Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do čtvrtku 13.12.2018, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Uvedený termín platí pro dobírky, platby převodem bychom měli mít 13.12. na účtu. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 21.12.

Za koncem série do hlubin nejtemnějšího jádra, Petter V. Brett: Jádro (Démonský cyklus 5)

Brett Peter V.: Démonská trilogie 5 - Jádro

Konec. Tentokrát opravdový. Nelze si nevšimnout, že Brett je tak trochu grafoman, což se projevuje nejenom na tloušťce knih, ale také o tom vypovídá fakt, že pátý díl ukončuje trilogii Démonského cyklu. Čtete správně, z původní trilogie se vylouply ještě další dvě plnohodnotné knihy, a ačkoli to zní úsměvně, tato trilogie opravdu čítá pět knih. Jádro je však oficiálně závěrečný díl velkolepé a epické výpravy do světa, kde po setmění ze země vyvěrají jadrnci, krvelační démoni, kteří roztrhají každého neopatrného člověka, který se neschoval pod ochranu magických chran.

Šarak ka, konečná válka s démony se blíží. Od doby, kdy Arlen „Osvoboditel“ Sedlák dal obyčejným lidem naději proti lidožravým jadrncům v podobě bojových chran, se situace s démony vyhrocuje. Jadrnci byli mnohem raději, když se jejich krmení ustrašeně třáslo za ochranou chran a nejlépe, když udělalo tu chybu a ocitlo se po setmění venku. Avšak okamžik, kdy jejich potrava vzala do rukou pochraněné zbraně a začala zabíjet své utlačovatele, démoni nesli velmi nelibě a brutalita a vztek démonů se stupňuje každým dnem.

Peter V. Brett v pěti bodech:

  1. Narodil se v New Rochell, stát New York, v únoru 1973. Studium anglické literatury a dějin umění zdárně ukončil na univerzitě v Buffalu roku 1995.
  2. Svůj první rukopis s názvem An Unlikely Champion ztratil, což podle jeho vlastních slov není žádná škoda.
  3. Kurz tvůrčího psaní fantasy absolvoval v roce 1999 a v něm napsal úvodní kapitolu Tetovaného. V 4. následujících letech rukopis zdokonaloval, ale až v roce 2008 kniha s velkým úspěchem vyšla.
  4. Kromě Démonské série napsal i sbírku povídek The Great Bazaar and Other Stories a novelu Brayan’s Gold.
  5. Se ženou a dcerou žije v Brooklynu, kde ve volném čase relaxuje nad komiksy i při hraní počítačových her.

Jadrnci však nejsou jedinou zhoubou pro lidstvo. Jedním z nejhorších nepřátel pro člověka je vždy člověk. Nepřekonatelné kulturní rozdíly mezi Seveřany a Krasijci se projevily v té nejhorší možné variantě, útoky a spoustou mrtvých na obou stranách. Jako kdyby válka se zplozenci pekla nestačila. V této prokleté době, kdy se noci zdají delší a jadrnci chytřejší a brutálnější, se však musí oba národy spojit, aby svět nepohltili démoni, kteří mají s lidskou rasou ohavné plány. Dva údajní Osvoboditelé, Jardir a Arlen, společně s Arlenovou družkou Rennou se rozhodli ukončit válku dřív, než začne. Sestupem do samotného Jádra, domova démonů… Dokáží zahodit staré křivdy, odsunout stranou odlišné náboženské přesvědčení a stát se opravdovými Osvoboditeli, kteří zabrání válce s démony?

Páté pokračování rozsáhle zakončuje příběh, jenž uchvátil hromady čtenářů po celém světě. Ačkoli by jeden čekal, že poslední díl bude nabit akcí, zvraty a epickým zakončením, opak je pravdou. Jako kdyby kniha byla Brettův potomek, kterého opatruje a je mu oporou při prvních krůčcích, až dospěje do stádia, kdy zde vystupuje jako milující rodič, který již dospívajícího syna s melancholií pouští z rodičovské náruče. Přesně tak může působit Jádro. Příběh, který musí skončit, ale ke konci dochází pomaličku, aby přišel co nejpozději. Není to však překážkou, kdo by přeci jen nechtěl v Brettově světě zůstat trochu déle?

Démonský cyklus

Peter V. Brett je brilantní vypravěč, který příběh promyslel do posledního písmenka. Rovněž nelze opomenout podrobné zpracování celého světa, včetně odlišných národů a jejich zvyků, s náboženstvím, vlastním jazykem a bohatou historií. Také si nejde nevšimnout fascinujících podobností se současným světem a děním, které plní stránky novin. Možná právě proto je v knize klasické upozornění, že jakákoliv podobnost se skutečnými osobami nebo místy je čistě náhodná a kniha je dílem fikce. Součástí románu je grimoár chran, včetně jejich nákresů s popisem – takový malý bonus pro nadšence. Neobsahuje však slovníček cizích pojmů, čtenáři si tedy budou muset rozpomenout na spoustu pojmů z Krasie, kterých je v knize požehnaně.

Celý Démonský cyklus lze doporučit všem milovníkům epické fantasy, tlustých bichliček, dobře napsaných postav a celkově všem, kteří se rádi ztratí v jiné realitě, kde odvaha jednoho člověka může změnit celý svět. Navíc je série konečně kompletní, takže ideální pro čtenáře, kteří rádi přečtou všechny díly na jeden zátah.

  • Peter V. Brett: Jádro (Démonský cyklus 5)
  • Triton, 2018
  • Překlad: Miroslava Polová
  • 752 stran, 529 Kč (v e-shopu Fantasye již za 476 Kč)
12. září, Lýdie Hochmanová

Démonský cyklus 5 - Jádro

Démonský cyklus 5 - Jádro
Vložit do pytle na zboží  Koupit 529 Kč 476 Kč