Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Čarodějka z Turlinghamu není jen opsaný Harry Potter ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Čarodějka z Turlinghamu není jen opsaný Harry Potter, Ellie Boswellová: Čarodějka z Turlinghamu

Boswellová Ellie: Čarodějka z Turlinghamu

Sophie Morrowá si myslí, že na ní není nic zvláštního. Přesto se při jedné náhodě dozví, jak moc se ve svém názoru mýlí. Kromě nečekaného odhalení ji čeká i setkání s někým, kdo jí změní život naprosto nečekaným způsobem a donutí ji bojovat o holé přežití.

Příběh čtenáře přivádí do světa třináctileté Sophie Morrowé, která je dcerou ředitelky turlinghamské školy. Právě jejíma očima se čtenáři seznamují s tamějším školním prostředím, ale také jejími přáteli, především Callumem. Právě tito dva kamarádi chystají vtípek, jenž se každoročně opakuje, nicméně vždy přijdou s něčím jiným. Tentokrát však Sophie doplatí na svoji zvědavost a dostane se do mnohem větších problémů, než je schopná zvládnout. Zároveň objeví balíček, který ukrývala její matka ve své kanceláři. Ten obsahuje zprávu, jež dá hrdince mnohem více otázek než odpovědí a dostane jí do světa, o němž si myslela, že neexistuje.

Ellie Boswellová v pěti bodech

  1. Celým jménem se jmenuje Ellie Rose Boswell.
  2. Čarodějka z Turlinghamu je její prvotina.
  3. Historické události, o nichž píše, se snaží dokládat skutečnými fakty.
  4. Kromě jiného píše básně, romány a novinové články.
  5. Čarodějka z Turlinghamu má již čtyři pokračování.

Leckdo by mohl namítnout, že Čarodějka z Turlinghamu je další vykradačka Harryho Pottera, ale člověk si musí uvědomit, že příběhy s čarodějnickými školami tu byly již dřív, jen se o nich tolik nemluvilo. Srovnávat jedno vyprávění s jiným pouze z toho důvodu, že má podobné prostředí, je krátkozraké. V téhle knize je i něco nového. Turlingham není vyloženě čarodějnická škola, navíc umění kouzlit se utajuje a čarodějky jako takové se musí ukrývat. Mají k tomu dobrý důvod. Lovce čarodějnic.

Ellie Boswellová dokazuje, že psát umí. Není zde totiž jasně určeno, kdo je ten hodný a kdo zlý. Nechává na čtenáři, aby si sám udělal obrázek. Hraje si s ním jako kočka s myší a hází mu pouze kousky návnady, aby se chytil. Zároveň nastínila zajímavé vyprávění se sympatickými postavami, jimž jednoduše musíte fandit od začátku dokonce. Byť se jedná o čtení pro děti, tak i dospělí si v příběhu najdou své a vrátí se tak do dětských let, ačkoli je možná zarazí, že autorka styl vyprávění dokáže v průběhu vyprávění rázně změnit.

  • Ellie Boswellová: Čarodějka z Turlinghamu
  • CooBoo, 2013
  • překlad: Petra Kubešová
  • obálka: Dodo Dobrík
  • 202 stran, 199 Kč (v e-shopu již za 179 Kč)
22. listopadu 2013, Michaela Voláková

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Čarodějka z Turlinghamu

Čarodějka z Turlinghamu
199 Kč 179 Kč