03. 2010 16:11

Dík moc za upozornění ohledně toho Feista. Chybička se vloudila… Už jsem to opravil. Obdivuji Vaši paměť.

RE: Jordan a draci?Martin Fajkus - 17. 03. 2010 16:37

Abych odpověděl na Vaši poznámku. Ten Jordan byl v článku myšlen spíše jako takový vtípek založený na tom jméně Drak znovuzrozený. Ale když jsem o tom tak uvažoval, ten název musel vzniknout podle skutečných draků, takže draci alespoň jako bájné bytosti určitě byli i v Jordanově světě. A protože cyklus ještě není ani zdaleka uzavřen, můžeme se nadít i dračích překvapení…