Bleach 19: Lítý souboj o Rukiinu svobodu může začít, Tite Kubo: The Black Moon Rising (Bleach 19)

Kubo Tite: Bleach 19

Devatenáctý díl manga série Bleach nabírá na obrátkách rychlostí blesku. Čtenáře čekají hned dva drsné duely a nedá se říct, který z nich je brutálnější. Připoutejte se, neboť Tite Kubo opět rozjíždí divokou partii.

Souboj Joruiči Šihóin a Soi Fon pokračuje. Nemá již však dlouhého trvání, protože mistryně obezřetně neučí své žáky zcela všechny své techniky. Mezitím se ale chystá k dalšímu střetnutí, tentokrát samotného Ičiga Kurosakiho a Bjakujeho Kučikiho a již od začátku předznamenává bitvu epických rozměrů.

Souboj titánů čeká

Akce od začátku do konce a ždibíček humoru na dochucení. Tak by se daly ve stručnosti představit hlavní ingredience devatenáctého svazku mangy Bleach, který tentokrát z velké části přináší jeden obří duel mezi Ičigem a Bjakujem. Duel, kde nechybí obří duševní tlak, tasené meče, spousta krve a bojových technik. A jako ve správném souboji se síla a štěstí vždy kloní na jednu a poté na druhou stranu. Vítěz není dopředu jistý a čtenář si jistě celé to epické klání vychutná plnými doušky.

Tite Kubo v The Black Moon Rising sází na přímočarou akci bez nějakých větších flashbacků a odboček, což je dobře, neboť předešlé díly jich byly doslova plné. Japonský kreslíř se do toho pustil se vší parádou a sbírá plusové body zejména u fanoušků, kteří si libují v duelech plných zvratů a nečekaných událostí. Ičigo zde dokonce již nezastává úlohu klasického kladného hrdiny, jeho povaha při úplném vyvolání se jistým způsobem mění a lze tedy uvažovat nad tím, jestli se příště čtenáři nedočkají nějakého překvapujícího twistu.

Tite Kubo navíc vždy pokrývá více linek a rozehrává více partií, a to samé platí pro Bleach 19. Jedna linie se kapitolově uzavře, další dvě se rozehrají a jedna pokračuje dál. To lze pozorovat již od doby, kdy hrdinové dorazili k Soul Society, a japonský autor za to zaslouží jedině pochvalu, protože jedině proto Bleach nemá šanci člověka nudit. Stále se něco děje, pokaždé přichází nové příběhy, postavy, další zvraty. Právě díky tomu je tato manga série vždy tak dynamická. Doufejme, že tomu tak zůstane.

  • Tite Kubo: The Black Moon Rising (Bleach 19)
  • Crew; 2015
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Tite Kubo
  • 206 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
3. března 2016, Vojtěch Hamerský