Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Všechno dobré musí jednou začít Recenze
Všechno dobré musí jednou začít
Jamie Sawyer: Počátek (Lazarova válka 3)

16. června 2018, Tomáš R. Tokoš
S Aliancí to vypadá špatně. Xenofobní Krellové úspěšně zabírají další a další území a ani Asijský Direktoriát se svou expanzivní politikou nezahálí. Jejich spící agenti jsou zbraní, proti které se jen obtížně bojuje. A tak to vypadá, že Alianci před definitivní porážkou zachrání pouze zázrak. Anebo nějaká šikovná mimozemská technologie. Planeta, na kterou se Konrad Harris chystá, by přitom mohla skrývat obojí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 446
Nikdy nevěřte mimozemským technologiím, které slibují vyhrát válku Recenze
Nikdy nevěřte mimozemským technologiím, které slibují vyhrát válku
Jamie Sawyer: Legie (Lazarova válka 2)

13. března 2018, Tomáš R. Tokoš
Conrad Harris, známý jako Lazar, je nezastavitelný. Zabijete ho a on je v příštím okamžiku zpátky, aby vám to vrátil. Harris totiž velí jednotce duplikantů, speciálně upravených klonů, které na dálku ovládá mysl operátora. Smrt duplikanta tak znamená jen to, že bude třeba rozmrazit další kopii. Dokud má Lazar k dispozici dostatek duplikantů, nezbavíte se ho. A možná ani potom ne.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 753
Legie, Lazarova válka 2 Ukázky z knih
Legie, Lazarova válka 2
Jamie Sawyer

8. února 2018, Jamie Sawyer
Conrad Harris. Legenda známá jako Lazar. V akci zemřel více než stokrát, ale vždy se vrátil. Jako velící důstojník Lazarovy legie, je Harris a jeho elitní tým poslední linií obrany lidstva proti nepřátelské mimozemské rase známé jako Krell.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 670
Kvantová noc je plná psychopatů Recenze
Kvantová noc je plná psychopatů
Robert J. Sawyer: Kvantová noc

27. června 2017, Jiří Kábrt
Ten, kdo spojuje sci-fi jedině s dalekou budoucností, bude Kvantovou nocí zklamán, protože ta se odehrává v nám známém světě a době. Námět knihy a jeho zpracování nicméně nikoho nenechá na pochybách, že se před námi odvíjí drama s oním osudovým mementem „buď – anebo“. To zákonitě zdvihá ze židle každého, komu není lhostejná existence lidské civilizace.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 944
Pro vlast se dá umřít víc než jednou Recenze
Pro vlast se dá umřít víc než jednou
Jamie Sawyer: Artefakt (Lazarova válka 1)

8. března 2017, Tomáš R. Tokoš
Ne každý voják má to štěstí, že se dožije statutu legendy. Většinou se jim dřív podaří přijít o život v nějaké sebevražedné misi, nebo prostě jen vlivem náhody. Válka je koneckonců krutá a se ztrátami se musí počítat. Kapitán Conrad Harris má v tomto ohledu štěstí. Krk, který v bojovém nasazení riskuje, není tak úplně jeho. I proto se ještě nestalo, že by se někdo z jeho týmu nevrátil z mise živý. A přesně tahle schopnost se jim teď bude hodit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1151
Pohřbení Ukázky z knih
Pohřbení
Endra Kelliot

23. ledna 2017, Endra Kelliot
Je tomu už osmnáct let, co se z lesa vynořil Chris Jacobs. Jediný ze školního autobusu plného dětí, které byly uneseny neznámo kam. Vyhublý, zmrzačený, bez vzpomínek na to, co se stalo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1825
Artefakt, Lazarova válka 1 Ukázky z knih
Artefakt, Lazarova válka 1
Jamie Sawyer

12. ledna 2017, Jamie Sawyer
Lidstvo se vypravilo ke hvězdám, kde se ocitlo ve válečném konfliktu se zákeřnou mimozemskou rasou. Vše, co proti hrozbě vetřelců stojí, jsou vojáci z Programu duplikantích operací, elitní vojenský tým, který na dálku obsluhuje své kopie a provádí je těmi nejnebezpečnějšími zákoutími války. Kapitán Conrad Harris zemřel už stokrát – pokaždé při sebevražedné misi uvnitř duplikantího těla. Lidé ho znají jako Lazara, muže závislého na smrti. Když se zničehonic přestane hlásit utajená výzkumná stanice, skrytá hluboko uvnitř území mimozemského nepřítele, neexistuje nikdo lepší, kdo by se mohl postavit do čela záchranné mise. Ovšem na to, s čím se tam setká, nebyl Harris vycvičený. A tentokrát se vrátit nemusí… Protože nyní bude každá smrt definitivní!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1503
Revival: Král tentokrát děsí elektřinou Recenze
Revival: Král tentokrát děsí elektřinou
Stephen King: Revival

8. září 2015, Tomáš R. Tokoš
Jamie Morton už rozhodně nepatří k nejmladším. Přesto si nestěžuje. Vždyť toho za svůj život stihl dost. Dětské hry, studentskou naivitu, první lásky, okouzlení hudbou stejně jako život doprovodného kytaristy. A taky heroin. Hodně heroinu. Nebýt bývalého reverenda Jacobse, už by Jamie nejspíš nežil. A Stephen King by si musel vymyslet docela jiný příběh.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1463
Proroctví: Otázka života a smrti Recenze
Proroctví: Otázka života a smrti
Jamie McGuire: Proroctví (Prozřetelnost 2)

18. června 2015, Lenka Srolová
Autorka Jamie McGuire, kterou čeští čtenáři mohou znát díky Krásné a Učiněné katastrofě nebo Červenému vrchu, napsala druhé pokračování trilogie Providence s názvem Proroctví. Tentokrát odbočila od romantického žánru i úspěšné zombie apokalypsy a zaměřila se na bytosti, jež obývají nebe a peklo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1352
Kříž vzplanul a skotští válečníci jdou do boje za svobodu Recenze
Kříž vzplanul a skotští válečníci jdou do boje za svobodu
Diana Gabaldon: Hořící kříž II (Cizinka 5)

25. dubna 2015, Tereza Vršková
Starodávný kříž znovu vzplanul a válka mezi povstalci je na spadnutí. Historicko-romantická série od Diany Gabaldon, která má v současné době už osm dílů, se v poslední době stává čím dál tím víc populární. Velký podíl na tom má i věrné seriálové zpracování a slušná propagace. Není to ale jen díky tomu. Tato série je hlavně plná života, zrady, lásky, touhy po penězích a moci.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1972
Andělská Prozřetelnost se tváří jako paranormální romance, kterou není Recenze
Andělská Prozřetelnost se tváří jako paranormální romance, kterou není
Jamie McGuire: Prozřetelnost

21. března 2015, Nela Libovická
Za jejích setkání na autobusové zastávce mohla náhoda, nebo o tom Nina byla alespoň ze začátku přesvědčena. Do jejího života vtrhl tajemný mladík, který ji velmi přitahuje i přes to, že je na něm něco podezřelého. Jared něco tají, ale Nina by si jen těžko mohla pomyslet, o co se jedná. Jared je anděl, jehož úkolem je Ninu chránit před nepřáteli. A městečko Providence se stává středem odvěkého boje mezi Nebem a Peklem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1425
Talisman aneb Když spolu dva mistři hororu nenapíší horor Recenze
Talisman aneb Když spolu dva mistři hororu nenapíší horor
Stephen King, Peter Straub: Talisman

26. prosince 2014, Jan Holan
Současná fantastika má spoustu literárních ikon a nikdo nemůže nic namítnout proti tomu, že jednou z nich je i Stephen King. Málokterý současný autor vydal takové množství děl tak vysoké kvality, a přestože většinou inklinuje k hororu, umí toho mnohem víc. Některé z jeho starších knih se ovšem neshánějí úplně jednoduše a novým fanouškům by tak mohla uniknout podstatná část jeho tvorby. Toho si jsou vědomi v nakladatelství Beta, které právě znovu vydalo knihu Talisman z roku 1984.

Číst článek dál | Diskuze (365) | Přístupů: 2179
28 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2014 Fantasya doporučuje
28 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2014


10. prosince 2014, redakce
Už zase pečeme cukroví, zase odněkud zní koledy (případně Mariah Carey) a z televize se ozývá otravně roztomilým hláskem: „Já nemusím, já už ho vidím!“ Blíží se Vánoce. A protože taková fantastická kniha je pro geeka ten nejlepší dárek, připravili jsme pro vás několik tipů, co svým drahým fantasy a sci-fi pozitivním přátelům darovat pod stromeček.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4103
Kousnutí páteční noci, Upíři z Chicaga 2 Ukázky z knih
Kousnutí páteční noci, Upíři z Chicaga 2
Chloe Neill

27. června 2014, Chloe Neill
Jeden by si myslel, že titulky v novinách vyprovokují občany Větrného města k boji proti nám, krvežíznivcům. Místo toho nám i po deseti měsících zůstává status celebrit, hodný hollywoodských hvězd. Odháníme paparazzie, kteří jsou jen o něco méně nebezpeční než zabijáci s kříži a kůly. Abyste mě správně pochopili… Prostý lid není úplně nadšený, že má žít po boku nemrtvých, ale aspoň nevzal naše sídlo útokem. Zatím.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2055
Kousnutí páteční noci, Upíři z Chicaga 2 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Kousnutí páteční noci, Upíři z Chicaga 2 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Chloe Neill

25. června 2014, Chloe Neill
Jeden by si myslel, že titulky v novinách vyprovokují občany Větrného města k boji proti nám, krvežíznivcům. Místo toho nám i po deseti měsících zůstává status celebrit, hodný hollywoodských hvězd. Odháníme paparazzie, kteří jsou jen o něco méně nebezpeční než zabijáci s kříži a kůly. Abyste mě správně pochopili… Prostý lid není úplně nadšený, že má žít po boku nemrtvých, ale aspoň nevzal naše sídlo útokem. Zatím.

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 2042
Starodávný kříž, který svolává muže do války, znovu vzplanul Recenze
Starodávný kříž, který svolává muže do války, znovu vzplanul
Diana Gabaldon: Hořící kříž (Cizinka 5)

9. března 2014, Tereza Vršková
Série Cizinka se těší velké oblibě především v zahraničí. U nás postupně vychází rok co rok jeden díl. A stejně jako u jiných úspěšných sérií, i Cizinka se dočká převedení na televizní obrazovky. V pátém díle se dostává do popředí hořící kříž, symbol svolávající skotské muže. Co ale přinese blízká budoucnost, vědí jen tři návštěvníci z doby budoucí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3003
Zapomnění přichází přesně v čase 4:33 Recenze
Zapomnění přichází přesně v čase 4:33
Cat Patricková: Zapomnění

16. října 2013, Marie Bubeníková
Ocitli jsme se ve světě středoškolačky London. Zvláštní jméno, zvláštní osobnost a ještě zvláštnější osud. Každé ráno se mozek London restartuje a její vzpomínky zmizí. Do jedné. Proto si od jisté doby vše zapisuje do deníku. A pokud vše, tak doopravdy vše. Zaznamenává každý detail z předešlého dne, a to od toho, co měla na sobě, až po to, co se dělo. Proč si ale začíná některé vzpomínky zase vybavovat a proč vidí, co se teprve stane? Vlastně se to docela hodí, dokud se ale do vidin nezačne promítat pohřeb. A jak to, že v nich chybí kluk, kterého miluje?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1235
New York je plný bojovníků s krví anděla, upírů, vlkodlaků, čarodějů, víl a démoní havěti Fantasya doporučuje
New York je plný bojovníků s krví anděla, upírů, vlkodlaků, čarodějů, víl a démoní havěti
Cassandra Clare: Nástroje smrti

25. srpna 2013, Sabina Dudová
Jako by New York nebyl už tak dost nebezpečné město, se všemi těmi temnými uličkami a násilníky. Obyčejný člověk, civil, ani netuší, že v klubu možná tancuje s upírem nebo na baru popíjí s vlkodlakem. A už vůbec by nečekal, že si na něj zpoza rohu brousí zuby démon. Proto existují lovci stínů, aby lidé mohli dál žít v blažené nevědomosti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4343
Pevnost 7/2013: Kolty nízko u boků, letní filmové pecky a čeští bestselleristi Recenze
Pevnost 7/2013: Kolty nízko u boků, letní filmové pecky a čeští bestselleristi
Pevnost 7/2013

3. července 2013, Jan Nohovec
Přišlo léto a v kinech přistály filmové pecky, které by měly průměrného diváka zabavit v horkých letních dnech. A protože nejočekávanější z nich je pecka s Johnnym Deppem Osamělý jezdec, která se odehrává na Divokém západě, redakce se pustila do tématu nespoutaných amerických prérií z každé strany. K tomu ale přihodí i Stephena Kinga, TOP 10 českých bestselleristů nebo tak trochu jiný příběh o Popelce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3087
Flashforward Recenze
Flashforward
Robert J. Sawyer

12. října 2010, Piter
Pojem flashback se používá ve spojitosti s filmem nebo literaturou ve významu „pohled do minulosti“, neboli vzpomínka hrdiny. Analogicky bude tedy flashforward pohled do budoucnosti. Schválně o čem asi bude tato kniha?

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3114
Hominidé Recenze
Hominidé
Robert J. Sawyer

20. prosince 2006, Marek Hrubý
Román Hominidé je první díl trilogie Neandrtálská odchylka (Neanderthal Parrallax), za který získal Robert J. Sawyer v roce 2003 Huga. Hlavní dějová linie příběhu líčí osudy neandrtálského fyzika Pontera Boddita, který se při vědeckém experimentu s kvantovým počítačem nečekaně přenesl z paralelního světa, v němž nad lidmi zvítězili neandrtálci, do našeho světa.

Číst článek dál | Diskuze (109) | Přístupů: 4846