Merry Gentryová 5: Dotek bouře zasáhne i dědičku trůnu, Laurel K. Hamiltonová: Dotek bouře (Merry Gentryová 5)

Hamiltonová Laurell K.: Merry Gentryová 05 - Dotek bouře

Od doby, co Meredith pracovala jako soukromé očko v Los Angeles, už uběhla nějaká chvíle. Dnes je Meredith princeznou a dědičkou Temného trůnu, to však pouze pod podmínkou, že počne dítě dřív než její bratranec Cel. A zatímco se Merry stále snaží otěhotnět a přežít další den, ve faeských kopcích se probouzí zapomenutá magie, která nejenže posiluje schopnosti princezniných milenců, ale mění celou Říši kouzel.

Merry opět přežila, ale nebezpečí stále hrozí, protože před intrikami královského dvora, politickými boji a magií není úniku. S příchodem Merry se Říše kouzel začala pomalu měnit a princezna se díky své narůstající moci a loajalitě svých milenců stává důležitým členem královského dvora. To však začíná ohrožovat královnu Vzduchu a Temnoty, která vždy byla krutá a nevšímavá ke svým poddaným. Na rozdíl od Merry, jež se stará o všechny a uvědomuje si, že její boj je důležitý pro celou zemi.

Laurel K. Hamiltonová je autorkou série Anita Blakeová, která se dočkala více než dvaceti knih a má fanouškovskou základnu v mnoha zemích. Během psaní o upírech a lykantropech autorka dostala nápad a stvořila kouzelnou říši, do jejíhož středu umístila princeznu bojující o život svůj i svých milovaných. Dotek bouře je už pátým pokračováním paranormální série plné intrik, nebezpečí a erotiky.

Vítr narůstal, rozevlál mi vlasy po tváři, točil s mrtvým listím v malých vzdušných vírech. Blížila se bouře a já ji v Mistrálově těle sledovala narůstat. Kdysi dávno býval Mistrál pánem větru, vládcem nebe, bohem bouří. V očích se mu objevil první blesk. Kdysi dávno už není před tak dlouhou dobou, jako bývalo.

Mezi muži v Merryině životě to sem tam dost jiskří, ale protože jdou všichni za stejným cílem, konečně mezi nimi nastala jakási harmonie. Když se však sejdou Mistrál, vládce bouří, Sholto, král běsů, a další u postele jedné ženy, je jasné, že jednoduché to nebude. A tak se čas od času do popředí děje dostává i jiná postava než princezna Meredith, která si začíná uvědomovat, že na ní závisí až příliš lidí – a ona je chce všechny mermomocí ochránit.

Jednotlivé díly ze série na sebe úzce navazují, příběh jedné knihy se může odehrávat klidně i v několika málo hodinách, ale hrdinka v závěsu se svými muži toho za tu dobu stihne, co by ostatním trvalo třeba i několik let. Jestli se autorce nedá něco vytknout, tak fakt, že v jejích knihách se doopravdy neustále něco děje. Série oplývá originalitou, nápadem i dokonalými popisy magického světa, ještě víc je však toho sexu – Merry musí v posteli vystřídat vážně dost chlapů – a nekonečné popisy erotických scén chvílemi čtenáře dokáží spíš unudit, než rozpálit. Jenže tyhle popisy už prostě k Merry (a vlastně i k autorce) patří.

Laurell K. Hamiltonová v pěti bodech

  1. Hamiltonová se narodila roku 1963 v malém Heber Springs ve státě Arkansas, ale většinu dětství strávila v městečku Sims v Indianě.
  2. V šesti letech ztratila matku při automobilové nehodě a její výchovu převzala babička.
  3. První román Nightseer byl spíše tradiční fantasy s elfy, trpaslíky a draky.
  4. První krátký příběh o Anitě napsala koncem 80. let. Její svět a postavy byly vystavěny mnohem dřív, než se slovo „paranormální“ stalo nakladatelským výrazem.
  5. Laurell kromě série o Meredith píše známější sérii o Anitě Blakeové. Série vychází v češtině u nakladatelství Epocha.

Díky všemu tomu sexu člověk málem zapomene i na to, že kniha má vlastně velmi zajímavý děj. Přímo před očima se čtenáři odehrává zuřivý boj o moc nejen mezi dvěma říšemi kouzel, ale i uvnitř královského dvora. Meredith nepřestává překvapovat nejen svojí mocí, ale slitováním a empatií, kterou si pomalu získává srdce dvořanů. Je tedy jasné, že pravá bitva o trůn teprve přijde a určitě se bude na co těšit. Třeba jen proto, že autorkou je Laurel K. Hamiltonová, která rok od roku dokazuje, že její fantazii se meze nekladou.

  • Laurel K. Hamiltonová: Dotek bouře (Merry Gentryová 5)
  • Epocha, 2015
  • překlad: Dominika Moulíková
  • obálka: Jakub Jíra
  • 188 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
14. listopadu 2015, Nela Libovická