Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Abrahamův Věk popela otevírá novou dramatickou trilogii z městského podsvětí Recenze
Abrahamův Věk popela otevírá novou dramatickou trilogii z městského podsvětí
Daniel Abraham: Věk popela (Kitamarská trilogie 1)

13. července, Jan Nohovec
Jméno Daniel Abraham už jsme v českém překladu mohli potkat mnohokrát. U debutové a originální (avšak v tuzemsku bohužel nikdy nedovydané) série Kvartet vysoké ceny, u pentalogie Mince a dýka, jako jednoho ze spoluautorů sci-fi série Expanze či u spoluprací s G. R. R. Martinem jako sci-fi Hon na lovce nebo komiksových adaptací Hry o trůny. Nyní americkému spisovateli vychází úvodní kniha z nové, špinavé a atmosférické Kitamarské trilogie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 66
Kniha mečů: Sbírka řádné ostré fantastiky Recenze
Kniha mečů: Sbírka řádné ostré fantastiky
Gardner Dozois (ed.): Kniha mečů

23. května 2019, Martin Bečvář
Gardner Dozois je ve světě fantastiky známým a respektovaným jménem, i když si svoji pověst vydobyl především jako editor, nikoli jako spisovatel. Ani českému čtenáři není tento muž neznámý; vždyť antologie jako Darebáci nebo Nebezpečné ženy sbíraly v nedávné době kladné čtenářské ohlasy. Nyní je tu Dozois se svoji „novinkou“ – Knihou mečů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2062
Soubor povídek, který rozhodně není darebný Recenze
Soubor povídek, který rozhodně není darebný
G. R. R. Martin a G. Dozois (editoři): Darebáci

11. ledna 2017, Martin Bečvář
George R. R. Martin a Gardner Dozois jsou prověřeným editorským tandemem s poměrně bohatou historií společných projektů. V českém překladu nás přesvědčili o svých kvalitách povídkovou antologií Nebezpečné ženy (tedy, editoři a povídky přesvědčili, překlad příliš ne). Darebáci jsou přímým pokračovatelem ideové linie předchozí sbírky a opět přináší více než 550 stran povídek známých i prozatím neznámých autorů se společným jmenovatelem – tentokrát darebákem, případně darebáky, v hlavní roli.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4259
I zdánlivě nevýznamní lidé mohou psát dějiny Recenze
I zdánlivě nevýznamní lidé mohou psát dějiny
Daniel Abraham: Královská krev (Mince a dýka 2)

22. července 2016, Martin Bečvář
Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Z uťápnutého zbabělce se můžete snadno stát miláčkem národa, ze zlodějky bankéřkou a z odpadlého kněze mužem, který se snaží zabránit prastarému zlu strávit svět. A pak je tu válka – ta, která může vzniknout z prostého rozmaru jedince a pohltit celé národy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3442
Královská krev, Mince a dýka 2 Ukázky z knih
Královská krev, Mince a dýka 2
Daniel Abraham

11. března 2016, Daniel Abraham
Stín války halí země, jimž kdysi vládli draci.

Číst článek dál | Diskuze (124) | Přístupů: 3360
Abraham se vydává v nové fantasy sérii na Dračí cestu Recenze
Abraham se vydává v nové fantasy sérii na Dračí cestu
Daniel Abraham: Dračí cesta (Mince a dýka 1)

2. června 2015, Petr Čapek
Píseň ledu a ohně G. R. R. Martina bezesporu v posledních letech hýbe fantastickým světem a nemalou měrou se na její popularitě jistě podepsal i seriál Hra o trůny, jenž trhá žebříčky sledovanosti. Subžánr hrdinské fantasy, to však není pouze Martin, ale najdeme zde i řadu dalších neméně dobrých autorů (Rothfuss, Sanderson, či Ryan). Do této společnosti nyní přichází i Daniel Abraham s prvním dílem chystané pentalogie Mince a Dýka, jenž vychází u nakladatelství Laser-books pod názvem Dračí cesta.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4034
Dračí cesta Ukázky z knih
Dračí cesta
Daniel Abraham

17. dubna 2015, Daniel Abraham
I padající oblázek může strhnout lavinu. To, co původně mělo zůstat nevýznamnou letní šarvátkou mezi Svobodnými městy a Odříznutým trůnem, se začíná vymykat kontrole. Z mraků historie se vynořuje nový hráč, temné síly rozdmýchávající plameny, jež strhnou celý kraj na „dračí cestu“ – cestu k válce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2926
Hon na lovce kvalitních sci-fi Recenze
Hon na lovce kvalitních sci-fi
G. R. R. Martin, G. Dozois, D. Abraham: Hon na lovce

11. dubna 2014, Jan Nohovec
Psali ji tři autoři třicet let. Nespadá ani do moderní fantastiky, ani k textům starších ročníků. Má akční pasáže i hlubokou intelektuální sondu do lidského nitra. A vůbec, je to science fiction, která by vás neměla minout.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5538
Hon na lovce Ukázky z knih
Hon na lovce
Daniel Abraham, Gardner Dozois a G. R. R. Martin

25. února 2014, Daniel Abraham, Gardner Dozois a G. R. R. Martin
Na útěku před chudobou a beznadějí nastoupí Ramon Espejo na jednu z velkých vesmírných lodí záhadných, odpudivých Enyánců, ale nový život, který nalezne na odlehlé planetě S?o Paulo, není o nic lepší než ten, který odvrhl. Když nad ním jedné noci zvítězí vztek a přemíra alkoholu, následují chvíle vražedného násilí, po nichž Ramon musí prchnout do divočiny.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3203
Stíny v létě Recenze
Stíny v létě
Daniel Abraham

29. prosince 2009, Martin Bedeč
Dumali jste někdy nad tím, k čemu jsou dobré kursy tvůrčího psaní krom faktu, že jde o chytrý způsob, jak si spisovatel vylepší příjem – poté co přečte haldu blábolů a přesvědčí jejich tvůrce o nepříjemné skutečnosti, že z nich nikdy nebudou vypravěči příběhů? Talentovaný autor si přece cestu na výsluní prošlape sám, ne? Zřídka ano. Jenže ve spoustě lidí um psaní dřímá a nejlepším způsobem, jak jej probudit, je absolvovat workshop. A nejlépe ten samý prestižní Clarion, jímž pod vedením matadorů žánru prošla řada současných hvězdných jmen fantastického nebe…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4349
Stíny v létě Recenze
Stíny v létě
Daniel Abraham

28. prosince 2009, Kamila Vozáková
Poslechněte si tento příběh. Pronesený nahlas slovy medovými jako tepané zlato zavede vás do pobřežního města Saraykeht, jež je svěží jako mořský vánek, zároveň však dokáže být dusící jako ta nejhutnější letní bouře. Dívejte se na tento příběh. Je tím nejbarevnějším vyprávěním, mýtem z jiného světa, z odlišně pojímané kultury, z pospolitosti lidí, kteří si v každé situaci zachovávají svou tvář, úctu i vůči nepříteli, ryzí charakter. Vnímejte a vciťte se do Stínů v létě Daniela Abrahama, neboť právě v tento čas dokážou smyšlené, přesto životem hýřící, jasně prokvetlé vize, přinášející příjemně vlahá slova, zahřát lépe než svařené víno a potěšit mnohem více než jen okamžik trvající harmonie Vánoc a čerstvě napadlého sněhu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4975