Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Co vznikne, když se zkříží Zlatá lilie a upíří tesáky? Recenze
Co vznikne, když se zkříží Zlatá lilie a upíří tesáky?
Richelle Mead: Zlatá lilie (Pokrevní pouta 2)

7. dubna 2013, Michaela Křivánková
Alchymisté. Pod tímto pojmem si mnozí představí dobu Rudolfa II., Nicolase Flamela a přeměnu čehokoli na zlato. Ani o jedné z těchto tří věcí ale druhý díl upírské romance Pokrevní pouta nepojednává.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3760
Magie krve. Komu pustí čtvrtá Kate Daniels žilou tentokrát? Recenze
Magie krve. Komu pustí čtvrtá Kate Daniels žilou tentokrát?
Ilona Andrews: Magie krve (Kate Danielsová 4)

28. března 2013, Michaela Křivánková
Váš otec spí se vzduchovkou pod polštářem, děda si vás neustále plete s vaším mladším bratrem a matka vám chodí stlát ráno postel, i když už dávno bydlíte ve svém vlastním bytě? Rodinu si nikdo nevybírá. Pořád si ale můžete gratulovat. Vaše teta pravděpodobně není šílená bohyně a otec se vás nepokouší celý život zabít. Vítejte ve světě Kate Daniels.

Číst článek dál | Diskuze (9) | Přístupů: 3565
Padesát odstínů šedi. Erotický román, který pobláznil generace Recenze
Padesát odstínů šedi. Erotický román, který pobláznil generace
E. L. James: Padesát odstínů šedi

27. února 2013, Michaela Křivánková
Cudné rumělce? Plaché pohledy, letmé úsměvy a láskyplné polibky na čelo? Ty byste v Padesáti odstínech šedi hledali marně. Prudérnější povahy zavřou oči. Tady se bude šukat.

Číst článek dál | Diskuze (104) | Přístupů: 9893
Rezistence: Povstalcům Veroniky Rothové už odvaha nestačí Recenze
Rezistence: Povstalcům Veroniky Rothové už odvaha nestačí
Veronica Rothová: Rezistence (Povstalecká trilogie 2)

27. ledna 2013, Michaela Křivánková
Ztratili své rodiny, domov a ďábelská vědkyně je na chvíli připravila i o svobodnou vůli. Oni však nepřestali bojovat. Nebudou nečinně přihlížet. Oni jsou odhodlaní, nezlomní, Neohrožení. Bohužel, jen několik z nich vládne vlastností pro přežití nezbytnou. Rezistencí.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4547
Epidemie Temné horečky se nezvratně šíří ulicemi Dublinu Recenze
Epidemie Temné horečky se nezvratně šíří ulicemi Dublinu
Karen Marie Moning: Temná horečka (Horečka 1)

11. prosince 2012, Michaela Křivánková
Co dalo Irsko světu? Svatého Patrika, leprikóny, U2, Jamese Joyce, Tullamorku a především Dublin. S posledním zmíněným se hlavní hrdinka Temné horečky seznámí velice podrobně při svém tažení za pravdou o vraždě své sestry. Jenže v zákoutích města, které nikdy nespí, se skrývá mnohem více odpovědí. Stačí jen položit správnou otázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3005
Noční lovci Jeaniene Frost zbavují Ohio podvratných živlů Recenze
Noční lovci Jeaniene Frost zbavují Ohio podvratných živlů
Jeaniene Frost: Na půl cesty do hrobu (Noční lovci 1)

18. listopadu 2012, Michaela Křivánková
Vyzbrojena krátkou sukní a vysokými podpatky obráží Cat Crawfield putyky v celém okrese a hledá krev pijící stvoření temnot, jejichž neživot by mohla ukončit. Všechno klape do té doby, než potká Bonese, upíra tak trochu mimo její ligu. A jak říká jedno přísloví, když nemůžeš nepřítele porazit, spoj se s ním.

Číst článek dál | Diskuze (115) | Přístupů: 4815
Magie krve Ukázky z knih
Magie krve
Kate Danielsová 4

27. září 2012, Ilona Andrews
Kate Danielsová se „stará“ o paranormální problémy, jež nikdo jiný nechce řešit, zvlášť pokud se týkají společnosti kožoměnců v Atlantě. Když ji povolají k prošetření rvačky v Ocelovém oři, baru na hranicích mezi územím kožoměnců a nekromantů, rychle zjišťuje, že se ve městě objevil nový hráč. Starý tisícovky let, a co víc, bojoval v nesčetných válkách po boku jejího otce… Magie krve, čtvrtý díl série Kate Danielsová vychází v nakladatelství Fantom Print již příští středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (86) | Přístupů: 4890
Divergence (Povstalecká trilogie 1) Recenze
Divergence (Povstalecká trilogie 1)
Veronica Rothová

21. září 2012, Michaela Křivánková
Pět ctností, pět frakcí. Mírumilovnost, Sečtělost, Upřímnost, Neohroženost a Odevzdanost. Je jen na vás, jaký život si vyberete. Máte šestnáct let na to, abyste svou volbu dobře zvážili. Nebo se můžete řídit výsledky talentové zkoušky. Pokud nevyjdou jednoznačně, je čas brousit nože. Brzy totiž poznáte, jaké to je, být jiný. Odlišný. Divergentní.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7395
Blankytné hříchy Ukázky z knih
Blankytné hříchy
Anita Blakeová - lovkyně upírů 11

20. září 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Kdykoli nás navštívil nějaký člen rady upírů, umírali lidé. Někteří naši, někteří jejich. Ale Belle Morte sem nikdy nikoho neposlala, až teď svoji zástupkyni Musette. Čekali jsme ji asi tak za tři měsíce, kolem Díkůvzdání. Tak co sakra dělá ve městě měsíc a něco před Halloweenem? Pěkně se nám to tu zvrtlo…“ Jedenáctý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů právě vydává Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (50) | Přístupů: 3751
Posel Recenze
Posel
Markus Zusak

12. září 2012, Michaela Křivánková
Jmenuju se Ed Keneddy. Je mi devatenáct a ve svým životě jsem nic převratnýho nedokázal. Bydlím v rozpadlý boudě se smradlavým psem. Jezdím drožkou. Hraju s Marvem, Richiem a Audrey karty. Moje máti mě nenávidí. Nejsem dobrej v sexu. A omylem jsem zabránil bankovní loupeži.

Číst článek dál | Diskuze (122) | Přístupů: 3750
Pro hrst amuletů Recenze
Pro hrst amuletů
Kim Harrison

8. srpna 2012, Renata Heitelová
Rachel Morganové, rusovlasé čarodějce z Díry v Cincinnati, už jde zase o život. Její expřítel Nick a parťákův syn Jax se ocitli v maléru, a nebyla by to Rachel, aby se nevydala na záchrannou misi. Po boku jí jako vždy stojí skřítek Jenks, tentokrát ale jako metr devadesát vysoký mladík k nakousnutí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4179
Pro hrst amuletů (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Pro hrst amuletů (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Rachel Morganová 4

10. července 2012, Kim Harrisonová
Krutá noční stvoření, plížící se Cincinnati, nenávidí čarodějku a lovkyni hlav Rachel Morganovou. Zvěsti o její nové zálibě v temném umění poutají pozornost jak nemrtvých, tak i lidí. Všichni touží po jediném – Rachel ovládnout, dostat ji do postele a zabít. Nicméně ne nutně v tomto pořadí… čtvrtý díl série o čarodějce Rachel Morganové připravuje pod názvem Pro hrst amuletů nakladatelství Fantom Print. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3959
Pro hrst amuletů Ukázky z knih
Pro hrst amuletů
Rachel Morganová 4

6. července 2012, Kim Harrisonová
Krutá noční stvoření, plížící se Cincinnati, nenávidí čarodějku a lovkyni hlav Rachel Morganovou. Zvěsti o její nové zálibě v temném umění poutají pozornost jak nemrtvých, tak i lidí. Všichni touží po jediném – Rachel ovládnout, dostat ji do postele a zabít. Nicméně ne nutně v tomto pořadí… čtvrtý díl série o čarodějce Rachel Morganové připravuje pod názvem Pro hrst amuletů nakladatelství Fantom Print. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4070
Narcis v řetězech Ukázky z knih
Narcis v řetězech
Anita Blakeová - lovkyně upírů 10

3. července 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Poslední věc na tomhle světě, kterou potřebuju, je další chlap, který by se mi pletl do života. Nevím, co mám dělat s těmi dvěma, které už mám. Skutečnost, že jeden z nich je upíří vládce města a druhý ulfrik, vlkodlačí král, je jen část toho problému. Už to napovídá, jak hlubokou jámu si pod sebou kopu…“ Narcis v řetězech, desátý díl série Anita Blakeová – lovkyně upírů, právě vychází v Nakladatelství Epocha. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4579
Návod na přípravu Milenky pout zbavené Recenze
Návod na přípravu Milenky pout zbavené
J. R. Ward: Milenka pout zbavená (Bratrstvo černé dýky 9)

22. května 2012, Michaela Křivánková
Potřebovat budete jednu rebelující Vyvolenou (znalost Kung-Fu, Taekwonda či Juda výhodou), jednoho workoholického doktora ve středních letech, bandu upířích válečníků a slepého krále, který je připravený překazit jakoukoliv zábavu. Všechny ingredience vložte do nádoby. Protřepat, nemíchat. Úspěch zaručen.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3457
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Noční lovci 1

18. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již dnes. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku jen na Fantasyi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4566
Na půl cesty do hrobu Ukázky z knih
Na půl cesty do hrobu
Noční lovci 1

16. dubna 2012, Jeaniene Frost
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem – pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. První díl série Noční lovci vychází pod názvem Na půl cesty do hrobu v nakladatelství Fantom print již tuto středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4430
Provinilé slasti Ukázky z knih
Provinilé slasti
Anita Blakeová - lovkyně upírů 1

29. března 2012, Laurell K. Hamiltonová
„Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí‘. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah – a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…“ V nakladatelství Epocha právě vychází reedice prvního dílu série Anita Blakeová – lovkyně upírů nazvaný Provinilé slasti. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4427
Čarodějnice z Hex Hall Recenze
Čarodějnice z Hex Hall
Rachel Hawkins

20. března 2012, Michaela Křivánková
Vítejte v novodobých Bradavicích. Hex Hall je internátní škola pro všechny, kteří se nedají považovat za normální občany. Uvědomte si však, že tu nejste za odměnu, ale za trest. A podle toho to tu také vypadá. A hlavně nedrážděte místní obyvatele. Mohli by vás kousnout do zadku. Nevěříte?

Číst článek dál | Diskuze (11) | Přístupů: 4940
Milenec jen můj (Bratrstvo černé dýky 8) Recenze
Milenec jen můj (Bratrstvo černé dýky 8)
J. R. Wardová

14. března 2012, Michaela Křivánková
John Matthew – svaly a nervy z ocele, kožené kalhoty potřísněné krví, krátké vlasy drsňácky trčící do všech stran. Xhex – svaly a nervy z ocele, kožené kalhoty potřísněné krví, krátké vlasy drsňácky trčící do všech stran. Najděte pět rozdílů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4918
Magie mrtvých Recenze
Magie mrtvých
Ilona Andrews

2. září 2011, Michaela Křivánková
Kate to v životě nemá úplně jednoduché. Snaží se zůstat skryta před zraky mocných, jenže pokud chce vyřešit vraždu svého opatrovníka, musí využít všech dostupných zdrojů. Poradit si s magií mrtvých nebude snadné a pomoc mocného Pána šelem by nebylo moudré odmítnout.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3956
Hlas nože Recenze
Hlas nože
Patrick Ness

30. srpna 2011, Michaela Křivánková
Už jste si někdy povídali se psem? Nebo s ovcí? Slyšeli jste něčí myšlenky? Viděli Sádráka? A promluvil na vás nůž? Pokud jste ve všech pěti případech odpověděli „Ano“, jste Todd Hewitt a Hlas nože vypráví váš příběh.

Číst článek dál | Diskuze (62) | Přístupů: 4477
Vyvolený milenec Recenze
Vyvolený milenec
J. R. Ward

9. srpna 2011, Michaela Křivánková
V sídle Bratrstva to vypadá jako v psychiatrické léčebně. A Wardová je tu primářka. Vyvolený milenec kouří jednu cigaretu za druhou, aby zahnal čaroděje ve své hlavě. Cormia si krátí volný čas stavěním věží z hrášku. John se ještě pořád vzpamatovává z té věci, která se mu stala na schodech. Zsadist je paranoidní a Jane… je prostě mrtvá. Šílené? (Ne)upír Lash tomu nasadí korunu.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3615
Krásní Recenze
Krásní
Scott Westerfeld

6. července 2011, Michaela Křivánková
Tally má konečně všechno, co vždycky chtěla. Je Krásná, spolu se svými přáteli žije v New Pretty Townu a užívá si nikdy nekončících večírků. Její největší starostí je vymyslet správné oblečení na párty a následně přežít opici, která po každém správném mejdanu následuje. Mezi tím vším Tally pomalu zapomíná na věci, které se do jejího krásného mozku nehodí.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3795
Síla vzdoru Recenze
Síla vzdoru
Suzanne Collins

27. června 2011, Michaela Křivánková
Katniss Everdeenová přežila v aréně už dvakrát. Musí ale sehrát svou roli ještě v jedné hře. Kdo jiný by mohl rozdmýchat jiskru, kterou dívka v plamenech zažehla v obyvatelích Panemu? „Jestli shoříme my, vy shoříte s námi!“

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4625
Nespoutaný milenec Recenze
Nespoutaný milenec
J. R. Ward

21. června 2011, Michaela Křivánková
Odvěká válka mezi Vyhlazovací společností pod praporem Omegy, esence všeho zla, a válečníky Bratrstva černé dýky sice na moment polevila, na scénu ale přichází mnohem mocnější síla, proti které se bude muset Vishous ve jménu lásky vzepřít.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3430
Poslední oběť Recenze
Poslední oběť
Richelle Mead

16. června 2011, Michaela Křivánková
Rose Hathawayová si vždycky myslela, že zemře v bitvě. Při ochraně lidí, které miluje. A teď sedí ve vězeňské cele a je tu reálná šance, že bude za dva týdny popravena za vraždu Morojské královny.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3695
Oškliví Recenze
Oškliví
Scott Westerfeld

12. června 2011, Michaela Křivánková
Ocitáme se v dystopické budoucnosti. Všichni jsou zde šťastní, mají se rádi a hlavně jsou krásní. Jedinými pozůstatky po Rezatcích, původních obyvatelích Země, jsou ruiny měst a pláně bílých orchidejí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4462
Vražedná pomsta Recenze
Vražedná pomsta
Suzanne Collins

3. června 2011, Michaela Křivánková
Hladové hry jsou u konce, pro Katniss ale teprve všechno začíná. Ona je totiž nadějí všech lidí z Panemu, je jejich reprodrozdem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3551
Dům u vycházejícího slunce Recenze
Dům u vycházejícího slunce
Aleksandra Januszová

31. května 2011, Michaela Křivánková
Kdo si myslí, že dobrá urban fantasy může vzniknout pouze za velkou louží, ten se sakra plete. Prvotina polské spisovatelky Aleksandry Januszové mu zaručeně vytře zrak

Číst článek dál | Diskuze (756) | Přístupů: 7050