Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Kouzlo měsíčního svitu porazí smutek Recenze
Kouzlo měsíčního svitu porazí smutek
Kelly Barnhillová: Dívka, která upíjela měsíc

15. července, Jiří Kábrt
Dobrá pohádka by měla být jako sám život, někdy veselá, jindy smutná i temná a každopádně by měla ohromit caparty neutuchající představivostí. Američanka Kelly Barnhillová je již natolik zkušenou vypravěčkou, aby uměla promlouvat k duši dětí. Co přesně jim nachystala její zatím nejslavnější kniha?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 90
Viktoriánský Londýn je plný zvláštních bytostí ukrytých ve stínech Recenze
Viktoriánský Londýn je plný zvláštních bytostí ukrytých ve stínech
Tarun Shanker, Kelly Zekasová: Pod maskou lži

3. listopadu 2017, Anastasja Višťalová
Evelyn už má doslova po krk života v diktátu svázané společnosti. Ze všeho nejraději by cestovala a poznávala krásy světa. Jenže její rodina má na dívčino poněkud svérázné přání jiný názor. Pro mladou dámu, jako je ona, se tak lehkomyslný koníček nehodí. Evelyn by se měla vzpamatovat, vzít rozum do hrsti a myslet na vdavky. Jen výhodné zasnoubení jí totiž zajistí slušnou budoucnost a její rodině pomůže splatit dluhy, jež ji již delší dobu trýzní.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 463
Vesmírná kolonizace podle Mass Effect Andromeda Recenze
Vesmírná kolonizace podle Mass Effect Andromeda
Jason M. Hough, K.C. Alexander: Vzpoura na Nexu (Mass Effect Andromeda)

18. října 2017, Jan Červenka
Aneb Když chcete kolonizovat novou galaxii a uprostřed cesty vaše vesmírná stanice narazí na divná chapadla tajemné hmoty, která bez problému ničí vaši vesmírnou loď. A tím problémy teprve začínají – selhává podpora života, chybí spousta specialistů, roste nespokojenost posádky a velení stanice si neví s ničím rady.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 529
Pod maskou lži Ukázky z knih
Pod maskou lži
Tarun Shanker, Kelly Zekasová

30. září 2017, Tarun Shanker, Kelly Zekasová
Evelyn má plné zuby života podle diktátu konvencemi svázané společnosti. Když její sestra Rose za záhadných okolností zmizí, neváhá, a i přes zákaz rodičů ji odjíždí hledat. Není však jediná.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 498
Nezkoušej na mě zapomenout Ukázky z knih
Nezkoušej na mě zapomenout
Petr Heteša

23. srpna 2017, Petr Heteša
Chinco není čtvrť pro rozmazlené hraběnky a zhýčkané citlivky s implantovanými enzymatickými zesilovači, neurotransmite­rovými urychlovači a dalšími podpůrnými mozkovými biotechnologiemi. Chinco je přirozený stav věcí ve své původním podobě, v jaké byl svět ještě před iPhonem 6. Chinco je městská rezervace se zakonzervovaným technickým vývojem. Z hlediska zpovykané civilizace jde ovšem o nádor uprostřed technologického megaměsta, které blaho svých obyvatel kontroluje a usměrňuje čidly, kamerami a senzory.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 580
Lucifer má mnoho jmen, jedním z nich je Jitřní hvězda Recenze
Lucifer má mnoho jmen, jedním z nich je Jitřní hvězda
Mike Carey: Jitřní hvězda (Lucifer 10)

8. září 2016, Radim Červenka
Charismatický Lucifer ze světa Gainmanova Sandmana vstupuje na český trh již v desátém pokračování. Jedná se o předposlední knihu celého cyklu a děj se v ní mílovými kroky blíží ke svému vrcholu

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1071
Když otec Conana vypráví strašidelné historky Recenze
Když otec Conana vypráví strašidelné historky
Robert E. Howard: Černý kámen

31. srpna 2016, Jan Červenka
Howard byl velmi plodný autor a rozhodně se neomezoval jen na žánr sword and sorcery, ale střihnul si i nemálo westernů detektivek a dokonce i hororu. A právě tuto tvář Roberta Howarda představuje Černý kámen.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1002
Plameňák na konci léta: Protože fantastická literatura by své hranice znát neměla Recenze
Plameňák na konci léta: Protože fantastická literatura by své hranice znát neměla
Jakub Němeček (ed.): Plameňák na konci léta

28. června 2016, Tomáš R. Tokoš
Pro většinu čtenářů znamená zahraniční fantastika zejména anglosaský literární svět. Je to pochopitelné, vždyť právě toto prostředí je největším knižním trhem. Není tedy divu, že zejména američtí spisovatelé a spisovatelky disponují možnostmi, o nichž se těm českým může jenom zdát. A přestože v současnosti vzrůstá atraktivita próz z jiných koutů světa, antologie Plameňák na konci léta je jasným důkazem toho, že čeští čtenáři o americké fantastice nevědí zdaleka všechno.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 908
Na Lucifera číhá Vlk pod stromem Recenze
Na Lucifera číhá Vlk pod stromem
kol.: Vlk pod stromem (Lucifer 8)

23. července 2015, Radim Červenka
V češtině vychází už osmé pokračování mýty opředeného spin-offu slavné série Sandman Neila Gaimana. I když by si Lucifer přál rozjímat nad vztahem anarchie a svobody ve vlastním univerzu, musí řešit potíže světa stvořeného jeho otcem Bohem, zosobněním řádu. Jenže ten se náhle vypařil jak pára nad hrncem a zavdal tak příčinu k nejednomu problému.

Číst článek dál | Diskuze (100) | Přístupů: 1648
V sedmém svazku Lucifera zastihne Exodus Recenze
V sedmém svazku Lucifera zastihne Exodus
M. Carey, P. Gross, R. Kelly, D. Ormston: Exodus (Lucifer 7)

11. března 2015, Radim Červenka
Na každého to jednou přijde a vezme si dovolenou. Kolegové jsou buď rádi, že se zbavili otravného spolupracovníka, anebo dští síru, protože po někom zbyla kupka nevyřešených pracovních zádrhelů. V zatím posledním česky vydaném dílu série Mikea Careyho si takovou dovolenou na zotavenou vzal Bůh Otec.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1204
Když fantasy a sci-fi prožívají tradičně povedený rok Recenze
Když fantasy a sci-fi prožívají tradičně povedený rok
Jonathan Strahan ed.: Nejlepší science fiction a fantasy 2011

14. března 2014, Tomáš Tokoš
Jonathan Strahan opět dokazuje, že má čich na opravdu kvalitní povídky současné světové fantastiky. Tato informace bude jen stěží pro někoho novinkou. Což platí i pro české čtenáře, kteří mají už podruhé možnost srovnat Strahanův výběr s vlastními preferencemi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1441
Hranice, Stínové operace 2 Ukázky z knih
Hranice, Stínové operace 2
Myke Cole

30. ledna 2014, Myke Cole
Bookbinder, převelen k Jednotkám nadpřirozených operací, se ocitá v novém a nebezpečném světě a navíc musí nečekaně velet Předsunuté operační základně Hranice, která je odříznutá od normálního světa, obklopená monstry, přičemž balancuje na pokraji zhroucení a ovládnutí nepřáteli. Nyní musí Bookbinder najít vůli vyvést lidi na POZ ven z pekla. Jediná šance na záchranu se rýsuje ve spolupráci s mužem, jehož magické schopnosti přivedly základnu do smrtelného nebezpečí: Oscarem Brittonem, veřejným nepřítelem číslo jedna…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1153
I komiksový Lucifer může zažít zmrtvýchvstání Recenze
I komiksový Lucifer může zažít zmrtvýchvstání
kol.: Božská komedie (Lucifer 4)

22. srpna 2013, Jan Červenka
Když Lucifera unavilo šéfovat Peklu, usmyslel si, že si stvoří vlastní vesmír, a za protislužbičku se mu to nakonec povedlo. Ale nic není zadarmo a i svůj vlastní vesmír si člověk musí zasloužit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1429
Volání úplňku, Riley Jensonová 1 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Volání úplňku, Riley Jensonová 1 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Keri Artur

8. července 2013, Keri Artur
Riley Jensonová, vzácný kříženec upíra a vlkodlaka, se snaží najít své místo ve světě. A pro ženu, jako je ona, to je nelehký úkol, zvláště když ji její práce – pro organizaci, která dohlíží na nadpřirozené rasy – postaví tváří v tvář těm nejvíc sexy mužům, jaké je možno si představit. Riley, v níž samotné převažuje vlk nad upírem, je náchylná k měsíční horečce: období, kdy se jí zmocňuje nezvladatelná touha po muži. Ale když její bratr – dvojče – Rhoan padne do zajetí, Riley se musí soustředit – bez ohledu na to, že se na prahu jejího bytu objevil extrémně svůdný, zcela nahý a dezorientovaný upír, jenž hledá Rhoana. Nyní bude muset své touhy udržet na uzdě, pokud chce bratra najít. Protože ti, kteří Rhoana unesli, mají spadeno i na ni.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3214
Fantasy a sci-fi už neexistují. Jdou s dobou a hledají si vlastní cestu Recenze
Fantasy a sci-fi už neexistují. Jdou s dobou a hledají si vlastní cestu
Jonathan Strahan ed.: Nejlepší science fiction a fantasy 2011

7. května 2013, Jan Nohovec
Jonathan Strahan patří mezi ty nejlepší světové špičky v sestavování výběrových antologií sci-fi a fantasy. Jeho ročenková řada má v zahraničí značný úspěch, který se v českém prostředí pokusilo druhým rokem zopakovat i nakladatelství Laser-books. Všech třicet povídek má nesporné kvality – jen záleží na tom, jaký čtenář mohutnou antologii otevře.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2204
Ročenka Nejlepší SF a F 2010 nabízí výborné počtení, ale nic převratného Recenze
Ročenka Nejlepší SF a F 2010 nabízí výborné počtení, ale nic převratného
Jonathan Strahan ed.: Nejlepší science fiction a fantasy 2010

6. února 2012, Jan Nohovec
Nakladatelství Laser-books se snaží periodicky obohacovat domácí trh s fantastickou literaturou kvalitními výběry anglo-americké povídkové tvorby. Ať už se jedná někdejší úspěšnou sérii Trochu divné kusy, dvojici antologií New Space Opera nebo nedávné Meče & temnou magii. Novinkou Nejlepší science fiction a fantasy 2010 se pokusilo v Česku etablovat řadu ročenek od zkušeného editora Jonathana Strahana. Jak to dopadlo?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2030
Duchové Onyxu (Halo 4) Recenze
Duchové Onyxu (Halo 4)
EXKLUZIVNÍ UKÁZKA

1. listopadu 2011, Eric Nylund
Program SPARŤAN II byl zveřejněn. Příběhy o supervojácích, kteří odrážejí útoky tisíců válečníků Smečky, se staly legendami. Ale kolik Sparťanů ještě zbývá? Kniha Duchové Onyxu vychází v nakladatelství Fantom Print již zítra. Přečtěte si z ní exkluzivní ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2188
Meče a temná magie Recenze
Meče a temná magie
Jonathan Straham, Lou Anders (eds.)

29. května 2011, Jana Poláčková
Antalogie snů. Tato dvě slova byla s Meči a temnou magií spojována od chvíle, co se začalo připravovat její vydání. Přece jen, Erikson, Abercrombie, Cook, Lynch a další v jedné sbírce – to už je pěkné souhvězdí! Vedlo to k předem danému výsledku. Enormnímu očekávání, jemuž by nedokázalo dostát ani skutečné veledílo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3360
Meče a temná magie Recenze
Meče a temná magie
Lou Anders & Jonathan Strahan (eds.)

13. května 2011, Zdenek Schreil
Jako fanda Howardova Conana jsem se na antologii příběhů tak trochu opomíjeného žánru meč a magie hodně těšil. Anotace slibovala mimo jiné „svižnou akci, drsné násilí, nelítostné netvory a úžasné poklady“. Na rovinu říkám, že výsledek je spíše mírně nadprůměrný. A magie je tu rozhodně více než mečů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2002
Extrémní science fiction Recenze
Extrémní science fiction
Mike Ashley (ed.)

9. února 2011, Martin Bedeč
Science fiction má mnoho podob. Může být militaristická, utopická nebo hard, napsaná vážně, ironicky nebo s nadsázkou; stará jak Metuzalém, svěží jako zahradní kvítek, vyzrálá i plná omylů, nespoutaná a nevyzpytatelná jako Amazonka, zkostnatělá a nezáživná, filozofická i škádlivá, ale může být extrémní? Ano, ovšem ne definitivně. Ono totiž vůbec nezáleží, zda daný nápad je, či není vyhraněný, ale jak dlouho vydrží působit, vyzařovat náboj, fluidum, které způsobí, že vás bude šokovat, udivovat nebo klidně pobuřovat. A jak dokládá buclatá sbírka povídek Extrémní science fiction, některé počiny přežijí desetiletí, než ztratí oslnivý lesk. Ale i když zmatní, stále stojí za to. Račte vstoupit do exkursu krátké historie extrémů!

Číst článek dál | Diskuze (108) | Přístupů: 4128
Nominace na Cenu Akademie SFFH za rok 2009 Fantasya doporučuje
Nominace na Cenu Akademie SFFH za rok 2009


23. března 2010, Akademie SFFH
Uvádíme výsledky prvního kola hlasování do Cen Akademie SFFH za rok 2009, z něhož vyšly nominace pro kolo druhé. Vyhlášení vítězů a předávání cen se bude konat 15. května 2010 od 15.00 do 16.20 na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2972
Singularity Recenze
Singularity
James Patrick Kelly, John Kessel (eds)

22. ledna 2010, Martin Bedeč
Životopis kyberpunku je velmi krátký. Ačkoliv jeho strůjci kopali na všechny strany a do všeho, co jim stálo v cestě, s chutí se zakusovali do třeskutých témat, mávali vábničkami ultramoderní techniky, měli spoustu dobrých nápadů a slušnou výdrž, hnutí se jim dlouho udržet naživu nepovedlo. Inu, nakonec i podařilo, ale ne v takovém duchu, jak by si přáli. David byl chytrý, ale Goliáše nepřemohl. Anebo je tomu jinak?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2741
Singularity Recenze
Singularity
James Patrick Kelly, John Kessel (eds.)

11. ledna 2010, Kamila Vozáková
Kyberpunk je hnutí (a nejsou to pouze zloději dat v kožených černých kabátech a zrcadlovkách, v nichž se odráží jen šedá barva mrtvých televizních kanálů), má svou oblast působnosti, svou metodu a charakteristické rysy; tohle všechno a mnoho dalšího se ale koneckonců dozvídáme hned v úvodu postkyberpunkové antologie Singularity, kterou pro nás s pečlivostí sestavili James Patrick Kelly a John Kessel. Výběr autorů a témat povídek to jasně naznačuje. Přesuňme se tedy ihned k nim. Shromáždím pro vás ty největší podivnosti a literární perly, které se čtenáře nedotýkají jenom tím obvyklým způsobem, nejsou pouhou černou kočkou v matrixu nebo procházkou pod japonskými sakurami, ale unikají do mnohem vzdálenějších, více rozměrnějších prostorů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2475
Elak z Atlantidy Recenze
Elak z Atlantidy
Henry Kuttner

20. července 2009, Zdena Štouračová
S Henrym Kuttnerem, konkrétně s jeho Hogbeny a jejich Potížích s elektřinou, jsem se poprvé setkala tak dávno, že si ani nepamatuji, kdy to bylo. Ale dodnes dokážu ocitovat úvodní větu povídky: Lemuelovi jsme říkali chromajzl, poněvadž měl tři nohy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3226
Ceny Akademie SFFH za rok 2008 Profily
Ceny Akademie SFFH za rok 2008
1. kolo

23. března 2009, Akademie SFFH
Předávání Cen Akademie SFFH se koná 16. května 2009 od 15.00 do 16.20 na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti. Sponzory letošního ročníku jsou nakladatelství Argo a Leonardo. Hlavním sponzorem je již tradičně nakladatelství Triton. Tiskovými mediálními partnery předávání cen jsou časopisy Fantázia, F&SF, Ikarie a Pevnost. Internetovými mediálními partnery jsou webziny Fantasya, Fantasy Planet a Sarden. Za veškerou pomoc děkujeme.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4032
Dějí se větší podivnosti Recenze
Dějí se větší podivnosti
Kelly Linková

18. září 2008, David P. Stefanovič
Dějí se větší podivnosti? Jistě. Asi. Pravděpodobně? Dějí se věci, nad kterými zůstává rozum stát. Nad povídkami Kelly Linkové rozum stát nezůstává. Naopak. Zkroutí se, zauzluje a vyzvrátí sám do sebe ve sladké, či bolavé – přijde na to, který příběh zrovna čtete – agonii.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5622
Temný princ Minirecenze
Temný princ
David Gemmell

14. dubna 2008, Martin Fajkus
Alexandr Veliký se stal legendou už ve své době. A tento geniální stratég a charismatický vůdce nepřestává fascinovat spisovatele dodnes. Není tedy divu, že ani David Gemmell neodolal této výzvě a rozhodl se přijít s vlastní verzí jeho života. Zasadil ji ovšem do jakéhosi alternativního starověku, takže mu nic nebránilo vyprávět Alexandrův příběh tak, jak si ho představoval ve své fantazii.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3483
Magie pro začátečníky Recenze
Magie pro začátečníky
Kelly Linková

2. dubna 2008, Luboš Vachl
Přečíst, či nepřečíst? Dvě Nebuly, jeden Hugo, cena magazínu Locus, místo v prestižní výběrové ročence a pověst jedné z nejvýraznějších povídkových sbírek roku 2005. Pokud se při výběru knihy rozhodujete na základě dosažených úspěchů, měli byste mít v případě Magie pro začátečníky jasno. Těm, kteří vyžadují informace konkrétnějšího rázu, snad rozhodnutí usnadní následující text.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4314
Magie pro začátečníky Recenze
Magie pro začátečníky
Kelly Linková

27. března 2008, Martin Bedeč
Máte rádi science fiction, fantasy, nebo dokonce horor, ale nevadí vám, že jejich prvky jsou použity jen jako rekvizity? Rádi se pobavíte nevšedními, ulítlými nápady použitými v nečekaných spojitostech a souvislostech? Máte-li před sebou otevřenu novou povídkovou sbírku od Kelly Linkové, myslím, že jste na správné adrese.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4793
Fantasya doporučuje 3 Fantasya doporučuje (staré)
Fantasya doporučuje 3
únor 2008

21. března 2008, Jiří Popiolek
Únorová produkce už byla výrazně bohatší než ta lednová, a tak i výběr těch nejpřitažlivějších titulů byl tentokrát podstatně těžší. A protože se objevily knihy jak pro ty, kteří preferují odpočinkový typ literatury, tak pro ty náročnější čtenáře, ve výběru pěti „top“ titulů mám něco pro obě skupiny.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3992