Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Zakázaná láska, která si vyžádá nejvyšší oběť Recenze
Zakázaná láska, která si vyžádá nejvyšší oběť
J.R. Ward: Vyvolená (Bratrstvo černé dýky 15)

30. ledna, Nela Libovická
Čtenáři dlouho čekali na příběh dvojice, která se v knihách ze série Bratrstvo černé dýky objevuje už pěkných pár let. Konečně se dočkali. Layla přežila porod dvojčat a má rodinu, po které vždy toužila, ale chybí jí láska. Nemůže zapomenout na muže, který jí nikdy nebyl souzen a ke všemu je za velezradu odsouzen k smrti.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 317
Přísaha krve nabízí poutavý příběh, ale s předvídatelným koncem Recenze
Přísaha krve nabízí poutavý příběh, ale s předvídatelným koncem
J.R. Ward: Přísaha krve (Odkaz černé dýky 2)

28. září 2017, Nela Libovická
Smrtící boj o záchranu upíří rasy pokračuje a Bratrstvo černé dýky nabírá rekruty z řad civilistů. Spin-off série, která celosvětově proslavila autorku píšící pod pseudonymem J. R. Ward, přichází s druhým dílem, kde opět nechybí boj na život a na smrt, oblíbené postavy z předchozích knih a především emoce vydřené až na kost. Chytrý a zuřivý samotář Axe se musí vypořádat se svými démony. A stejně tak Rhage a Mary, kteří už takovou dobu bojují o svůj šťastný konec.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 448
Přísaha krve, Odkaz černé dýky 2 Ukázky z knih
Přísaha krve, Odkaz černé dýky 2
J. R. Ward

31. srpna 2017, J. R. Ward
Bratrstvo černé dýky dál trénuje ty nejlepší z nejlepších, aby se přidali do jeho řad ve smrtícím boji proti Vyhlazovací společnosti. Mezi novými rekruty se Axe projevuje jako chytrý a zuřivý bojovník – a taky samotář, izolovaný v důsledku osobní tragédie. Když jistá aristokratka potřebuje osobního strážce, Axe tu práci přijme, ačkoliv není připravený na živočišnou přitažlivost, jež vzplane mezi ním a tou, kterou se zapřisáhne ochraňovat.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 492
Bestie na krajíčku Recenze
Bestie na krajíčku
J. R. Ward: Bestie (Bratrstvo černé dýky 14)

29. března 2017, Nela Libovická
Už uběhlo několik let od chvíle, kdy Rhage poprvé uslyšel Maryin hlas a stal se na něm doslova závislý. Se svou družkou a bratry po boku by měl vést, když ne ideální, tak naprosto spokojený život. Přesto je tu něco, co mu nedopřává klid. Rhage se nedokáže vyrovnat s panikou a nejistotou, která ho pronásleduje. A když mu pak Vishous řekne, že viděl jeho smrt? Rhage musí reagovat…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 752
Divoká labuť přilétá z pohádkové říše plné problémů Recenze
Divoká labuť přilétá z pohádkové říše plné problémů
Michael Cunningham: Divoká labuť a jiné příběhy

11. prosince 2016, Jiří Kábrt
Bylo, nebylo, v USA se narodil spisovatel Michael Cunningham a ten moc rád, k potěše své a často i cizí, psal příběhy o narkomanech nebo o Virginii Woolfové. Ne vždycky měl však čas na originální náměty, tak se rozhodl svým stylem pozměnit klasické pohádky. Někteří autoři jsou dnes schopni udělat z Popelky nájemnou vražedkyni, Michaelovi šlo však hlavně o atmosféru.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 702
Polibek krve jako by Bratrstvu černé dýky z oka vypadl Recenze
Polibek krve jako by Bratrstvu černé dýky z oka vypadl
J. R. Ward: Polibek krve (Odkaz černé dýky 1)

3. listopadu 2016, Renata Heitelová
Po již třinácti románech ze série Bratrstvo černé dýky se úspěšná autorka paranormálních romancí J. R. Ward rozhodla zaměřit na mladší generaci upírů a vytvořit tak vedlejší sérii příběhů ze stejného světa. Slovo vedlejší by si však zasloužilo uvozovky, protože Polibek krve se z hlavní série téměř nijak nevymyká.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 915
Prokletí milenci se musí ve třináctém Bratrstvu černé dýky postavit svému osudu Recenze
Prokletí milenci se musí ve třináctém Bratrstvu černé dýky postavit svému osudu
J. R. Ward: Prokletý milenec (Bratrstvo černé dýky 13)

25. září 2015, Nela Libovická
Už potřinácté se čtenář vrací do světa Bratrstva černé dýky, tentokrát aby sledoval příběh Temných. Bratři Trez a iAm vystupují v knihách už delší dobu, ale až teď autorka nabízí možnost nahlédnout hlouběji do světa další upíří rasy.

Číst článek dál | Diskuze (122) | Přístupů: 1871
Nová J. R. Ward: Aby mohl vládnout pravý král, musí přijít revoluce Recenze
Nová J. R. Ward: Aby mohl vládnout pravý král, musí přijít revoluce
J. R. Ward: Král (Bratrstvo černé dýky 12)

26. listopadu 2014, Nela Libovická
Po staletí se Wrath, syn Wrathův, vyhýbal odkazu, jež mu zanechali jeho rodiče. Jako syn krále byl odsouzený vládnout, a když se konečně chopil otcova žezla, hrozí mu, že o trůn přijde. Válka s Vyhlazovací společností stále zuří, ale to není nic proti tomu, co se děje v samém srdci upířího společenství. Díky své Beth se Wrath ujal vlády, ale jeho družka se může stát i důvodem, proč o trůn přijde…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1646
Posedlost, Padlí andělé 5 Ukázky z knih
Posedlost, Padlí andělé 5
J. R. Ward

27. května 2014, J. R. Ward
Po nevydařeném vztahu a roce přešlapování na místě se Cait Douglassová konečně rozhodne odhodit zábrany a začne žít naplno. Rozhodně však není připravená na to, že během jediného večera jí do cesty vstoupí dva přitažliví muži: zpěvák, kytarista a rozený džentlmen Gordon Benjamin a drsný, živočišný barový vyhazovač Duke. Cait neví, koho si má vybrat – ani jak dramatické důsledky bude její volba mít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 967
Kresley Cole naučí démona ovládat jeho Temné touhy Recenze
Kresley Cole naučí démona ovládat jeho Temné touhy
Kresley Cole: Temné touhy (V říši Lorů 5)

1. prosince 2013, Eva Matrasová
Démon Cadeon byl jeden z důvodů, který jeho bratra připravil o trůn. Celá staletí se snažil svou chybu napravit, ale až teď se objevila možnost, jak zabít Omorta Nesmrtelného, černokněžníka, který se zmocnil trůnu. Dokáže se ale pro svého bratra vzdát lásky?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1066
J. R. Ward si uvědomuje, že hněv dobra nelze podceňovat Recenze
J. R. Ward si uvědomuje, že hněv dobra nelze podceňovat
J. R. Ward: Hněv (Padlí andělé 4)

27. srpna 2013, Jakub Gergela
Sedm smrtelných hříchů. Zuřící boj mezi dobrem a zlem. Nekonečně úmorný čas obezřetnosti, lstivosti, intrik, ale i laskavosti, vlídnosti a pokání. Jim Heron se nepřímo vrací, aby ve jménu spravedlnosti svedl Matyášovu zkaženou duši na cestu světla. Série Padlých andělů pokračuje čtvrtým dílem s podtitulem HNĚV!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1162
J. R. Ward řeší sedm smrtelných hříchů Padlých andělů Profily
J. R. Ward řeší sedm smrtelných hříchů Padlých andělů
J. R. Ward: Padlí andělé

2. června 2013, Jakub Gergela
Sedm smrtelných hříchů je ústředním motivem nové romantické série americké matadorky J. R. Ward. V každém románu se zabývá jedním z nich. Každý je detailně popsán, charakterizován a vsazen do světa, kde se odehrává odvěký boj dobra a zla. Pomyslná šachovnice je ale až příliš nebezpečné místo, neboť se na ní hráči střídají častěji, než mají možnost se v drsném turnaji aklimatizovat.

Číst článek dál | Diskuze (111) | Přístupů: 4255
Kresley Cole ukojí Hlad jako žádný jiný Recenze
Kresley Cole ukojí Hlad jako žádný jiný
Kresley Cole: Hlad jako žádný jiný (V říši Lorů 1)

1. dubna 2013, Eva Matrasová
Upíři, vlkodlaci, démoni a další nadpřirozené bytosti jsou mezi námi. Skrývají se, ale neustále mezi sebou bojují. Lykajský král Lachlain hledal svou vyvolenou velmi dlouho, snil o ní a doufal, že se shledají co nejdříve. Bohužel padl do zajetí a jediné, co ho může zachránit, je neznámá žena, která patří k jinému druhu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1886
Narcis v řetězech Ukázky z knih
Narcis v řetězech
Anita Blakeová - lovkyně upírů 10

3. července 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Poslední věc na tomhle světě, kterou potřebuju, je další chlap, který by se mi pletl do života. Nevím, co mám dělat s těmi dvěma, které už mám. Skutečnost, že jeden z nich je upíří vládce města a druhý ulfrik, vlkodlačí král, je jen část toho problému. Už to napovídá, jak hlubokou jámu si pod sebou kopu…“ Narcis v řetězech, desátý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, právě vychází v Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 2093
Návod na přípravu Milenky pout zbavené Recenze
Návod na přípravu Milenky pout zbavené
J. R. Ward: Milenka pout zbavená (Bratrstvo černé dýky 9)

22. května 2012, Michaela Křivánková
Potřebovat budete jednu rebelující Vyvolenou (znalost Kung-Fu, Taekwonda či Juda výhodou), jednoho workoholického doktora ve středních letech, bandu upířích válečníků a slepého krále, který je připravený překazit jakoukoliv zábavu. Všechny ingredience vložte do nádoby. Protřepat, nemíchat. Úspěch zaručen.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1647
Lovec duchů 5 - Omyl Recenze
Lovec duchů 5 - Omyl
Joseph Delaney

14. května 2012, Vojtěch Hamerský
Dočkali jsme se již pátého pokračování Lovce duchů, které nám opět o něco málo přibližuje další radosti a strasti Toma Warda. Nyní se mladý učedník musí postavit tomu největšímu zlu, jemuž dosud čelil. Jedinou otázkou zůstává, zda dokáže přežít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3966
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Noční lovci 1

18. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již dnes. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku jen na Fantasyi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2536
Na půl cesty do hrobu Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu
Noční lovci 1

16. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již tuto středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2451
Provinilé slasti Ukázky z knih
Provinilé slasti
Anita Blakeová - lovkyně upírů 1

29. března 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ V nakladatelství Epocha právě vychází reedice prvního dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů nazvaný Provinilé slasti. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2036
První rudá kapka (Svět nočních lovců 1) Recenze
První rudá kapka (Svět nočních lovců 1)
Jeaniene Frost

17. února 2012, Alžběta Lexová
Krev není voda a genetika je zákeřná potvora. Někdo zdědí po rodičích velký nos, jiný cholerickou povahu a sklon k tloustnutí. Denise zdědila dluh. Démonský dluh. Přesněji řečeno, její prapředek si zahrál na Fausta, upsal se ďáblu, ale až příliš pozdě si uvědomil, že ono „propadnutí duše démonovi“ není taková sranda, jak to dřív vypadalo. A tak po anglicku zmizel a nechal démona lovit naslepo mezi svými příbuznými.

Číst článek dál | Diskuze (6) | Přístupů: 2764
Neplést si Edwarda s Edwardem! (Anita Blake 9) Recenze
Neplést si Edwarda s Edwardem! (Anita Blake 9)
Obsidiánový motýl, Laurell K. Hamiltonová

11. ledna 2012, Renata Heitelová
Když se řekne Edward, fanouškům série o Anitě Blakeové se rozsvítí oči, protože vědí, že mohou očekávat svištění kulek, spoustu mrtvol a krve. Když Anita zvedne telefon a ozve se Edwardův hlas žádající splnění dluhu, drsná lovkyně upírů se může vsadit, že při jeho splácení si řádně zamaže ruce od krve, přežije-li vůbec.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3104
Záblesky stínů Recenze
Záblesky stínů
Jayne Ann Krentz

13. prosince 2011, Renata Heitelová
Romantický příběh Záblesky stínů americké autorky Jayne Ann Krentz zavádí čtenáře do arizonského městečka Whispering Springs, kde se před svou minulostí ukrývá designérka interiérů Zoe Luceová. I na poklidném místě však lze najít kostlivce ve skříni, naštěstí pro Zoe ale taky schopného soukromého detektiva Ethana Truaxe.

Číst článek dál | Diskuze (115) | Přístupů: 1983
Pomstěný milenec Recenze
Pomstěný milenec
J. R. Ward

26. října 2011, Michaela Křivánková
Cestovní kancelář: „Máme poslední tři volná místa na luxusní zájezd do kolonie sympathů. S sebou hlavně pevné nervy a pořádnou kudlu. Doprovod nedoporučujeme. Zpáteční cesta není součástí nabídky. Za příplatek můžete sedět v první třídě spolu s Rehvengem.“ No neberte to, kdo by nechtěl sedět s nejnovějším hlavním hrdinou J. R. Ward? Napůl upír, napůl sympath, rozhodně na špatné straně zákona, ale jinak dokonalý společník. Nebojte, nekouše!

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 2082
Vyvolený milenec Recenze
Vyvolený milenec
J. R. Ward

9. srpna 2011, Michaela Křivánková
V sídle Bratrstva to vypadá jako v psychiatrické léčebně. A Wardová je tu primářka. Vyvolený milenec kouří jednu cigaretu za druhou, aby zahnal čaroděje ve své hlavě. Cormia si krátí volný čas stavěním věží z hrášku. John se ještě pořád vzpamatovává z té věci, která se mu stala na schodech. Zsadist je paranoidní a Jane… je prostě mrtvá. Šílené? (Ne)upír Lash tomu nasadí korunu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2074
Polibek šarlatu Recenze
Polibek šarlatu
Lara Adrian

30. června 2011, Renata Heitelová
V nočních ulicích Bostonu, v jeho temných zákoutích, opuštěných skladech, ale i v nočních barech se potloukají krvelačná stvoření. Upíři, kteří nejsou mrtví ani neoplývají magickými schopnostmi, jejich výjimečnost pochází z genů zděděných po mimozemských předcích. A jedním z nich je Dante, potomek upíra a lidské ženy z řad Vyvolených.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2019
Nespoutaný milenec Recenze
Nespoutaný milenec
J. R. Ward

21. června 2011, Michaela Křivánková
Odvěká válka mezi Vyhlazovací společností pod praporem Omegy, esence všeho zla, a válečníky Bratrstva černé dýky sice na moment polevila, na scénu ale přichází mnohem mocnější síla, proti které se bude muset Vishous ve jménu lásky vzepřít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1848
Nalezený milenec Recenze
Nalezený milenec
J. R. Ward

20. května 2011, Michaela Křivánková
V Caldwellu zuří odvěká válka mezi Bratrstvem černé dýky a Vyhlazovací společností. Upíří válečníci se snaží chránit civilisty před bezduchými, nemrtvými bojovníky utvořenými z esence čistého zla, Omegy.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 2581
Probuzený milenec Recenze
Probuzený milenec
J. R. Wardová

28. listopadu 2010, Jan Červenka
Hlavni hrdinka se jmenuje Bella. Je to o upírech, je tam milostný trojúhelník. Anotace hlásá žánr erotická paranormální romance. Název zní Probuzený milenec. Že by kopie Stmívání, která se nebojí nakouknout hrdinům pod peřinu? Ale kdepak, nenechte se zmást, tady jsme někde úplně jinde.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3490