Naruto se ocitá v přelomové fázi, musí truchlit i dál bojovat, Masaši Kišimoto: Naruto 16

Kišimoto Masaši: Naruto 16

Obránci Skryté listové jsou v přesile, přesto je jasné, že útok bude mít své tragické následky, s kterými se obyvatelé vesnice budou muset vyrovnat. Zjevení písečného monstra a návrat jednoho z legendárních nindžů všemi otřásl, ale to není zdaleka vše. Blíží se pohřeb i příchod dvou cizinců…

Jedny z přelomových kapitol čekají na čtenáře v šestnáctém pokračování příběhu o mladém nindžovi, který vždy musel bojovat o to, aby ostatní uznali jeho existenci. Naruto ušel dlouhou cestu od osamělého kluka bez přátel, jenž se snažil získat pozornost obyvatel vesnice tím, že jim prováděl hloupé vtípky. Dnes je pravý nindža a jako takový je připraven ochránit svoji vesnici a přátele před Písečným Gaarou, s nímž ho překvapivě pojí mnohem víc, než by si kdy pomyslel.

Narutovi docházejí síly, ale i Gaara se ocitl na hranici svých možností, zbývá však ještě jeden způsob jak bojovat. Přinutit protivníka, aby naslouchal. Naruto v sobě nenese Gaarovu zášť, ale zná jeho zmatek a smutek, vzpamatoval se však a dokázal žít dál. I Gaara musí dostat šanci na to samé, pokud bude opravdu chtít…

Boje v Konoze se blíží ke svému konci a brzy bude potřeba se postarat o zraněné a uctít mrtvé. Zatímco obyvatelé Skryté listové truchlí a vzpomínají na legendu, objeví se ve vesnici dva cizinci, kteří mají všechno změnit.

Když byl Naruto malý, lidé ho ignorovali. Vyhýbali se mu, nechtěli se s ním přátelit a nikdo ho neměl rád, avšak místo toho, aby to Naruto vzdal a uzavřel se v sobě, snažil se stále víc a nakonec si dokázal získat kamarády. Je to poselství, které příběh vysílá svým čtenářům, a to se mu daří.

Masaši Kišimoto v pěti bodech

  1. Narodil se roku 1974 v japonské prefektuře Okajama.
  2. Mangu tvořil už od střední školy, úspěchu ale dosáhl až v roce 1999 právě s Narutem.
  3. Vždy si přál vytvořit mangy z baseballového a mafiánského prostředí. Oboje si splnil one-shoty Bench (2010) a Mario (2013).
  4. Hlavní hrdina jeho mangy je pojmenován podle těstoviny z japonské polévky ramen.
  5. Kvůli kreslení zanedbával školu a na střední skončil jako druhý nejhorší ve svém ročníku.

Šestnáctý díl přináší i náhled z druhé strany. Jak mohl dopadnout Naruto, kdyby neměl tak silnou osobnost, kdyby to vzdal? Doopravdy se tolik liší od Gaary, který se stal postrachem všech, dokonce i své rodiny? A co Sasuke, Narutův největší protivník, jenž si z něj celou dobu utahoval a zároveň se stal jeho přítelem?

Manga Naruto je světovým bestsellerem a je jasné, proč se tak stalo. Příběh, ač často rozvláčný, je plný napětí, dramat, odvahy, žalu i komických prvků. Kišimotova kvalitní a propracovaná kresba pak dotváří jednotlivé charaktery a občas svými schválně zjednodušenými výrazy postavy dokresluje situaci, ve které se hrdinové zrovna nacházejí.

  • Masaši Kišimoto: Naruto 16
  • Crew, 2013
  • překlad: Jan Horgoš
  • 190 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
23. března 2014, Nela Libovická