Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Osud trpaslíků Ukázky z knih
Osud trpaslíků
Trpaslíci 4

22. dubna 2009, Markus Heitz
Trpaslíci naposledy táhnou do boje o osud svého národa: od úporných bojů v Černé soutěsce je však pohřešován Tungdil Zlatoruký. Draci, mágové a krutí alfové pronikají neustále hlouběji do Skryté země a zmocňují se vlády nad stále většími částmi říše. Trpaslíci bojují o holé přežití, sami však cítí, že jim nezbývá moc naděje. Potom ovšem dojde k nevysvětlitelné události: ze soutěsky se vrací válečník z rodu trpaslíků, následovaný armádou hrůzných příšer. Říká si Tungdil a Pruďas i jeho společníci ho s nadšením vítají. Brzy se však dostaví pochybnosti – je to skutečně Tungdil, nebo se nově příchozí válečník drží pouze vlastního neblahého plánu? Začíná největší dobrodružství národa trpaslíků. Román Osud trpaslíků, čtvrtý, závěrečný díl ságy o Trpaslících německého autora Markuse Heitze, chystá nakladatelství Fantom Print na květen.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3512
Obklíčeni temnotou Ukázky z knih
Obklíčeni temnotou
Legenda o Drizztovi 9

8. dubna 2009, R. A. Salvatore
Říšemi kráčí bohové v převlecích docela obyčejných i budících obdiv. Blíží se Čas svárů. Z katastrofy povstane královna Démonských pavučin a volně se prochází ulicemi Menzoberranzanu. Vládnoucí rody se před ní krčí strachy, jen jedna rodina vidí příležitost získat větší moc a obrátit ji proti světu na Povrchu. Drowové vystoupí z černých hlubin Temných říší, aby se znovu postavili trpaslíkům z Mitrilové síně. Román Obklíčeni temnotou amerického autora R. A. Salvatora, který je součástí Legendy o Drizztovi ze světa Forgotten Realms, a zároveň je třetí částí cyklu Drowův odkaz, chystá nakladatelství Fantom Print v překladu Kateřiny Niklové v nejbližších dnech.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3900
Hustej nářez Ukázky z knih
Hustej nářez
Bratrstvo krve I.

1. dubna 2009, František Kotleta
Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali…

Číst článek dál | Diskuze (12) | Přístupů: 5552
Až budou viset Ukázky z knih
Až budou viset
První zákon 2

26. března 2009, Joe Abercrombie
Jak uhájit město, které je v obležení nepřátel a zamořené zrádci, když se vašim spojencům nedá ani v nejmenším věřit a váš předchůdce beze stopy zmizel? Před takovými vyhlídkami by nejraději utekl i mučitel – jen kdyby dokázal udělat krok bez pomoci hole – a inkvizitor Glokta se potřebuje dobrat k odpovědím dřív, než guršská armáda zaklepe na městské brány… Druhou část trilogie Joea Abercrombieho První zákon nazvanou Až budou viset vydá nakladatelství Polaris na jaře.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3852
První přichází tma Ukázky z knih
První přichází tma
Princ ničeho – kniha první

24. března 2009, R. Scott Bakker
Od První apokalypsy uplynuly dva tisíce let. Nebůh byl poražen a lidé se přirozeně vrátili k všednějším starostem… Synovec nansúrského císaře a vojenský génius intrikuje, aby pro svého vládce dobyl známý svět, sám přitom sní o trůnu. Charismatický a tajemný duchovní vůdce Tisíce chrámů usiluje o rozpoutání svaté války, která očistí zemi od nevěřících. Čaroděj a zvěd, mučený prastarými nočními můrami, nevzdává pátrání po dávném nepříteli, v jehož existenci věří již jen málokdo. Barbarský náčelník odvržený vlastním kmenem touží po pomstě na bývalém otrokovi, jenž mu zabil otce a zostudil ho v očích jeho lidu. Tyto postavy představují síly formující svět Trojmoří: moc světskou, moc duchovní, magii a barbarský živel. Mezi ně, již tak balancující v nejisté rovnováze, vstupuje cizinec předurčený a odhodlaný všechny – muže i ženy, císaře i otroky – využít pro své nejasné cíle… Temnou fantasy První přichází tma kanadského spisovatele R. Scott Bakkera vydá začátkem dubna nakladatelství Triton v překladu Petra Kotrleho.

Číst článek dál | Diskuze (9) | Přístupů: 3451
Valnirova zhouba Ukázky z knih
Valnirova zhouba
Warhammer; Černá srdce 1

19. března 2009, Nathan Long
Odsouzenec k smrti Reiner Hetsau a jeho přátelé zločinci mají jedinou šanci uniknout katově smyčce: vydat se na výpravu hluboko do území ovládaného uctívači démonů pro svatou relikvii. Veškeré šance jsou proti nim, nepřítel už kolem nich svírá smrtící kruh a aby to bylo ještě horší, zjišťují, že nemohou věřit nikomu, že jim bude krýt záda. Román Valnirova zhouba z pera Nathana Longa připravuje nakladatelství Polaris.

Číst článek dál | Diskuze (6) | Přístupů: 3501
Krvavé koleno Ukázky z knih
Krvavé koleno
Anita Blakeová 5

26. února 2009, Laurell K. Hamiltonová
V pátém díle série napsané Laurell K. Hamiltonovou má lovkyně upírů Anita Blakeová, která má mimo to i dar probouzet mrtvé, práce nad hlavu. Musí vyřešit dva úkoly, při nichž i ona sama začne přemýšlet o tom, zda nejsou nad její síly: probudit celý hřbitov více než dvě stě let starých mrtvol a zjistit, co se stalo třem mladíkům z Missouri zavražděným způsobem, který ještě nikdy předtím neviděla. Napínavá kniha plná boje nejen mezi právem a zákonem na jedné straně a nejrůznějšími bytostmi využívajícími nadpřirozených schopností k prosazení vlastních zájmů na straně druhé, ale i zápasů o moc mezi dvěma klany upírů. Fanoušci série o lovkyni upíru Anitě Blakeové z pera Laurell K. Hamiltonové se konečně dočkali. Nakladatelství Triton vydá pátý díl nazvaný Krvavé koleno již 10. března.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3969
Sirotkova cesta Ukázky z knih
Sirotkova cesta
Sirotčinec 3

25. února 2009, Robert Buettner
V letech po poslední válce se Slimáky Jasonovi jeho velitelský styl v armádě přátele nenadělal. Armáda se ve snaze vyhnout problémům rozhodla Jasona vyslat na obrovskou orbitální stanici zvanou Nový měsíc. V jádře této rozsáhlé vesmírné stanice se nachází vesmírná loď, relikvie z poslední války. Když při testování lodi dojde k problémům, je Jason s hrstkou dalších vytržen z oběžné dráhy a vystřelen do vesmíru. Jason si po ztroskotání na cizí planetě uvědomuje, že nejen jeho přátelé od něj očekávají záchranu, ale že ho vidí jako svou jedinou naději celá planeta. Třetí díl cyklu Sirotčinec nazvaný Sirotkova cesta, jehož autorem je Robert Buettner, vydá nakladatelství Fantom Print v březnu.

Číst článek dál | Diskuze (14) | Přístupů: 3269
Dítě mrtvého boha Ukázky z knih
Dítě mrtvého boha
Vznešení mrtví 6

17. února 2009, Barb a J. C. Hendee
Magiera s Leesilem pátrali mnoho měsíců po ztraceném artefaktu, jehož účel halí tajemství. Magiera ví jen jedno: musí zabránit tomu, aby padl do rukou vraždícího Vznešeného mrtvého Welstiela, jejího bratra. Nyní ji sny o zámku uvězněném v ledu vedou na jih a ona se vydává na cestu, která se stane posedlostí… Magieru s Leesilem doprovází učenka Wynn, psí ochránce Chap a dva elfští zabijáci, kteří je střeží, i když sestře mrtvého tak docela nevěří. Kolem Magiery se totiž srocují mocné síly – někdo by dokonce řekl, že sám osud – a vyzbrojují se k boji. Nalezení artefaktu totiž může být teprve začátek… Knihu chystá nakladatelství Fantom Print na přelom února a března.

Číst článek dál | Diskuze (99) | Přístupů: 3746
Muž z hvězd Ukázky z knih
Muž z hvězd
Poutníkův návrat 3

22. ledna 2009, Sara Douglass
V kraťasech už jsme informovali, že nakladatelství Fantom Print chystá v nejbližší době třetí díl série Poutníkův návrat australské spisovatelky Sary Douglass, nazvaný Muž z hvězd. Dnes přinášíme z této knihy ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3531
Goetia Ukázky z knih
Goetia
Hellgate London 2

14. ledna 2009, Mel Odom
Goetia je kniha, již sepsal kdysi v dávnověku král Šalamoun a obsahuje návod, jak porazit vražedné démony, ničící Londýn. Čtyři roky po invazi se démoni zdají být pány situace a jediný odpor jim klade skupina templářů vedená Simonem Crossem. Podaří se Simonovi nalézt Goetiu dřív, než se k ní dostane démonem Merihimem posedlý Warren Schimmer? A obsahuje opravdu to, co slibuje? Druhý díl trilogie Hellgate London, nazvaná Goetia, vyjde v nakladatelství Fantom Print během několika týdnů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3039
Jméno větru Ukázky z knih
Jméno větru
kniha druhá

30. listopadu 2008, Patrick Rothfuss
Epickou fantasy JMÉNO VĚTRU vydalo v těchto dnech nakladatelství Argo rozdělenou do dvou svazků. Překladu se ujala Jana Rečková a obálku vytvořil Donato Giancola. My vám nabízíme krátkou ukázku z druhého svazku, kde se hlavní hrdina snaží poradit si s zdánlivou nepřízní osudu…

Číst článek dál | Diskuze (107) | Přístupů: 4518
Ve stínu Saganamiho Ukázky z knih
Ve stínu Saganamiho
Vesmír Honor Harringtonové 2

27. listopadu 2008, David Weber
Hvězdné království Mantichora opět válčí s republikou Havenem. Studenti posledního ročníku Akademie Královského mantichorského námořnictva odcházejí po vyřazení přímo do žáru boje. Tedy kromě kadetů odvelených na těžký křižník HMS Hexapuma. Ti jsou posláni do hvězdokupy Talbott, do závětří daleko od fronty, aby podporovali mírové začlenění hvězdokupy do Hvězdného království na základě svobodné vůle jejích občanů vyjádřené v referendu. Takové nudné vyhlídky nejsou právě to, co by žáci Honor Harringtonové očekávali. Jenže věci nejsou tak klidné a jednoduché, jak se zdají. Kniha bude mít 800 stran a vyjde v překladu Jiřího Engliše v nakladatelství Polaris v lednu 2009.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2146
Rytíř Galen Ukázky z knih
Rytíř Galen
Hrdinové 6

26. listopadu 2008, Michael Williams
Rytířství Lasičku nijak zvlášť nezměnilo. Galen Cestybran stále není ochoten vyrážet za dobrodružstvím, stále si chrání svoji kůži doslova za každou cenu. Ale když jeho bratr Brithelm tajuplně zmizí, přestane Galen naslouchat instinktům a vydá se na výpravu, která ho zavede hluboko pod zem a do srdce temného spiknutí a přinutí ho sáhnout až na dno jeho odvahy. Knihu Rytíř Galen, která je součástí cyklu Dragonlance – Hrdinové, vydá nakladatelství FANTOM Print v prosinci.

Číst článek dál | Diskuze (9) | Přístupů: 2568
Zabíječ lidí Ukázky z knih
Zabíječ lidí
Gotrek a Felix 9

11. listopadu 2008, Nathan Long
Gotrek a Felix jsou zpátky a jejich nové dobrodružství je zavede na sever, kam se vypravili, aby pomohli Říši v její nikdy nekončící válce s Chaosem. Cestou se zastaví v Nulnu a tam se znovu sekají s trpasličím mechanikem Malkaiem Makaissonem, který pomáhá říšským silám tak, že přepravuje jejich děla na frontu ve své vzducholodi, Duchu Grungiho. Po sérii ošklivých neštěstí ale začne být jasné, že jim práci kazí sabotér a je na našich hrdinech, aby zase zachraňovali situaci. Knihu vydá nakladatelství Polaris koncem listopadu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3764
Bivoj válečník Ukázky z knih
Bivoj válečník
Bivoj 2

6. listopadu 2008, Juraj Červenák
Nad obětišti, ještě nedávno zasvěcenými slovanským bohům, se dnes tyčí obětní kůly avarského démona Simurga. A z jejich hrotů slepě zírají hlavy povražděných Čechů. Krutí Zličané vedení potomky samozvaných kočovnických vojevůdců překročili Vltavu a dobyli posvátný Libušín, slavnou Budeč a mnoho dalších hradišť a vesnic. Čechové se skrývají v lesích a zdá se, že není naděje na záchranu… Druhý díl cyklu Bivoj vydá nakladatelství Brokilon koncem listopadu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4099
Past na medvěda Ukázky z knih
Past na medvěda
Tina Salo 3

4. listopadu 2008, Petra Neomillnerová
Ruka zákona si nevybírá a tentokrát tvrdě dopadla na medvědodlaka Konráda. Je obviněn z vraždy pornoherečky a na Tině Salo je, aby vše uvedla do pořádku. Naneštěstí ani v Polsku, kam se rozhodla svého komplice ukrýt, není zrovna bezpečno, naopak, zdá se, že Tina a její přátelé vpadli do rodící se upírské války. Brzo se ukáže, že tentokrát jde o krk (nebo jiné části těla) opravdu všem. Třetí díl série o Tině Salo vyjde v nakladatelství Triton 13. listopadu.

Číst článek dál | Diskuze (131) | Přístupů: 5553
Elfové Ukázky z knih
Elfové
Elfové 1

29. října 2008, Bernhard Hennen
Německá fantasy zažívá v posledních letech neskutečný rozmach. I u nás mimořádně zabodovala trilogie Trpaslíci od Markuse Heitze a nyní usiluje o vaši přízeň další obrovský bestseler – Elfové, napsaný Bernhardem Hennenem. Prodejem (překlad se dělal ze 14. vydání!!!) i popularitou si v Německu Elfové s Trpaslíky nezadají, takže se necháme překvapit, jak uspějí u našich čtenářů… Knihu vydá nakladatelství Fantom Print a měla by se na trhu objevit v pátek.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5039
Conan, Třetí krok do hlubin Ukázky z knih
Conan, Třetí krok do hlubin


13. října 2008, Jaroslav A. Polák
pátek jsme na Fantasyi upozorňovali na přepracovanou verzi „conanovky“ Jaroslava A. Poláka, nazvané Conan – Třetí krok do hlubin, kterou připravuje v nejbližší době nakladatelství Brokilon. Tady je ukázka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2909
Bezhvězdná noc Ukázky z knih
Bezhvězdná noc
Legenda o Drizztovi 8

8. října 2008, R. A. Salvatore
Žádný národ v Říších nerozumí pomstě lépe než drowové. Pomsta je jejich každodenním pokrmem, sladkou příchutí na zlomyslně zkroucených rtech. Zdá se, jako by byla jejich jediným, pravým potěšením. Drowové po ní tak hladověli, že si přišli pro mě… Druhá kniha série Drowův odkaz a celkově osmá o temném elfovi Drizztovi vyjde v nakladatelství Fantom Print v překladu Kateřiny Niklové v nejbližších dnech.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4443
Vlk samotář Ukázky z knih
Vlk samotář
Koniáš

2. října 2008, Miroslav Žamboch
Hrdina knihy Muž na stezce a románu Na ostří čepelí se vrací v novém příběhu Vlk samotář. Lov artefaktů z dávné minulosti je sám o sobě velmi nebezpečná záležitost, tentokrát však přímo sebevražedná. Nejmocnější z vládců pochopili, že za problémy, které jim už po celá desetiletí znepříjemňují život, může jediný muž – cestovatel, zvěd, dobrodruh, nájemný meč; člověk skrývající se pod jménem Koniáš. Začíná hon, který v historii nemá obdoby. Císařští komandos, ninjové, Konvent pro potírání magie a nakonec i čarodějové. Všichni chtějí jediné… zabít ho. Román Miroslava Žambocha chystá nakladatelství Triton, vyjde 20. října.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 4606
Loď vrahů Ukázky z knih
Loď vrahů
kniha druhá

30. září 2008, Jana Rečková
Na planetě Fíéje skončila velká bitva a jižní království s novým králem (pokud to tedy vůbec je král) vzkvétá, ovšem jedni ani druzí cizinci z vesmíru se nedokážou dohodnout co a jak dál. Jedněm se nelíbí vztah krále k ministerské předsedkyni největšího státu severu, jiným zase intriky, únosy či vynucená sebevražda. Všechno spěje k novému, tentokrát rozsáhlejšímu konfliktu… Knihu vydá nakladatelství Triton v polovině měsíce října.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2508
Ikarijský zaklínač Ukázky z knih
Ikarijský zaklínač
Axis 2

29. září 2008, Sara Douglass
Axis je v každém smyslu slova skutečný hrdina. Tíží ho dvojí břemeno: proroctví a válka. Podařilo se mu splnit první část věštby, stal se Mužem z hvězd, a nyní musí sjednotit tři národy, které v zemi žijí. Jeho osudem je vést armádu, postavit se svému zákeřnému bratrovi a získat zpět kontrolu nad Tencendorem, který kdysi býval největší zemí na světě. Román Ikarijský zaklínač od Sary Douglassové, který získal cenu Aurel za nejlepší australský fantasy román roku 1996, vyjde v nakladatelství Fantom Print v nejbližších dnech.

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 3884
Jirkův tajný klíč k vesmíru Ukázky z knih
Jirkův tajný klíč k vesmíru


22. září 2008, Lucy a Stephen Hawkingovi
Jirkův tajný klíč k vesmíru je výpravná kniha pro děti a mládež, již napsal světoznámý fyzik Stephen Hawking společně se svou dcerou Lucy a česky ji vydalo nakladatelství Euromedia Group. Čte se jedním dechem a dává dohromady veselé dobrodružství spolu s mnoha pozoruhodnými vědeckými údaji o našem vesmíru. Najdete v ní nejnovější poznatky o černých dírách od Stephena Hawkinga a také mnoho barevných fotografií přímo z kosmu!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3135
Draci trpasličích hlubin Ukázky z knih
Draci trpasličích hlubin
DragonLance - Ztracené kroniky 1

16. září 2008, Margaret Weis, Tracy Hickman
Jistě všichni znáte Kroniky a jistě nejednoho z vás napadlo, že ne všechny události a osudy hrdinů jsou v nich objasněny. Právě tato „bílá“ místa mapují Ztracené kroniky. Družina se vrací. Knihu vydá v nejbližší době nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2635
Údolí Žalozpěvu Ukázky z knih
Údolí Žalozpěvu
kniha první

15. září 2008, Jana Rečková
Když se o jednu planetu přetahují hned dvě rasy vetřelců z vesmíru, představuje to pro místní docela problém. Bez ohledu na to, že někteří z dotyčných cizinců pravděpodobně před staletími svou vyspělou technikou zabránili katastrofě, při níž hrozil zánik celého kontinentu. Teď ovšem mají s obyvateli své plány, a ti druzí mají zase jiné. Kromě toho se království na jihu zmítá ve vlastních zmatcích a bojích, republiky na severu mají své potíže. Co s tím vším dokážou podniknout bývalý závodník na tříkolkách, vyhnaný král a falešný čaroděj? Knihu dnes vydá nakladatelství Triton.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3024
Od moře po ledovce Ukázky z knih
Od moře po ledovce
Velká výprava 2

2. září 2008, Michael Stackpole
Armády civilizovaných království konečně vytáhly proti aurolanským vetřelcům. Od elfských lesů po podhorské labyrinty urZrethiů, od úrodných plání Jihu po jalové severské tundry, od moře po ledovce, všude teče krev. Tuto válku ale nerozhodnou meče, drakonely a dokonce ani dračí plameny. Dokáže to jedině ten, o němž hovoří pětadvacet let staré proroctví… Pokračování fantasy ságy Vleká výprava od Michaela Stackpolea, nazvané Od moře po ledovce vyjde v nakladatelství Triton 15. září.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1960
Sanctum Ukázky z knih
Sanctum


28. srpna 2008, Markus Heitz
Pokračování knihy Ritus. Touto knihou jsou ukončeny osudy všech hrdinů. Bůh potřebuje démona, aby vypátral ďábla. Řím, Věčné město, ukrývá prastará tajemství. Sem vedou stopy spiknutí, v jehož středu stojí Eric von Kastell, lovec vlkodlaků. Neustále naráží na odkaz ženy, která v 18. století bojovala o život: Gregorie, abatyše jednoho ze znesvěcených klášterů. Eric a Gregorie jsou nerozlučně spojeni nejposvátnější látkou na zemi. Sanctum může způsobit zázraky – nebo přinést smrt. Knihu vydalo nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3028
Zkouška ohněm, McCoy: Odkud přicházejí stíny Ukázky z knih
Zkouška ohněm, McCoy: Odkud přicházejí stíny
Star Trek

7. srpna 2008, David R. George III
V JEDINÉM OKAMŽIKU se životy trojice mužů navždy změní. Ve zlomku vteřiny, kdy zároveň cosi získají a ztratí, zničí svět, aby ho vzápětí opět stvořili. Mnohé už se stalo, mnohé se ještě stane, nic ale neovlivní jejich životy tolik jako ona chvíle na pokraji věčnosti… Román vydá v nejbližších dnech nakladatelství Laser-books.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2415
Halucigénie Ukázky z knih
Halucigénie
magazín F&SF – Léto 2008

4. srpna 2008, Laird Barron
Magazín F&SF vám ve svém letním čísle přináší štědrou porci skvělých povídek, z nichž některé lze počítat mezi space operu, jiné mezi fantasy, ale titulní povídkou je mrazivá Halucigénie od nadějného autora hororu Lairda Barrona. Z té vám dnes přinášíme krátkou ukázku…

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 2933