Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Na začátku jsme byli padouši všichni Recenze
Na začátku jsme byli padouši všichni
Marissa Meyerová: Renegáti (Renegáti 1)

24. srpna 2018, Ivana Scholzová
Dříve se lidé výjimečnosti báli, výjimečné pronásledovali, trýznili a zabíjeli. Považovali je za démony, čarodějnice a zrůdy. A nebáli se zbytečně. Ace Anarchista vše změnil, shromáždil nejmocnější výjimečné a svrhl vlády, pozabíjel byrokraty, zničil vládní budovy a celou infrastrukturu. Tak začala doba chaosu, známá jako věk anarchie. V nastalém zmatku neexistovala policie ani jiné bezpečnostní složky. Zvítězil ten silnější a zločinu se dařilo lépe než kdy dřív. Pak však přišla nová naděje. Skupinka výjimečných, kteří začali proti zlu bojovat a přinesli nový řád. Renegáti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 314
Specialistka Ukázky z knih
Specialistka
Stephenie Meyerová

13. prosince 2017, Stephenie Meyerová
Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život. Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. A tak když její zaměstnavatelé usoudí, že je pro ně nebezpečná, bez varování po ní jdou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 631
Milovat nemrtvého má i svoje nevýhody. Překonají Kate a Vincent nástrahy osudu? Recenze
Milovat nemrtvého má i svoje nevýhody. Překonají Kate a Vincent nástrahy osudu?
Amy Plum: Políbená měsícem (Okouzlená nocí 2)

6. listopadu 2014, Tereza Vršková
Láska až za hrob, tak by se dal charakterizovat vztah Kate a Vincenta, lidské dívky a nemrtvého revenanta. Po porážce Luciena, vůdce nepřátelské strany, se může jejich vztah naplno rozvinout. Oba ale musí řešit jednu zásadní věc. Jak spolu můžou žít navždy, když Vincent je nesmrtelný a Kate jen pouhá smrtelnice? Co všechno jsou oba ochotní obětovat, aby byl jejich život dokonalý? Navíc je trápí nový a nikým netušený nepřítel.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1366
Ve Vampýrské akademii se neučíte jen pít krev, ale také bojovat a bránit své přátele Recenze
Ve Vampýrské akademii se neučíte jen pít krev, ale také bojovat a bránit své přátele
Richelle Mead: Vampýrská akademie

13. května 2014, Tereza Vršková
Díky sérii Stmívání se na pultech knihkupectví před pár lety objevovala jedna upířina za druhou. Ale jen jedna dosáhla stejné, možná větší, oblíbenosti jako sága Stephenie Meyerové. Richelle Mead sice začínala sérií o sukubě, ale celosvětového úspěchu dosáhla až Vampýrskou akademií.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1268
Romantika Dnem i nocí, démon stáhl dívku do podsvětí Recenze
Romantika Dnem i nocí, démon stáhl dívku do podsvětí
Gwen Hayes: Dnem i nocí

15. listopadu 2013, Marie Bubeníková
Ocitáme se v příběhu, kde se snoubí několik realit, kde se objevují prvky mytologie a magie. Je to jako si udělat koktejl z několika námětů a následně jej vypít. Někomu se ta chuť zamlouvá, líbí se mu příměs různých žánrů a pro někoho to naopak není to pravé, co by od knihy očekával.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1301
Dům hrůzy madam Duncanové pohltí hlavně náctileté Recenze
Dům hrůzy madam Duncanové pohltí hlavně náctileté
Lois Duncan: Temnou chodbou

29. října 2013, Adéla Košařová
Temnou chodbou se tiše ozývají kroky šestnáctileté Kit Gordyové, hlavní hrdinky stejnojmenného hororového příběhu, kterou matka a nevlastní otec přihlásili do internátní školy situované kdesi v pustině amerického venkova, aby mohli v soukromí odjet na svatební cestu po Evropě. Ale s novým domovem je něco špatně.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1355
New York je plný bojovníků s krví anděla, upírů, vlkodlaků, čarodějů, víl a démoní havěti Fantasya doporučuje
New York je plný bojovníků s krví anděla, upírů, vlkodlaků, čarodějů, víl a démoní havěti
Cassandra Clare: Nástroje smrti

25. srpna 2013, Sabina Dudová
Jako by New York nebyl už tak dost nebezpečné město, se všemi těmi temnými uličkami a násilníky. Obyčejný člověk, civil, ani netuší, že v klubu možná tancuje s upírem nebo na baru popíjí s vlkodlakem. A už vůbec by nečekal, že si na něj zpoza rohu brousí zuby démon. Proto existují lovci stínů, aby lidé mohli dál žít v blažené nevědomosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4105
Stephenie Meyerová vytvořila Zemi, na které parazitují Duše. Šance na záchranu je mizivá… Recenze
Stephenie Meyerová vytvořila Zemi, na které parazitují Duše. Šance na záchranu je mizivá…
Stephenie Meyer: Hostitel

26. července 2013, Filip Faja
Svět, který jsme znali, už není. Duše, které přiletěly z vesmíru, jej obsadily tak, že každý žijící člověk se stal hostitelem pro jejich malá tělíčka, která se přisají k mozku. Neexistuje válka, bolest, smrtelné choroby. Rakovina, AIDS a nevyléčitelné nemoci se staly něčím, co není problém uzdravit díky dokonalým lékům. Duše jsou mírumilovná stvoření, která touží po míru, ale přesto si podmanila celý svět. Skoro celý. Na Zemi totiž pořád existují skupinky lidí, které se schovávají a věří, že dokážou přežít. Jejich zásoby se ale ztenčují a lze jen těžko říci, zda mají na Zemi plné mimozemšťanů ještě nějakou naději.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1484
Březnová Pevnost stojí. Přináší tradiční servis informací ze světa fantasy i sci-fi Recenze
Březnová Pevnost stojí. Přináší tradiční servis informací ze světa fantasy i sci-fi
Pevnost 3/2013

15. března 2013, Jan Nohovec
Chvíli to vypadalo, že Pevnost, časopis o fantasy a sci-fi, který vycházel téměř deset let, zanikne. Nakonec se ho ale redakčnímu týmu povedlo zachránit a vypravit nové číslo co nejdříve. Co přináší exemplář 3/2013?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1941
Zase upíři. Claudia Palumbo rozehrává prokletý milostný trojúhelník Recenze
Zase upíři. Claudia Palumbo rozehrává prokletý milostný trojúhelník
Claudia Palumbo: Prokletí

4. března 2013, Klára Valkounová
Dva bratři, jedna dívka a další z mnoha variací na poslední dobou velmi oblíbené upíří téma o zakázané lásce. Tentokrát v podání mladičké italské spisovatelky Claudie Palumbo. Co z toho bude?

Číst článek dál | Diskuze (123) | Přístupů: 2427
Vytržení (Andělé 3) Recenze
Vytržení (Andělé 3)
Lauren Kateová

2. srpna 2012, Anežka Dudková
Paranormální romance pro mládež se poslední dobou rozmnožují závratným tempem jako houby po dešti. A je jich rozhodně více než minulých životů Lucindy Priceové. A právě o Luceiných životech vypráví kniha Vytržení, třetí díl tetralogie Andělé.

Číst článek dál | Diskuze (680) | Přístupů: 2491
Šerochodec (Šerochodec 1) Minirecenze
Šerochodec (Šerochodec 1)
Kat Richardsonová

25. června 2012, Bohdan BoboKing Volejníček
„Vždycky je něco mezi nebem a zemí.“ O tomto rčení se dá říci, že je jako šité na tolik dnes populární subžánr fantastiky zvaný urban fantasy. Je to propojení našeho reálného světa s něčím fantaskním, nadpřirozeným. Často v kombinaci s ještě jinými žánry, třeba hororem či dneska tak populární romantikou, kterou pobláznila celý svět Stephenie Meyerová s tetralogií Stmívání.

Číst článek dál | Diskuze (122) | Přístupů: 2405
Tajný kruh 2: Otrokyně Recenze
Tajný kruh 2: Otrokyně
L. J. Smithová

20. června 2012, Anežka Dudková
L. J. Smithová se proslavila sérií Upíří deníky, ale upíři nejsou to jediné, o čem tato americká spisovatelka píše. Příběhy pro mladé s paranormálními prvky tvoří už přes dvě desetiletí – zatímco k nám se první díl série Tajný kruh dostal teprve loni, originál vyšel už v roce 1992. V druhém díle této trilogie s podtitulem Otrokyně se vracíme do městečka New Salem, kde žije dvanáct mladých čarodějek a čarodějů, dohromady tvořících Tajný kruh…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2223
Muka (Andělé 2) Recenze
Muka (Andělé 2)
Lauren Kate

9. března 2012, Anežka Dudková
Luce si myslela, že všechno už bude lepší – už by bylo na čase. Ale jelikož máme teprve druhou knihu z tetralogie, žádný div, že věci se vůbec nelepší, spíše právě naopak. V pokračování Pádu bude hlavní hrdinka prožívat opravdová Muka.

Číst článek dál | Diskuze (106) | Přístupů: 2717
Muka (Andělé 2) Recenze
Muka (Andělé 2)
Lauren Kate

25. února 2012, Alžběta Lexová
Příběh smrtelnice Luce a anděla Daniela pokračuje. Luce úspěšně přežila jejich první společný polibek i apokalyptickou bitvu démonů a andělů na školním hřbitově a je připravena vrhnout se do společného soužití s okřídleným plavovlasým hrdinou. Leč ouha. Místo romantického života v oblacích čeká Luce další škola – je totiž v nebezpečí a její šampion vyráží do boje.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2544
Pokrevní pouta Recenze
Pokrevní pouta
Richelle Mead

14. února 2012, Michaela Křivánková
Zatímco si Dhampýrka Rose užívá superhrdinského důchodu, její místo ve světle reflektorů přebírá Alchymistka Sydney. Budoucnost Morojů teď leží v jejích rukou. Nebo spíš v sousední posteli na koleji internátní škole v Palm Springs. Napadlo by vás snad lepší místo, kam schovat Morojskou upíří princeznu, než je slunná Kalifornie?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5186
Čas čarodějnic Recenze
Čas čarodějnic
Deborah Harknessová

17. ledna 2012, Renata Heitelová
Literární prvotina Deborah Harknessové Čas čarodějnic je příběhem o překonávání předsudků, poučením z historie i vědy, ale zejména do detailů propracovanou romancí, v jejímž srdci bojují o právo na lásku historička a čarodějnice Diana a vědec a upír Matthew.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4359
Stefanovy deníky 1 - Zrození Recenze
Stefanovy deníky 1 - Zrození
L. J. Smithová

17. prosince 2011, Michaela Křivánková
Stefanovy deníky budete buďto milovat nebo nenávidět a to hned z několika důvodů. Pokud jste velcí fanoušci původní série, mohl by vás nakrknout fakt, že spolu tyhle dva literární počiny mají jen pramálo společného. Od vzhledu postav, názvu města až po děj, vše je jako postavené vzhůru nohama. Pokud sledujete seriál Upíří deníky, mohlo by vás mrzet, že vám kniha kromě pár scén vlastně nedá nic nového. Komu by se tedy tato knížka mohla líbit? Toť otázka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4514
Srdce v sázce Recenze
Srdce v sázce
Alyxandra Harvey

22. listopadu 2011, Anežka Dudková
Solange Drakeová a Lucy Hamiltonová jsou nejlepší kamarádky už od dětství. Zatímco Lucy je tak normální, jak jenom dítě s hippie rodiči může být, Solange je upírka. Přesněji řečeno jediná upírka, která se narodila za posledních devět set let. A ještě je tu taková maličkost – nesnese pohled na krev.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2182
Vzpoura (Smečka 2) Recenze
Vzpoura (Smečka 2)
Andrea Cremerová

14. listopadu 2011, Alžběta Lexová
Druhý díl trilogie Smečka americké autorky Andrey Cremerové přivádí čtenáře zpátky do městečka Veil, kde pod maskou současné normální společnosti funguje mezi privilegovanými Strážci a Ochráncí, tedy jejich smečkami vlků, starý nevolnický systém. Jenže vlci nejsou psi a dříve či později je přestane bavit si na ně hrát – přichází Vzpoura.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2575
Modrý měsíc (Nesmrtelní 2) Recenze
Modrý měsíc (Nesmrtelní 2)
Alyson Noël

10. listopadu 2011, Alžběta Lexová
Ever je přesvědčená, že Damena klátí ukrutná choroba – nejen že se na ni beze slova vykašle a obrátí se naprosto bezdůvodně proti ní, ale začne přehnaně dbát o svůj vzhled, běhat za královnou školy (Eveřinou nepřítelkyní) a celkově působí dojmem, jako by si hormony z jeho mozku udělaly soukromou horskou dráhu. Zákeřná to choroba – puberta. Jenže Damen už má pubertu přece pár století za sebou…

Číst článek dál | Diskuze (109) | Přístupů: 2895
Prokletý maturiťák Recenze
Prokletý maturiťák
Meyerová Stephenie a kol.

7. listopadu 2011, Michaela Křivánková
Znáte ty dny, kdy se prostě nic nedaří? Jen co vylezete z postele, ukopnete si palec o topení. Ucpal se záchod. Na čele se vám udělal pupínek velkosti menšího deklu od popelnice. A co je nejhorší, došlo mlíko, takže se budete muset obejít bez ranního kakaa. Už to prostě nemůže být horší. Tedy pokud vás zrovna nečeká prokletý maturiťák.

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 2957
Pád Recenze
Pád
Lauren Kate

6. října 2011, Alžběta Lexová
Vznášejí se kolem ní stíny. Její první přítel samovolně vzplanul, další objev pak studuje v polepšovně a považuje ji za stalkerku. Naprosto oprávněně. Hrdinka románu Pád od Lauren Kateové, Luce Priceová, je správná americká středoškolská emo studentka. Jen vzít do ruky žiletku a říznout se.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2804
Pád Recenze
Pád
Lauren Kate

30. září 2011, Anežka Dudková
Kniha Pád od Lauren Kate každého na první pohled upoutá svým nádherným obalem. Je ale obsah stejně úchvatný, nebo by čtenář měl dát na příslovné „Nesuď knihu podle obalu“?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5675
Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Recenze
Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí
Kimberly Pauley

22. září 2011, Michaela Křivánková
Je jí šestnáct. Celý život má před sebou, ale její rodiče by radši, kdyby byla mrtvá. Co by taky mohla chtít po někom, kdo má tesáky?

Číst článek dál | Diskuze (67) | Přístupů: 2974
V temnotě Recenze
V temnotě
Rob Thurman

2. července 2010, BoboKing
Popularita takzvané urban fantasy je značná jak ve světě, tak u nás v Čechách. Každý týden se na trhu objeví aspoň jeden titul odehrávající se v našem světě, kde ale s námi koexistují upíři, vlkodlaci a jiná „magická verbež“, která to s námi myslí všelijak, ale většinou nás bere jako pouhou potravu, v lepším případě jako něco bezvýznamného, nicotného. Povětšinou se jedná o příběhy líznuté trochou romantiky a lásky, jak to proslavila Meyerová svojí ságou Stmívání.

Číst článek dál | Diskuze (90) | Přístupů: 3708
Vampýrská akademie Recenze
Vampýrská akademie
Richelle Meadová

22. září 2009, Martin Fajkus
Určitě jste si všimli, že upíři všemožných druhů, typů a velikostí se začínají čím dál častěji „rojit“ i na pultech českých knihkupectví. Takže mánie, kterou svým Stmíváním vyvolala Stephenie Meyerová, začíná konečně přinášet ovoce. A to je pro všechny „vampirofily“ víc než příjemná zpráva. Dokonce i vydavatelství, která s fantastikou nemají téměř nic společného, se začínají poohlížet po nějaké té vlastní sérii, v níž by tato po čerstvé krvi toužící stvoření mohla naplno projevit své chutě. Naštěstí pro ně upíři v zahraničí už několik let okupují žebříčky bestsellerů, takže je z čeho vybírat.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 13782
Cena krve Recenze
Cena krve
Tanya Huffová

10. srpna 2009, Zdena Štouračová
Jak se zdá, po Věku Keltů přišla Éra čarodějů, aby byla vystřídána Dobou upírů. Alespoň nabídka na pultech knihkupectví tyto trendy naznačuje, jen jejich střídání je poněkud rychlejší než historický, či dokonce geologický vývoj.

Číst článek dál | Diskuze (119) | Přístupů: 4805
Romeo a Julie mezi kapkami krve Profily
Romeo a Julie mezi kapkami krve
Stmívání Stephenie Meyerové

21. dubna 2009, Martin Fajkus
Krev, ta jasně rudá tekutina chutnající po železe, je asi nejvzácnější látka, jakou má člověk ve svém vlastnictví. I ta nejnepatrnější kapka může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, takže se jí nikdo nevzdává rád a jen málokdy tak činí dobrovolně. Možná také proto patří upíři k nejděsivějším stvořením zrozeným z temných hlubin lidské fantazie a strachu. Nemrtví pijáci krve odjakživa vzbuzovali děs a hrůzu, ale zároveň lidi i fascinovali…

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4261
Průřez nejlepšími tituly roku 2008 Fantasya doporučuje
Průřez nejlepšími tituly roku 2008
fantasy

4. března 2009, Martin Fajkus
Loňský rok byl pro čtenáře fantastiky u nás neobyčejně příznivý. Na knižním trhu se objevilo velké množství dobrých žánrových knih, které si mohli užít jak příznivci fantasy, tak i pravověrní zastánci sci-fi či hororu. I my ve Fantasyi jsme byli touto úrodičkou více než příjemně potěšeni a téměř nestíhali číst. A protože nejsme žádní tajnůstkáři, rozhodli jsme se ohlédnout za uplynulým rokem a vybrat tituly, které se nám líbily nejvíce či měly největší ohlas u čtenářů. A vzali jsme to pěkně od podlahy…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5823