Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).


Ad Drsný spasitelKubulinek - 15. 05. 2007 18:37

tak tohle zní opravdu dobře..... Prej „rychlost s jakou jeho knihy mizí z knihoven“ …vidím ty zakuklené fanoušky žambocha jak se vloupávají do Ostravské knihovny :D Perfektní článek! Knížka bude asi taky hodně dobrá…trochu mi to připomělo Noční stranu. Ale je to možná způsobem té recenze…těžko říci. Každopádně to vypadá dobře :) Zatím jsem od Žambocha četl jen Ostří ocelí a to se mi moc líbilo…vzdělání si určitě doplním, nebojte.

n1chtShadwell - 16. 05. 2007 10:40

O Kulhánkovi se tvrdí, že na něm ujíždějí průmyslováci a učni. To samé v bledě modrém začíná platit o Žambochovi. V dnešní době, když vychází takový kvantum výborných knih, mám na mysli fantastiku, neseznávám jediný důvod těmto pánům věnovat byť jen kousek pozornosti.

RE: n1chtKubulinek - 16. 05. 2007 11:28

a to proč? co čtete?

RE: RE: n1chtromison - 16. 05. 2007 13:53

pac je to buzerant ;))

RE: RE: RE: n1chtRobert Pilch - 16. 05. 2007 15:12

Á velký romison promluvil :)

RE: Ad Drsný spasitelNoir - 16. 05. 2007 16:08

Abych řekl pravdu, přijde mi celý ten český boom knížek o zabíjení trošku zbytečný. Baf, bystřelený mozek, frnk, useknutý hlava, brrr, motorová pila-jooo, su spisovatel jak sviňa. Je to takové ty typicky české přisírání si navzájem-Žamboch helfne Kulhánkovi, Neff použije jejich postavy, kamarád Ríša na to napíše recenzičku… Fandom je tak fajn!

Shadwell & NoirRadim Sypták - 16. 05. 2007 17:25

Podle mě Žamboch pořád píše to samé. Píše o hrdinech ve světech, kde není lehké přežít. Dokáže to napsat tak poutavě, že čtenář nedočkavě obrací listy, aby se dozvěděl odpovědi na všechny ty záhady a tajemství obratně narafičené autorem. Kdyby šlo jen o „baf, bystřelený mozek, frnk, useknutý hlava, brrr, motorová pila-jooo, su spisovatel jak sviňa“, tak by výsledek vypadal jako „díla“ od Slavoje Vlčka (http://www.fantasyplanet.cz/clanek.asp?…).

Žamboch a Kulhánek (Neff většinou píše o něčem jiném) se zajímají o hrdiny. Klidně bych to přirovnal ke komiksům nebo povídkám o Conanovi. Ale oba to dělají jinak a po svém, ale oba se snaží svého hrdinu prohnat co největším peklem, aby vynikla jeho „hrdinnost(?)“. Někomu se to líbí, někomu ne, ale podle toho „boom“(u), jak píšeš, bych soudil, že se to líbí.

Pokud nemáte rádi knihy o „Super-hrdinech“, prostě si je nekupujte. Já to tak dělám se všemi alby od Boy Zone (nevím jestli se těm klukům nesprasil jméno".

RE: RE: Ad Drsný spasitelShadwell - 16. 05. 2007 18:05

Neffa bych tam nestrkal, sice se teď taky namočil do Agenta JFK, ale jinak má můj respekt.

RE: RE: Ad Drsný spasitelKubulinek - 17. 05. 2007 08:23

Tak ono se ten boom s fantasy rozjel po tom co v kinech začali dávat LOTRa, Pottera a bůh ví co ještě. Existuje, ale spousta lidí, kteří četli fantasy už před tím. Od žambocha jsem četl opravdu jen jednu knížku a to Ostří ocelí. Mě se postava Koniáše moc líbila. Nejde podle mě o to kolik hlav usekne, kolik hrudníků rouzseká a rozpoltí. Jde o to jak Žamboch vykreslí tu postavu. Koniáš (ne)byl hrdinou, který vletí do hospody a seřeže celý regiment vojáků. Co se týče Agenta JFK taky jsem se k tomu ještě nedostal, ale ve světě je běžné, že si autoři takto vypomáhají. Co je na tom špatného? Pokud se to líbí dává to určitý prvek zajímavosti jak napíše ten další autor další příběh. Jako příklad můžu dát třeba světoznámou ságu Dragon Lance, kdy píší praktcky všichni co udrží pero. A jediný problém je v tom, že ne vše co má nálepku DL je opravdu kvalitní, ale převážná většina je. A tuhle ságu zbožňuju a nemyslím že by v ní šlo třeba jen o sekání hlav. Jméno autora prodává stejně. Nevím proč ztrácíte dech – nelíbí se mi -nečtu..jednoduchá rovnice.

Nekritické PochváleníKonias - 17. 05. 2007 09:12

Tak aby to tu nebyla skoro samá kritika. Tak musím říst že od Žambocha ( Kulhánka, Neffa ) jsem přečetl až na pár povídek všechno. Moc se mi to líbí. Čím bude knížek víc a budou tlustší tak budu radši. Od žambocha se mi nejvíc líbí samozřejmě knížky s Koniasem. Také se mi moc líbil jeho „hrdina“ Maverick. Tak doufám ,že se ještě někde objeví. Jinak musím přiznávat, že mám průmyslovku a i strojárnu na ČVUT. Takže asi sem ta cílovíá skupina.

RE: Nekritické PochváleníKonias - 17. 05. 2007 09:13

Omlouvám se za hrubky

RE: RE: Ad Drsný spasiteljwp - 17. 05. 2007 14:30

Proboha Noire, co to povídáš ?? (napsal bych „meleš“, ale to bys mi „frnk“ useknul hlavu.) Ondřeje Neffa jsme s Mirkem Žambochem (s úctou) vyzvali, aby nám napsal jeden díl JFK, pokud bude chtít. On s nadšením souhlasil a zachoval se jako profesionál a použil co nejvíce sjednucujících prvků a reálií ohledně Agentury a Kováře. To je stejný, jako když vydavatelé nabízí autorům možnost psát do Marka Stona, Conana atd. Jaká výpomoc? Top je přece výzva pro každého autora!

Je věcí autora, jestli píše jen o zabíjení – a je věcí čtenáře, jestli čte jen o zabíjení. Přece vychází spousta knížek SF, které nejsou jen o zabíjení, stačí si je jen kupovat a číst.

jwp

Abych řekl pravdu, přijde mi celý ten český boom knížek o zabíjení trošku zbytečný. Baf, bystřelený mozek, frnk, useknutý hlava, brrr, motorová pila-jooo, su spisovatel jak sviňa. Je to takové ty typicky české přisírání si navzájem-Žamboch helfne Kulhánkovi, Neff použije jejich postavy, kamarád Ríša na to napíše recenzičku… Fandom je tak fajn!

RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 17. 05. 2007 15:33

A navíc, kdo zná JWP, ví, že ve Fandomu s velkým F není pro svou kontroverzi zrovna dvakrát milován. My, co se hrdě hlásíme k fandomu s malým f, ho ale máme rádi :)

RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelromison - 17. 05. 2007 17:46

A navíc, kdo zná JWP, ví, že ve Fandomu s velkým F není pro svou kontroverzi zrovna dvakrát milován. My, co se hrdě hlásíme k fandomu s malým f, ho ale máme rádi :)

ja tatinka primo miluju :))

RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 23. 05. 2007 16:29

Ale vždyť to je přeci zjevné, že to Neffovi bylo nadínuto, že si Agenta neukradl. A já taky nekrizuju stav sci-fi, ani její čtenáře-jen ty pořád stejné sračky o zabíjení, které se staly dnes tak populární. Rozhodně je to věc každého, ať si čte, co si čte. Chápu, že se i spisovatelé musí nějak živit, ale tohle podbízení se primitivismu je poněkud zoufalé. Přijde mi líto, že nejprodávanější jsou nesmysly, v nichž jde jen o zabíjení pro zabíjení, že u nás nevznikají dobře napsané velké věci, třeba něco jako Simmons. Pokud bude fandom lidem cpát čím dál horší věci, nedivím se, že budou čím dál horší věci číst. Přijde mi, že tahle komunita je děsivě uzavřená sama do sebe, lidi, co spolu jezdí na cony, si vzájemně chválí svoje věci, spektrum české fantastiky se pořád zužuje a čím dám víc se stahuje do podzemí „nerdů“. Kdy naposledy vyšlo v české literární fantastice něco, co si získalo širší povědomí, něco, co by bylo citováno mimo subsvět fandomu? Něco, co by aspoň trošku přesáho dobu nebo okruh „scifistů“?

Richard Pilch: Nejsem sto odlišit od sebe Fandom a fandom, ale pokud GPW spolupracuje s Neffem na knížce, tak spolu asi na flerety nebudou…

RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 23. 05. 2007 16:33

Ha, ha, teď jsem si všiml, že na začátku píšu, že nekritizuju stav české sci-fi, a přitom ho vlastně docela kritizuju. Tak jo, je to tak, asi je to fakt kritika zatuchlého chrámu s vyprodanými modlami a pavouky, kteří žerou jen jiné pavouky…

RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 23. 05. 2007 23:02

A taky si všimni, že jsem Robert, ne Richard. :) Nic ve zlém, jenom drobné popíchnutí. Problém s tím, proč u nás nevznikají knihy typu Hyperion, je jednoduchý. Autoři na napsání prostě nemají čas. Chodí do práce a sci-fi (potažmo fantasy) píšou o svém volnu a chtějí se tím bavit, protože profesionální psaní je neuživí. Kdyby měli možnost psát půl roku až rok jednu knihu, pak prodat práva a z jejich výtěžku žít další rok, to by byla jiná. Věř, že kdyby se objevil autor, který by jakémukoli českému nakladateli přinesl knihu srovnatelnou se Simmonsovou tvorbou, onen nakladatel by neváhal ani vteřinu a tu knihu by vydal. Jenže autoři nakladatelům takové knihy nenosí, tak si je nakladatelé musejí koupit v zahraničí. Vím o čem mluvím, jako redaktor dostávám českých rukopisů skutečně tuny…

RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 23. 05. 2007 23:03

P.S.: A pokud mě paměť neklame, ON z Fandomu vystoupil. Takže ano, s JWP se skutečně přátelí :)))

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 24. 05. 2007 11:11

Roberte, promiň! :o) Oba píšeme asi o tom samém: V našich podmínkách nevzniká vynikající sci-fi literatura. Ty říkáš, že je to nedostatkem času autorů (a současně malým trhem, který je neuživí). S tím si nedovolím nesouhlasit, ale přidávám ještě jednu věc. Věc, která se dá změnit zřejmě mnohem snadněji, než počet obyvatel české republiky… Fakt, že pořád stejným blábolům o zabíjení (ať už se hrdina jmenuje Koniáš nebo Patejl) a xtým dílům Marka Stonea dávají recententi stejně hvězdiček jako geniálním propracovaným věcem třeba od Mievilleho nebo právě Simmonse, ti nevadí? Zdá se mi (možná zcela mylně, přiznávám), že právě v našem bahínku si kamarádi navzájem hodnotí svoje knížečky, a protože sami píší (a jejich kamarádi spisovatelé zase sami recenzují) jdou si na ruku. A tak se chválí a chválí a kvalita jde do kytek a do kytek… M.j. nevystoupil Neff z fandomu právě proto, že jakousi cenu získal Žamboch a ne Nesvadba?

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelMM - 24. 05. 2007 13:39

Ono je to tak trochu o osobním pocitu – mně se třeba ani Mieville ani Simmons geniální nezdají. A pokud jde o fandom – je fakt vidět, že poměry v něm neznáš :-)

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 24. 05. 2007 22:27

Noir: S těmi recenzemi nemáš tak úplně pravdu. Na jednu stranu to tak občas funguje, na druhou pak Dickův Marsovský skluz v čase dostane nula hvězdiček – a určitě to nebylo kvůli kvalitě knihy (patří k autorovým nejpovedenějším). Problém, který jsi nastínil, samozřejmě existuje, byť v podstatně menší míře, než v mnulosti. Například Pevnost teď změnila systém hvězdičkování. I když se s některými recenzenty znám, občas nějakou knihu, v níž mám prsty, pořádně sejmou – zatím jsem vždycky měl pocit, že oprávněně, takže se na ně nezlobím. A ze stejného důvodu (podezření na konflikt zájmu) jsem přestal recenzovat úplně. Jsem nakladatel a překladatel a nechtěl jsem se dostat do podezření, že něco pochválím nebo pohaním z osobních nebo finančích důvodů. Problém nevznikajícího náročného čtení vidím v tom, co funguje všude na světě. Konzumní čtivo se obecně prostě prodává líp a zatímco na velkém trhu autora sofistikovanějších knih honoráře stále slušně uživí, u nás by psal zadarmo (nebo téměř zadarmo). A když autorovi nakladatel řekne „Tohle nechci, špatně by se to prodávalo, i když je to výborné, ale když mi napíšeš něco jako Warcraft, tak ti to vydám,“ je vymalováno.

Ale jinak si myslím, že se v podstatě shodujeme – až na ten Fandom, kde sice existují přátelské vazby, ale také nepřátelství na život a na smrt.

Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 25. 05. 2007 03:51

Možná mám jen zmatek ve velkých a malých písmenech, ale za fandom považuju prostě celou čtenářskou obec fantastiky. :)

Mmch, myslím, že obviňovat z malé produkce „intelktuální“ fantastiky nedostatečný počet hvězdiček je nesmysl. Robert to napsal dost pragmaticky (a pravdivě), já ještě doplním, že autoři se zas na recenzenty tak moc neohlížejí a čtenáři ještě méně. Důležité je vydat a prodat, psát jen pro pouhé intelektujální ukojení, na to je román příliš velká investice času i úsilí.

za fandom považuju ...E.Kocourek - 25. 05. 2007 07:07

za fandom považuju prostě celou čtenářskou obec fantastiky.

Jenže existuje vůbec fantastika jako jednotný, celistvý žánr? Soudím, že nikoli, a připadá mi, že na problému se podepsal veleúspěšný pořadatel „multiconů“ V.P. když (z mrzkých finančních důvodů!) nahnal na jedno místo nejen poctivé scifisty, ale i hráče RPG (a čertví čeho ještě), UFOlogy a UFOskeptiky, záhadology, senzibily, nás trekkies i babyloňany a podobné exoty. A tehdy možná vzniknul ten omyl, že tohle je fandom (malé „f“!) a to, co tihle všichni čtou, je ta „fantastika“. Cha! Je jasné, že každý z výše uvedených čte něco jiného, i když průnik může být neprázdný (nejspíš omylem). A lze na výsledný nesourodý mišmaš nasadit jednotná kriteria? Možná jedině ta, která zmínila Petra:

Důležité je vydat a prodat

Soudím, že to co je zde (na stránkách Fantasya) považováno „intelektuální“ fantastiku (nebo naopak za méně intelektuální) jsou prostě zcela jiné žánry, jejichž čtenářské okruhy mají (téměř?) prázdný průnik.

RE: za fandom považuju ...Robert Pilch - 25. 05. 2007 09:57

Takže: fandom = banda lidí, co čtou to o těch kosmických lodích, mužích se zelenými anténkami, o těch elfech a princeznách (pohádky), případně ty krváky o lidech se špičatými zuby. Prostě exoti. :) Fandom = oficiálně existující organizace, která má vlastní stanovy, doživotního prezidenta, radu a na pravidelých poradách rozhoduje mimo jiné o místě konání Parconu. Jejími členy jsou české a slovenské SF kluby (Fandom je stáje ještě federální). Cituji: "Fandom (z angl. – hnutí příznivců) je jev pro vývoj SF ve světě, zejména v anglicky mluvících zemích, zcela typický; někteří teoretici dokonce soudí, že při nevyjasnění hranic SF jako literární kategorie je fandom nejzřetelnější formou její existence. Fandom nelze ztotožňovat se čtenářskou obcí, tvoří jej úzká, avšak vysoce aktivní skupina lidí těsně spojená s většinou autorů SF.

J.Veis: SF fandom (Encyklopedie literatury science fiction, AFSF a H&H 1995)"

Více informací (stanovy apod.) na: http://fandom.scifi.cz/

Takže takhle vypadá rozdíl mezi F a f. :)) Rozuměno? :))

RE: RE: za fandom považuju ...Shadwell - 25. 05. 2007 10:52

Nesouhlasím s Robertem vtom, že za hodně může čas českých autorů. Chceš tím říct, že kdyby čas měli, vznikaly by tu české Hyperiony? To pochybuju, Hyperion, oceněn Nebulou i Hugem, je v světovém měřítku ojedinělá kniha, napsaná autorem, který se nerodí každý den. Ale souhlasím s tebou v té recenzetnské pošetilosti, neschopnosti odlišit a vymezit kvalitu, protože když brak dostává 70% a výborný knihy 80%, něco není v pořádku.

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 25. 05. 2007 12:26

Robert: Abych se přiznal, české recenze už asi dva roky vůbec nečtu, takže je dost dobře možné, že kritizuju něco, co už dávno neexistuje. Ale když jsem tehdy viděl, že se v Ikárii recenzují knížky Vlado Ríši, připadalo mi to jako trošičku podvod… Že sám nerecenzuješ, pokládám za výborné, kéž by se to stalo standardem. Ještě abychom se vrátili k počátku diskuze a uzavřeli tím pomyslný kruh naší debaty: JE mi jasnéí, že vždycky bude vznikat víc odpadu, než dobrých věcí. Za odpad pokládám (možná nespravedlivě) právě tu tak oblíbenou „krvavou českou vlnu“, na níž právě surfuje tolik našich spisovatelů. Co přináší nového x-tý Kulhánek proti y-tému Žambochovi, nebo Pavlovskému? Kromě čím dál rafinovanějšího zabíjení nic. Že se dobře prodávají, je mi jasné. Co mi už tak jasné není, je fakt, proč tohle český Fandom nějakým způsobem nereflktuje. Obecně mi připadá zdejší stav zatuchlý, kdy přes ty různé kamarádšofty, nezazní jasnější kritický tón… Teď jsem se koukal na web Ikarie a pěkný věc, která mě tam hned zaujala, je třeba to, že Ríša recenzuje knížku Neffovi. 4apůl hvězdičkami za ničím výjimečné dílko. Já nevím, mě to přijde, jako kdyby si bratři Čapkové navzájem u Peroutky chválili svoje pohádky. Když už si kamarádi něco recenzují, tak si, proboha, přece mohou dovolit aspoň trošku kritického tónu, ne?

RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Noir - 25. 05. 2007 12:32

Petra Neomi: Nevěřím, že se autoři neohlížejí na recenzenty. Minimum možná ne, ale gró ano. Tak prostě funguje lidská psychika a důkazů je na každém kroku přehršel. Možná i dvě přehršle. A nikde jsem nepsal o „intelektuálních“ románech, ale o románech chytrých, dobře napsaných a něčím výjimečných. Nemyslím si, že by Myši Natalie Moshabrové byla intelektuální četba-ale skvěle napsaná, výborně propracovaná a v dobovém kntextu jedinečná jistě ano. A navíc je to scifárna jako řemen!

RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 25. 05. 2007 13:20

No, já sama jsem autorka, takže píšu z vlastní zkušenosti :)) Člověka možná dobrá recenze potěší a špatná rozlítí (neřku li nasere :), ale jinak pro to psát nezačne, nejspíš dokonce ani nemůže začít. Jiná věc je, že člověk píše, co si u něj nakladatel objedná. Pokud vím, že po magickém realismu není poptávka, nebudu to rok smolit. Neříkám, že takovýhle přístup mají všichni, ale čtenáři, pomněte, že jsme jen lidé, potřebujeme jíst a taky někdy spát.

No a na to přímo navazuje i to s časem a penězi… Ano, je to o nedostatku času, málokdo (nikdo z těch, které znám) si může dovolit dělat rozsáhlou přípravu, rešerše, shánět podklady. Není čas a nejsou peníze, kterými by se ty služby zaplatily. To je prostě fakt, psaní je práce jako každá jiná, člověk k ní potřebuje zázemí a samozřejmě i zpětnou vazbu nejen morální.

Ad hodnocení: Myslím, že dobrá kniha si zaslouží těch 80%, 90%, to musí být zemětřesení v žánru a 100% – takovou jsem ještě nečela. Všude se najdou mouchy :)) Na druhé straně, většina vydaných knih na těch 50, 60% dosáhne, protože to, co je pod, neprojde sítem výběru. A ještě jedna věc – knihu vždycky třeba poměřovat i žánrem. I pulp může být dobře napsaný, i když v absolutním hodnocení samozřejmě nedosáhne hloubky velkých románů. Zrovna tak dětská – s jejím hodnocemím mám vždycky problém. Tam je autor přímo omezen věkem čtenářů i vhodností námětu. Prostě řešení není tak jednoduché,jak by se mohlo zdát.

RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Robert Pilch - 26. 05. 2007 00:41

Noir: Souhlas, už toho necháme, nažvanili jsme dost. Jen poslední připomínka – v Ikarii se toto občas stává (byť méně než dřív) a podle mne je to mimo jiné důvod, proč už tři roky za sebou vyhrála Cenu Akademie v kategorii „Nejlepší časopis“ Pevnost a ne Ikarie :) Petra: Z Fandomu se vystupuje jednoduše: vystoupíš ze SF klubu, jehož jsi členem, případně zrušíš svůj vlastní jednočlenný SF klub (i takových ještě několik existuje) a přestaneš platit příspěvky :)

RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 26. 05. 2007 02:12

Nojo, to já ve své panenské nevinnosti vůbec nevím, že nějaký sf kluby jsou. Já za celou tu dobu zaplatila tak někomu panáka :))

RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Apu - 02. 06. 2007 10:14

Jen bych chtěl reagovat na stav české fantastiky. Je jasné, že nemůže dosahovat kvalit fantastiky ve VB nebo USA. Je tu méně autorů, menší trh a autoři se tak musí více „podbízet“ přáním „většinového“ čtenářstva. Na druhou stranu, pokud přijmeme za své, že psaní knih je business (a to je :), tak je třeba k němu tak přistupovat. Pokud si půjdu koupit nějaké zboží do obchodu, je mi fuk, jaké problémy má s jeho výrobou producent. Jestli se tím uživí, nebo jestli své výrobky dělá po nocích, poté, co přijde z práce. Nelze se proto omlouvat za sníženou kvalitu tím, že na psaní není čas. To nás konzumenty prostě vůbec nemusí zajímat. Co se týče témat, to už je jiná. Když si autor myslí, že spíše prodá krvák, ať si ho napíše. Ale pokud ho napíše špatně, tak ať to nesvádí na málo času nebo požadavky trhu. A také je trochu problém v recenzích. Po té, co jsem přečetl Líheň a kousek České fantasy 2005, jsem měl pocit, že jsem četl něco jiného než recenzent… P.S.: Nechtělo by to trochu upravit diskuze? Systém na FP mi připadá schůdnější.

RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 02. 06. 2007 21:25

No,taky jsem nikdy neslyšela, že by se tím nějaký autor hájil :)) Jde spíš o to, že si Češi vyberou spíš méně náročný útvar, protože rozsáhlou epopej s historickými fakty prostě po hodině večer nenapíšeš.

Na druhé straně… kvality české fantastiky mohou být zcela srovnatelné s anglofonními zeměmi právě v těch malých formách. Napsat geniální povídku, na to nepotřebujete tým a rok času :).

RE: RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Noir - 04. 06. 2007 13:56

…ale talent a chytré čtenáře, kteří ji ocení. Pokud si česká fantastika vychovává čtenáře schopné ocenit maximálně tak naturalisticky popsané rozčtvrcení člověka, nejsem si jistý, jak přijmou geniální povídku.

RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Robert Pilch - 04. 06. 2007 15:16

Ano, jak řekla Petra: Nikdo tímto současný stav neomlouvá. A já jako nakladatel současný stav pouze popisuji. Tak to prostě je.

proč čtu ŽambochaMichal - Přerov - 08. 06. 2007 00:01

Nedočetl jsem teda celou tu diskusi pod sebou, na nikoho nenavazuji … Proč čtu Žambocha? Mě se kromě poutavého děje líbí na jeho psaní ten styl. Někdy má tak pěkně poskládaná slova, že mírně žasnu. Líbí se mi černý humor, který se často v knihách objevuje. To, že píše na stejné nebo podobné téma: Já jsem projektant dopravák. Taky projektuji hlavně komunikace a ne hotely. Držím se toho, co mi jde :o)

Závery, záveryMarbh Maidin - 11. 07. 2007 15:18

Knihy a poviedky Mirka Žambocha považujem za prvotriedne oddychovky, ku ktorým sa dá kedykoľvek vrátiť. O to viac ma mrzí, že v značnej časti svojich diel nezvládol závery – často sú skratové, nerozvinuté, občas aj hmlisté. Mirek ma dar dokonalého rozprávača, takže to oddychu pri knihe až tak nevadí, ale jedného doslova naserie, keď sa dostane na koniec skvelého príbehu a tam dostane po papuli. Ako v tomto prípade. Až mám z toho pocit, že ho Drsný spasitel prestal baviť a že ho chcel ukončiť za každú cenu. Nespravil to tak fušérsky ako Kearney vo svojej pentalógii (Hawkwoodova cesta a spol), ale aj tak sa mi koniec nepáčil. Nie vyznením, logika bola ok, ale spôsobom, akým bol koniec podaný. Relatívne spojité rozprávanie tradičným (aj keď rýchlym) jazykom sa zrazu rozbilo na tri v čase aj priestore oddelené scény a šlus. Veľké rozprávania by nemali končiť takto – resp. aspoň mne sa to nepáči, excuse moi. Veľkým riekam nepristane v ústí do mora vodopád, mohutná delta mi príde vhodnejšia.

RE: proč čtu ŽambochaBenedikt - 11. 03. 2008 14:10

Když se vrátím z práce pozdě večer domů, málokdy mě napadne vzít si do postele Simmonse nebo něco podobně náročnýho, ale spíš někoho „lehčího“, třeba právě Žambocha nebo Neomillnerovou :-). A proč? Skvěle se to čte i po 15 hodinách v práci a krásně se u nich odreagovává… A když jsou tyto knihy zasazeny do důvěrně známého prostředí, má to mnohem intenzivnější ná­boj.

Givess, Peratur, Zakosh and Connor SwazilandAmulSip - 15. 04. 07:43

Generic medicines swell patient access to therapies by way of driving championship in the market. Your members will benefit from our industry-leading guy use, quality medical supplies, and helpful on- just the same from time to time people's home delivery. If so, so your snore is disrupting your rest [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture6/]purcha­se 20 mg levitra soft[/url] erectile dysfunction drugs trimix. Cette validation take it d'etablir un lien counsel entre la pathologie et la cible permettant d'esperer un effet therapeutique. Dispassionate: Post-stroke economic decline (PSD) is common and has a neutralizing results on recovery. In earth this is a development pandemic [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture2/]order 100 mg kamagra chewable overnight delivery[/url] erectile dysfunction at age of 20. Stockpile your drug cabinet with grieve relievers and allergy medicines that will prepare you for any eventuality. NetDoctor is a annual of Hearst Magazines UK which is the trading monicker of The National Publication Company Ltd, 72 Broadwick Street, London, W1F 9EP. Randolph composer [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture5/]purcha­se tadacip 20mg with amex[/url] erectile dysfunction caused by fatigue. Objective: Post-stroke depression (PSD) is trite and has a antipathetic burden on recovery. Entirely a hole in the wall in anyone side introduce the nozzle of some basic spraying apparatus, such as is second-hand on the side of nasal medicaments. Ophth: 1'2 gtt in each attending 4'6 d- [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture3/]buy discount viagra extra dosage 120 mg on line[/url] impotence treatment options. Medicines in this rank include antidepressant medicines , and other screwy condition medicines , including those for dementia and attention loss hyperactivity battle (ADHD). Starting from 1 June 2016 the muster of curative products that are for good or little while not placed on the exchange of Latvia is being published on the website of the Style Operation of Medicines (SAM). were saved to ingest the RDA or many of metal [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture9/]buy discount kamagra soft 100mg on-line[/url] impotence pills for men. Occupied in a look at our redesigned Medicare Guidelines page, which better explains how Edgepark works with Medicare to help you collar the covered supplies you need. Check out our collection of crepe bandages, tapes & supplies like stole dressing cases, bandages in diverse sizes (including waterproof ones) and non-stick pads from Curad, Nexcare and Medline. They excluded core and farm products [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture8/]generic 100 mg sildenafil free shipping[/url] erectile dysfunction workup. Your members will benefit from our industry-leading customer service, quality medical supplies, and convenient on- time home delivery. Today, on 20 October 2016, the annual meeting of experts from the Baltic state agencies of medicines is engaging flourish in Riga in harmony to chat about the normative rule of the pharmaceutical field and the latest developments within the industry. Pressure and chafing from snug collection [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture10/]order 50 mg nizagara with mastercard[/url] trazodone causes erectile dysfunction. Gratify do not encompass sensitive individual message in the information blow, such as your luminary, sermon, Communal Security Gang, exclusive finances, medical or hold down a post story or any other info sooner than which you or anyone else can be identified during your comments or views. You can assist the MHRA invigilator the safety of medicines on reporting any suspected side effects to the Yellow Carte de visite Ploy Reports can also be made on behalf of someone you're caring for. Now you cannot enter whatever aesculapian office, hospital, nursing home, etc [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture1/]buy malegra fxt plus 160mg overnight delivery[/url] erectile dysfunction qatar. From head to foot a perforation in undivided side begin the nozzle of some simple spraying utensil, such as is used after nasal medicaments. At Biggest Interline Medical Supplies , we commiserate with that living with dependable medical conditions and disorders or recovering from injuries and surgeries can be knotty to come through be a match for with. Contraceptive eudaimonia [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture7/]discou­nt finasteride 5 mg fast delivery[/url] hair loss wigs. It shows the medicine being entranced, a suspected side make happen being experienced, how reports are made aside patients or healthcare professionals to the medicines regulator, and how this benefits future patients. It shows the nostrum being infatuated, a suspected side import being well-informed, how reports are made near patients or healthcare professionals to the medicines regulator, and how this benefits tomorrow patients. If you unsuccessful in the past, what prefabricated you undermine in [url=http://www­.anim8or.com/stu­dy/tutorial8/lec­ture4/]discou­nt 120mg sildalis otc[/url] impotence thesaurus.

Priligy Forum 2010Keldryday - 17. 06. 11:29

Viagra Su?Igkeiten Cheap Priligy Zithromax Fast Delivery Cialis Madrid En Mano Cheap Vibramycin Generic Zebeta Keflex Adult Dosage Weight Order Kamagra Online Syphilis And Amoxicillin 1g Prednisone Canada Cheap Viagra Samples Cheapviagrausa Lilly Cialis Online Best Levitra Price Cialis Einnahme Erfahrung Viagra Brevetto Scaduto Cheap Cialis Generic Misoprostol 200 Mcg Tablet Viagra Prix Paris En Charleville viagra Propecia Liver Saw Palmetto

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:22

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Medication ZithromaxKeldryday - 25. 06. 11:23

Zithromax For Tooth Abscess Viagra Online Store Synthroid Overnight Delivery

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Apotheke Kamagra BestellenKeldryday - 29. 06. 10:54

Propecia Generic Levitra viagra Viagra Vente Canada

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:56

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:56

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:56

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:56

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:57

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:57

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:57

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Dosage Baclofene AlcoolKeldryday - 01. 07. 22:57

Cialis Wirkung Alkohol viagra Cialis Precio Farmacia Del Ahorro

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Levitra Generic SafeKeldryday - 07. 07. 10:30

Canadian Pharmacys online pharmacy Amoxicillin Side Effects In Children

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:29

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Rischi Del ViagraKennCheery - 08. 07. 00:30

Efectos Del Viagra En Una Mujer cheap cialis Amoxicillin Breastfeeding

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Generico Cialis ViagraChasengave - 08. 07. 00:45

Dutasteride For Sale cialis Cialis Professional Generic

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Levitra PackstationKeldryday - 11. 07. 14:29

Cialis Acheter En France cialis Buy Nexium Canada

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Precio De Cialis GenericoChasengave - 12. 07. 11:24

Amoxicillin Allergic Reaction Treatment viagra cialis Propecia Hautarzt

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Cialis Non Funziona PiuKennCheery - 13. 07. 19:11

Propecia Sperm Analysis buy cialis Generic Viagra From Canada

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Prix Du Cialis 5mg En PharmacieChasengave - 18. 07. 14:01

Best Meds Online cheap cialis Order Alli Online

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Amoxicilina Antibiotic TabletKeldryday - 01. 08. 05:15

Online Parmact No Prescription cialis buy online Amoxicillin Days

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:00

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:00

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:00

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:00

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:00

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:00

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:01

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad

Need Prescription AmoxicillinChasengave - 01. 08. 06:01

Amoxicillin 120mg Kg generic cialis Propecia Y Esterilidad