Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Matrix Ostrava: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Fantasya Praha: 19.-23.8. zavřeno – inventura
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.
Deset tisíc nepřátel v deseti tisících alternativních koncích Recenze
Deset tisíc nepřátel v deseti tisících alternativních koncích
Claudia Grayová: Deset tisíc nebí nad tebou (Ohnivák 2)

13. listopadu 2018, Anastasja Vištalová
Pokračování románu Tisíc kousků tebe s názvem Deset tisíc nebí nad tebou si pro své čtenáře přichystalo exkluzivní vstupenku do jádra alternativních světů. Přemýšleli jste někdy nad tím, že se někde v širokém vesmíru nachází další verze vašeho já? Verze, se kterou máte v jádru stejný základ, ale vaše životní cesty se diametrálně rozcházejí? Věříte v existenci osudu, který je možná něčím víc než jen pouhou neznámou zapadající do rovnice, která hýbe světem? Tyhle a mnohé další otázky si pokládá i hlavní hrdinka, pro niž ale nejsou „stínové světy“ pouze fikcí, nýbrž realitou každodenního bytí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 503
Deset tisíc nebí nad tebou, Ohnivák 2 Ukázky z knih
Deset tisíc nebí nad tebou, Ohnivák 2
Claudia Grayová

18. srpna 2018, Claudia Grayová
Od chvíle, kdy Marguerite začala používat vynález svých rodičů k cestování mezi dimenzemi, jí jsou na stopě nepřátelé, kteří by ji přinutili udělat cokoli – dokonce i ublížit jejím nejbližším –, jen aby s její pomocí mohli vládnout multivesmíru. Daří se jí odolávat, ale jen do chvíle, než napadnou jejích přítele Paula a rozptýlí úlomky jeho vědomí do několika dimenzí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 585
Se mnou jsi v bezpečí Ukázky z knih
Se mnou jsi v bezpečí
K.L. Slater

23. dubna 2018, K.L. Slater
Anna žije osamělý život. Přátelí se jen se svou sousedkou a její jedinou útěchou jsou řád a stereotyp. Lidi si striktně drží od těla – ví, kolik škody mohou napáchat.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 746
Příběh, který se může stát jen v Itálii Recenze
Příběh, který se může stát jen v Itálii
Peter S. Beagle: V Kalábrii

5. ledna 2018, Tomáš R. Tokoš
Claudio Bianchi je snad tím nejopuštěnějším starým pánem na jihu Itálie. A přesto má pocit, že mu v životě nic nechybí. Pár hospodářských zvířat v čele s nerudným kozlem, tisíciletý statek a utajovanou zálibu v psaní poezie ale rozhodně nelze nazývat bohatstvím. Claudio totiž ještě netuší, že mu chybí jednorožec. Nebo dva.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 841
20 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2017 Fantasya doporučuje
20 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2017


1. prosince 2017, redakce
Ať se nám to líbí nebo ne, oficiálně začal poslední měsíc roku 2017. Odstartoval tak tradiční boj o vajíčka, máslo, ryby všeho druhu a nejhezčí vánoční stromeček. K tomu nám všude vyhrávají vánoční koledy a na televizní obrazovce v pravidelných intervalech projíždí červený kamion od Coca-Coly. Celý okolní svět tím jasně dává najevo, že je nejvyšší čas začít pořizovat dárky a na poslední chvíli sepisovat svůj seznam přání k Ježíškovi. Kapra ani vánoční stromeček za vás bohužel neseženeme, zato ale přinášíme seznam 20 nejlepších titulů letošního roku, které jistě udělají radost nejen vám, ale i vašim blízkým.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2389
Svět je jen jeden multidimenzionální vesmír nekonečných možností! Recenze
Svět je jen jeden multidimenzionální vesmír nekonečných možností!
Claudia Grayová: Tisíc kousků tebe

16. listopadu 2017, Anastasja Vištalová
Marguriete má všechno, co si jen dívka v jejím věku může přát. Milující rodinu, skvělou sestru Joshie a její rodiče jsou navíc opravdu geniální hlavičky. Jejich nový vynález, přístroj zvaný Ohnivák, totiž umožňuje cestovat mezi alternativními dimenzemi lidského života. Jen si to představte, žít miliony různých životů ve světě, který má nekonečno podob! Svět je díky objevu dvou mladých fyziků na prahu nové budoucnosti a rozkvětu. Konečně je tu možnost cestovat časoprostorem a možná se i stát pánem svého osudu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1048
Odhalováním tajemného příběhu tragické lásky a ještě dojemnějšího přátelství si Jefferson Tayte vykopal skutečně Hluboký hrob Recenze
Odhalováním tajemného příběhu tragické lásky a ještě dojemnějšího přátelství si Jefferson Tayte vykopal skutečně Hluboký hrob
Steve Robinson: Hluboký hrob (Jefferson Tayte 2)

9. prosince 2016, Olga Buriánková
Jefferson Tayte se pustil do nového případu. Mladé ženě z Washingtonu kdosi poslal starý dětský kufřík s anonymním vzkazem. Díky němu zjistila, že ji zemřelí rodiče adoptovali, a protože vinou autonehody ztratila manžela, bolestně touží poznat alespoň svou minulost. Pátrání po jejím původu zavede genealoga opět do Anglie, tentokrát v časech druhé světové války. Problém je, že o ztracené tajemství se zajímá i někdo další a velmi smrtící.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1112
V plamenech Mechanické princezny Recenze
V plamenech Mechanické princezny
Cassandra Claerová: Mechanická princezna (Pekelné stroje 3)

7. prosince 2016, Kateřina Kopišťová
Dlouho očekávaný závěrečný díl série Pekelné stroje konečně dorazil do českých knihkupectví. Sen skalních fanoušků Cassandry Clareové se tak stal skutečností. Setká se epický konec viktoriánské série o Lovcích stínů s úspěchem, nebo zmizí nepovšimnut v propadlišti dě­jin?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1378
Hluboký hrob, Jefferson Tayte 2 Ukázky z knih
Hluboký hrob, Jefferson Tayte 2
Steve Robinson

9. září 2016, Steve Robinson
Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 1287
Najdi Magistra dřív, než povstane mechanická armáda Recenze
Najdi Magistra dřív, než povstane mechanická armáda
Cassandra Claerová: Mechanický princ (Pekelné stroje 2)

5. srpna 2016, Kateřina Kopišťová
Čeští fanoušci Cassandry Clareové se dočkali i druhého dílu ze série Pekelné stroje, která si na zahraničním knižním trhu vydobyla místo na předních příčkách. I v něm se autorka vrací do viktoriánského Londýna, aby odhalila tajemství skrývající se kolem hlavní hrdinky, Podsvěťanky Tessy Grayové. Dokáže si pokračování udržet stejné tempo a kvalitu příběhu jako akcí nabitý první díl?

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 2477
Lovci stínů se vracejí, tentokrát v nové sérii z viktoriánského Londýna Recenze
Lovci stínů se vracejí, tentokrát v nové sérii z viktoriánského Londýna
Cassandra Clareová: Mechanický anděl (Pekelné stroje 1)

15. ledna 2016, Kateřina Kopišťová
Po letech orodování se příznivci Cassandry Clareové konečně dočkali překladu další série ze světa Lovců stínů. Pekelné stroje se odehrávají ve viktoriánském Londýně a předcházejí šestidílným Nástrojům smrti, jejichž poslední díl vyšel česky letos. Dokáže příběh o magické dívce, dvou nejlepších přátelích a jednom výstředním čaroději prorazit stejně jako původní série?

Číst článek dál | Diskuze (5) | Přístupů: 2875
Elusion: Je virtuální svět doopravdy lepší než realita? Recenze
Elusion: Je virtuální svět doopravdy lepší než realita?
Claudia Gabelová a Cheryl Klamová: Elusion

6. ledna 2015, Kateřina Kopišťová
Je dobře známo, že lidé od svých problémů nejraději utíkají do fiktivní reality, ať už knižní, filmové či reality počítačových her. Toto téma se rozhodla zpracovat i dvojice autorek, které jej využily v dystopickém příběhu o na první pohled dokonalé virtuální realitě. Ale to je jen iluze. Je totiž vůbec možné nadobro utéct od problémů a minulosti?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1453
Amanda Stevens v Království odhalí tajemství Hřbitovní královny Recenze
Amanda Stevens v Království odhalí tajemství Hřbitovní královny
Amanda Stevensová: Království

11. března 2014, Jana Balharová
Amelie Grayová je zpět jako Hřbitovní královna! A s ní i fascinující prostředí starého jihu a jeho přetrvávajících legend. Osud tentokrát Amélii přivádí do ztraceného městečka v horách, kde je ve vzduchu cítit hniloba a v lesích číhá zlo. Proč má Amelie pocit, že se zde neocitla náhodou?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1903
Zase upíři. Claudia Palumbo rozehrává prokletý milostný trojúhelník Recenze
Zase upíři. Claudia Palumbo rozehrává prokletý milostný trojúhelník
Claudia Palumbo: Prokletí

4. března 2013, Klára Valkounová
Dva bratři, jedna dívka a další z mnoha variací na poslední dobou velmi oblíbené upíří téma o zakázané lásce. Tentokrát v podání mladičké italské spisovatelky Claudie Palumbo. Co z toho bude?

Číst článek dál | Diskuze (123) | Přístupů: 2643
Sapphique (Inkarceron 2) Recenze
Sapphique (Inkarceron 2)
Catherine Fisherová

3. března 2012, Michaela Křivánková
Kam až jeho vzpomínky sahají, toužil po Úniku. A jeho přání se mu splnilo. Stejně jako legendární Sapphique se dostal z pekla živého vězení Inkarceronu. Bohužel, Venek není takový, jaký si ho Finn představoval. Jenže kam Uniknete z ráje, který rájem vlastně vůbec není?

Číst článek dál | Diskuze (13) | Přístupů: 2513
Srdce v sázce Recenze
Srdce v sázce
Alyxandra Harvey

22. listopadu 2011, Anežka Dudková
Solange Drakeová a Lucy Hamiltonová jsou nejlepší kamarádky už od dětství. Zatímco Lucy je tak normální, jak jenom dítě s hippie rodiči může být, Solange je upírka. Přesněji řečeno jediná upírka, která se narodila za posledních devět set let. A ještě je tu taková maličkost – nesnese pohled na krev.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2296
Vzpoura (Smečka 2) Recenze
Vzpoura (Smečka 2)
Andrea Cremerová

14. listopadu 2011, Alžběta Lexová
Druhý díl trilogie Smečka americké autorky Andrey Cremerové přivádí čtenáře zpátky do městečka Veil, kde pod maskou současné normální společnosti funguje mezi privilegovanými Strážci a Ochráncí, tedy jejich smečkami vlků, starý nevolnický systém. Jenže vlci nejsou psi a dříve či později je přestane bavit si na ně hrát – přichází Vzpoura.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2795
Modrý měsíc (Nesmrtelní 2) Recenze
Modrý měsíc (Nesmrtelní 2)
Alyson Noël

10. listopadu 2011, Alžběta Lexová
Ever je přesvědčená, že Damena klátí ukrutná choroba – nejen že se na ni beze slova vykašle a obrátí se naprosto bezdůvodně proti ní, ale začne přehnaně dbát o svůj vzhled, běhat za královnou školy (Eveřinou nepřítelkyní) a celkově působí dojmem, jako by si hormony z jeho mozku udělaly soukromou horskou dráhu. Zákeřná to choroba – puberta. Jenže Damen už má pubertu přece pár století za sebou…

Číst článek dál | Diskuze (109) | Přístupů: 3105
Prokletý maturiťák Recenze
Prokletý maturiťák
Meyerová Stephenie a kol.

7. listopadu 2011, Michaela Křivánková
Znáte ty dny, kdy se prostě nic nedaří? Jen co vylezete z postele, ukopnete si palec o topení. Ucpal se záchod. Na čele se vám udělal pupínek velkosti menšího deklu od popelnice. A co je nejhorší, došlo mlíko, takže se budete muset obejít bez ranního kakaa. Už to prostě nemůže být horší. Tedy pokud vás zrovna nečeká prokletý maturiťák.

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 3177
Pád Recenze
Pád
Lauren Kate

6. října 2011, Alžběta Lexová
Vznášejí se kolem ní stíny. Její první přítel samovolně vzplanul, další objev pak studuje v polepšovně a považuje ji za stalkerku. Naprosto oprávněně. Hrdinka románu Pád od Lauren Kateové, Luce Priceová, je správná americká středoškolská emo studentka. Jen vzít do ruky žiletku a říznout se.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3081
Pád Recenze
Pád
Lauren Kate

30. září 2011, Anežka Dudková
Kniha Pád od Lauren Kate každého na první pohled upoutá svým nádherným obalem. Je ale obsah stejně úchvatný, nebo by čtenář měl dát na příslovné „Nesuď knihu podle obalu“?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6384
Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Recenze
Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí
Kimberly Pauley

22. září 2011, Michaela Křivánková
Je jí šestnáct. Celý život má před sebou, ale její rodiče by radši, kdyby byla mrtvá. Co by taky mohla chtít po někom, kdo má tesáky?

Číst článek dál | Diskuze (67) | Přístupů: 3237
Na druhé straně Recenze
Na druhé straně
Claudia Gray

2. července 2011, Veronika Stránská
Bianca je přízrak, Lucas je upír. V podstatě by se měli nenávidět, ale oni se milují. Zvládli spolu snad všechno. Vydrží ale jejich láska i v momentě, kdy se Lucas musí vrátit na Evernight, který je pro Biancu smrtelně nebezpečný?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2579
Inkarceron Recenze
Inkarceron
Catherine Fisher

4. května 2011, Michaela Křivánková
„Odteď je veškerý Pokrok zakázán. Už se nikdy nic nezmění. Svoboda je malá cena za přežití.“ Po letech Zuřivosti se celá země zastavuje v čase korzetů a kočárů tažených koňmi. Moderní přístroje sice existují, ale jsou Protokolem přísně zakázány stejně jako ostatní věci, které neodpovídají Době.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3287
Renesance Ukázky z knih
Renesance
Assassins Creed 1

26. dubna 2010, Oliver Bowden
„Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…“ Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou. Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí. Pravda bude napsána krví. Román Renesance podle hry Assassins Creed, jehož autorem je Oliver Bowden, vydává tento týden nakladatelství Fantom Print a my na Fantasyi přinášíme unikátní ukázku, kterou jinde nenajdete.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3534