Stovky let stará láska se znovu probouzí v Objetí noci, Sherrilyn Kenyonová: Objetí noci (Noční dravec 3)

Kenyonová Sherrilyn: Noční dravec 3 - Objetí noci

Bohové nepatří jen do mýtů a legend. Na světě totiž po celá staletí probíhá nekonečný boj, jehož pěšáky jsou daimóni, temné bytosti zrozené k tomu, aby lidem brali duši. Proti nim stojí Temní lovci; mocní válečníci, kteří zemřeli a vrátili se zpět jako nástroje pomsty. Jedním z nich je i Dráp, keltský válečník, jenž se rozhodl už nikdy nic necítit, aby utekl před spalující bolestí. Zatím však netuší, co si pro něj bohové připravili…

Sunshine se už dávno smířila s tím, že se pro vztah nehodí. Netouží totiž znovu vstoupit do manželství s mužem, který bude bránit její kreativitě v rozletu. Krom toho ji už dávno nikdo nepřitahoval. Jenže na tomhle muži bylo něco zvláštní už od první chvíle, kdy se seznámili.

Keltský válečník kdysi ztratil všechny, které miloval. Těšně před svou smrtí byl Dráp nucen sledovat, jak umírá jeho mladší sestra – jeho vinou. A proto se po svém znovuzrození rozhodl potlačit emoce a bolest. Od setkání se Sunshine se však jeho pevná sebekontrola začíná lámat a on postupně zjišťuje, že ta výstřední žena, která ho k sobě láká jakýmsi kouzlem, je reinkarnací jeho milované manželky.

Sunshine v sobě nosí duši Nynii, kterou Speirre miloval v podstatě celý svůj krátký život. Ale stačí starobylá láska dvou spřízněných duší k tomu, aby prolomila dávnou kletbu a opět spojila dvě srdce, která se změnila? A jaké plány mají bohové?

Sherrilyn Kenyonová je za mořem pojmem, který se konečně opětovně navrátil i k nám, a spolu s ním se navrátila i série Dark Hunter, která se během let stala ikonou žánru paranormálních romancí. Svět plný utrpení a lásky, bohů a magie, dostává pevnější pravidla a základy ve třetím pokračování série.

Sherrilyn Kenyonová v pěti bodech

  1. Narodila se v Georgii v roce 1965.
  2. Píše také pod pseudonymem „Kinley MacGregor“, a to převážně historické romány.
  3. Světově se proslavila paranormální romancí „Dark Hunter“, která už má více než 20 dílů.
  4. Prodaly se miliony jejích knih, a to ve více než šestadvaceti zemích světa.
  5. Žije s manželem a svými třemi syny a doma má sbírku mečů.

Hlavními postavami příběhu jsou Dráp, válečník a noční lovec, a Sunshine, ztřeštěná umělkyně před třicítkou, která touží stát pevně na svých nohách a nenechat si od nikoho nic nařizovat. Co by ty dva mohlo spojovat? Na první pohled nic, ale na ten druhý… možná všechno. Autorka chytře pracuje s charaktery a ukazuje, jak láska dokáže i hory přenášet, přestože vlastního sebepoznání nebo nějaké zvláštní hloubky postav se ani tentokrát čtenáři nedočkají.

Tím snad nejzajímavějším však na celém příběhu není mýtický svět, který postupně získává pevné obrysy, ani romance ústředních postav, jejichž vyprávění se často vrací do minulosti, kde se jejich duše poprvé seznámily, ale vedlejší postavy. Vedlejší postavy, jejichž příběh na čtenáře teprve čeká, dostávají mnohem lepší rysy, charaktery, minulost i schopnosti a stávají se předzvěstí toho, že autorka si pro své čtenáře chystá něco opravdu velkého.

Celá kniha vypráví o vášni, na kterou se dá v nezředěné formě narazit téměř na každé straně. Přesto to není jen o sexu – i když erotických scén je tu hodně. A to proto, že se autorka věnuje příběhu. Příběhu, který nejen že existuje, ale postupně se rozvíjí, graduje a především slibuje, že i Objetí noci bylo jen další předehrou pro to, co teprve přijde. Série se proto postupně zlepšuje a čtenářům nezbývá než čekat, co si pro něj Sherrilyn Kenyonová připraví příště.

  • Sherrilyn Kenyonová: Objetí noci (Noční dravec 3)
  • Ikar, 2014
  • překlad: Simona Klára Kučerová
  • obálka: Soňa Šedivá
  • 422 stran, 349 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
25. ledna 2015, Nela Libovická