Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Ad Drsný spasitelKubulinek - 15. 05. 2007 18:37

tak tohle zní opravdu dobře..... Prej „rychlost s jakou jeho knihy mizí z knihoven“ …vidím ty zakuklené fanoušky žambocha jak se vloupávají do Ostravské knihovny :D Perfektní článek! Knížka bude asi taky hodně dobrá…trochu mi to připomělo Noční stranu. Ale je to možná způsobem té recenze…těžko říci. Každopádně to vypadá dobře :) Zatím jsem od Žambocha četl jen Ostří ocelí a to se mi moc líbilo…vzdělání si určitě doplním, nebojte.

n1chtShadwell - 16. 05. 2007 10:40

O Kulhánkovi se tvrdí, že na něm ujíždějí průmyslováci a učni. To samé v bledě modrém začíná platit o Žambochovi. V dnešní době, když vychází takový kvantum výborných knih, mám na mysli fantastiku, neseznávám jediný důvod těmto pánům věnovat byť jen kousek pozornosti.

RE: n1chtKubulinek - 16. 05. 2007 11:28

a to proč? co čtete?

RE: RE: n1chtromison - 16. 05. 2007 13:53

pac je to buzerant ;))

RE: RE: RE: n1chtRobert Pilch - 16. 05. 2007 15:12

Á velký romison promluvil :)

RE: Ad Drsný spasitelNoir - 16. 05. 2007 16:08

Abych řekl pravdu, přijde mi celý ten český boom knížek o zabíjení trošku zbytečný. Baf, bystřelený mozek, frnk, useknutý hlava, brrr, motorová pila-jooo, su spisovatel jak sviňa. Je to takové ty typicky české přisírání si navzájem-Žamboch helfne Kulhánkovi, Neff použije jejich postavy, kamarád Ríša na to napíše recenzičku… Fandom je tak fajn!

Shadwell & NoirRadim Sypták - 16. 05. 2007 17:25

Podle mě Žamboch pořád píše to samé. Píše o hrdinech ve světech, kde není lehké přežít. Dokáže to napsat tak poutavě, že čtenář nedočkavě obrací listy, aby se dozvěděl odpovědi na všechny ty záhady a tajemství obratně narafičené autorem. Kdyby šlo jen o „baf, bystřelený mozek, frnk, useknutý hlava, brrr, motorová pila-jooo, su spisovatel jak sviňa“, tak by výsledek vypadal jako „díla“ od Slavoje Vlčka (http://www.fantasyplanet.cz/clanek.asp?…).

Žamboch a Kulhánek (Neff většinou píše o něčem jiném) se zajímají o hrdiny. Klidně bych to přirovnal ke komiksům nebo povídkám o Conanovi. Ale oba to dělají jinak a po svém, ale oba se snaží svého hrdinu prohnat co největším peklem, aby vynikla jeho „hrdinnost(?)“. Někomu se to líbí, někomu ne, ale podle toho „boom“(u), jak píšeš, bych soudil, že se to líbí.

Pokud nemáte rádi knihy o „Super-hrdinech“, prostě si je nekupujte. Já to tak dělám se všemi alby od Boy Zone (nevím jestli se těm klukům nesprasil jméno".

RE: RE: Ad Drsný spasitelShadwell - 16. 05. 2007 18:05

Neffa bych tam nestrkal, sice se teď taky namočil do Agenta JFK, ale jinak má můj respekt.

RE: RE: Ad Drsný spasitelKubulinek - 17. 05. 2007 08:23

Tak ono se ten boom s fantasy rozjel po tom co v kinech začali dávat LOTRa, Pottera a bůh ví co ještě. Existuje, ale spousta lidí, kteří četli fantasy už před tím. Od žambocha jsem četl opravdu jen jednu knížku a to Ostří ocelí. Mě se postava Koniáše moc líbila. Nejde podle mě o to kolik hlav usekne, kolik hrudníků rouzseká a rozpoltí. Jde o to jak Žamboch vykreslí tu postavu. Koniáš (ne)byl hrdinou, který vletí do hospody a seřeže celý regiment vojáků. Co se týče Agenta JFK taky jsem se k tomu ještě nedostal, ale ve světě je běžné, že si autoři takto vypomáhají. Co je na tom špatného? Pokud se to líbí dává to určitý prvek zajímavosti jak napíše ten další autor další příběh. Jako příklad můžu dát třeba světoznámou ságu Dragon Lance, kdy píší praktcky všichni co udrží pero. A jediný problém je v tom, že ne vše co má nálepku DL je opravdu kvalitní, ale převážná většina je. A tuhle ságu zbožňuju a nemyslím že by v ní šlo třeba jen o sekání hlav. Jméno autora prodává stejně. Nevím proč ztrácíte dech – nelíbí se mi -nečtu..jednoduchá rovnice.

Nekritické PochváleníKonias - 17. 05. 2007 09:12

Tak aby to tu nebyla skoro samá kritika. Tak musím říst že od Žambocha ( Kulhánka, Neffa ) jsem přečetl až na pár povídek všechno. Moc se mi to líbí. Čím bude knížek víc a budou tlustší tak budu radši. Od žambocha se mi nejvíc líbí samozřejmě knížky s Koniasem. Také se mi moc líbil jeho „hrdina“ Maverick. Tak doufám ,že se ještě někde objeví. Jinak musím přiznávat, že mám průmyslovku a i strojárnu na ČVUT. Takže asi sem ta cílovíá skupina.

RE: Nekritické PochváleníKonias - 17. 05. 2007 09:13

Omlouvám se za hrubky

RE: RE: Ad Drsný spasiteljwp - 17. 05. 2007 14:30

Proboha Noire, co to povídáš ?? (napsal bych „meleš“, ale to bys mi „frnk“ useknul hlavu.) Ondřeje Neffa jsme s Mirkem Žambochem (s úctou) vyzvali, aby nám napsal jeden díl JFK, pokud bude chtít. On s nadšením souhlasil a zachoval se jako profesionál a použil co nejvíce sjednucujících prvků a reálií ohledně Agentury a Kováře. To je stejný, jako když vydavatelé nabízí autorům možnost psát do Marka Stona, Conana atd. Jaká výpomoc? Top je přece výzva pro každého autora!

Je věcí autora, jestli píše jen o zabíjení – a je věcí čtenáře, jestli čte jen o zabíjení. Přece vychází spousta knížek SF, které nejsou jen o zabíjení, stačí si je jen kupovat a číst.

jwp

Abych řekl pravdu, přijde mi celý ten český boom knížek o zabíjení trošku zbytečný. Baf, bystřelený mozek, frnk, useknutý hlava, brrr, motorová pila-jooo, su spisovatel jak sviňa. Je to takové ty typicky české přisírání si navzájem-Žamboch helfne Kulhánkovi, Neff použije jejich postavy, kamarád Ríša na to napíše recenzičku… Fandom je tak fajn!

RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 17. 05. 2007 15:33

A navíc, kdo zná JWP, ví, že ve Fandomu s velkým F není pro svou kontroverzi zrovna dvakrát milován. My, co se hrdě hlásíme k fandomu s malým f, ho ale máme rádi :)

RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelromison - 17. 05. 2007 17:46

A navíc, kdo zná JWP, ví, že ve Fandomu s velkým F není pro svou kontroverzi zrovna dvakrát milován. My, co se hrdě hlásíme k fandomu s malým f, ho ale máme rádi :)

ja tatinka primo miluju :))

RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 23. 05. 2007 16:29

Ale vždyť to je přeci zjevné, že to Neffovi bylo nadínuto, že si Agenta neukradl. A já taky nekrizuju stav sci-fi, ani její čtenáře-jen ty pořád stejné sračky o zabíjení, které se staly dnes tak populární. Rozhodně je to věc každého, ať si čte, co si čte. Chápu, že se i spisovatelé musí nějak živit, ale tohle podbízení se primitivismu je poněkud zoufalé. Přijde mi líto, že nejprodávanější jsou nesmysly, v nichž jde jen o zabíjení pro zabíjení, že u nás nevznikají dobře napsané velké věci, třeba něco jako Simmons. Pokud bude fandom lidem cpát čím dál horší věci, nedivím se, že budou čím dál horší věci číst. Přijde mi, že tahle komunita je děsivě uzavřená sama do sebe, lidi, co spolu jezdí na cony, si vzájemně chválí svoje věci, spektrum české fantastiky se pořád zužuje a čím dám víc se stahuje do podzemí „nerdů“. Kdy naposledy vyšlo v české literární fantastice něco, co si získalo širší povědomí, něco, co by bylo citováno mimo subsvět fandomu? Něco, co by aspoň trošku přesáho dobu nebo okruh „scifistů“?

Richard Pilch: Nejsem sto odlišit od sebe Fandom a fandom, ale pokud GPW spolupracuje s Neffem na knížce, tak spolu asi na flerety nebudou…

RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 23. 05. 2007 16:33

Ha, ha, teď jsem si všiml, že na začátku píšu, že nekritizuju stav české sci-fi, a přitom ho vlastně docela kritizuju. Tak jo, je to tak, asi je to fakt kritika zatuchlého chrámu s vyprodanými modlami a pavouky, kteří žerou jen jiné pavouky…

RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 23. 05. 2007 23:02

A taky si všimni, že jsem Robert, ne Richard. :) Nic ve zlém, jenom drobné popíchnutí. Problém s tím, proč u nás nevznikají knihy typu Hyperion, je jednoduchý. Autoři na napsání prostě nemají čas. Chodí do práce a sci-fi (potažmo fantasy) píšou o svém volnu a chtějí se tím bavit, protože profesionální psaní je neuživí. Kdyby měli možnost psát půl roku až rok jednu knihu, pak prodat práva a z jejich výtěžku žít další rok, to by byla jiná. Věř, že kdyby se objevil autor, který by jakémukoli českému nakladateli přinesl knihu srovnatelnou se Simmonsovou tvorbou, onen nakladatel by neváhal ani vteřinu a tu knihu by vydal. Jenže autoři nakladatelům takové knihy nenosí, tak si je nakladatelé musejí koupit v zahraničí. Vím o čem mluvím, jako redaktor dostávám českých rukopisů skutečně tuny…

RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 23. 05. 2007 23:03

P.S.: A pokud mě paměť neklame, ON z Fandomu vystoupil. Takže ano, s JWP se skutečně přátelí :)))

RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 24. 05. 2007 11:11

Roberte, promiň! :o) Oba píšeme asi o tom samém: V našich podmínkách nevzniká vynikající sci-fi literatura. Ty říkáš, že je to nedostatkem času autorů (a současně malým trhem, který je neuživí). S tím si nedovolím nesouhlasit, ale přidávám ještě jednu věc. Věc, která se dá změnit zřejmě mnohem snadněji, než počet obyvatel české republiky… Fakt, že pořád stejným blábolům o zabíjení (ať už se hrdina jmenuje Koniáš nebo Patejl) a xtým dílům Marka Stonea dávají recententi stejně hvězdiček jako geniálním propracovaným věcem třeba od Mievilleho nebo právě Simmonse, ti nevadí? Zdá se mi (možná zcela mylně, přiznávám), že právě v našem bahínku si kamarádi navzájem hodnotí svoje knížečky, a protože sami píší (a jejich kamarádi spisovatelé zase sami recenzují) jdou si na ruku. A tak se chválí a chválí a kvalita jde do kytek a do kytek… M.j. nevystoupil Neff z fandomu právě proto, že jakousi cenu získal Žamboch a ne Nesvadba?

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelMM - 24. 05. 2007 13:39

Ono je to tak trochu o osobním pocitu – mně se třeba ani Mieville ani Simmons geniální nezdají. A pokud jde o fandom – je fakt vidět, že poměry v něm neznáš :-)

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelRobert Pilch - 24. 05. 2007 22:27

Noir: S těmi recenzemi nemáš tak úplně pravdu. Na jednu stranu to tak občas funguje, na druhou pak Dickův Marsovský skluz v čase dostane nula hvězdiček – a určitě to nebylo kvůli kvalitě knihy (patří k autorovým nejpovedenějším). Problém, který jsi nastínil, samozřejmě existuje, byť v podstatně menší míře, než v mnulosti. Například Pevnost teď změnila systém hvězdičkování. I když se s některými recenzenty znám, občas nějakou knihu, v níž mám prsty, pořádně sejmou – zatím jsem vždycky měl pocit, že oprávněně, takže se na ně nezlobím. A ze stejného důvodu (podezření na konflikt zájmu) jsem přestal recenzovat úplně. Jsem nakladatel a překladatel a nechtěl jsem se dostat do podezření, že něco pochválím nebo pohaním z osobních nebo finančích důvodů. Problém nevznikajícího náročného čtení vidím v tom, co funguje všude na světě. Konzumní čtivo se obecně prostě prodává líp a zatímco na velkém trhu autora sofistikovanějších knih honoráře stále slušně uživí, u nás by psal zadarmo (nebo téměř zadarmo). A když autorovi nakladatel řekne „Tohle nechci, špatně by se to prodávalo, i když je to výborné, ale když mi napíšeš něco jako Warcraft, tak ti to vydám,“ je vymalováno.

Ale jinak si myslím, že se v podstatě shodujeme – až na ten Fandom, kde sice existují přátelské vazby, ale také nepřátelství na život a na smrt.

Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 25. 05. 2007 03:51

Možná mám jen zmatek ve velkých a malých písmenech, ale za fandom považuju prostě celou čtenářskou obec fantastiky. :)

Mmch, myslím, že obviňovat z malé produkce „intelktuální“ fantastiky nedostatečný počet hvězdiček je nesmysl. Robert to napsal dost pragmaticky (a pravdivě), já ještě doplním, že autoři se zas na recenzenty tak moc neohlížejí a čtenáři ještě méně. Důležité je vydat a prodat, psát jen pro pouhé intelektujální ukojení, na to je román příliš velká investice času i úsilí.

za fandom považuju ...E.Kocourek - 25. 05. 2007 07:07

za fandom považuju prostě celou čtenářskou obec fantastiky.

Jenže existuje vůbec fantastika jako jednotný, celistvý žánr? Soudím, že nikoli, a připadá mi, že na problému se podepsal veleúspěšný pořadatel „multiconů“ V.P. když (z mrzkých finančních důvodů!) nahnal na jedno místo nejen poctivé scifisty, ale i hráče RPG (a čertví čeho ještě), UFOlogy a UFOskeptiky, záhadology, senzibily, nás trekkies i babyloňany a podobné exoty. A tehdy možná vzniknul ten omyl, že tohle je fandom (malé „f“!) a to, co tihle všichni čtou, je ta „fantastika“. Cha! Je jasné, že každý z výše uvedených čte něco jiného, i když průnik může být neprázdný (nejspíš omylem). A lze na výsledný nesourodý mišmaš nasadit jednotná kriteria? Možná jedině ta, která zmínila Petra:

Důležité je vydat a prodat

Soudím, že to co je zde (na stránkách Fantasya) považováno „intelektuální“ fantastiku (nebo naopak za méně intelektuální) jsou prostě zcela jiné žánry, jejichž čtenářské okruhy mají (téměř?) prázdný průnik.

RE: za fandom považuju ...Robert Pilch - 25. 05. 2007 09:57

Takže: fandom = banda lidí, co čtou to o těch kosmických lodích, mužích se zelenými anténkami, o těch elfech a princeznách (pohádky), případně ty krváky o lidech se špičatými zuby. Prostě exoti. :) Fandom = oficiálně existující organizace, která má vlastní stanovy, doživotního prezidenta, radu a na pravidelých poradách rozhoduje mimo jiné o místě konání Parconu. Jejími členy jsou české a slovenské SF kluby (Fandom je stáje ještě federální). Cituji: "Fandom (z angl. – hnutí příznivců) je jev pro vývoj SF ve světě, zejména v anglicky mluvících zemích, zcela typický; někteří teoretici dokonce soudí, že při nevyjasnění hranic SF jako literární kategorie je fandom nejzřetelnější formou její existence. Fandom nelze ztotožňovat se čtenářskou obcí, tvoří jej úzká, avšak vysoce aktivní skupina lidí těsně spojená s většinou autorů SF.

J.Veis: SF fandom (Encyklopedie literatury science fiction, AFSF a H&H 1995)"

Více informací (stanovy apod.) na: http://fandom.scifi.cz/

Takže takhle vypadá rozdíl mezi F a f. :)) Rozuměno? :))

RE: RE: za fandom považuju ...Shadwell - 25. 05. 2007 10:52

Nesouhlasím s Robertem vtom, že za hodně může čas českých autorů. Chceš tím říct, že kdyby čas měli, vznikaly by tu české Hyperiony? To pochybuju, Hyperion, oceněn Nebulou i Hugem, je v světovém měřítku ojedinělá kniha, napsaná autorem, který se nerodí každý den. Ale souhlasím s tebou v té recenzetnské pošetilosti, neschopnosti odlišit a vymezit kvalitu, protože když brak dostává 70% a výborný knihy 80%, něco není v pořádku.

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Ad Drsný spasitelNoir - 25. 05. 2007 12:26

Robert: Abych se přiznal, české recenze už asi dva roky vůbec nečtu, takže je dost dobře možné, že kritizuju něco, co už dávno neexistuje. Ale když jsem tehdy viděl, že se v Ikárii recenzují knížky Vlado Ríši, připadalo mi to jako trošičku podvod… Že sám nerecenzuješ, pokládám za výborné, kéž by se to stalo standardem. Ještě abychom se vrátili k počátku diskuze a uzavřeli tím pomyslný kruh naší debaty: JE mi jasnéí, že vždycky bude vznikat víc odpadu, než dobrých věcí. Za odpad pokládám (možná nespravedlivě) právě tu tak oblíbenou „krvavou českou vlnu“, na níž právě surfuje tolik našich spisovatelů. Co přináší nového x-tý Kulhánek proti y-tému Žambochovi, nebo Pavlovskému? Kromě čím dál rafinovanějšího zabíjení nic. Že se dobře prodávají, je mi jasné. Co mi už tak jasné není, je fakt, proč tohle český Fandom nějakým způsobem nereflktuje. Obecně mi připadá zdejší stav zatuchlý, kdy přes ty různé kamarádšofty, nezazní jasnější kritický tón… Teď jsem se koukal na web Ikarie a pěkný věc, která mě tam hned zaujala, je třeba to, že Ríša recenzuje knížku Neffovi. 4apůl hvězdičkami za ničím výjimečné dílko. Já nevím, mě to přijde, jako kdyby si bratři Čapkové navzájem u Peroutky chválili svoje pohádky. Když už si kamarádi něco recenzují, tak si, proboha, přece mohou dovolit aspoň trošku kritického tónu, ne?

RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Noir - 25. 05. 2007 12:32

Petra Neomi: Nevěřím, že se autoři neohlížejí na recenzenty. Minimum možná ne, ale gró ano. Tak prostě funguje lidská psychika a důkazů je na každém kroku přehršel. Možná i dvě přehršle. A nikde jsem nepsal o „intelektuálních“ románech, ale o románech chytrých, dobře napsaných a něčím výjimečných. Nemyslím si, že by Myši Natalie Moshabrové byla intelektuální četba-ale skvěle napsaná, výborně propracovaná a v dobovém kntextu jedinečná jistě ano. A navíc je to scifárna jako řemen!

RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 25. 05. 2007 13:20

No, já sama jsem autorka, takže píšu z vlastní zkušenosti :)) Člověka možná dobrá recenze potěší a špatná rozlítí (neřku li nasere :), ale jinak pro to psát nezačne, nejspíš dokonce ani nemůže začít. Jiná věc je, že člověk píše, co si u něj nakladatel objedná. Pokud vím, že po magickém realismu není poptávka, nebudu to rok smolit. Neříkám, že takovýhle přístup mají všichni, ale čtenáři, pomněte, že jsme jen lidé, potřebujeme jíst a taky někdy spát.

No a na to přímo navazuje i to s časem a penězi… Ano, je to o nedostatku času, málokdo (nikdo z těch, které znám) si může dovolit dělat rozsáhlou přípravu, rešerše, shánět podklady. Není čas a nejsou peníze, kterými by se ty služby zaplatily. To je prostě fakt, psaní je práce jako každá jiná, člověk k ní potřebuje zázemí a samozřejmě i zpětnou vazbu nejen morální.

Ad hodnocení: Myslím, že dobrá kniha si zaslouží těch 80%, 90%, to musí být zemětřesení v žánru a 100% – takovou jsem ještě nečela. Všude se najdou mouchy :)) Na druhé straně, většina vydaných knih na těch 50, 60% dosáhne, protože to, co je pod, neprojde sítem výběru. A ještě jedna věc – knihu vždycky třeba poměřovat i žánrem. I pulp může být dobře napsaný, i když v absolutním hodnocení samozřejmě nedosáhne hloubky velkých románů. Zrovna tak dětská – s jejím hodnocemím mám vždycky problém. Tam je autor přímo omezen věkem čtenářů i vhodností námětu. Prostě řešení není tak jednoduché,jak by se mohlo zdát.

RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Robert Pilch - 26. 05. 2007 00:41

Noir: Souhlas, už toho necháme, nažvanili jsme dost. Jen poslední připomínka – v Ikarii se toto občas stává (byť méně než dřív) a podle mne je to mimo jiné důvod, proč už tři roky za sebou vyhrála Cenu Akademie v kategorii „Nejlepší časopis“ Pevnost a ne Ikarie :) Petra: Z Fandomu se vystupuje jednoduše: vystoupíš ze SF klubu, jehož jsi členem, případně zrušíš svůj vlastní jednočlenný SF klub (i takových ještě několik existuje) a přestaneš platit příspěvky :)

RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 26. 05. 2007 02:12

Nojo, to já ve své panenské nevinnosti vůbec nevím, že nějaký sf kluby jsou. Já za celou tu dobu zaplatila tak někomu panáka :))

RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Apu - 02. 06. 2007 10:14

Jen bych chtěl reagovat na stav české fantastiky. Je jasné, že nemůže dosahovat kvalit fantastiky ve VB nebo USA. Je tu méně autorů, menší trh a autoři se tak musí více „podbízet“ přáním „většinového“ čtenářstva. Na druhou stranu, pokud přijmeme za své, že psaní knih je business (a to je :), tak je třeba k němu tak přistupovat. Pokud si půjdu koupit nějaké zboží do obchodu, je mi fuk, jaké problémy má s jeho výrobou producent. Jestli se tím uživí, nebo jestli své výrobky dělá po nocích, poté, co přijde z práce. Nelze se proto omlouvat za sníženou kvalitu tím, že na psaní není čas. To nás konzumenty prostě vůbec nemusí zajímat. Co se týče témat, to už je jiná. Když si autor myslí, že spíše prodá krvák, ať si ho napíše. Ale pokud ho napíše špatně, tak ať to nesvádí na málo času nebo požadavky trhu. A také je trochu problém v recenzích. Po té, co jsem přečetl Líheň a kousek České fantasy 2005, jsem měl pocit, že jsem četl něco jiného než recenzent… P.S.: Nechtělo by to trochu upravit diskuze? Systém na FP mi připadá schůdnější.

RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Petra Neomi - 02. 06. 2007 21:25

No,taky jsem nikdy neslyšela, že by se tím nějaký autor hájil :)) Jde spíš o to, že si Češi vyberou spíš méně náročný útvar, protože rozsáhlou epopej s historickými fakty prostě po hodině večer nenapíšeš.

Na druhé straně… kvality české fantastiky mohou být zcela srovnatelné s anglofonními zeměmi právě v těch malých formách. Napsat geniální povídku, na to nepotřebujete tým a rok času :).

RE: RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Noir - 04. 06. 2007 13:56

…ale talent a chytré čtenáře, kteří ji ocení. Pokud si česká fantastika vychovává čtenáře schopné ocenit maximálně tak naturalisticky popsané rozčtvrcení člověka, nejsem si jistý, jak přijmou geniální povídku.

RE: RE: RE: RE: Jak se vystupuje z fandomu? :)Robert Pilch - 04. 06. 2007 15:16

Ano, jak řekla Petra: Nikdo tímto současný stav neomlouvá. A já jako nakladatel současný stav pouze popisuji. Tak to prostě je.

proč čtu ŽambochaMichal - Přerov - 08. 06. 2007 00:01

Nedočetl jsem teda celou tu diskusi pod sebou, na nikoho nenavazuji … Proč čtu Žambocha? Mě se kromě poutavého děje líbí na jeho psaní ten styl. Někdy má tak pěkně poskládaná slova, že mírně žasnu. Líbí se mi černý humor, který se často v knihách objevuje. To, že píše na stejné nebo podobné téma: Já jsem projektant dopravák. Taky projektuji hlavně komunikace a ne hotely. Držím se toho, co mi jde :o)

Závery, záveryMarbh Maidin - 11. 07. 2007 15:18

Knihy a poviedky Mirka Žambocha považujem za prvotriedne oddychovky, ku ktorým sa dá kedykoľvek vrátiť. O to viac ma mrzí, že v značnej časti svojich diel nezvládol závery – často sú skratové, nerozvinuté, občas aj hmlisté. Mirek ma dar dokonalého rozprávača, takže to oddychu pri knihe až tak nevadí, ale jedného doslova naserie, keď sa dostane na koniec skvelého príbehu a tam dostane po papuli. Ako v tomto prípade. Až mám z toho pocit, že ho Drsný spasitel prestal baviť a že ho chcel ukončiť za každú cenu. Nespravil to tak fušérsky ako Kearney vo svojej pentalógii (Hawkwoodova cesta a spol), ale aj tak sa mi koniec nepáčil. Nie vyznením, logika bola ok, ale spôsobom, akým bol koniec podaný. Relatívne spojité rozprávanie tradičným (aj keď rýchlym) jazykom sa zrazu rozbilo na tri v čase aj priestore oddelené scény a šlus. Veľké rozprávania by nemali končiť takto – resp. aspoň mne sa to nepáči, excuse moi. Veľkým riekam nepristane v ústí do mora vodopád, mohutná delta mi príde vhodnejšia.

RE: proč čtu ŽambochaBenedikt - 11. 03. 2008 14:10

Když se vrátím z práce pozdě večer domů, málokdy mě napadne vzít si do postele Simmonse nebo něco podobně náročnýho, ale spíš někoho „lehčího“, třeba právě Žambocha nebo Neomillnerovou :-). A proč? Skvěle se to čte i po 15 hodinách v práci a krásně se u nich odreagovává… A když jsou tyto knihy zasazeny do důvěrně známého prostředí, má to mnohem intenzivnější ná­boj.

Cialis 20 Ou Acheter JustvexJustcreerb - 23. 12. 2017 21:12

Viagra Radio Commercial Gb Finoecia Prescription Prezzo Di Propecia http://costofcial.com – cialis buy online Cialis En Cordoba Billig Cialis Viagra Kaufen Mallorca Lioresal Et Alcool Prix Du Cialis En Suisse cialis Costo Cialis One Day Dividere Compresse Cialis Ca Based Viagra Supply How Does Amoxicillin Effect The Body How To Last Longer Men Kamagra Oral Jelly For Women http://costofcial.com – cialis One Dollar Viagra Gunstige Kamagra

Is Cialis Cheaper At Costco EvenignEvenign - 20. 02. 17:41

Propecia To Buy Propecia online pharmacy 365 Pills Viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:12

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:12

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:12

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:12

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:13

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:13

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:13

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

buy viagra ThomaserbarThomaserbar - 09. 04. 09:13

how to maximise the effect of viagra buy viagra online problemas por tomar viagra http://viagrabs.com/ time of action of viagra

cialis canada BrianarVoilkJasonduash - 14. 04. 11:20

health net cialis buy cialis online korean ginseng and cialis cialis online cialis warning signs

side effects of cialis and viagra kedArmandtiere - 29. 04. 20:58

cialis tablets 20mg cialis vs viagra effectiveness cena w polsce generic cialis usa 2017 cialis daily dose side effects lowest cost viagra cialis generic http://wzzqqzsls.com/ cialis generico precio en farmacias

walmart pharmacy cialis 5 mg cost kedArmandtiere - 30. 04. 17:51

cialis side effects dangers or levitra vs cialis vs cialis price vs viagra comparison venta de cialis generico en mexico cialis side effects dangers oral cialis commercial song 2012 http://wzzqqzsls.com/ cialis 40 mg professional for sale

lloyds pharmacy cialis price kedArmandtiere - 30. 04. 22:15

walgreen cialis prices without insurance cialis tadalafil 20mg dosage cheap viagra cialis levitra generic names for cialis viagra vs cialis effectiveness http://wzzqqzsls.com/ generic cialis costco

xykbrkhetabfxsmils - 20. 05. 14:41

People with „desk jobs“ who get very little physical activity at work would do best by taking advantage of walking steps instead of riding the elevator or intentionally parking further away than necessary. Save by searching for cheap cialis . Title : Comment : Please enter the text as it is shown in the box below : Refresh Image window.,Aflatoxin effects on immune organs in animals include thymus and bursa atrophy in fowl 140, 328, 411. Quality is a major concern when you online generic cialis from Canada to gain your trust. Antiviral medicines do not cure flu or offer long-term protection against flu., I told my doctor and he sent me for knee xrays and told me that I have arthritis. http://cialisserfher.com/ Permalink Flag lauriej1 8 months ago Homeopathic Aconite or Ferrum Phos.

dfyigekrdfbdsunuct - 22. 05. 00:57

The price of http://forumdemulheres.com/ after comparing online prices ,Affordable prices can be found to http://rxpharm24.com/ . More info’s awaits you., The price of http://tokatadres.com/ includes information. See the ED natural treatment options.|, Does http://emtpartsstore.com/ benefit the elderly?, Buy direct from our online pharmacy. Your http://riqualificazioneurbana.com/ ., For http://motochki.com/ . Put ED a stop!,

mvgsoilsbsdunuctwsbthunuct - 13. 06. 14:19

online payday loan online payday loans a payday loan lender [url=https://on­lineloan.us.org ]online loan[/url]

dbshelenoBrtelenoxzjcbbspalk - 14. 06. 06:02

easy get payday loans bad credit loans payday loan texas [url=https://ge­taloan.us.org ]п»їloans[/url]

dfbjergyBtjEvessifhgbcgApefe - 14. 06. 14:02

bad credit payday loan lenders payday loans consolidation [url=https://lo­anonline.us.org ]payday loans online same day[/url]

bdsvLeadaBrtStuffzdabdsemuri - 14. 06. 20:01

online payday loan cash advance usa poor credit loans [url=https://ca­shadvancelender­s.us.org ]cash advance america[/url]

etrhboapyBtjEvessvpobbdgpient - 15. 06. 06:00

sildenafil viagra online viagra order viagra online [url=http://pur­seInstock.com ]viagra generic[/url]

rensoilsbsdunuctvyjjjunuct - 15. 06. 07:43

help debt consolidation loan payday loan personal loans no credit [url=https://payday-loans.us.org ]online payday loans[/url]

nagetdruncBrtStuffqunllpviora - 15. 06. 08:22

personal loans for people with bad credit payday loans cash advance near me [url=https://bes­tpaydayloan.us­.org ]online loans[/url]

dfvbelenoBrtelenoizlzzqSwose - 15. 06. 18:25

personal loan low interest online payday loans no credit check cheap personal loans [url=https://pa­ydayloans-online.us.org] payday loans[/url]

nfdgsoilsbsdunucthydfgunuct - 16. 06. 16:41

free viagra generic viagra women viagra [url=http://vi­agranerrds.com ]viagra[/url]

eagyaninccnnrThage - 16. 06. 19:54

tadalafil cialis cialis buy buy cialis without prescription [url=http://fun­deconp.org/]buy cialis online[/url]

csnxqiubnmaaqThage - 17. 06. 04:07

cialis professional buy cialis online cialis 10mg [url=http://be­siktasboschser­vis.com/]cialis buy[/url]

fdbnelenoBrtelenoxvwbdfspalk - 17. 06. 20:07

cheap viagra from india п»їgeneric viagra buy viagra cheap [url=http://on­lineviaqer.com ]online viagra[/url]

vdsbjergyBtjEvessyktlllmApefe - 17. 06. 21:01

viagra generic online viagra price discount viagra [url=http://me­nedkkr.com]vi­agra sale[/url]

tdvfekvmngpmlllwrafe - 18. 06. 00:14

buy viagra online purchase viagra viagra cheap [url=http://ge­nericonlinevi­aqra.com] online viagra[/url]

dxendoybdhnnawrafe - 18. 06. 08:20

cheap cialis cheap cialis tadalafil cialis [url=http://ge­nericcialls.com/] online cialis[/url]

dbfvLeadaBrtStuffmdfbdgemuri - 18. 06. 11:58

cialis coupon cheap cialis online tadalafil citrate [url=http://ci­allisonline.com/] generic cialis online[/url]

bfhboapyBtjEvessdyrfbtgpient - 18. 06. 14:13

viagra no prescription generic viagra viagra without a prescription [url=http://fvi­agrajjj.com ]viagra[/url]

rvensoilsbsdunuctqfnmnunuct - 18. 06. 15:16

generic tadalafil cialis order cialis online [url=http://ci­alisserfher.com/ ]generic cialis online[/url]

nvagetdruncBrtStuffslwddaviora - 18. 06. 17:30

tadalafil liquid cialis online cialis tadalafil [url=http://ci­alisgretkjss.com/ ]online cialis[/url]

dfdvbelenoBrtelenowfilloSwose - 18. 06. 23:56

viagra oral generic viagra what would happen if a girl took viagra [url=http://vi­grageneic.com]vi­agra online[/url]

dfsyyrbkvyoummzThage - 19. 06. 23:32

buy viagra now purchase viagra generic viagra review [url=http://ca­nadiannowv.com]pur­chase viagra online[/url]

nfdggsoilsbsdunuctffnnuunuct - 20. 06. 04:55

viagra without prescription online pharmacy viagra uk viagra [url=http://www­.bitcapblog.com/]buy viagra online[/url]

dfwerxnivaubtswfnsThage - 20. 06. 07:37

viagra information buy viagra cheap viagra online no prescription [url=https://ho­lidayrentallor­gues.com/]does generic viagra work[/url]

hhbjergyBtjEvesslyjqjjqApefe - 21. 06. 00:59

brand name viagra п»їcheap viagra cheap viagra online [url=https://a­luixnetwork.com/]ge­neric viagra[/url]

fddbnelenoBrtelenoebzmmospalk - 21. 06. 09:52

natural viagra substitutes online viagra viagra jelly [url=http://vi­agraazmhj.com/]che­ap viagra[/url]

eragetdruncBrtStuffbginrjviora - 22. 06. 03:23

viagra natural viagra generic does viagra work [url=http://mo-basta.org/]generic viagra online[/url]

dgbfvLeadaBrtStuffceanyjemuri - 22. 06. 04:04

buy viagra soft tabs buy viagra online buy viagra professional [url=https://su­samsokagim.com/]ge­neric viagra[/url]

rvefnsoilsbsdunuctkgccaunuct - 22. 06. 05:12

canadian pharmacy viagra buy viagra online viagra online no prescription [url=https://mo­vietrailershd­.org/]best place to buy viagra online[/url]

hvbelenoBrtelenoivjmqqSwose - 22. 06. 06:05

viagra prescription online viagra natural alternatives to viagra [url=http://em­tpartsstore.com/]buy viagra online[/url]

derimrqusxzoldbcThage - dnes 14:21

price viagra what does viagra do cheap viagra canada [url=http://vi­agrafolec.com/in­dex.html]try viagra for free[/url]

nnjboapyBtjEvessjatgmmypient - dnes 14:53

cialis online no prescription cialis tadalafil liquid [url=http://au­thenticknickssto­re.com/]cialis generic[/url]