Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Šílená směsice žánrů ze Sacré-Coeur Recenze
Šílená směsice žánrů ze Sacré-Coeur
Alejandro Jodorowsky: Šílená ze Sacré-Coeur

17. srpna, Jan Červenka
Evropský komiks je jiný – to je asi jeho jediná možná definice. Daly by se použít také jiné přívlastky jako komplikovaný, originální, vyzývavý, provokativní, erotický, divný, nebo dokonce filozofický. Pro Šílenou ze SacréCoeur ale platí tohle vše dohromady. A ještě je nutné dodat jednu důležitou vlastnost – je opravdu šíleně dobrý.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 197
Když se začnete hrabat ve starých věcech… Recenze
Když se začnete hrabat ve starých věcech…
Marie Rejfová: Komu straší ve věži

7. srpna, Martin Bečvář
Maloměsto ožívá volbami. A jak už to tak bývá: když se jedná o přízeň voličů, začíná se mezi pojídáním chlebíčků a decentním popíjením šampusu kydat špína na oponenty. Stačí chvilka nepozornosti a ze skříní se začínají sypat kostlivci obřích rozměrů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 223
Atlas Monster pro děti i dospělé Recenze
Atlas Monster pro děti i dospělé
Sandra Lawrencová: Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa

1. srpna, Ivana Scholzová
Píše se rok 1563 a Cornelius Walters z panství rodu Waltersů v hrabství Berkshire dosáhl věku jednadvaceti let. Tím získal nárok na své dědictví. Místo studia práv se ovšem vydává za dobrodružstvím a se svou posádkou vyplouvá na dlouhou cestu za poznáním nadpřirozených bytostí z celého světa. Atlas, který sám sepsal a ilustroval, najde o několik staletí později knihovnice a zašle ho kartografické společnosti. V domnění, že jde o výmysl, až příliš pozdě odhalí nebezpečí, jež hrozí jí i všem ostatním.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 191
Krátké zprávy
Cena Jiřího Marka míří do Mystery Pressu


6. července,
Cena Jiřího Marka je nejprestižnější tuzemské ocenění pro nejlepší český detektivní román, které od roku 1996 uděluje Česká asociace autorů detektivní literatury (AIEP). Vítězem aktuálního ročního se stala historická detektivka Viléma Křížka Smrt má vůni inkoustu. Nakladatelství Mystery Press letos zabodovalo rovnou dvakrát – kromě hlavní ceny obsadili také třetí místo s humornou detektivkou Marie Rejfové Kdo jinému jámu kopá. Nakladatelství i přes zjevný úspěch však nehodlá usnout na vavřínech. Příznivci obou svérázných detektivů si letos přijdou na své: V květnu vyšel již druhý román s Josefínou Divíškovou Komu straší ve věži a nový případ Eliáše Sattlera na sebe dlouho nenechá čekat. Na knižní pulty se vrátí už tento rok v listopadu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 210
Komu straší ve věži, Josefína Divíšková 2 Ukázky z knih
Komu straší ve věži, Josefína Divíšková 2
Marie Rejfová

11. června, Marie Rejfová
Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 258
Rázová vlna, Spad 3 Ukázky z knih
Rázová vlna, Spad 3
František Kotleta

15. prosince 2017, František Kotleta
Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… V jeho troskách řádí měnitelé – nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 612
Smrt má vůni inkoustu Ukázky z knih
Smrt má vůni inkoustu
Vilém Křížek

3. prosince 2017, Vilém Křížek
Praha počátku dvacátého století se může zdát poklidná a idylická, ale pod povrchem vřou ostré spory: mezi Čechy a Němci, bohatými a chudými, podporovateli a odpůrci zbrojení… Tehdy začnou významnému průmyslníkovi Albertu Richterovi chodit výhružné anonymní dopisy a v sázce se ocitne hned několik životů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 757
Ta jemná krása ženského těla Recenze
Ta jemná krása ženského těla
Milo Manara: Gulliveriana / Zlatý osel

6. srpna 2017, Josef Horký
S erotickým, nebo alespoň eroticky laděným komiksem jako by se u nás v současnosti roztrhl pytel. Mno, nebo spíše pytlík. Kromě několika kousků pod hlavičkou nakladatelství Crew se o to svými troškami v tomhle mlýně zasazuje také nakladatelství Argo, které vydalo knihu Gulliveriana/Zla­tý osel.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 597
Nebudete se bát ničeho zlého Ukázky z knih
Nebudete se bát ničeho zlého
John Searles

4. června 2017, John Searles
Jedné zasněžené zimní noci vezmou rodiče svou dceru Sylvii s sebou na tajemnou schůzku do nedalekého kostela. Zatímco dívka čeká v zaparkovaném autě, jsou její otec i matka za nejasných okolností brutálně zavražděni.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 725
Kdo jinému jámu kopá Ukázky z knih
Kdo jinému jámu kopá
Marie Rejfová

22. dubna 2017, Marie Rejfová
Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 685
Šest příběhů od velikánů hororu v originále i překladu přináší Příšerný ženich od Garamondu Recenze
Šest příběhů od velikánů hororu v originále i překladu přináší Příšerný ženich od Garamondu


17. listopadu 2016, Jan Holan
V současné době se většině čtenářů při přemýšlení o hororových autorech vybaví Stephen King, nebo třeba Clive Barker či Dan Simmons. Je ale důležité nezapomínat na velikány, kteří vlastně mají vznik žánru jako takového na svědomí a kteří ho zformovali do podoby, v jaké se dnes nachází. Nakladatelství Garamond nyní vydává dvojjazyčnou knihu s nenápadným přebalem a názvem Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu, která přinese zajímavý pohled do historie žánru všem, kteří se ji odváží otevřít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 982
Mezi Mladými vyvolenými Marie Lu překvapí netypická YA hrdinka Recenze
Mezi Mladými vyvolenými Marie Lu překvapí netypická YA hrdinka
Marie Lu: Mladí vyvolení

5. června 2016, Nela Libovická
Zem, ve které Adelina Amouteru vyrůstala, před desíti zasáhla smrtící epidemie. Většina nakažených zemřela, ale děti, které přežily, vyvázly s podivnými cejchy. Krom jizev mají podle pověstí někteří přeživší i záhadné a mocné dary, takoví lidé však žijí na útěku a začalo se jim říkat Mladí vyvolení.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 891
Je cennější čarověník, nebo lidský život? Recenze
Je cennější čarověník, nebo lidský život?
Marie Rejfová: Čarověník

28. září 2015, Kamila Margietová
Štěpán hledá tajemnou věc jménem čarověník. Bohužel nikdo netuší, jak je moc čarověníku silná. V lese navíc žijí tajemné postavy, o kterých doposud neměl nikdo ani zdání, ale poté, co Štěpán sebere něco, co považují za své, cítí se velmi pobouřeny. Když se do hledání po čarověníku připlétá také Jindřiška, místní dívka, která hrdinu miluje, vzniká nepředvídatelné dobrodružství.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1551
Čarověník Ukázky z knih
Čarověník
Marie Rejfová

7. září 2015, Marie Rejfová
Když se Štěpán vydá na Valpuržinu noc hledat čarověník, který si chce naroubovat, netuší, že v tomto okamžiku se změní celý jeho život. V lese narazí na tři tajemné postavy, jež promění tuto malou noční výpravu v děsivou noční můru. Ovšem Štěpán má štěstí v neštěstí, protože ve stejný den narazí na Jindřišku, která jediná mu může pomoci. A tak se začne rozvíjet příběh plný tajemství (a samozřejmě i lásky), odehrávající se v doslova kouzelné krajině Českosaského Švýcarska.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1201
Dokáže hlavní hrdina Grégoryho Samaka změnit osud celého světa? Recenze
Dokáže hlavní hrdina Grégoryho Samaka změnit osud celého světa?
Grégory Samak: Tajná kniha (Tajná kniha 1)

18. srpna 2015, Ivana Scholzová
Elias Ein pochází ze staré židovské rodiny. Rozený Vídeňák se rozhodne na konci života přestěhovat do Brunova, poklidné německé vesnice. Jeho veškerý majetek se vejde do hrací skříňky z dětství, kam brzy přidá i dopis, jenž ho informoval o smrti jeho bezdětné sestry. Nyní se na světě ocitá úplně sám a myslí na svůj slib tatínkovi, že nenechá rod vymřít. To se zdá jako nemožný úkol do chvíle, než Elias objeví skrytou místnost plnou knih, ve kterých je vepsán osud mnoha lidí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1129
Když Havran Vladimíra Šlechty roztáhne křídla Recenze
Když Havran Vladimíra Šlechty roztáhne křídla
Vladimír Šlechta: Rok Havrana

14. července 2015, Martin Bečvář
Pěstitelé opia bojují s elfy. Na rozlehlých územích pronajatých Němci se prohánějí geneticky modifikovaní kříženci rysa a člověka, a v reaktorech jaderné elektrárny se usadili kultisté, kterým fanatismus kouká z očí. Tak tahle nějak vypadá Česká republika na počátku čtyřicátých let jedenadvacátého století. A nad českou kotlinou se vznáší duch tajemného Havrana – ochránce práva a spravedlnosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2120
Očarovaná: Erotický fantasy román napsaný vkusně Recenze
Očarovaná: Erotický fantasy román napsaný vkusně
Sylvia Day: Očarovaná

18. října 2014, Marie Bubeníková
Victoria po smrti svého partnera získala obrovskou moc, a tím se stala pro Nejvyšší radu hrozbou. Proto se Rada čarodějů rozhodne ji trochu zkrotit. Povede se to jednomu z Lovců, Maxu Westinovi?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2374
Jeden okamžik dokáže změnit celý život Recenze
Jeden okamžik dokáže změnit celý život
Katie McGarry: Překroč svůj stín

1. června 2014, Marie Bubeníková
Co byste dělali, kdyby se vám během jedné noci obrátil život naruby? Echo a Noah hledají odpovědi na několik nezodpovězených otázek a ani netuší, že díky tomu najdou nejenom sami sebe. Překroč svůj stín je kniha o dospívání dvou mladých lidí a plná nečekaných zvratů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1113
Z hrobu, Noční lovci 7 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Z hrobu, Noční lovci 7 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Jeaniene Frost

29. května 2014, Jeaniene Frost
Kolem upírů Cat Crawfieldové a jejího manžela Bonese vládne poslední dobou až podezřelý klid. Zdání však klame, protože je co nevidět čeká šokující odhalení, které je pošle zpět do akce. Musí totiž zabránit válce obrovských rozměrů…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1329
Když se Smrt rozhodne stát vypravěčem Recenze
Když se Smrt rozhodne stát vypravěčem
Markus Zusak: Zlodějka knih

22. května 2014, Marie Bubeníková
Silný, strhující a nesmírně jímavý příběh z pera mladého a nadějného autora Markuse Zusaka, který pohltil celý svět a prakticky se mrknutím oka stal světovým bestselerem – to je Zlodějka knih.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1154
Tak jako každý rok, na pulty přišel nový Mlok Recenze
Tak jako každý rok, na pulty přišel nový Mlok
Vorlová, Jiřina (ed.): Mlok 2013

8. března 2014, Jan Červenka
Cena pojmenovaná po jednom z prvních českých autorů píšících fantastiku, Karlu Čapkovi, by měla představovat výkvět amatérské tvorby u nás. Jak to tedy bylo a kdo vyhrál válku s Mloky letos?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2037
Jeden hrob za druhým, Noční lovci 6 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Jeden hrob za druhým, Noční lovci 6 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Jeaniene Frost

23. února 2014, Jeaniene Frost
Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček… Jen tak tak zabránili válce mezi nemrtvými a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1545
Pokračování Legendy je doslova fenomenální Recenze
Pokračování Legendy je doslova fenomenální
Marie Lu: Fenomén (Legenda 2)

20. února 2014, Nela Libovická
Pro Daye je ze všeho nejdůležitější zachránit svého malého bratra, a proto mu nezbývá než se spojit s Patrioty, kteří slibují pomoc pod jednou podmínkou: Day a June musí zabít nového vládce, který nastoupil po nenadálé smrti Elektra Prima. Republika se blíží absolutnímu chaosu a je stále těžší poznat, kdo je doopravdový přítel a kdo ne.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1203
Prožívejte na okamžik svět fantasy jinou, než čtenářskou cestou Recenze
Prožívejte na okamžik svět fantasy jinou, než čtenářskou cestou
Socar Mylesová: Naučte se kreslit: Fantasy 2

9. ledna 2014, Marie Bubeníková
Ponořte se do trochu jiné části fantasy žánru, která nemá se čtením knih co společného. Spočívá ve vytváření postav, prostředí a příběhů tužkou, uhlem, štětcem a mnoha dalšími potřebami každého, kdo rád kreslí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1072
Útěk z dokonalého sci-fi světa Recenze
Útěk z dokonalého sci-fi světa
Ally Condieová: Dokonalý sen

31. prosince 2013, Marie Bubeníková
Na konci prvního dílu, který byl zakončen trochu dramaticky, hlavní protagonistku Cassii přeřadila Společnost do pracovní čety, protože ji podezřívali z rebelie. Ovšem v tomto příběhu není nic bez záminky. Cassia chce být co nejblíže Kyovi, kterého Společnost do vnějších provincií poslala prakticky na smrt. Chce ho znovu najít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 990
Apokalypsa z pera Maria Giordana přinese zánik Vatikánu Recenze
Apokalypsa z pera Maria Giordana přinese zánik Vatikánu
Mario Giordano: Apokalypsa

25. prosince 2013, Eva Matrasová
Papež Jan Pavel II. krátce po své abdikaci beze stopy zmizel a nikdo netuší, kde by se mohl nacházet. Mezitím jsou všichni jeho blízcí nevysvětlitelně a krutě povražděni. Vrah se skrývá, ale reportér Petr Adam chce tuto záhadu vyřešit, a proto se vydává na nebezpečnou a divokou cestu za tajemstvím církve.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1219
Romantika Dnem i nocí, démon stáhl dívku do podsvětí Recenze
Romantika Dnem i nocí, démon stáhl dívku do podsvětí
Gwen Hayes: Dnem i nocí

15. listopadu 2013, Marie Bubeníková
Ocitáme se v příběhu, kde se snoubí několik realit, kde se objevují prvky mytologie a magie. Je to jako si udělat koktejl z několika námětů a následně jej vypít. Někomu se ta chuť zamlouvá, líbí se mu příměs různých žánrů a pro někoho to naopak není to pravé, co by od knihy očekával.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1198
Zapomnění přichází přesně v čase 4:33 Recenze
Zapomnění přichází přesně v čase 4:33
Cat Patricková: Zapomnění

16. října 2013, Marie Bubeníková
Ocitli jsme se ve světě středoškolačky London. Zvláštní jméno, zvláštní osobnost a ještě zvláštnější osud. Každé ráno se mozek London restartuje a její vzpomínky zmizí. Do jedné. Proto si od jisté doby vše zapisuje do deníku. A pokud vše, tak doopravdy vše. Zaznamenává každý detail z předešlého dne, a to od toho, co měla na sobě, až po to, co se dělo. Proč si ale začíná některé vzpomínky zase vybavovat a proč vidí, co se teprve stane? Vlastně se to docela hodí, dokud se ale do vidin nezačne promítat pohřeb. A jak to, že v nich chybí kluk, kterého miluje?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1082
Vnitřní záležitosti: Jedenáct povídek a patnáct literárních ocenění pohromadě Recenze
Vnitřní záležitosti: Jedenáct povídek a patnáct literárních ocenění pohromadě
Connie Willisová: Vnitřní záležitosti

6. srpna 2013, Jan Holan
Pořád existuje spousta světově uznávaných autorů, kteří jsou u nás stále velkou neznámou. Patří mezi ně i Connie Willisová, americká autorka science fiction. A tak zatímco místní konzument těch pár jejích knih, které byly přeloženy do češtiny, spíše přehlíží, ona si na svoji poličku vesele vystavuje další a další ocenění za svoje díla.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1475
Mechanické století 4: Příběh Ganymédu se drží u dna jako stejnojmenná ponorka Recenze
Mechanické století 4: Příběh Ganymédu se drží u dna jako stejnojmenná ponorka
Cherie Priest: Ganymédes (Mechanické století 4)

29. května 2013, Jan Holan
Cherie Priestová se rozhodla držet tradice, a tak je čtvrtá kniha ze série Mechanické století, stejně jako tomu bylo u dílů předchozích, pojmenovaná podle unikátního stroje. Tentokrát se ovšem nejedná o vzducholoď ani vlak, nýbrž o stroj v té době ne zcela obvyklý. Ganymédes je totiž ponorka. A jak se dá očekávat, ne jen tak ledajaká. Díky němu by mohla být válka velmi rychle ukončena, a tak není divu, že se ji snaží získat obě soupeřící strany.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1320