Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Vikingové: Dobrodružství, u něhož rozpory neznají hranic, Tim Severin: Zlověstné proroctví (Vikingové 2)

tim-severin-vikingove-zlovestne-proroctvi

Příběh plný intrik, bojů, ale především vikingské mytologie, kterou poznáváme díky mladíkovi Thorgilsovi, jemuž se do cesty staví čím dál víc překážek, to je Zlověstné proroctví. Podaří se hlavnímu hrdinovi dosáhnout svého cíle a najít v duši klid a mír?

Díky Timu Severinovi se ke čtenářům dostává zvláštní příběh, který se na jednu stranu snaží tvářit jako fikce, ale na stranu druhou i jako historický román. Věnuje se osudům Thorgilse, nemanželského syna Leifa Eriksona. Tento mladík má tu smůlu, že se narodí v časech válčení a na nepříliš vlídném místě zvaném Hebridy. Navíc jeho otec jej bere jako nechtěného levobočka, takže hrdina musí ujít dlouhou cestu, než konečně naplní svůj osud.

Zlověstné proroctví představuje v trilogii Vikingové jakýsi přelom. Kromě historie, které je tady požehnaně, se čtenáři setkávají i s vikinskou mytologií a čarodějnictvím. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý, ale autor ho zpracoval stylem, který nezaujme a spíše odradí. I čtenář, jenž naučnou literaturu vyhledává, proto bude mít problém se začíst

Tim Severin v pěti bodech

  1. Historik britského původu.
  2. Již od dětství ho přitahovala exotika a dobdrodružství.
  3. Cestovatel a dobrodruh.
  4. Vystudoval v Oxfordu historii a geografii.
  5. Věnuje se experimentální mořeplavbě.

Tim Severin používá těžkopádný a nezajímavý styl psaní, který z chytlavého vyprávění činí jen trochu víc rozvláčnou a zbytečně utahanou povídačku. A to navzdory tomu, že jméno Tim Severin ve světové historické fikci už něco znamená. Výhodou Zlověstného proroctví je jeho hodnověrnost a zajímavé postavy. Ani ty ale čtenáře nedonutí příběh dočíst.

  • Tim Severin: Zlověstné proroctví (Vikingové 2)
  • BBart, 2012
  • překlad: Věra Heroldová-Šťovíčková
  • 312 stran, 249 Kč
9. ledna 2014, Michaela Voláková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).