Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Wicked: Podlehne mladá lovkyně tajemným touhám? Recenze
Wicked: Podlehne mladá lovkyně tajemným touhám?
Jennifer L. Armentrout: Tajemné touhy (Wicked 1)

10. dubna 2016, Nela Libovická
Ivy Morganová přísahala, že ty příšery, které jí rozcupovaly život i srdce, najde a zničí. Už dávno ví, že bytosti pohybující se po francouzské čtvrti New Orleans jsou nebezpečné, netušila však, že podobné nebezpečí jako ti ďáblové bude představovat i Ren Owens, který jí vstoupil do života.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1732
Střepy času, Noční běžci 07 Ukázky z knih
Střepy času, Noční běžci 07
Lynn Flewelling

28. ledna 2015, Lynn Flewelling
Guvernér posvátného ostrova Kouros a jeho milenka byli zabiti uvnitř zamčené a hlídané místnosti. Jediní svědkové zločinu – stráž, která vyrazila dveře, když zevnitř uslyšela výkřiky – zešíleli hrůzou, blábolíce o přízracích… a věcech horších než přízraky. Alek a Seregil, mistři špehové, které na Kouros vyslala královna, tu nacházejí veškeré vzrušení a nebezpečí, jaké si jen mohou přát – a ještě nějaké navíc. Neboť se zde probudilo pradávné zlo, nesmírná moc, která se nezastaví, dokud neunikne z vězení na onom světě a nepomstí se všem, kdo žijí. A jen takoví, jako je Alek – který zemřel a byl navrácen do života – mohou vkročit mezi světy a postavit se vrahovi…, přestože to znamená druhou a až příliš trvalou smrt.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1923
Je láska a magie natolik silná, aby ukončila 
pradávnou bitvu dobra a zla? Recenze
Je láska a magie natolik silná, aby ukončila pradávnou bitvu dobra a zla?
Mark Helprin: Zimní příběh

20. prosince 2014, Lucie Želenská
V únoru letošního roku byl do českých kin uveden film Zimní příběh natočený dle stejnojmenné knižní předlohy, na kterou jsme si ale museli počkat ještě několik měsíců. Ačkoliv kniha vyšla poprvé v roce 1983, svou popularitu si získala až v letošním roce právě s příchodem filmu. Zvučná jména jako Colin Farrell nebo Russell Crowe si vždy získají pozornost. New York, magický realismus, démoni a několik časových linií – to vše na svých téměř osmi stech stranách skrývá toto dílo plné magie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1918
Schránka duší, Noční běžci 6 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Schránka duší, Noční běžci 6 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Lynn Flewelling

12. dubna 2014, Lynn Flewelling
Alek a Seregil nejsou jenom rozmařilí šlechtici, jakými se jeví, jsou to také zkušení špehové, oddaní službě královně a zemi. Když však narazí na důkaz o spiknutí, které staví královnu Phorii proti princezně Klie, oba noční běžci zjistí, že je jejich loajalita rozervaná jako nikdy předtím. Dokonce i v nejlepších časech je královský dvůr v Rhíminee hadím hnízdem, plným intrik, ale se špatně se vyvíjející válkou proti Plenimaru bublá zrada těsně pod povrchem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1726
Lynn Flewelling brnká ochráncům draků na city Recenze
Lynn Flewelling brnká ochráncům draků na city
Lynn Flewelling: Bílá cesta (Noční běžci 5)

6. ledna 2014, Renata Heitelová
Po napínavých událostech se smrtelnými následky v minulém díle Návrat stínu se oba Noční běžci vydávají do Seregilova domova Bôkthersy, aby zjistili více informací o Alekově podivném dítěti, jež jedni považují za zázračný lék a jiní za nebezpečné ztělesnění zla vzešlé z krvavé magie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1773
Bílá cesta, Noční běžci 5 Ukázky z knih
Bílá cesta, Noční běžci 5
Lynn Flewelling

20. listopadu 2013, Lynn Flewelling
Zhýralí šlechtici, prvotřídní špehové a nejnepravděpo¬dob­nější hrdinové – Alek a Seregil – přežili vyhnanství, zradu i černou magii, ale cesta, která leží před nimi, je ta nejnebezpečnější, po jaké kdy putovali. S nepřáteli všude kolem musí kráčet po úzké stezce mezi Dobrem a Zlem, kde i jediný krok stranou může být jejich posledním. Alek a Seregil unikli smrti a otroctví v Plenimaru a nepřejí si nic víc, než vrátit se k životu v Rhíminee. Místo toho však mají na krku Sebrahna, podivného tvora stvořeného alchymií, předpovězené dítě nezrozené ze ženy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1853
Bílá cesta, Noční běžci 5 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Bílá cesta, Noční běžci 5 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Lynn Flewelling

18. listopadu 2013, Lynn Flewelling
Zhýralí šlechtici, prvotřídní špehové a nejnepravděpo­dobnější hrdinové – Alek a Seregil – přežili vyhnanství, zradu i černou magii, ale cesta, která leží před nimi, je ta nejnebezpečnější, po jaké kdy putovali. S nepřáteli všude kolem musí kráčet po úzké stezce mezi Dobrem a Zlem, kde i jediný krok stranou může být jejich posledním. Alek a Seregil unikli smrti a otroctví v Plenimaru a nepřejí si nic víc, než vrátit se k životu v Rhíminee. Místo toho však mají na krku Sebrahna, podivného tvora stvořeného alchymií, předpovězené dítě nezrozené ze ženy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1705
Noční běžci prolamují otrocká pouta fantasy Recenze
Noční běžci prolamují otrocká pouta fantasy
Lynn Flewelling: Návrat stínu (Noční běžci 4)

10. listopadu 2013, Renata Heitelová
Návrat stínu volně navazuje na předchozí díly Nočních běžců, je v něm však rozehrána nová zápletka a podstatné události připomenuty tak, aby se v příběhu neztrácel ani čtenář, které dosud o nočních běžcích Seregilovi a Alekovi nečetl.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1835
Návrat stínu, Noční běžci 4 Ukázky z knih
Návrat stínu, Noční běžci 4
Lynn Flewelling

2. října 2013, Lynn Flewelling
Hrdinové Seregil a Alek právě dokončili svou nejzrádnější misi a vracejí se k dvojímu životu zhýralých šlechticů a vynikajících špehů. Osud však s nimi má ve světě plném nepřátel a čarodějů jiné plány… Po vítězství v Aurënenu se Alek a Seregil vracejí domů do Rhíminee. Většina jejich spojenců je však mrtvá nebo ve vyhnanství, a tak je těžké usadit se. S nadějí, že jim to přinese rozptýlení, přijímají úkol, který je má zavést zpět do Seregilova rodiště. Cestou jsou však uneseni, rozděleni a oba jsou prodáni do otroctví.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1953
Návrat stínu, Noční běžci 4 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Návrat stínu, Noční běžci 4 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Lynn Flewelling

21. září 2013, Lynn Flewelling
Hrdinové Seregil a Alek právě dokončili svou nejzrádnější misi a vracejí se k dvojímu životu zhýralých šlechticů a vynikajících špehů. Osud však s nimi má ve světě plném nepřátel a čarodějů jiné plány… Po vítězství v Aurënenu se Alek a Seregil vracejí domů do Rhíminee. Většina jejich spojenců je však mrtvá nebo ve vyhnanství, a tak je těžké usadit se. S nadějí, že jim to přinese rozptýlení, přijímají úkol, který je má zavést zpět do Seregilova rodiště. Cestou jsou však uneseni, rozděleni a oba jsou prodáni do otroctví.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2036
Star Trek kontra upíři. Červnová Pevnost pitvá fenomény Recenze
Star Trek kontra upíři. Červnová Pevnost pitvá fenomény
Pevnost 06/2013

5. června 2013, Jan Nohovec
Který fenomén skončí na obálce červnové Pevnosti, už bylo jasné každému. Zajímavé na tom je jenom to, že si redakce vybrala místo sexy záporáka Benedicta Cumberbatche „jenom“ hlavního hrdinu Chrise Pinea. A ti dva spolu čelí hromadě upírů, kteří okupují mnoho dalších stran nového čísla – vrací se totiž seriál Pravá krev.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2816
Velká kniha příběhů pro XXI. století Recenze
Velká kniha příběhů pro XXI. století
ed. Neil Gaiman a Al Sarrantonio

18. května 2012, Vojtěch Hamerský
Neil Gaiman, Al Sarrantonio. První z těchto jmen v našich končinách známe již dost dobře. To druhé mnohým čtenářům nemusí říci nic, ale neznamená to, že tento tvůrce antologií není slavný a dobrý ve svém oboru. Opusťme na chvíli svět fantaskních románů a nechme se unášet povídkovou vlnou. Doprovázet nás budou kupříkladu jména jako Jonathan Carroll, Michael Moorcock, Tim Powers a další.

Číst článek dál | Diskuze (114) | Přístupů: 2616
„V BUDOUCNOSTI BUDOU LIDÉ DĚLAT STEJNÉ SVIŇÁRNY JAKO DNES... NEBO HORŠÍ. Rozhovory
„V BUDOUCNOSTI BUDOU LIDÉ DĚLAT STEJNÉ SVIŇÁRNY JAKO DNES... NEBO HORŠÍ."
rozhovor s Janem Kotoučem

3. února 2012, Jana Poláčková
Jan Kotouč vidí lidstvo dosti kriticky a není se co divit. Autor military sci-fi Pokračování diplomacie a Tristanská občanská válka a space opery Příliš blízké setkání se v rozhovoru pro Fantasya.cz rozpovídal nejen o své inspiraci historickými událostmi, ale také nechal nahlédnout pod pokličku sektoru Hirano, v němž se jeho příběhy odehrávají.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5451
300: Bitva u Thermopyl ukazuje, jak krásná může být smrt Recenze
300: Bitva u Thermopyl ukazuje, jak krásná může být smrt
Frank Miller, Lynn Varleyová

18. října 2011, Ondřej Horák
Třetí vydání komiksového alba 300 dokazuje, že smrt může být vykreslena vznešeně a přitom bez patosu. Volná adaptace legendární antické bitvy pod taktovkou Franka Millera je kvalitní poctou machistickému násilí.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3163
Zrádcův měsíc Recenze
Zrádcův měsíc
Lynn Flewelling

4. září 2011, Renata Heitelová
Lynn Flewelling varuje, že tohle není trilogie. A má pravdu. Zrádcův měsíc je samostatným, uzavřeným příběhem Seregila a Aleka, dvou Nočních běžců, které osud svedl dohromady ve Štěstí ve stínech a v Příchodu tmy je připravil o přítele a rádce, čaroděje Nysandera. Teď se však spolu s hrdiny ocitáme o dvě léta dál, Seregil a Alek užívají klidu daleko od smutných vzpomínek i všeho dění, zatímco Skala je ve válce… a prohrává.

Číst článek dál | Diskuze (107) | Přístupů: 2958
Zrádcův měsíc Ukázky z knih
Zrádcův měsíc
Noční běžci 3

12. srpna 2011, Lynn Flewelling
Zranění hrdinové osudové bitvy, Seregil a Alek, strávili dva roky v dobrovolném vyhnanství, daleko od hořkých vzpomínek i od Skaly, která se jim stala druhým domovem. Válka však nadále zuří a jejich klid je rozbit zoufalou výzvou královny Idrilain, žádající, aby pomohli její dceři Klie při výpravě do Aurënenu. Poslední díl trilogie Noční běžci vychází příští týden v nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2725
Příchod tmy Recenze
Příchod tmy
Lynn Flewelling

19. června 2011, Renata Heitelová
Po Štěstí ve stínech nastává Příchod tmy nejen pro naše dva Noční běžce. Po děsivém proroctví při Sakorově svátku o příchodu Požírače smrti nelze ani nic jiného očekávat. Na obloze se objevuje kometa zvaná Morová rána a k tomu se blíží zatmění slunce, obávaná to konjunkce pro všechny astrology…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2713
Příchod tmy Ukázky z knih
Příchod tmy
Noční běžci 2

24. května 2011, Lynn Flewelling
Seregil z Rhíminee, muž s tajemnou minulostí, už naučil Aleka z Kerry všechna největší tajemství svého řemesla. Jako zloději a špehové společně plní drobné i nebezpečné úkoly. Jejich životy jsou neustále v ohrožení, ale současně obklopeny aurou magie, přátelství a důvěry. Avšak nyní, když se Skala připravuje na válku s Plenimarem, jsou Seregil, Alek a Micum povoláni čarodějem Nysanderem, aby čelili nejtěžší zkoušce věrnosti, se smrtícím vědomím, že pokud selžou, vládu zla nad celým světem už nic nedokáže zastavit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2525
Štěstí ve stínech Recenze
Štěstí ve stínech
Lynn Flewelling

11. dubna 2011, Renata Heitelová
„Pomysli na cesty do zemí, kde ulicemi za denního světla kráčejí legendy, a dokonce ani barva moře se nepodobá ničemu, co jsi kdy spatřil! Táži se tě znovu, chceš být celý život prostým Alekem z Kerry, nebo se podíváš, co leží za obzorem?“

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2954
Štestí ve stínech Ukázky z knih
Štestí ve stínech
Noční běžci 1

19. března 2011, Lynn Flewelling
Alek z Kerry je uvězněn za zločin, který nespáchal a očekává jistou smrt. Netuší však, že od tohoto okamžiku bude v životě hledět smrti do očí ještě mnohokrát… Také ovšem netuší, že jeho spoluvězněm bude Seregil z Rhíminee – tulák, špeh, bard, zloděj i šlechtic. Alek se stává Seregilovým učedníkem. Cestuje po krajích vstříc válce, o jejíž hrozbě neměl ani tušení. Netrvá dlouho a se Seregilem se zapletou do zlověstného spiknutí, které sahá hlouběji, než si dovedou představit, a které je, pokud selžou, může stát mnohem víc než život. Ale osud je stejně nepředvídatelný jako Alekův nový učitel, a tentokrát by je mohlo potkat… ŠTĚSTÍ VE STÍNECH.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3121
X-Men Origins: Wolverine Film, televize, video
X-Men Origins: Wolverine
USA, Austrálie, Kanada 2009

6. května 2009, David P. Stefanovič
Přijde mi to jako věčnost od doby, kdy jsem poprvé zhlédl x-menovskou trilogii a došel k závěru, že Hugh Jackman asi nebude nijak závratný herec, když během tří filmů ani jednou nezměnil výraz v obličeji, ale že se na druhou stranu pro ten terminátorský pohled snad narodil. Později, díky Aronofského Fontáně, jsem zjistil, že Jackman je naopak herec přímo excelentní… a možná o to víc jsem se těšil, až se na mě bude zase dvě hodiny mračit. Když jsem se tak v předvečer premiéry Wolverinova spin-offu rozhodoval, co dělat, byl jasnou volbou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3395
Kushielova střela Recenze
Kushielova střela
Jacqueline Careyová

29. dubna 2009, Zdena Štouračová
Guy Gavriel Kay a Mika Waltari. A pak ještě Lynn Flewellingová. Tato tři jména mě napadla, když jsem začala přemýšlet o právě dočtené Kushielově střele Jacqueliny Careyové. Co mají společného tito už na první pohled rozdílní autoři? Není to rouhání, přiřazovat jeden ze základních pilířů finské literatury k autorovi sice kvalitních, ale přece jen méně filozoficky náročných knih, nebo dokonce k autorce prvoplánových příběhů bez výraznějších hlubších podtónů? Snad by tedy bylo na místě upřesnit, co konkrétně z jejich děl mi bezděčně proběhlo hlavou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4805
Červenou knihovnu bych překládat nemohla! Rozhovory
Červenou knihovnu bych překládat nemohla!
rozhovor s Leonou Malčíkovou

27. března 2009, Martin Fajkus
„Červenou knihovnu bych překládat nemohla!“ rezolutně odmítá brněnská překladatelka Leona Malčíková, jejíž jméno si čtenáři fantasy spojují zejména s překlady románů z temného světa Warhammeru či Terraršského cyklu Williama Kinga. A zdůvodňuje to tím, že naprostou většinu hlavních hrdinek čtiva tohoto typu obvykle nenávidí už na straně patnáct. Naštěstí pro nás má Leona k fantasy příběhům a jejich protagonistům mnohem kladnější vztah, takže se i její zásluhou daří nakladatelství Polaris upokojovat alespoň ty nejúpornější choutky fanoušků světa Válečného kladiva…

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 6361
Stručný turistický průvodce po úžasné Zeměploše Profily
Stručný turistický průvodce po úžasné Zeměploše
netradiční rozbor jedné z nejúspěšnějších fantasy sérií současnosti

12. června 2008, Jiří Popiolek
Nakladatelství Talpress v nedávných dnech vydalo již třicátou druhou knihu z kmenové série Úžasné Zeměplochy, nazvanou Nadělat prachy. Není proto od věci zejména těm, co o tomto fenoménu Terryho Pratchetta nic moc neví, přiblížit, proč jsou právě tyto knihy tak úspěšné… Že neznáte Zeměplochu? To je ale kardinální chyba! Nejbáječnější místo ve všech existujících vesmírech! Osm ročních období! Osmá barva duhy, magická oktarína! Už vás nebaví bungee jumping nebo paragliding? V džungli plné jedovatých pavouků a dravých šelem zíváte nudou? V tom případě neváhejte a vydejte se na Zeměplochu. Vím, o čem mluvím. Společně s přítelem Dvoukvítkem, prvním místním turistou, a jeho Zavazadlem jsme ji procestovali křížem krážem a zažili tolik dobrodružství, že jeden normální lidský život by na ně byl za normálních okolností málo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4851
Královna věštců Recenze
Královna věštců
Lynn Flewelling

7. ledna 2008, Zdena Štouračová
Chlapecké tělo zmizelo spáleno mystickým plamenem a Tamír je již zcela nezvratně dívkou. Sice má jisté potíže, jak pokud se týká nutnosti nosit ženské šaty, tak i v pocitech nepatřičnosti tohoto nového těla, kterému někde něco schází, a naopak jinde zase přebývá, ale v podstatě už svou novou totožnost a vzhled přijala a smířila se s nimi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3526
Královna věštců Ukázky z knih
Královna věštců
Tamír 3

14. listopadu 2007, Lynn Flewelling
Vyrostla v těle chlapce, teď však přichází čas, aby zaujala své právoplatné místo jako Královna věštců. Pod vládou krále – uchvatitele Skala trpěla hladomorem, nemocemi a invazemi. Nyní však přišel čas právoplatné dědičky, čas návratu k tradici královen válečnic. A konečně bude potvrzeno Světlonošovo proroctví: Dokud bude zemi chránit a vládnout dcera z královského rodu, Skala nebude podrobena. Mystický oheň spálil chlapecké tělo známé jako princ Tobin a odhalil princeznu Tamír, dívku na pokraji ženství a královnu, připravenou – po životě v přestrojení pod ochranou čarodějů a šamanů – žádat svůj trůn. Přijme ji však její lid, její vojsko – a přátelé, které musela podvést? A co hůř, zažehne její soupeř v nároku na trůn, Tobinův přítel, který se změnil v Tamířina nepřítele, v zuřivém boji o Skalu občanskou válku? Dokončení trilogie v nejbližších dnech vydá nakladatelství FANTOM Print.

Číst článek dál | Diskuze (108) | Přístupů: 3401
Skrytý válečník Recenze
Skrytý válečník
Lynn Flewellingová

2. srpna 2007, Zdena Štouračová
Po třech letech máme před sebou další kousek osudů královny Tamír II., která byla v Nočních běžcích už jen pouhou postavou z dějepisu, sice stále ctěnou a obdivovanou vládkyní, ale vlastně zcela neznámým člověkem. Na konci Dítěte proroctví byl Tobin/Tamír autorkou opuštěn ve chvíli, kdy se narušilo kouzlo, jímž byla dívka maskována v chlapeckém těle v důsledku prudkých změn vyvolaných nastupující pubertou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4242
Skrytý válečník Ukázky z knih
Skrytý válečník
Tamír 2

31. července 2007, Lynn Flewellingová
Nakladatelství Fantom Print vydalo po třech letech pokračování románu Dítě proroctví americké spisovatelky Lynn Flewellingové, nazvané Skrytý válečník. Knihu přeložila – stejně jako první díl – Hana Vlčinská a její cena je 249 Kč. Závěrečný díl trilogie by se měl na trhu objevit do konce roku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3311
Chtěl bych udělat antologii věnovanou upírům a vlkodlakům Rozhovory
Chtěl bych udělat antologii věnovanou upírům a vlkodlakům
rozhovor s editorem Martinem Fajkusem

20. března 2007, Martin Šust
Martina Fajkuse zná většina fanoušků jako redaktora časopisu Pevnost, kde se netají především svou láskou k dobrodružnější fantasy klasického ražení, ačkoli jeho záliba ve fantastice se přirozeně nesoustředí pouze na jeden žánr. Martin Fajkus však také významnou měrou ovlivňuje tvář nakladatelství FANTOM Print včetně samotného výběru titulů, podílí se na tvorbě internetových stránek Fantasye a v neposlední řadě sestavil podle prvních ohlasů úspěšnou antologii Legie nesmrtelných. Lze tedy říct, že patří k lidem, kteří u nás významnou měrou ovlivňují tvář fantastického žán­ru…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4536
Zaměněná identita aneb Zmýtěná neplatí Recenze
Zaměněná identita aneb Zmýtěná neplatí
Robert Aspirin, Jody Lynn Nye

12. března 2007, Marek Hrubý
Nakladatelství Perseus vydalo na konci minulého roku další knihu Roberta Asprina z cyklu M.Y.T.H.., Zaměněná identita aneb Zmýtěná neplatí. Jedná se o patnáctý díl série, který Asprin napsal společně s Jody Lynn Nyeovou. Autoři se v něm rozhodli soustředit pozornost svých jemně satirických per na nákupní střediska, placení kreditními kartami a chování lidí v hypermarketech…

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3424