Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Koniáš: Muž na stezce Ukázky z knih
Koniáš: Muž na stezce
ukázka z povídky Pouštní škorpión

10. června 2008, Miroslav Žamboch
O povídkové sbírce Miroslava Žambocha, nazvané Koniáš: Muž na stezce jsme vás již informovali zde. Kniha vyjde příští týden v nakladatelství Triton a my přinášíme na Fantasyi ukázku z povídky Pouštní škorpión.

Číst článek dál | Diskuze (134) | Přístupů: 5042
Nekroskop XI, Vampýři Ukázky z knih
Nekroskop XI, Vampýři
Nekroskop 11

9. června 2008, Brian Lumley
Jake Cutter prchá o život ulicemi Turína, když tu náhle zmizí a v příštím okamžiku se zase objeví v ‚Harryho pokoji‘ v londýnském ústředí pobočky E. Jakeovy sny jsou velice zvláštní, naplněné hlasy mrtvých – Velké většiny nekroskopa Harryho Keogha a dokonce i mrtvých upírů. Všechny je slyší, ale nerozumí. Pokud je Jake novým nekroskopem, musí se naučit – a rychle! – jak ovládat svou moc a mluvit s mrtvými. Jedenácté pokračování série Nekroskop, jejímž autorem je Brian Lumley vydá v nejbližší době nakladatelství Polaris

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2874
Armáda mrtvých Ukázky z knih
Armáda mrtvých
Terraršská tetralogie 4

5. června 2008, William King
Rikovi přátelé musí čelit armádě oživlých mrtvol, ale on sám má jiné starosti: začala se o něj zajímat inkvizice. Ne že by k tomu neměla dobrý důvod; pokud by se jim podařilo zjistit, že je Stínokrev a potomek mocného stoupence knížat Stínu, jeho osud by byl zpečetěn. Stejně jako osud jeho patronky Asei, která se jej přes přísný zákaz rozhodla vyučovat magii… Čtvrtá, závěrečná část Teraršské tetralogie z pera duchovního otce Gotreka & Felixe, Williama Kinga, vyjde u Polarisu v překladu Leony Malčíkové v srpnu.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 4440
Mosazňák Ukázky z knih
Mosazňák
Agent Cormac 3

3. června 2008, Neal Asher
Na Fantasyi jsme slibovali, že další román Neala Ashera, Mosazňák, z nakladatelství Polaris se objeví v květnu, což už se nestihne. Dobrou zprávou ale je, že jeho vydání se opravdu blíží a mohlo by se tak stát aspoň v červnu. A tak z knihy, jejíhož překladu se opět ujal Petr Kotrle a v níž bude jednu z hlavních rolí opět hrát i pan Jeřáb a jeho hračky, přinášíme ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2395
Drak z Nikdybylu Ukázky z knih
Drak z Nikdybylu


1. června 2008, Ann Downerová
Na 12. 6. chystá nakladatelství Triton pokračování knihy Krotitelka dráčků, která byla určena spíše mladším čtenářům. Drak z Nikdybylu od Ann Downerové vyjde v překladu Jany Šouflové. Loňského léta uvízla Teodora Ogltorpová v magickém víru plném draků, zaklínadel a čarodějů a od té doby dělá, co může, aby na ty události zapomněla a žila jako normální dvanáctiletá dívka. Jenže ať se snaží sebevíc, magie si ji vždycky nějak najde – dokonce i na prázdninách…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3370
Pašeráci v oblacích Ukázky z knih
Pašeráci v oblacích
Agent JFK 16

26. května 2008, Vlado Ríša
Již osmým autorem, který přispěl do světa agenta Johna Francise Kováře, je Vlado Ríša. Román Pašeráci v oblacích by měl vyjít zítra, tedy v úterý 27. května. I v jiných dimenzích probíhá první světová válka a pašeráci se ji neštítí využít ke svým účelům. John Francis Kovář společně s dalším agentem, leteckým kouzelníkem Vincentem Vegou, se setkávají na bojišti s legendárním anglickým pilotem kapitánem Bigglesworthem, zvaným Biggles, a jeho milovanými „velbloudími" stíhačkami. Centrála po nich chce likvidaci pašeráků, a oni to pojmou jako vždy po svém. Vzdušné souboje, synchronizované kulomety, pístové motory a všudypřítomná smrt…

Číst článek dál | Diskuze (806) | Přístupů: 2941
Goblin hrdina Ukázky z knih
Goblin hrdina
Goblin 2

23. května 2008, Jim C. Hines
Nakladatelství FANTOM Print pokračuje ve vydávání cyklu o goblinu Jigovi, hrdinovi proti své vůli, psaném americkým autorem Jimem C. Hinesem. Na pultech se právě objevil druhý díl nazvaný Goblin hrdina a my z něj přinášíme ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3385
Konec křížů Ukázky z knih
Konec křížů
ukázka z románu

16. května 2008, Martin Moudrý
O tom, že autor Temných záblesků Martin Moudrý napsal nový román jsme informovali zde. Nyní na Fantasyi přinášíme i ukázku. Knihu vydá někdy v průběhu léta nakladatelství Leonardo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4841
Bivoj Běsobijce Ukázky z knih
Bivoj Běsobijce
Bivoj Běsobijce 1

13. května 2008, Juraj Červenák
A v krátké době po sobě ještě jedna ukázka z Brokilonu. Tentokrát z netrpělivě očekávaného prvního dílu románu o Bivoji Běsobijci od Juraje Červenáka. Anotaci si přečtete před samotnou ukázkou. Obálka je dílem Miša Ivana a kniha vyjde 18. června.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2997
Pestis Draconum Ukázky z knih
Pestis Draconum


12. května 2008, Dušan D. Fabian
O tom, že se blíží vydání volného pokračování románu slovenského spisovatele Dušana „Duke“ Fabiana Invocatio Elementalium nazvané Pestis Draconum, jsme vás již informovali zde. Teď přinášíme na Fantasyi i ukázku s doplněním, že román se objeví na pultech 26. května, bude stát 218 Kč a vydá ho tentokrát nakladatelství Brokilon.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2607
Bílý drak Ukázky z knih
Bílý drak
Drakeni z Pernu 3

7. května 2008, Anne McCaffreyová
Za necelé tři týdny – 26. května – by mělo nakladatelství Triton vydáním románu Bílý drak zkompletovat základní trilogii (nebo úvodní tři části pentalogie, vyberte si, obojí je možné) proslulého cyklu Drakeni z Pernu americké autorky Anne McCaffreyové. Přinášíme proto na Fantasyi ukázku. Anotace: I když Jaxomovi dělá jeho malý drak trochu starosti, přece jen se ukáže, že Ruth umí létat, žvýkat ohňovec a chrlit oheň, skákat do mezimezí i mezi časy, tedy všechno jako opravdový drak. Spolu pak přijdou na to, že Ruth umí i další nečekané věci.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3026
Vyhnanci Ukázky z knih
Vyhnanci
Star Trek: Nová generace

23. dubna 2008, Howard Weinstein
O vydání dalšího románu ze světa Star Treku, konkrétně z Nové generace, Vyhnanci od Howarda Weinsteina jsme na Fantasyi psali již zde. Následuje i ukázka…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3307
Airnet Ukázky z knih
Airnet
ukázka z románu

21. dubna 2008, Geoff Ryman
O románu Airnet Geoffa Rymana jsme již informovali zde. Nyní přinášíme na Fantasyi ukázku. Kniha vyjde v nakladatelství Triton v překladu Mirky Polové 19. května 2008.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4194
Draci ztracené hvězdy Ukázky z knih
Draci ztracené hvězdy
Válka duší 2

19. dubna 2008, Margaret Weis, Tracy Hickman
Krynn ovládá tajemná síla. Mladá žena, kterou chrání oddíly temných rytířů povolá sílu neznámého boha, aby dopomohla své armádě k vítězství. Duše mrtvých okrádají živé o magii. Dračí vládkyně ohrožuje zemi, kterou elfové tolik milují. Uprostřed chaosu bojuje skupina odvážných, nesobeckých hrdinů s nesmrtelnou mocí, která jim neustále staví do cesty překážky. Blíží se temnota a hrozí pohltit všechnu naději, víru a světlo. Zuří Válka duší. Draky ztracené hvězdy vydává nakladatelství FANTOM Print v těchto dnech.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3314
Tyranie noci Ukázky z knih
Tyranie noci
Zástupci noci 1

15. dubna 2008, Glen Cook
O první části nového cyklu Glena Cooka „Zástupci noci“, nazvané „Tyranie noci“ jsme psali zde. Nyní z něj přinášíme i ukázku. Kniha by měla vyjít v nakladatelství Brokilon v nejbližších dnech.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3003
Nanebevzetí profesora Eberta Ukázky z knih
Nanebevzetí profesora Eberta
ukázka z knihy

12. dubna 2008, Piotr Witold Lech
Nanebevzetí profesora Eberta polského autora Piotra Witolda Lecha, které vydalo před několika dny nakladatelství Leonardo, patří ke knihám, o nichž se mnoho neví a o nichž se ani mnoho nemluví. Nezaslouženě. Zkusíme to aspoň trochu napravit touto ukázkou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2391
Sirotkův osud Ukázky z knih
Sirotkův osud
Sirotčinec 2

28. března 2008, Robert Buettner
Ve věku dvaceti pěti let generál Jason Wander bojoval v jediném konfliktu lidstva s cizí inteligencí a zvítězil. Teď se vrací domů… ale do čeho? Zoufalé národy Země, zbídačené škodami z války a enormními náklady na armádu, snižují své rozpočty na obranu. Tato nová celosvětová politika má jenom jeden háček – první mimozemská invaze byla pouze plán A. Nečekaně začíná opravdový útok – k Zemi míří obrovská flotila válečných lodí velkých jako celá města. Lidstvo má k zastavení invaze pouze jedinou funkční loď a jedinou guerillovou údernou jednotku – sebevražedné družstvo vedené Jasonem Wanderem. Sirotkův osud, pokračování military sci-fi Sirotčinec, vydá v dubnu nakladatelství FANTOM Print

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3245
Krvavá bouře Ukázky z knih
Krvavá bouře
Warhammer – Malus Temná čepel 2

6. března 2008, Dan Abnett, Mike Lee
Co horšího ještě může potkat temného elfa Maluse Temnou čepel, když už byl obelstěn a posednut strašlivým démonem Tz’arkanem a nyní jím je ovládán? Když se však vrátí do Hag Graefu, zjistí ke svému zděšení, že se z něj stal bezdomovec bez jediného měďáku – a z jeho otce je nyní jeho zapřísáhlý nepřítel. Knihu vydá nakladatelství Polaris v květnu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2916
Nepřirozený slídil Ukázky z knih
Nepřirozený slídil
Noční strana 8

5. března 2008, Simon R. Green
Můj nejnovější zákazník si mne může dovolit docela určitě. Vydavatel Nepřirozeného slídila, nejproslulejšího bulvárního plátku Noční strany (toho, co o něm všichni předstírají, že ho nečtou), mi nabídl milion liber, když najdu chlápka jménem Pen Donavon, který tvrdí, že má důkaz o existenci posmrtného života – stáhl si ho z televizního vysílání, aby ho posléze vypálil na DVD. Slídil nabídl Donavonovi za výhradní práva na nahrávku pořádný balík. Jenomže milý Pen Donavon i to jeho DVD zmizeli. Již osmý příběh o Johnu Taylorovi od Polarisu se objeví v květnu. Přinášíme vám na Fantasyi ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2392
Ritus Ukázky z knih
Ritus


28. února 2008, Markus Heitz
Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámá bestie, která loví a zabíjí muže, ženy i děti. Král veřejně vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na netvora. Přitom se neustále setkává s tajemnou a energickou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech… Ukázka z románu autora Trpaslíků Markuse Heitze, tentokrát patřícího k hororovému žánru. Knihu vydá v nejbližších dnech nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5999
Prokletí legendy, Hra gentlemanů Ukázky z knih
Prokletí legendy, Hra gentlemanů
Agent JFK 14

27. února 2008, Miroslav Žamboch
Čtyři sta tisíc válečných lodí na hranicích Sluneční soustavy. Zbraně, které mohou rozvrátit celé vesmíry, zmizelá agentka Stellarová. Robotičtí assasini. JFK už by byl mrtev, kdyby – kdyby mu nepomohl někdo, kdo zabijácké stroje nemá, ale opravdu nemá, rád. Frank Boorman a John Francis Kovář proti technologickým gildám a korporacím. Dva ranaři proti emisarům největšího čaroděje všech dob. Svůj svět si musíme zasloužit! Dokončení třináctky Agenta JFK z pera Miroslava Žambocha je konečně na světě. Tady je aspoň malá ukázka.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3303
Já, legenda Ukázky z knih
Já, legenda


21. ledna 2008, Richard Matheson
Svět zdevastovala hrůzná epidemie a ti, kteří neměli to štěstí a přežili, byli přeměněni v krvechtivá stvoření noci. Až na Roberta Nevilla. Zdá se, že pouze on byl vůči nákaze imunní, jenže krutá ironie z něj učinila vyvržence. Ve dne zabíjí a v noci se schovává s nadějí na další den prázdného života. Je legendárním monstrem, které musí být zabito, protože se odlišuje od všech ostatních. Román vychází 25. 1. 2008 ve vázané podobě nakladatelství Laser-books v překladu Milana Žáčka, kniha obsahuje rovněž deset kratších prací stejného autora.

Číst článek dál | Diskuze (19) | Přístupů: 4697
První úder Ukázky z knih
První úder
Halo 3

17. ledna 2008, Eric Nylund
Během několika týdnů se na pultech knihkupectví objeví třetí kniha z herního světa Halo, nazvaná První úder. Napsal ji autor úvodního dílu (Zkáza Cíle), Eric Nylund, a vrátíme se v ní zpět na zničenou planetu Cíl, kde se Smečka všemi silami pokouší najít ukrytý artefakt, který by jí získal definitivní převahu ve válce s lidmi a znamenal by zároveň zkázu lidstva. Jediným obráncem kamene je malá skupinka Sparťanů přeživších masakr na Cíli. Kniha vyjde opět v nakladatelství FANTOM Print v překladu Jana Netoličky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2664
Pergament Ukázky z knih
Pergament
New Weird 14

5. prosince 2007, Hal Duncan
Jako již čtrnáctý svazek edice New Weird chystá nakladatelství Laser-books opravdovou lahůdku – debutový román britského romanopisce Hala Duncana nazvaný Pergament (Vellum, 2005) z dvoudílné Knihy všech hodin, a to v mistrovském překladu Richarda Podaného. Ten se vedle Milana Žáčka stává druhým překladatelem této úspěšně se rozvíjející knižní řady. Přinášíme vám krátkou ukázku z románu, který by měl vyjít v lednu roku 2008 (závěrečný druhý svazek se objeví o rok později) již tradičně s originální obálkou Edwarda Millera.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4019
Královna věštců Ukázky z knih
Královna věštců
Tamír 3

14. listopadu 2007, Lynn Flewelling
Vyrostla v těle chlapce, teď však přichází čas, aby zaujala své právoplatné místo jako Královna věštců. Pod vládou krále – uchvatitele Skala trpěla hladomorem, nemocemi a invazemi. Nyní však přišel čas právoplatné dědičky, čas návratu k tradici královen válečnic. A konečně bude potvrzeno Světlonošovo proroctví: Dokud bude zemi chránit a vládnout dcera z královského rodu, Skala nebude podrobena. Mystický oheň spálil chlapecké tělo známé jako princ Tobin a odhalil princeznu Tamír, dívku na pokraji ženství a královnu, připravenou – po životě v přestrojení pod ochranou čarodějů a šamanů – žádat svůj trůn. Přijme ji však její lid, její vojsko – a přátelé, které musela podvést? A co hůř, zažehne její soupeř v nároku na trůn, Tobinův přítel, který se změnil v Tamířina nepřítele, v zuřivém boji o Skalu občanskou válku? Dokončení trilogie v nejbližších dnech vydá nakladatelství FANTOM Print.

Číst článek dál | Diskuze (108) | Přístupů: 3126
Krev a vzpomínky Ukázky z knih
Krev a vzpomínky
Převtělení 2

26. října 2007, Fiona McIntosh
Wyl Thirsk se kvůli daru umírající dívky Myrren, Převtělení, ocitl v těle vražedkyně Faryl. Král Celimus stále více tlačí na královnu Briavelu Valentynu, aby přistoupila na sňatek s ním, a vyhrožuje jí válkou. A Horský král Cailech nezvratně podléhá vlivu krutého čaroděje Rashlyna, který touží ovládnout svět. Za této situace čeká Wyla spousta nelehkých úkolů – zabránit sňatku Celima s Valentynou, zachránit svou sestru Ylenu, kterou chce Cailech zabít, a především najít Myrrenina pravého otce, čaroděje, který mu jediný je schopen vysvětlit, co to Převtělení vlastně je. Knihu vydává v těchto dnech nakladatelství FANTOM Print v překladu Kateřiny Niklové. Cena – 249 Kč.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2654
Pochod vnitrozemím Ukázky z knih
Pochod vnitrozemím
ukázka z knihy

22. října 2007, David Weber, John Ringo
Princ Roger MacClintock je rozmazlený, nezodpovědný spratek. Naštěstí se ani nečeká, že by se byť jen přiblížil k jakýmkoli funkcím v císařské vládě své matky Alexandry VII., císařovny Lidstva… Na nehostinné planetě Marduk, s nebezpečnou flóroui fau-nou a hromadou barbarských městských států na úrovni pozdního středověku, ztroskotá po sabotáži loď s princem Rogerem na palubě. Jeho osobní stráž má nyní umírat za muže, o kterém pochybují, že by za to stál. Je to ale jejich povinnost! Knihu Davida Webera a Johna Ringa vydá v listopadu v překladu Jakuba Marka nakladatelství Wa­les.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 3883
Plout na vlnách podivna Ukázky z knih
Plout na vlnách podivna
úryvek z románu

12. října 2007, Tim Powers
Tim Powers je českým čtenářům znám především díky románům Stáčení temného piva a Brány Anubisovy. Novinka Plout na vlnách podivna vyjde v překladu Jiřího Engliše jakou součást edice Moderní díla fantasy v nakladatelství Laser-books v nejbližších dnech a bude stát 249 Kč.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3902
Rozkoš nejrozkošnější Ukázky z knih
Rozkoš nejrozkošnější
Mrakulin grimoár

3. října 2007, Hanina Veselá
Tentokrát přinášíme ukázku z knihy Haniny Veselé Mrakulin grimoár, která vyšla tento měsíc v nakladatelství Wolf Publishing a zároveň je také součástí edice časopisu Pevnost. Oproti ostatním ukázkám, které na Fantasyu dáváme, má navíc jednu nezanedbatelnou výhodu – je to velice specifická a k tomu ještě mírně erotická mikropovídka, která se dá číst i samostatně.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2672
Domovina Ukázky z knih
Domovina
Temný elf 1

21. září 2007, R. A. Salvatore
Po trilogii Planina ledového větru amerického spisovatele R. A. Salvatora se nakladatelství FANTOM Print rozhodlo vydat sérii, která těmto příběhům temného elfa Drizzt Do´Urdena chronologicky předchází. Román Domovina (Homeland) vyjde v nejbližší době v překladu Kateřiny Niklové a Fantasya z něj přináší ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (46) | Přístupů: 6190