Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Píseň kostí Recenze
Píseň kostí
John Meaney

14. května 2011, Piter
„Vytáhl zrezivělý srp… Brzy začne maso měknout a lehce se rozpouštět…pak se bude moci pustit do řezání a čištění, bude moci jednu po druhé vyleštit drahé kosti, na které hodlal vynaložit veškerý svůj um. Slyšíš kosti?“

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4026
Vykoupení Kryštofa Kolumba Recenze
Vykoupení Kryštofa Kolumba
Orson Scott Card

7. května 2011, Piter
Proč byl Kryštof Kolumbus tak přesvědčen, že cestou na západ dopluje do země plné zlata? Jak se mu podařilo přemluvit panovníky ke druhé výpravě, když z první dovezl jen několik domorodců na úrovni doby kamenné a nenašel nic než bažiny a džungli? Proč vlastně zahodil slibnou kariéru obchodníka a upnul se k bláznivému snu o cestě na západ? Kde se vzala jeho síla, aby všechno toto dokázal?

Číst článek dál | Diskuze (136) | Přístupů: 4299
Kolíbka Recenze
Kolíbka
Kurt Vonnegut jr.

16. dubna 2011, Piter
Konec světa může nastat mnoha způsoby. Někdo si vzpomene na jezdce Apokalypsy, jiní přemýšlejí o změnách klimatu, další o kometách a mimozemšťanech, ale málo kdo by si vsadil na jednu malou zkumavku s kouskem ledu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4345
Proroctví sester Recenze
Proroctví sester
Michelle Zinková

16. března 2011, Piter
Příběh začíná stylově na pohřbu, kde dospívající sestry-dvojčata stojí v dešti nad hrobem milovaného otce. Matka již před delší dobou spáchala sebevraždu skokem z útesu, tak rodové sídlo daleko od civilizace obývá se setrami jen malý bratříček, teta a služebnictvo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4870
Pernští delfíni Recenze
Pernští delfíni
Anne McCaffrey

12. března 2011, Piter
Málo kdo by čekal, že Anne Inez McCaffrey, se vzděláním na poli slovanských jazyků a operního zpěvu, se stane výraznou postavou science-fiction. Přesto již vydala bezmála sto románů a povídkových sbírek, které se většinou řadí právě do žánru klasické science fiction. Tuzemský čtenář si může v českém překladu vychutnat patnáct z nich.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4283
Tichá válka Recenze
Tichá válka
Paul McAuley

25. února 2011, Piter
Paul McAuley není žádný spisovatelský nováček – má na kontě již dvě desítky knih, množství nominací v různých SF cenách a nejedno vítězství v nich (Cena Philipa K. Dicka, Cena A. C. Clarka, Cena Johna W. Campbella). I v naši luzích a hájích je McAuley dobře znám – stačí připomenout jeho nejzajímavější přeložené romány jako Čtyři sta miliard hvězd nebo Fairyland, které vzbudily velký ohlas čtenářů i kritiky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3731
Angelologie Recenze
Angelologie
Danielle Trussoniová

13. ledna 2011, Piter
Výchozí myšlenkou knihy je citát z knihy Genesis 6:1–2: -„Když se lidé začali množit na zemi a rodily se jim dcery, synové Boží viděli že dcery lidské byly překrásné, a brali si za ženy všechny jichž se jim zachtělo.“ To však nezůstalo bez následků, proto budeme citovat dále (Genesis 6:4): -„Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikali na zemi obři, ba ještě i potom. To jsou ti bohatýři dávnověku, mužové pověstní."

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4293
Vyděděnec Recenze
Vyděděnec
Howard P. Lovecraft

29. prosince 2010, Piter
V této sbírce se čtenář seznámí spíše s autorovou mystickou tvorbou. Autor rozehrává témata na pomezí snu a skutečnosti, která vynikají děsivými podrobnostmi, jež dokáží navodit hrůznou atmosféru i z běžných situací. Lovecraft je mistrem v tvorbě děsuplné atmosféry, která nemusí souviset jen s klasickými rekvizitami žánru, ale může být navozena pouhým popisem hudby či architektury. Jak děsuplnou atmosféru dokáže autor vytvořit jen z popisu pocitů, které má divák bizarního obrazu, bez toho, aby popsal obsah obrazu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5398
Flashforward Recenze
Flashforward
Robert J. Sawyer

12. října 2010, Piter
Pojem flashback se používá ve spojitosti s filmem nebo literaturou ve významu „pohled do minulosti“, neboli vzpomínka hrdiny. Analogicky bude tedy flashforward pohled do budoucnosti. Schválně o čem asi bude tato kniha?

Číst článek dál | Diskuze (366) | Přístupů: 5546
Století páry Recenze
Století páry
Petr Schink

7. dubna 2010, Piter
Vyšel nový Žamboch? Prima! Napsal ho někdo jiný? No, co se dá dělat. Doufám, že mi autor nebude mít předchozí srovnání za zlé a vezme ho jako kompliment. Žamboch se v našich krajích etabloval jako přední autor akční, ale přesto ne plytké fantasy, ve které občas míchá tradiční klišé žánru s technologiemi a magickými stroji. Petr Schink se vydal do stejných vod a srovnání se přímo nabízí.

Číst článek dál | Diskuze (138) | Přístupů: 5084
Za Zrcadlem Recenze
Za Zrcadlem
John Ringo

31. března 2010, Piter
John Ringo u nás není neznámé jméno a v zahraničí je to již zavedený populární autor military SF. Pod většinou děl však není podepsán sám, ale jako spoluautor s různými jinými tvůrci. Tentokrát dostává čtenář možnost posoudit jeho vlastní autorské dílo vytvořené bez spolupráce s někým dalším.

Číst článek dál | Diskuze (106) | Přístupů: 5172
Tajná historie Moskvy Recenze
Tajná historie Moskvy
Ekaterina Sedia

11. března 2010, Piter
Ekaterina Sedia není prvním autorem, který zavedl své hrdiny do „tajného světa“ skrytého uvnitř velkoměsta. Žánr se pohybuje od pohádky (Příčná ulice Harryho Pottera) přes pohádkový New weird horor (UnLunDun), komedii (film Krysy z temnot) až po akční krvák (Noční klub). Na závěr nechávám geniální Nikdykde, které žánr urban fantasy zdaleka nevystihuje v jeho komplexnosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4123
Lord z planety Země Recenze
Lord z planety Země
Sergej Lukjaněnko

3. března 2010, Piter
Kniha Lord z planety Země je ve skutečnosti trilogie složená z knih Princezna stojí za smrt, Neexistující planeta a Skleněné moře. První díl, který je dějem i rozsahem lehce nad 110 stran spíše povídkou, je dobrodružství plné akce, ve kterém se ukáže, co může začít záchranou holčičky před několika lumpy. Mohlo by se to stát i vám, že vám pak holčička dá prsten a zeptá se, jak dlouho na ni vydržíte čekat.

Číst článek dál | Diskuze (102) | Přístupů: 5005
Zabíječ elfů Recenze
Zabíječ elfů
Nathan Long

10. února 2010, Piter
Desátou knihu ságy příběhů Gotreka Gurnissona a Felixe Jaegera není třeba čtenáři nijak zvláště představovat. Po sedmi knihách Williama Kinga je toto třetí román Nathana Longa, který se konečně přizpůsobil poetice dobře našlápnuté série a představuje nám trpasličího trolobijce správně nevrlého, sarkastického a hlavně nezničitelného, Felixe opět pokukujícího po ženských, když zrovna nebojuje s příšerami, a stvůry Chaosu v dostatečném množství a síle, aby hromady jejich pobitých těl probraly Gotreka ze zasmušilosti, ale ponechaly jeho hrdinskou smrt na další díl.

Číst článek dál | Diskuze (5) | Přístupů: 4513
Neochvějný Recenze
Neochvějný
Jack Campbell

20. ledna 2010, Piter
John „Black Jack“ Geary vybojoval před sto lety svůj pověstný „poslední boj“ při obraně kosmického konvoje v první fázi války se Syndiky. Za tento boj, v němž podle všeho statečně zahynul, se stal posmrtně kapitánem a navíc idealizovaným hrdinou, kterého propaganda Aliance předělala v nadčlověka – idol dalších generací posílaných do víru nekonečné války.

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 4555
Dlouhý sprint s ozvěnou Recenze
Dlouhý sprint s ozvěnou
Miroslav Žamboch

15. prosince 2009, Piter
Vážený čtenáři, dobře si prolistuj knihu a podívej se do obsahu, abys věděl, co kupuješ. Tak by mělo znít varování na obálce této knihy. Dlouhý sprint s ozvěnou totiž není nový román Miroslava Žambocha, dokonce to není ani sbírka povídek, je to kompilace určená zarytým Žambochovým fanouškům, kteří jsou ochotni si za cenu nové knihy pořídit povídku Dlouhý sprint, která byla vydána ve sbírce Poslední bere vše (Poutník 2000), povídku Ozvěna, která vyšla v časopisu Pevnost (2002), bibliografii autora a slovník Koniášova světa volně dostupný na internetu. Legrační je, že obsažené povídky souvisejí s Koniášovým světem jen velice volně a slovník se jich tedy vesměs netýká.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 5202
Pandemonium Recenze
Pandemonium
Daryl Gregory

14. prosince 2009, Piter
Někdo tomu stavu říká prostě posedlost, jiný myslí na skutečné démony, další na boží plán, lékaři vytahují neurologii, paranoici prosazují konspirační teorii o spiknutí telepatů, Jungovi příznivci sázejí na kolektivní nevědomí. Co skupina, to jiný názor. Faktem zůstává, že se lidem náhle prudce změní chování a začnou pracovat podle jednotného vzorce chování – jsou posedlí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3807
Dítě Skály Recenze
Dítě Skály
Petra Neomillnerová

10. prosince 2009, Piter
Petra Neomillnerová si již na české fantasy scéně udělala jméno jako autorka drsně a realisticky pojatých fantasy s ostrými hrdinkami, které se jen tak nesesypou a pro ránu nejdou daleko. Ani v románu Dítě Skály se autorka příliš nevzdaluje od svého obvyklého prostředí – středověk s trochou magie navíc.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7276
Zrcadlovky Recenze
Zrcadlovky
Bruce Sterling (ed.)

4. prosince 2009, Piter
Kyberpunk je pro většinu fanoušků spojen s nesmrtelným Gibsonovým Neuromancerem, jenž vytyčil základní prvky technologické vzpoury v podobě hackerů a nezávislých programátorů, kteří se po svém bouří proti korporacím ovládajícím svět. Od té doby je kyberpunk spojen s ponory do kyberprostoru, umělými inteligencemi, mafiemi, nadnárodními korporacemi, nádechem asijské kultury a kriminální zápletkou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3528
Pradorský měsíc Recenze
Pradorský měsíc
Neal Asher

23. listopadu 2009, Piter
Pradorský měsíc chronologicky zahajuje Asherovu sérii ze světa Řádu – lidské civilizace rozšířené mezi hvězdy, kde vládu převzaly umělé inteligence. Fakticky je román z roku 2006, čili relativně novinka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3863
Mlok 2009 Recenze
Mlok 2009
Jiřina Vorlová (ed.)

23. října 2009, Piter
Mlok: 1. Zástupce řádu mloci (Salamandroidea), někdy dokonce synonymum pro infratřídu ocasatí (Urodela). (Wikipedie) 2. Ocenění pro vítěze literární (sci-fi a fantasy) soutěže o Cenu Karla Čapka (CKČ). (Wikipedie) 3. Publikace obsahující vítězné práce literární (sci-fi a fantasy) soutěže o Cenu Karla Čapka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5716
Kočas, Parcon 2009 Recenze
Kočas, Parcon 2009
Jiřina Vorlová (ed.)

19. října 2009, Piter
Bylo nebylo, za dávných časů roku 1982 byla vyhlášena Cena Karla Čapka pro literární práce v žánru SF. Za šerého věku nesvobody a byrokracie bylo ovšem vydávání sborníku vítězných prací v knižní podobě pouhým snem, proto musel tuto úlohu převzít amatérský samizdat Kočas (Kolejní časopis). Od té doby je vydáván, i když nepravidelně, v kvalitě pohybující se od amatérské po profesionální, pokaždé někým jiným a občas i pod jiným názvem. Od roku 1994 je tu navíc „konkurence“ v podobě profesionální antologie Mlok, která zabírá celou šíři soutěžních prací od mikropovídek po novely.

Číst článek dál | Diskuze (49) | Přístupů: 4465
Flotila světů Recenze
Flotila světů
Larry Niven, Edward M. Lerner

2. září 2009, Piter
Flotila světů je relativně samostatný začátek série navazující na známou Prstencovou sérii Larryho Nivena, kterou zahájil jeho nejslavnější román Prstenec (ceny Nebula, Hugo, Locus) již v roce 1970. Nová série, napsaná společně s Edwardem M. Lernerem, má prozatím tři pokračování. Po Flotile světů (Fleet of Worlds) následují dosud česky nevydané Juggler of Worlds a Destroyer of Worlds.

Číst článek dál | Diskuze (251) | Přístupů: 5016
Věčná válka Recenze
Věčná válka
Joe Haldeman

25. srpna 2009, Piter
Druhé české vydání Věčné války, nejznámějšího díla Joea Haldemana, které bylo oceněno cenami Nebula, Hugo i Locus, vychází oproti prvnímu vydání z původního rozsáhlejšího textu. Jde o jedno z nejsilnějších protiválečných SF vydaných jako reakce na období války ve Vietnamu, kterou autor zažil na vlastní kůži.

Číst článek dál | Diskuze (100) | Přístupů: 5593
Trója 1: Pán se stříbrným lukem Recenze
Trója 1: Pán se stříbrným lukem
David Gemmell

21. srpna 2009, Piter
Davida Gemmella známe jako plodného spisovatele, jehož dílo zahrnuje desítky svazků. Rovněž rozpětí témat je velké, i když se drží fantasy nebo pseudohistorické fantasy. Je zřejmé, jaké období si autor vybral pro jmenovanou trilogii, jejíž poslední díl však museli dokončit jiní.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5004
Líheň Recenze
Líheň
Miroslav Žamboch

19. srpna 2009, Piter
Miroslav Žamboch rozhodně nemá zapotřebí napodobovat něčí styl. Jeho vlastní styl a pracovitost mu zajistily popularitu minimálně stejnou, jako má Jiří Kulhánek, ale Žambochovy náměty jsou výrazně pestřejší. Berme tedy tento „kulhánkovský“ román jako poctu, případně pokus o změření sil.

Číst článek dál | Diskuze (19) | Přístupů: 6203
Psí zima Recenze
Psí zima
Petra Neomillnerová

19. srpna 2008, Piter
Lota je drzá, sprostá, realistická, poživačná a sexuchtivá, ale také ostrá, drsná a někdy soucitná zaklínačka. Romantik by neměl v oboru likvidace monster dlouhou životnost a také by tento příběh nesměla psát Petra Neomillnerová.

Číst článek dál | Diskuze (18) | Přístupů: 4823
Krystalický déšť Recenze
Krystalický déšť
Tobias S. Buckell

14. srpna 2008, Piter
Uprchlíci z přelidněné Země zakotvili na krásné planetě, ale po katastrofách, které mají něco společného s mimozemšťany, zapomněli většinu své historie i poznatků o technice. Ocitáme se tedy ve světě parních strojů a vzducholodí, kde na jedné straně pohoří poklidně žijí různé rasy a národy, kdežto na druhé straně hor se rozpíná obnovená starodávná dobyvačná říše Aztéků se svými krutými bohy a lidskými oběťmi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4076
Hellgate London: Exodus Recenze
Hellgate London: Exodus
Mel Odom

13. srpna 2008, Piter
Příběh se odehrává v Londýně blízké budoucnosti, kde armáda nemá proti invazi démonů žádnou šanci. A tak je třeba využít nejen futuristických technologií, ale i prastarých kouzel. Armáda je smetena během několika hodin a Londýn se postupně mění v trosky zalidněné potravou pro démony. A oblast působení démonů se rozšiřuje.

Číst článek dál | Diskuze (120) | Přístupů: 5477
Bivoj běsobijce Recenze
Bivoj běsobijce
Juraj Červenák

31. července 2008, Piter
Všichni patrně znají Jiráskovy Staré pověsti české a nikdo se patrně nedomnívá, že se uvedené příběhy udály přesně podle Jiráskova zpracování. Ani Kosmova kronika není příliš směrodatná, takže už se asi nedozvíme historickou pravdu, ale proč by se známé příběhy nemohly udát tak, jak nám předkládá Juraj Červenák?

Číst článek dál | Diskuze (13053) | Přístupů: 7714